niedziela, 24 listopada 2013

Bieda Tuska

Tak się przejąłem dramatycznym stanem państwa odmalowanym przez prezesa Kaczyńskiego (Wielka Bieda, której przyczyną jest Donald Tusk), że poświęciłem dzisiaj całe popołudnie na zmajstrowanie tablicy porównującej ważne wskaźniki rozwoju ekonomicznego i społecznego kraju w okresie 2007-2012. Dobór jest naturalnie subiektywny, ale wydaje mi się, że ująłem w nim szczególnie ważne wskaźniki. Krzyżyki w tabeli oznaczają, że umieszczanie w tym miejscu danych jest albo niemożliwe, albo niecelowe.

Paweł Wimmer


promuj

Kliknij i przeczytaj- P I L N E
warszawski.blog.pl/2013/11/19/pomozecie/

74 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. patriota genetyczny24 listopada 2013 22:42

  @xionc
  Każdy sądzi według siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaraz jakiś "patryjota" wyskoczy z twierdzeniem, że to przeliczały ruskie serwery.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zestawienie. Nie od dziś wiadomo, że Kaczyński ignoruje fakty i opiera się tylko na swoich chorych fantazjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kwestionując liczb tu podanych (bo nie mam chęci ich sprawdzać), pozwolę sobie zwrócić uwagę, że przy poziomie inflacji w wysokości 19,7 %, wzrost PKB per capita w wysokości 16,88% nie rzuca na kolana. Także i wskaźniki poziomu zadłużenia względem PKB budzą wątpliwości w związku z wprowadzaną zmianą sposobu liczenia zadłużenia (OFE).

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. adaśku - niezdaro umysłowa - zapomniałeś, że w tych latach w EUROPIE i w USA panował KRYZYS GOSPODARCZY wielki kryzys gospodarczy !!! Jeszcze do dzisiaj wszystkim się czka na tym tle. Nawet Wielki Brat padł na morduchnę - gospodarczo. To co się ma pod berecikiem służy do myślenia a nie mydlenia.

   Usuń
  2. Ale my żyliśmy na zielonej wyspie. Zapomniałeś?

   adam

   Usuń
  3. Warsie, witaj, nie pisz w czasie przeszlym bo u mnie zawsze czas teraźniejszy z tym kryzysem:(

   Usuń
  4. adam - ZGADZA SIĘ - żyliśmy na "zielonej wyspie" bo w Polsce ten kryzys najmniej dal się odczuć i nie zaprzeczaj temu BO TO FAKT !!! Zajrzyj do Eurostatu a i choćby do tej tabelki, którą prezentuje Eliza w tym komentarzu.. Czytać umi ??? Liczyć umi ?????

   Usuń
  5. Elizo !! Nie muszę Ci pisać, że cała filozofia ustroju kapitalistycznego polega na okresowych hossach i bessach giełdowych. Jak ludziom dzieje się zbyt dobrze - należy im pogorszyć - aby nie stali się zbyt niezależni. Jak bieda przyciśnie - to im się nieco popuszcza - aby się pozbierali i nie robili rewolucji. To jest doskonale obliczone i skalkulowane przez żydowskie banki światowe. I nie jestem tu żadnym wrogiem Żydów - banki to ich żywioł i potrafią na nich robić interesy - jak nikt inny. W końcu lichwę wymyślili właśnie Żydzi i z tego żyją od 3.000 lat .Ludzki motłoch to ich "ziemia obiecana" i potrafią go eksploatować dokładnie tak samo jak Watykan wycyckuje swoje owieczki. To ta sama mafia !!!

   Usuń
  6. Wars - :-)))))))))))))))) nawet takie same mycki noszą na głowie, różnią się tylko kolorami. U naszych "eminencji" fioletowe lub purpurowe a u "icków" czarne. Ale profesja ta sama - wydymać głupich.

   Usuń
  7. Najgorszym wynalazkiem Żydowskim jest kredyt i jego oprocentowanie !!!! Dawniej nazywali to "pożyczkami". Gdyby ktoś zlikwidował kredyty - państwo Israel i jego światowa diaspora żydowska padła by na pysk.

   Usuń
  8. adam - sadzisz knoty!!!! Odkąd to PRYWATNE przecież fundusze OFE liczone są do zadłużenia PKB. Z funduszy OFE wyprowadzili ich właściciele ponad 25 miliardów złotych na prywatne konta w Luksemburgu. Tych pieniędzy już nigdy nie zobaczy żaden, co odkładał na emeryturę w OFE. BARDZO DOBRZE, że państwo przerwało ten oszukańczy proceder. Kto chce stracić swoje własne pieniądze składając je do OFE niech sobie to robi na własna odpowiedzialność i nie ma pretensji do państwa, że zostanie okradziony tak jak ci naiwni co liczyli,że się wzbogaca w Amber Gold. PIRAMIDA FINANSOWA dla naiwniaków. Fundusze emerytalne nie mogą być okazją do ich przeputania na giełdzie w szemranych transakcjach giełdowych - a tak dokładnie było.

   Usuń
  9. Emerycie, kredyty powstały, bo zawsze znajdował się ktoś, kto ich potrzebował. Tyle że... kredyty są dla ludzi, którzy mają pieniądze i zanim weźmie się jakikolwiek, trzeba z ołóweczkiem w ręku obliczyć, czy będzie nas stać na jego spłacanie. Pisaliśmy już o tym nie raz. Niestety, ludzie często zadłużają się bezmyślnie ( i to nie podstawowe środki do życia, ale na zakup, na który ich zwyczajnie nie stać) i później pomstują, że nie mogą go spłacić. No i mamy kolejną winę Tuska. Banki nie są instytucjami charytatywnymi i trudno mieć do nich pretensje, że chcą zarabiać, jak każda inna instytucja.

   Usuń
  10. Begonijko, problem z kredytami (i nie tylko) to jest kontekst wyższości nauczania jednej jedynej religii nad naukami stosowanymi. Konia z rzędem dla absolwenta szkoły podstawowe,j który potrafi policzyć procent składany. Piszę o podstawówce, bo tu kończy się obowiązek szkolny, więc uważam że taki absolwent powinien być przygotowany do życia a nie tylko umieć klęczeć i składać rączki. Lecz pasterze na wszelki wypadek wolą trzymać barany z daleka od wszelakich okruchów wiedzy, zgodnie z salezjańska zasadą "ciekawość to pierwszy stopień do piekła". A że to wina Tuska, to oczywista oczywistość.

   Usuń
  11. Poszłoo, wielebny Ryczan wyjaśnił już baranom, że to wszystko robota szatana, zwłaszcza w Roku Wiary. Mnie najbardziej wzrusza to kapiące od złota tło, które znajduje się za plecami wielebnego i jego kumpli po fachu.

   http://wiadomosci.onet.pl/kielce/bp-ryczan-w-roku-wiary-szatan-przypuscil-szczegolnie-duzo-atakow-na-kosciol/ms5fp

   Usuń
  12. Jakiego tam szatana Begonijko. Biskup wyraźnie zaznaczył, że nie tylko dzieci są winne (jak stwierdził onegdaj inny fioletowy), ale wszyscy co to " "Atakują biskupów, kapłanów, usiłują z nich zrobić seksualnych maniaków".:-)))))
   Pomyślności.

   Usuń
  13. Wiem, wiem, Ikko, dzieci to dranie, a kościół cierpi za niewinność.

   Usuń
  14. W świątyniach nad każdym ołtarzem pulchniutkich bobasków jest na pęczki. Słuchając fioletowych i spoglądając na na lewo i prawo (już nie chodzę, lecz dobrze pamiętam), mam tzw. uczucia ambiwalentne. Czy to jakaś sugestia ? Jak sugestia to pod czyim adresem ? Pod adresem jagniątek niewiele jeszcze rozumiejących, czy pod adresem pasterzy ? Bez względu na cel, to zamawiający przecież dobrze widział za co płaci, bo artysta (snycerz czy malarz lub obaj zwei) w kąciku i w tajemnicy dzieła nie tworzyli, czyli przekaz był i jest jasno skierowany. A w tej sytuacji pie..przenie wielebnych, to kolejne strzały we własne kolano. Wroga niech szukają w zwierciadle, lecz czy oni "zrozumio" tak skomplikowany przekaz ??? Chyba to ponad ich siły - "pożywiom, uwidim" jak mawia erste gubernator prowincji polskiej. My już widzimy.

   Usuń
 6. Ostatnio w jakichś narciarskich zawodach sportowych (przepraszam, nie znam się na tym, więc o szczegółach nie napiszę) niejaki pan Biegun skokiem o długości ponad 140 m uzyskał pierwsze miejsce. Sam widziałem w telewizorze, że przed rekordowym skokiem, siedząc na desce na rozbiegu ten młodzieniec przeżegnał się. Proponuję, aby tu obecne Lewactwo zbiorowo wystąpiło do organizatora zawodów z wnioskiem o unieważnienie wyniku, gdyż pan Biegun, oddając się praktykom religijnym, naruszył dobre samopoczucie Lewactwa. A do tego wygrał.. Fuj!!

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. adamie - tak FUJ, bo coś takiego jak ty może napisać wielki h.uj !!!!!

   Usuń
  2. Oj, obawiam się, nie zrozumiałeś mojego wpisu!

   adam

   Usuń
  3. Przeżegnał się - jego sprawa, jeśli w to wierzy.
   A co do unieważnienia to może być dokładnie na odwrót - prawicowe katolstwo (nie mylić z normalnymi katolikami, dla których wiara jest wyłącznie ich sprawą) zacznie grzmieć, że każdy zawodnik MUSI się przed zjazdem przeżegnać. Taki scenariusz wcale by mnie nie zdziwił.
   A tak w ogóle - to co to ma wspólnego z tematem tej notki?

   Usuń
  4. Pani haniufly, z tematem tej notki nic nie ma wspólnego. Na temat tej notki wypowiedziałem się piętro wyżej. Ma natomiast wiele wspólnego z ogólnym przesłaniem tego blogu.

   adam

   Usuń
  5. Haniafly, ludziska na widok kominiarza łapią się za guzik. Działa podobnie, czyli przynosi szczęście ! :))))

   Usuń
  6. Gdyby przed skokiem zamówił 5 piw to było by to ?.

   Usuń
  7. Piotrze nie pieprz wieprza pieprzem bo przepieprzysz. Co ma piernik do wiatraka ???

   Usuń
  8. Typowy kretynizm ze strony "obrońców ojczyzny"-wpieranie innym emocji,które chętnie by widzieli .Panie Adamie-jak dla mnie to każdy może żegnać się gdzie chce,kiedy chce i ile razy chce.Problem widzę wyłącznie wtedy,gdy zmusza koś do zegnania lub potępia za nieżegnanie.I tyle..

   Usuń
  9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  10. Anonimowy - jaki "kaźmierz" i co mu "odjeb.ało _??. Chyba tobie !!!!

   Usuń
 7. Jaro Zbawiciel wyobraż sobie,że będzie kimś w rodzaju majstra Griszy z pewnej piosenki. Fragment:

  "..Wytrzymamy,
  Wytrzymamy,
  Wytrzymamy-
  To się wie,to się wie.
  Lada dzień majster Grisza się zjawi,
  Do wszystkiego swe dłónie przyłoży on dwie-
  I naprawi,
  I naprawi,
  I naprawi.."
  -----Bułat Okudżawa-----

  Tylko jak naprawić,skoro się ma kwalifikacje nie majstra,lecz pomocnika czeladnika???

  OdpowiedzUsuń
 8. Co tu wielce filozofować. Balcerowicz wyprzedał polski majątek narodowy za frico obcemu kapitałowi. Straciliśmy nieodwołalnie cały dorobek dwóch powojennych pokoleń i zostaliśmy z gołą doopą na wietrze.Wszyscy klaskali z uciechy i ryczeli "nie ma wolności bez "Solidarności". No to teraz macie "wolność" bycia głupimi. Ponad 24 lata Polska żyje na kredyt bo mamy DEFICYT budżetowy i tez wszyscy klaskają. Jak przyjdzie do skumulowanej spłaty tych kredytów - leżymy i kwiczymy. Państwo, które żyje ponad stan swoich dochodów budżetowych MUSI splajtować - to jest pewne jak "amen" w paciorku. Przetrwa tylko Episkopat - ci nakradli tyle, ze dadzą sobie radę !!! I to jest cala prawda o Polsce i jej politykach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na nic fakty,liczby,tabelki,wyznawcy Jarosława i tak kierują sie wyłącznie wiarą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak - Wiarą i godnościom (ą) osobistom (ą). A tu co? Nic! Nuda, zgaga, dewena :-( Statystyka i mizantropia oraz prawo wielkich liczb. (a i tak za Kaczora tona węgla ''Orzech II'' kosztowała 490 zet, gdy dzisiaj jest uprzejma kosztować złociszy 800 i 20!!!)
   Firulet

   Usuń
  2. A ile ma kosztować anonimku, jak w każdej kopalni trzeba utrzymać po kilka i kilkanaście związków zawodowych?

   Usuń
  3. No niby tak, Pani Ikko133... ale do tego czarnego jak węgiel obrazu trzeba dodać słowo o czymś na rozpałkę, i zauważyć, jak dramatycznie w ubożejącym społeczeństwie spadło czytelnictwo prasy - ze szczególnym uwzględnieniem Gazety Wyborczej! Chociaż, skoro właśnie ten tytuł prasowy najszybciej leci na łeb i szyję... to może jednak dobrze się stało, że źle się stało?
   Firulet

   Usuń
  4. @Anonimowy25 listopada 2013 12:56 Jeśli ci drogo patrioto i wzdragasz się wspierać polskie górnictwo oraz ich dziarskich związkowców to kupuj węgiel czeski (na południu kraju), ukraiński (na wschodzie) lub AUSTRALIJSKI (opłacalne mniej więcej do linii DK A-2). Ten ostatni kopany odkrywkowo i przypłynięty* loco Gdynia, jest znacznie tańszy od krajowego "czarnego złota", między innymi dzięki ukróceniu roli zwiunzków zawodowych. Nasi do tego nie dorośli i już chyba nie zdążą....

   Usuń
 10. Matko moja !! Jakieś słabe te komentarze przynajmniej niektórych. W myśl szefa co to raczył powiedzieć.
  "nic nas nie przekona ze białe jest białe a czarne czarne"
  I nic w stylu.
  My wiemy kto to w GUS /bo chyba dane zaczerpnięte były z GUS/ gdzie pani A pracuje której ojciec był w PZPR a dziadek w GL czy AL,gdzie pan B pracuje którego ojciec przyszedł z I Armia a potem zakładał "władze ludowa" bo obsługiwał referendum 3X TAK a dziadek był w obozie "kapo"
  I nic ze CBA wyśledziło aferę w GUS ? przy informatyce a ta jak wiadomo służy do zbierania danych...wiec podane tu dane są kłamliwe,nieprawdziwe...i wszystkiego najlepszego Amen
  Widać ze Hofmana zabrakło.
  Bo tylko jakieś takie, anemiczne, słychać....... postękiwania W stylu PIS-owsko kosciółkowym
  "Nie kwestionując liczb tu podanych (bo nie mam chęci ich sprawdzać), pozwolę sobie zwrócić uwagę, że przy poziomie inflacji w wysokości 19,7 %, wzrost PKB per capita w wysokości 16,88% nie rzuca na kolana."
  Nie kwestionuje,nie mam chęci sprawdzać /bom len ?/ niemniej MNIE NIE RZUCA NA KOLANA /
  NO JAK MA RZUCIĆ JAK NA KOLANACH JEST SIĘ STALE/
  Czyli tłumacząc z polskiego na "nasze"
  Nie kwestionuje ze pociąg ze stacji A do stacji B dotarł o czasie ale pozwolę sobie zwrócić uwagę iż na dojeździe do jednej ze stacji "tak nas rzuciło" na zwrotnicy ze mi się kawa ze stojącej na stoliku szklanki, wylała.
  CZYLI STAN KOLEJNICTWA JAK WIDAĆ FATALNY

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczególnie ubawiło mnie "w tem temacie" "ni z gruszki ni pietruszki" apel do lewactwa/cokolwiek to znaczy i dlaczego nie do Gender/ to ze "lewactwo" winno protestować bo skoczek przeżegnał się przed skokiem.
  I to już typowo kosciółkowy "dobór tematów" Jak nie kijem to go pała.Byle "zmienić temat"
  A ja ci powiadam pajacu/bo wulgaryzmów Eliza nie przepuści/
  ZE NAM PRZESZKADZA A WRĘCZ obraza uczucia katolickie,gdy np:złodzieje kradnący samochody/co wielokrotnie ujawniły i pokazały ukryte kamery w nich zamontowane/zaraz po kradzieży i podczas ucieczki żegnają się wielokrotnie i to z przejęciem.
  A przecież mieli "nauki religii" od przedszkola do podstawówki albo i wyżej gdzie im tłuczono do głowy ? 7- me .NIE KRADNIJ !!.A oni kradnąc, żegnają się krzyżem. Mimo iż to tzw recydywiści /jak podają w komentarzach/ a w wiezieniach mieli kapelanów, którzy im tez chyba do głowy wtłaczali ,to samo i tak samo.
  Ale tego się nie zauważa tego już się nie skomentuje bo w "obronie" wybiera się wybiorczo, tematy.
  Do tematu;
  W kraju nikt nie psioczył /a jak już to po cichu i w "rodzinie" ze jest źle "za czasów Stalina"poprzez Bieruta i Gomółkę za Gierka tez było źle mimo ze Polska zrobiła gigantyczny skok a konsumpcja wzrosła/pisać więcej/
  Za Jaruzelskiego "o to już była mogiła bo "junta"tylko na ocet na półkach pokazywała /oczywiście żadnym w tym udziału Solidarności nie było bo i skąd/ tez się "pyskowało" ale z jakaś taka nieśmiałością "bo to panie stan wojenny"
  Szczęśliwość osiągnęliśmy za 2 letnich rządów bliźniaków.
  Mięliśmy chleb i mieliśmy igrzyska, zapewnione przez Ziobro i Kamińskiego.
  A gospodarka ? Oj tam Oj tam jaka miała być przejęta "po komuchach" typu Milera.
  Teraz z tej partii "ciętych z metra " narodziły się nowe "Smerfy marudy" i marudzą w chórze"
  TO SIĘ NIE UDA TO SIĘ NIE MOŻE UDAĆ ! Nie czytaliśmy nie wiemy
  ALE TO SIĘ NIE UDA, TO SIĘ NIE MOŻE UDAĆ !!
  Jak WY, NAM smerfom, dacie władze o to MY WAM zapewnimy!!! Chleba tak samo/może/ale igrzysk, to już będziecie mieli "skolko ugodno" jak w Rzymie.Nazwiska gladiatorów już mamy.Areny tez.
  A MY w swym miłosierdziu, zapewnimy im solidne pogrzeby w z niemniej solidnym, katolickim obrządkiem.
  W budżecie kwoty na to, się zarezerwuje, by godziwie przecież, opłacić kapłanów. /nie godzi się przecież ,nie płacić za pracę/
  LUD BĘDZIE MIAŁ IGRZYSKA a oni ZAPEWNIONE MIEJSCA W NIEBIESIECH
  A malkontenci ?/bo ich pełno/ A co tam...dołączą do gladiatorów!!
  BO MY WAS KOCHAMY I KOCHAĆ BĘDZIEMY TAK DŁUGO, AZ ZROZUMIECIE, ZE MY WAS....


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WIESIEK, pisz jakoś składniej i może krótszymi zdaniami, bo Cię nie sposób zrozumieć. Z drugiej strony, jest to prawdopodobnie ciekawe. Twój wierny czytelnik - Ferdynand Kiepski

   Usuń
  2. Anonimowy25 listopada 2013 13:53
   Ferdziu ,mordo ty moja!
   A nie możesz, to dać, do przeczytania, Waldusiowi albo Mariolce?
   Przeczytają i ci wytłumaczą. Na twoje.
   W ostateczności pozostaje ci żona, Halinka.Tylko obawiam się, że ci odpowie.
   "Co tu nie rozumiesz, jełopie jeden" Wiec może "lepiej nie" No jak nie, jak tak !

   Usuń
  3. O, widzisz WIESIU, tera Cie zrozumiałem. Widze, że potrafisz pisać ładnie i składnie, bo przedtem wydawało sie jak byś pisał do Paździocha. Pozdrawiam, Ferdek Kiepski.

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zenek, przygotuj lepiej miotłę i szuflę, bo zima idzie. To dla ciebie zbyt trudny temat.

   Usuń
  2. A to ja, proszę księdza zamiast kazania na najbliższą niedziele /i nam/ radze poczytać/ Bo spisane są czyny i...rozmowy
   http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=250965&t=250965 w "stałym" a ciągle uzupełnianym
   https://www.google.pl/search?q=rodlo:+http://spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php%3Ftitle%3DOdnowiciele&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=4ZKTUvqQNKXRywOit4DQDw#q=rodlo%3A+http%3A%2F%2Fspieprzajdziadu.com%2Fmuzeum%2Findex.php%3Ftitle%3DOdnowiciele&rls=org.mozilla:pl:official&start=0

   Usuń
 13. Trafnie w.i.e.s.i.e.k. pisze. Prafdzify patriota/katolik/diabeł wie kto jeszcze* wypowiada się żarliwie w temacie przy zerowym pojęciu, oprócz tego co usłyszał w niedzielę. Mam takie przykłady w "najbliższej okolicy" . Gdy zahaczyć takiego o jakieś konkrety czy źródła , to zawsze pada - nie znam , nie czytałem, tego źródła NIE CZYTAM !!! Bo to nie jest Czyjś Dziennik. Jako żywo przypomina mi pewnego parlamentarzystę, który brylował podczas otwierania Giełdy w Warszawie, rzucał cyframi, Ęę i Ąą, mucha nie siada !! Gdy dziennikarz zapytał: To pan inwestuje na giełdzie, pan się na tym zna !? Padło szczere do bólu - NIEee, ja się na tym NIE ZNAM ! Wypisz wymaluj niektóre komentarze lub wypowiedzi z metra ciętego o gospodarce. Aha, przynależność owego parlamentarzysty jest taka, jak się domyślacie - dwa kłamstwa i spójnik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa kłamstwa i spójnik, oraz zwykłe złodziejstwo. Generalnie bowiem panprezes i jego akolici wmawiają nam, że jest gorzej niż źle. Autorem zaś owej strasznej biedy jest "ten rząd, tego Tuska". Nic ich bowiem nie przekona, "że białe jest białe". Jak już natomiast w żaden sposób nie mogą zaprzeczyć ewidentnemu sukcesowi, to go kradną, wmawiając swoim wyznawcom, że to wyłącznie ich zasługa.
   Takie oto kuriozum znalazłam:
   http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/444084,jaroslaw-kaczynski-uderza-w-elzbiete-bienkowska-przyszla-na-gotowe.html
   Pomyślności.

   Usuń
  2. "Jak mówił Kaczyński na konferencji prasowej, Bieńkowska niesłusznie uznawana jest prymuskę. - Ta sytuacja powinna być sprostowana. Jeśli chodzi o poszczególne dziedziny jej działalności, to czasem zdarzy się trójka, dużo częściej dwójka, czyli mierny, wcale nierzadko niedostateczny - zaznaczył prezes PiS.|

   Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-bienkowska-przyszla-na-gotowe-nie-ma-sie-czym-chwa,nId,1063674?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

   Usuń
  3. Ikko, komentowanie tego, co pokaże paszczą ( patrz: słynny "Rejs") panprezes nie ma żadnego sensu. On te odgłosy paszczą wydaje dla własnego, ciemnego ludu, dostarczając mu igrzysk, bo na chleb i tak musi pracować ktoś inny. Cudna jest pozycja wiecznego "opozycjonisty"...

   Usuń
  4. Dobry wieczór Ikko !!! Panprezes na swojej konferencji prasowej mówił o co mówił, ale zapomniał powiedzieć, że ANI JEDEN PROJEKT JEGO RZĄDU NIE ZOSTAŁ ZATWIERDZONY PRZEZ BRUKSELĘ - ANI JEDEN !!!!! Na pierdoły, które opowiadał panprezes na swojej konferencji ukazała się właśnie RIPOSTA Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - bardzo rzeczowa i konkretna w szczegółach.
   Otóż Kaczyński pozostawił po sobie i swoich rządach - nie KONKRETNE PROJEKTY, ale tylko nazwę niektórych projektów a już zupełnym odłogiem pozostawił PROGRAM INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO - dlatego m.in. za jego rządów wybudowano w Polsce tylko 6 km autostrad, co stanowi ewenement nieudolności. Przegląd inwestycji pozostawionych przez panaprezesa ujawnił, że wszystkie projekty były nieprzygotowane a przede wszystkim nie zapewniono im wymaganego DOFINANSOWANIA ze środków krajowych, bez którego to dofinansowania nie może ruszyć żadna inwestycja wspomagana dofinansowaniem środkami unijnymi. Zatem panprezes pozostawił po sobie PLAN CHCIEJSTWA ale nie konkretne projekty inwestycyjne.Jak już wspomniałem na wstępie, żaden z tych planów panaprezesowych nie został zatwierdzony przez Brukselę.Także jego "troska" o tzw. Polskę Wschodnią - czyli o tereny cywilizacyjnie zaniedbane - jak mawia Begonijka, to czysta abstrakcja i także tylko chciejstwo. Dopiero za rządów PO zadbano o ich zrównoważony rozwój.Dla przykładu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podaje, że w przeliczeniu na głowę mieszkańca - na tych terenach np. w województwie warmińsko-mazurskim przyznano więcej EURO niż na województwa śląskie i łódzkie - razem wzięte. Całkiem podobnie wyglądają te statystyki w pozostałych województwach tzw. ściany wschodniej RP. Jak się wydaje - panprezes nieopatrznie wdepnął na nowe pole minowe - zarzucając Pani Bieńkowskiej, że przyszła ona na "przygotowane"( w domyśle - przez PiS). Było zupełnie inaczej - co mu pani Bieńkowska i podległe jej ministerstwo skrupulatnie wyliczyli. W tym wszystkim na pewno chodzi o jedno - opluć każdego nowego członka rządu premiera Tuska. Ale z Panią Bieńkowską panprezes będzie miał kłopot - kobieta zna się wyjątkowo dobrze na liczeniu - w przeciwieństwie do panaprezesa, który wolał studiować wiecznie żywe doktryny marksistowsko-leninowskie, bo matematyka była zbyt dla niego trudna. Miłego wieczoru !!!!

   Usuń
  5. errata - w pierwszym wierszu ma być "mówił to co mówił" - literówka.

   Usuń
  6. Oto "argumenty" londyńskiego czyściciela wychodków publicznych !!! Z takim "elektoratem" to Kaczor NIGDY nie wygra żadnych wyborów.

   Usuń
  7. olo, gdzie wyczytałeś, że jestem zwolennikiem kaczora. Napisałem tylko, że taki niby laluś sarmata, to może prezesa (jak dostanie Pozwolenie) pocałować tam, gdzie słońce nie dochodzi. Też chcesz spróbować całuska?

   Usuń
  8. Na merytoryczny wywód Sarmaty londyńczykowi merytorycznych argumentów brak... co więcej - nawet niemerytorcznych argumentów brak:)))!
   Więc poleciał tak jak umiał - czyli typową pisowszczyzną ciemnego luda.

   Usuń
  9. SARMATO - zgadza się, przecież wszystkie jego "plany" to chciejstwo np. te 3 miliony mieszkań, te 1,200.000 nowych miejsc pracy i.... te wczasy w Egipcie i na Majorce. Gruszki na wierzbie a ciemnota wierzy w bajki.Czy ktoś jeszcze pamięta "plany alternatywne" Kaczora, o których pierniczył całkiem niedawno ??? A co się stało z "tabletowym premierem technicznym" niejakim profesórem Glinskim ??? Zniknął jak kamfora - i to jest cala polityka Kaczora - pier.dolić trzy po trzy.

   Usuń
  10. londyńczyk - zamknij kaprawą mordę i rób to czego cie tam w tym Londynie nauczyli na specjalnych kursach dla niedorozwiniętych.Szmata i łopata !!!!

   Usuń
  11. Panowie Kazik i Olo - ależ dajcie spokój ! Na wulgarne inwektywy się po prostu nie odpowiada. NIE MA KOMU !!!!!!

   Usuń
  12. "Przyszłą kryska na Matyska" Sarmato. Już nawet Palikot się na własnej skórze przekonał, że z kobietą, zwłaszcza mądra, zadzierać nie należy. Tym bardzie jak się, w twierdzy żoliborskiej, już całkiem kontakt ze światem realnym straciło, a skleroza na temat własnych działań to "siostra rodzona".:-)))))))
   Pomyślności.

   Usuń
  13. Co do aktualnej roli pani Bieńkowskiej w rządzie to spodobała mi się żartobliwa ocena redaktora Lisa. "Skądinąd jest to być może pierwszy przypadek w historii, gdy mężczyzna wiarę w lepsze jutro związał z nadzieją, że kobieta wyda wszystkie pieniądze, co do grosza.":-))))))
   Pomyślności.

   Usuń
  14. Tu już merytoryczna ocena.
   http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,15013457,Eurowizje_prezesa_Kaczynskiego.html?biznes=opole#BoxBizTxt
   Pomyślności.

   Usuń
 14. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego. cyt: Około dwóch trzecich (67 proc.) Polaków uważa, że rozwój sytuacji w kraju zmierza w złym kierunku, tylko mniej więcej jedna piąta (18 proc.) była przeciwnego zdania, a 15 proc. badanych nie miało na ten temat opinii - wynika z listopadowego sondażu CBOS.

  Wina PiS i Kaczyńskiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ksiądz25 listopada 2013 14:41
   A jak dają na tace,a jak wypadła zeszłoroczna "kolęda",a czym z rodzina do kościołka udają się,a nie psioczą na zwyczajowe "co łaska niemniej niż?" I to jest miarodajne I tymi wiadomościami z "nami grzesznymi" należałoby się podzielić, a nie cytować Radio Maryja czy Nasz Dziennik/
   PS Czy już nowy parking przed plebanią zrobiony?A parking dla "wiernych" kiedy będzie większy?By nie stali na poboczach.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. do ~ksiądz... z godz. 14:41
   Skoro jest tak źle, to dlaczego: " Według badań CBOS w ostatnim miesiącu nieznacznie pogorszyły się oceny poziomu życia badanych i ich rodzin. Nadal jednak najwięcej osób (46 proc., wzrost o 3 punkty proc.) uważa, że żyje im się przeciętnie, niewiele mniej (41 proc., spadek o 3 punkty proc.) ocenia, że dobrze, a co ósmy badany (13 proc.) wyraża niezadowolenie z poziomu swej egzystencji."

   Gdybyś sam potrafił to zintrerpretować - zauważył byś, że tylko 13 proc. wyraża niezadowolenie... a 87 proc. jest przeciwnego zdania, a Ty pewnie przeczytałeś tylko to co "podał ci na tacy" dziennikarz:)
   Jak długo "ciemny lud" będzie słuchał wygłaszanych z ambony głupich kazań księży dot. polityki a nie wiary... i będzie czytał prawicowe szmatławce widzące wszystko w czarnych kolorach, tak długo będzie 13 pr. niezadowolonych..
   Najwyższy czas, by Polacy przestali być "ciemnym ludem" i zaczęli myśleć sami... a nie zadawalać się tym co sugeruje im prawicowe pseudodziennikarstwo i radiomaryjni nawiedzeni.
   Sofia

   Usuń
  4. Bardzo ciekawa interpretacja badania CBOS. Gratuluję.

   Usuń
  5. zenek - a co ?? Zaniemówiłeś ??? Na statystyce też trzeba się znać a nie sadzić pierdyliony !!!

   Usuń
  6. "One" tak znają się na statystyce jak patryjoci twierdzący, że pąprezdęta tysiąclecia wybrała większość Polaków. Upraszczając rachunki aby nikt nie czepiał ułamków : połowa narodu poszła do wyborów, połowa+1głos wybrała pąprezydęta. Według mi znanej arytmetyki wybrała go JEDNA CZWARTA ludu pracującego miast i wsi, lecz ONI twierdzą że większość. Cóż, taka większość jak większa połowa zbuka ....

   Usuń

 15. Trafnie to rozszyfrował Ernest Skalski
  Katastrofa, panie, ruina, bezrobocie, nędza, wszystko rozkradli, rozprzedali za bezcen…
  – A u pana?
  – Z bożą pomocą, jakoś wychodzę na swoje.

  Takie postrzeganie rzeczywistości dostrzegają socjologowie od początków III RP.
  Coś jakby schizofrenia poznawcza. Kryzys kryzysem, ale 40 procent badanych uważa, że jakoś sobie radzi, a 45 twierdzi, że radzi sobie dobrze, czego się w mediach nie nagłaśnia. Statystyka i badania profesora Czapińskiego pokazują, że są powody do satysfakcji.
  W Polsce – raz szybciej, raz wolniej – cały czas robi się lepiej. Więc ocena własnej sytuacji przez te 85 procent badanych jest w pełni uzasadniona. A jednocześnie sytuację w kraju już ponad 70 procent badanych uważa za złą, co się nagłaśnia, bo taki news pobudza adrenalinę.
  Jak to się dzieje, że podstawowa masa obywateli jest usatysfakcjonowana swym położeniem w kraju, w którym sprawy idą fatalnie? W którym rządzi zła partia, zły rząd i coraz gorszy szef tego rządu?
  Jak mawia opozycja i tu "niektórzy"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie... o tym samym myślałam, lecz Ty to lepiej uzasadniłeś.
   Pozdrawiam:-)
   Sofia

   Usuń
 16. Idzie zima oraz kolejne dni świra,kaczor zaczyna pokwakiwać,zamiast odlecieć do ciepłych krajów. Jego macierzystą krainą jest przecież Burkina Faso.

  OdpowiedzUsuń
 17. Po wojnie w Niemczech nie było ŻADNEGO socjalu dla nikogo. Cały naród pracował na odbudowę kraju. A tu w PL to każdy by chciał 10 tys becikowego, i co miesiąc talon na paliwo na 500zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżbyś był zwolennikiem PiS-u? Przygotowujesz nas na sytuację, gdy cały naród będzie odbudowywał Polską po klęskach rządów Tuska?

   Usuń
 18. Dzięki za linka do mojego bloga i akcji pomocy Iwonie :-)

  OdpowiedzUsuń