czwartek, 21 listopada 2013

Czy komornik zajmie daniele?Archidiecezja gdańska musi zwrócić niemal 6,7 mln zł odsetek wypłaconych sześć lat temu przez urząd skarbowy kościelnemu wydawnictwu Stella Maris. Tak orzekł dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.

A jak nie oddadzą odebrać równoważnie pałace, plebanie jak pałace, przywłaszczoną ziemię. Za pierwszych Piastów, to wszystko co posiada Kościół było NASZE! Przez dwa tysiące lat przywłaszczali, burzyli słowiańskie gontyny,  na łożach śmierci od ludzi możnych i bogatych wyłudzali testamenty za...gwarancję osiągnięcia wiecznej szczęśliwości. W Niebie! Widział je kto?

No i teraz jeszcze dojdą setki milionów za odszkodowanie z przyszłych procesów przeciwko zboczeńcom w sutannach i Głodzio pójdzie z torbami o ile tych toreb mu komornik nie zabierze... Przyjdzie schudnąć, Głodziu. Przyjdzie się przesiąść z koniaczku na czystą. albo jeszcze gorzej - na mamroty. I gdzie się daniele podzieją, jeśli trzeba będzie sprzedać pałacyk? Czy komornik je "zajmie" czy odrazu przyjdzie w towarzystwie rzeźnika i wedliniarza. I pomimo, że nie podlegają egzekucji: 
 "jedna krowa lub dwie kozy albo trzy owce potrzebnego wyżywienia dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny wraz z zapasem paszy i ściółki do najbliższych zbiorów". Nie ma co prawda mowy o danielach, ale krakowskim targiem dwie sztuki możnaby zostawić. Ale również trzeba będzie zamienić w przybytku pychy złote kielichy i dobre wina na zwykłe kubki jednorazowe i wodę ze studni:( 

promuj


26 komentarzy:

 1. Módlmy się: OBY TAK SIĘ STAŁO !!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. No i widzisz Sam dałeś obraz samego siebie.Nic to, ze piszesz nieskładnie, ale ilość jadu i nienawiści przekracza już dopuszczalny poziom.
  I to w obronie wartości?A gdzie zwyczajna ludzka przyzwoitość?A gdzie echa jeszcze modlitwy
  I odpuść nam nasze winy jako i MY ODPUSZCZAMY naszym winowajcom
  Czy TAKIMI SŁOWY godzi się bronic cokolwiek a już w szczególności tzw wartości?
  Wstyd zwyczajny wstyd?
  I już wiesz dlaczego z wami nam nie po drodze !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni co niedziela,to msza. Spowiadają się,a jakże,lecz pokuty żadnej. Bo sam ksiądz powinien w ramach pokuty przebiegnąć 666 razy dookoła kościoła.

   Usuń
 3. Daniele się tak łatwo zająć nie dadzą. Mają rogi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiedzcie jak to jest.jeśli wykryta aferę finansowa lub seksualna wśród cywili wielu tu zacierać będzie ręce,powtarzając a dobrze mu tak przecież okradał Polskę /czyli i mnie/oraz deprawował np młodzież.I brawo bić będą.
  Jesli to tak samo i to samo zrobi sukienkowy purpurat.zaraz krzyk się podnosi"to atak na wiarę ojców" to atak na "ubogi kościół nasz""to atak na religie"
  A przecież przestępstwo jest przestępstwem niezależnie od stroju je popełniającego.
  Co gorsza.Bo popełniane przez tych co to się mienia"naszymi nauczycielami","naszymi pasterzami" i przewodnikami duchowymi i chociażby przez to kara dla nich powinna byc surowsza.Bo oprócz okradania Polski służą "złym przykładem wiernym"
  Przecież z równą doskonałością /ci hierarchowie/ mogliby prowadzić rekolekcje ktorych tematem byłoby
  "jak okradać Polskę bezkarnie i gdzie nam urzędy skarbowe mogą wskoczyć" i tu jakże liczne przykłady'
  A teraz oczekuję na wyrazy pełne miłości bliźniego ......z pobliskich plebanii czy pałaców biskupich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasterze pasą swe owieczki..Biada owieczkom!!!

   Usuń
 5. Wypada przypomnieć, gdzież to Flaszka Głódź będzie cierpiał męki piekielne z powodu kolejnego ataku na kościół. A tak wielkie ma ambicje - i wielmożą pomorskim chce być i najwyższą wieżę w nowym, "skromnym" kościółku postawić. Ciekawe, co z tego będzie, jako że prezydent Gdańska zawsze przy eminencji trzyma uszy na płasko a "ruki pa szwam", ale wyrok Sądu Apelacyjnego ( wielkie brawa !) zobowiązuje i trudno będzie tę kwotę jakoś "wczesać" w plany budżetowe miasta ... Ano, pożyjemy, zobaczymy.

  http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/galeria/729194,abp-glodz-przeprowadzil-sie-z-oliwy-na-orunie,735808,id,t,zid.html#galeria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście szatan opętał mieszkańców Gdańska i wykłócają się z władzami miasta. No jak można nie chcieć SIÓDMEGO kościoła w okolicy, nie rozumiem !!! "Nie pozwólcie sobie wykraść nadziei " - grzmi eminencja. Jeśli o mnie chodzi, to pozwalam !

   http://wpolityce.pl/wydarzenia/50296-abp-glodz-nie-pozwolcie-sobie-wykrasc-nadziei-wspolnie-budujemy-rzeczywistosc-boza-kosciol


   http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowy-projekt-kosciola-Jana-Pawla-II-na-Lostowicach-n65280.html

   Usuń
  2. Begonijko,kościołów nigdy za wiele. Zauważ ile piramid jest w Egipcie. Bogowie chcą,aby było wiele świątyń i to jak najwyższych. Im wyżej,tym bliżej Boga. To drabina do nieba.

   Usuń
 6. Wygrzebane z archiwów nieprawidłowości w kościelnym wydawnictwie sprzed wielu lat mają medialnie przykryć aktualną aferę w partii rządzącej. Aferę znacznie większego kalibru. A pani Eliza swoim felietonem doskonale się w tę działalność maskującą wpisuje.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne , NSA specjalnie czekało z wydaniem wyroku , aż się znajdzie odpowiedni moment.
   Adam : pierniczysz takie kocopały , że przetwory na zimę ludziom po piwnicach kisną.

   Usuń
  2. Adaśku,ty nie zwalaj na rząd. Sam się maskujesz. "Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle".

   Usuń
  3. Anonimowy21 listopada 2013 10:34

   Odpowiem jak chłop chłopu - wal się !!

   Usuń
 7. Dalej Głodziu! Odstaw tego Petrusa, przestaw się na Kadarkę i dalejże doić te swoje jelenie! Ups, sorry, daniele!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zedrzeć z nich sutanny ,majtki i puścić nago bez skarpetek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ktoś weźmie za pysk tych wrednych pedofilów w sutannach,którzy są biedni,bo gwałcone przez okrutnych dzieciaków. Nie mówię nic..

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś wie,co to pedofilia? Oficjele kościelni walą głupa,jak zwykle zresztą.Kościelni,won z mego horyzontu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy21 listopada 2013 10:34
  Wygrzebane z archiwów nieprawidłowości I tu się mylisz To nie wygrzebane ale tyle lat toczyła się sprawa sadowa.Od czterech i pół roku toczy się główny proces karny, dotyczący afery finansowej w Stella Maris.
  W tzw "międzyczasie"Urząd Skarbowy zwrócił purpuratowi,zabezpieczone przez prokuraturę należności na konto procesu
  Nie możesz sobie leniu odszukać sam w Onecie
  'Sprawa dotyczy 2007 roku, kiedy Urząd Skarbowy w Gdańsku przelał na konto gdańskiej archidiecezji 14 milionów złotych. Był to zwrot podatku za transakcje przeprowadzone przez kościelne wydawnictwo Stella Maris w latach 1999-2002.
  Niemal połowę tej kwoty stanowiły ustawowe odsetki. Pieniądze wypłacono Kościołowi, gdy było już wiadomo, że transakcje wydawnictwa były fikcyjne. Prokuratoria Generalna twierdzi, że nie istniała podstawa prawna do wypłacenia odsetek tej wysokości.
  Prawnicy reprezentujący archidiecezję przekonywali sąd, że urzędnicy mieli pełną świadomość, kiedy przekazali Stella Maris zwrot podatku VAT z odsetkami. Poza tym pieniądze zostały już w całości wydane. Żadnego przedstawiciela kurii nie było dziś w sądzie. Od wyroku można się odwołać."
  Co wiec ma przykrywać Wyrok sadu czy "przewlekłość sprawy" Czy "od wyroku można się odwołać i znów następne x lat by jakiś bałwan napisał "ze miało to przykryć"
  Czy ty potrafisz samodzielnie myśleć bez spiskowej teorii dziejów?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czemu w Polsce mamy takie niedojdy, że jak trzeba coś odzyskać z rąk KK, to od razu ręce im się trzęsą i robią w majty. Polanie, powstańcie z kolan, KK nie jest waszym panem i władcą.

  OdpowiedzUsuń
 13. london_city21 listopada 2013 17:14
  Żartujesz?Czy nie wiesz? Jeśli agitacja wyborcza prowadzona jest ambon a do parlamentarzystów wysyłane, listy pasterskie a w kościołach czytane listy tych co głosowali za "in vitro"i grozi się im ekskomunika.
  A każdy z nich chciałby znów na taką fuchę się załapać.Sprawa jasna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Flaszka-Głódź teraz będzie zmuszony przerzucic się na trunki z najniższej półki i sprzedać daniele-kosiarki zamieniając je na siep lub kosę

  OdpowiedzUsuń
 15. "Nie będzie nami ciemny lud pomiatał" i "My to co innego". Takie teksty obiły mnie się o uszy, fajny poziom rozumowania.

  OdpowiedzUsuń
 16. Religia to najlepszy biznes na świecie - nikt do tej pory nie wymyślił lepszego.

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tego co pamiętam, to działka na której stoi archikatedra, jest już przez komornika zajęta. Kościoła (póki co) jako przedmiotu kultu, windykować nie można. Ani chybi więc nadszedł czas na obecne mieszkanko pana biskupa Głódzia, wraz ziemią i danielami.:-)))))))))))))

  "Gdańska diecezja została doprowadzona do bankructwa. Długi odziedziczone po wydawnictwie Stella Maris nie zostały spłacone do dziś. Właścicielem działki, na której znajdują się między innymi biuro abp. Sławoja Leszka Głódzia, mieszkanie abp. Tadeusza Gocłowskiego czy archikatedra oliwska, jest gdańska diecezja. Jednak z powodu zadłużenia działka przy ulicy bp. Edmunda Nowickiego w Gdańsku-Oliwie może zostać zlicytowana. Do tej pory komornik zadowolił się jednak samochodami i maszynami poligraficznym, które należały do wydawnictwa Stella Maris."

  http://natemat.pl/51577,diecezja-gdanska-na-skraju-bankructwa-glos-katolikow-ludzie-oczekuja-aby-finanse-byly-jawne

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokaz arogancji i pychy w czystej postaci. Na forum pod artykułem z linka, Tadeusz Stodolski pisze, że wyremontowana rezydencja jest własnością parafii w Oruni. To wygląda na celowe działanie - rezydencji egzekucja komornicza jej nie dotyczy a katedry nie ruszą z lęku. Wyjście nasuwa się samo i jest proste: tak jak kiedyś gdy właścicielem był Skarb Państwa, tak "z mocy ustawy z dnia ........... nieruchomości parafii oraz wszelkich spółek i organizacji wyznaniowych rzymsko-katolickich (bez względu na formę i udział ) stają się własnością osoby ...prawnej pod nazwą >kościół rzym-kat. w Polsce<". Egzekucja chyba byłaby BARDZO UŁATWIONA a przejrzystość w ich własnym interesie byłaby szybko przywrócona. W razie dużych kwot egzekwowano by z odpowiednich walorów. :)))) Poczucie wspólnoty mogło by wzrosnąć (!!!!) , ukrywanie sprawców w innych diecezjach ( parafiach ) przestałoby się opłacać, jak mniemam. To byłaby ODPOWIEDZIALNOŚĆ za siebie , za parafian..... To byłby LEGALNY BIZNES. O jakichś tam VATach, sratach , PITach czy KP nawet nie piszę, gdyż jest to O-C-Z-Y-W-I-S-T-E. Ogarnięta kancelaria prawna naszkicuje to w tydzień, dwa a rozpisze w 2 miesiące. Sejm ma 1m-c na klepnięcie (łachy do q.. nędzy nie robi) , 60? dni vatio legis i byłoby czysto jak w Morzu Sargassowym lub na wybrzeżu Południowej Dalmacji. Uwagi merytoryczne mile widziane. O......l, że to dyktatura przyjmuję i odpowiadam: TAK !!!! OCZYWIŚCIE ŻE TAK !!!! Lecz ważne jest to jedno życie które mamy a nie drogopłatne kocopały o raju czy zamianie wody w wino lub zmartwychwstaniu. Licencja - free. Enter, bo amen nie używam.

   Usuń