wtorek, 29 grudnia 2015

Kościelne "balony" sondażowe

Kościół w Polsce. Przyszedł czas na balony sondażowe, które się wypuszcza aby się przekonać jaki jest rozmiar szkód i zniszczeń. I tak, w roli przeobrażonego "łona, które go wydało" przyszedł do telewizora w habicie ojciec dominikanin powiedzieć narodowi, to co mu kazali na górze udając troskę i świętojebliwe oburzenie. Dominikanin i socjolog Paweł Gużyński w wywiadzie telewizyjnym wystąpił z pozorowaną krytyką stanowiska kościoła wobec tego, co się dzieje w Polsce. W istocie, po bardziej wnikliwym wsłuchaniu się w jego słowa, dominikanin nie krył oburzenia, że ludzie jednak mają oczy i widzą jak kościół kat. przyprawił sobie gębę zausznika gen. Franco w jego pochodzie po władzę absolutną w Polsce.

Ja, nie dam uśpić swojej czujności. Widać jak na dłoni, że Kościół nadal gra na dwa fronty i ma w nosie deptanie wolności obywatelskich. Kościół pozoruje tylko troskę i wypuszcza młodzików na arenę, żeby mieć alibi gdyby coś poszło nie po ich myśli. Bo plan nie wypali przeistoczenia Polski w podległy Watykanowi nowy byt państwowy za 500 złotych inwestycji z naszych kieszeni w ramach tak zwanych sprawiedliwych "przesunięć budżetowych". Już słyszę uszami przyszłości przewrotny głos hierarchy kościelnego nad otwartymi trumnami zabitych w zamieszkach ulicznych: - Rodacy , my ostrzegaliśmy i napominaliśmy lecz nasze wołanie pozostawało bez odpowiedzi. Bla, Bla, Bla !

Ludzie ! Nie dajcie się dalej oszukiwać. Za deptaniem prawa i Konstytucji RP stoi Dziwisz, Michalik i Nycz, najwyżsi hierarchowie kościelni tego kraju. Kościół w Polsce ma ogromne długi wobec państwa i wcale nie zamierza ich spłacać. Grają Polskom na nosie i się śmieją zza wysokich murów ich budynków. Żenada ! Wczytajcie się uważnie w tekst wystąpienia dominikanina socjologa, który poszedł do studia telewizyjnego. Wasza wrażliwość ma losy duszy po śmierci, dowie się, że ojczulek przyszedł zaprotestować przeciwko odbiorowi kościoła w Polsce. On wcale nie ma zamiaru protestować przeciwko zamachowi PiSu na wolności obywatelskie.


promuj
Życzę Wam otrzymywania od życia samych radości,
oraz satysfakcji dzielenia się tymi radościami z innymi 

Szczęśliwego
    Nowego
   2016 Roku

ELIZA

38 komentarzy:

 1. W roku 1983, w gronie prześladowanych przez komunę, wyraziłam opinię, że komuna musi upaść w ciagu kilku lat, ale najwiekszą przeszkodą dla zadomowienia sie w Polsce demokracji będzie katolicki kosciół, który wyczeka okazję by skutecznie podstawić jej nogę.
  Właśnie to uczynil. Pytanie tylko - na ile skutecznie. Gdy Polska już znajdzie sie na śmietniku Europy, jako nedzarz pod każdym względem - pamietajmy o biskupach i reszcie kleru. To oni inspiruja te faszystowska bandę, która ze wszystkim sie z nimi zgadza, to oni przyczynili sie do wygranej PiSu i Dudy - do obalania demokracji poprzez eliminacje TK. Nie zapomnijmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć mogło sie wydawać, że po doświadczeniach we Włoszech Mussoliniego, Hiszpanii Franco, Portugalii Salazara, Argentyny Videli, Chile Pinocheta, Polski okresu sanacji, a i z Hitlerem się uwodzili, by wymienić bardziej znane przypadki, polski kler katolicki zrezygnowal z rycia pod demokracjami.
   Nie, nie, kościelna reakcja antydemokratyczna zaczyna odżywać w Polsce.

   Usuń
  2. Pełna zgoda. Ostatnie wypowiedzi Hosera i Dziwisza to potwierdzają. A jak K.K. obszedł się z b. prezydentem B. Komorowskim.

   Usuń
 2. Kościółek, wyrodna "matka" nasza, przycupnął cichutko w kąciku, wystawił czułki i niucha, z której strony wieje wiatr. Kiedy uzna, że z właściwej, ustawi się jak trzeba, aby złapać siłę nośną (czytaj: aby kasa płynęła wartkim strumieniem). Biada nam. Tu jest właśnie ów sławetny gen zdrady, co już wieszcz starał się Polakom uświadomić. Podniesione przez niego larum: "Polsko, twa zguba w Rzymie" jednak do Polaków nie dotarło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby nuchać, to trzeba mieć prawidłowo rozwinięty zmysł węchu. Może się bowiem okazać, że to co uznali za zapach, jest zwykłym smrodem, a prawidłowo obdarzeni tym zmysłem, w dodatku będący w znacznej większości, się na nich zwyczajnie wypną.:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Po raz pierwszy zgadzam się z zasadą, że im gorzej, tym lepiej. PiS bardzo ostro wszedł w zakręt, niech będzie historii, kupiwszy sobie wprzódy "prawo jazdy" na obwoźnych jarmarkach, istnieje więc szansa, że tego zakrętu zwyczajnie nie wyrobi. Każdy kierowca wie, czym to grozi.
   Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że uczestniczymy w jakiejś paranoidalnej tragifarsie, bo i śmieszno jest (np. Ziobro ze słowotokiem - gadający na wdechu i na wydechu, ponadto posiłkujący się obrazkami formatu chyba A5, oraz jego wice...POLITOLOG Jaki, również z papierkiem, chyba formatu A4, również też mający gadane, którego nie powstydziłby się dobry komiwojażer)i straszno - ujmując całokształt tego,czego świadkami jesteśmy. Że infantylne to jest ? No jest. A kto komu zabroni robić z siebie ...tu czytelnik może sobie dodać, co mu się podoba. A że groźne jest ? No jest. I co im kto zrobi ?
   A kościół na to ani be ani me, ani kukuryku ( za klasykiem).
   P.S. Jak się dziś dowiedzieliśmy, pan prezydent gnał helikopterem,a wiecznym piórem w zębach ( dopisek autorki), aby zdążyć z podpisaniem słynnej noweli, zanim z muchami w nosie obudzi się hegemon...
   Ehhh ty w życiu.

   Usuń
 3. kuczynska halinka29 grudnia 2015 12:20

  Ich nienasycone- chytrosc i pazernosc -bedza ich zguba!I to na krotka mete.
  Ich postepowaniem przypominaja mi zadze baby z bajki "O rybaku i zlotej rybce".
  Obudza sie jak francuskie klechy w parterowych plebaniach i z rowerem w garazu.
  Czego im w tym nowym, 2016 roku z calego serca zycze.

  Pozdrawiam serdecznie u schylku tego fatalnego roku,

  OdpowiedzUsuń
 4. Klechy nie zdają sobie sprawy z tego, że popchnępi Kaczyńskiego i PiS w głębsze szambo sami tam z PiSem wchodząc. Na razie nie mają żadnego panu B na wypadek pogonienia Kaczyńskiego. A niby dalekowzroczni.Tak mieli we Francji, Włoszech, Czechach. Przegapili mając nieuzasadnioną pewność, że dwa tysiące lat nie takie sprawy załatwiali. Nie załatwili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Francja podobne problemy z klerem katolickim miała pod koniec XIX wieku, zakończyło sie to ustawą z grudnia 1905 roku. Polecam wszystkim na ten temat książkę noblisty Anatola France "Kościół a Republika"

   Usuń
 5. francopolo29 grudnia 2015 12:59 "Kościół wyżywi się sam" jak mawiał Urban"za komuny"
  Podejrzewam iż "to co,zbierane na tace" to oni maja "na waciki"dla "kuzynek i gospodyń"
  Przeczytaj.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-kosciola-chcialbys-placic-tylko-236,78,0,1631566.html
  ile i jak pijawy ssa od państwa A teraz "za Kaczyńskiego" zażądają jeszcze więcej i dostana.Wszak poparli i to z każdej ambony.
  A jak się sami zaczną obijać o puste ławki w swoich kościołach to i tak powiedzą"wina nihilistycznej Europy"
  Wies i małe miasteczka napędzają im frekwencje Bo sąsiad na sąsiada patrzy i czyta w ogłoszeniach parafialnych czy "na kościół dał tak samo i tyle samo"Tam sie od dawna płaci "podatek od dyma" i odrabia "szarwark kościelny" z obecnością wywoływana co tydzień z ambony.I głoszonym "z żalem" upomnieniem iż ci, a ci, nie byli,nie dali nie przyszli do sprzątania.I dlatego na pozostałych należy nałożyć większe obowiązki i większe kwoty.Bo "bilans musi być na zero"
  Tam w "czas kolędy" katabasa dobrowolnie wozi się od chaty do chaty i uzgadnia gdzie on uprzejmie"spożyje" śniadanie obiad i kolacje I co mu dąć do jedzenia.O "marnościach" w kopercie nie wspomnę Bo to norma "o dopingu kwotowym" z ambon polegającym na wymienianiu z imienia i nazwiska "darczyńców" i kwoty jakie wręczyli."Na chwale pana"
  Mentalność pańszczyźniana tam ma się dobrze klną, psioczą,ale sie n ie buntują
  Próbujesz "zbuntować" zobaczysz zdziwione twarze i usłyszysz, znajome "no tak ale co sąsiedzi "powiedzą.Beda mnie wytykać palcami a i "wołać za dziećmi będą"
  Jak ich za bardzo przycisną to i taczkę wystawia,do biskupa napiszą a w ostateczności podpala plebanie.
  To nie Francja, a polski kmieć choć "swoje wie" buntować się nie potrafi.
  Większość płacze i płaci !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomnijcie mój dawny cytat: PYCHA IDZIE PRZED UPADKIEM. A huk będzie znaczny, również gdy klechom ryje od koryta odetną, czego im życzę. Im szybciej, tym dla Skarbu Państwa czyli kieszeni ogółu lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Demokracja ZAWSZE była obca kościołowi, była jego wrogiem.
  Kościołowi zawsze łatwiej dogadywać się z: monarchami, tyranami, zamordystami, niż zrozumieć zasady demokratycznego państwa!
  I znależć się w systemie demokracji! Stąd to kolosalne pogubienie i dreptanie w miejscu, od początku lat, budowania polskiej demokracji!
  Stąd to niedorzeczne, bezmyslne " zaznaczanie " swoich pozycji, poprzez: walkę o życie zygoty, z genderem, z in - vitro - przy całkowitym milczeniu, kiedy to aborcja - była w Polsce stosowana na życzenie kobiety, w czasach nieboszczki komuny:)
  To takie ich - atawistyczne " zaznaczanie terenu " - jak to robią stadne zwierzęta...
  Kościół wrednie wykorzystuje tzw. zasady moralne, do ogłupiania ludu, do pozyskiwania stosownych środków materialnych, które rosną - wraz z ich chorobliwym apetytem!
  Kościół to zło, to struktura mafijna. Zarządzana też w sposób mafijny.
  Dlatego nie wierzę, że można go " uzdrawiać " - od środka/ patrz Gużyński /. Boniecki, Lemański - też próbowali i co?
  Niejaki ziobro, mini-bardzo mini-ster sprawiedliwości, pracuje nad publicznie dostępną listą pedofili...
  Ciekawi mnie, czy będą na niej te wszystkie, kościelne zboki, krzywdzące dzieci? Czy zostaną objęci zakazem pracy z dziećmi? Tak jak - to zapowiada, w stosunku do innych?
  I jeszcze jedno:
  Kościół nigdy nie przyzna się, że jest dłużnikiem państwa! Kościół jest pasożytem, zżerającym ciało swego żywiciela, bez względu na skutki!
  Kościół nie pożycza - więc nic nie musi oddawać! Kościelni tak wytresowali polityków, że - mimo rugania - sami, w zębach niosą im " należne dary " !
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Mała zakompleksiona kreatura, ziobro, jeszcze dobrze nie usiadł na fotelu ministra, a już:
  http://bit.ly/1kpRyrM
  Idzie " nowe " - qrwa ich pisowska mać!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dopiero początek Stnisławie... "Pan Zbyszek" tylko tak "dla przypomnienia", wkrótce się "rozkręci" i "pójdzie jak burza". :-(((
   Pomyślności.

   Usuń
 9. Stanisławie, czarnym grubasom forsa siem należy jak powietrze do oddychania, to oczywizda oczywizdość według ich punktu siedzenia.
  A co do rejestru pedofili to "pan Zbyszek" już zadba, aby żaden czarny sukienkowy nawet nie otarł się o listę. Po to prezesik mianował "pana" Zbyszka na ministerialny stolec, aby dopilnował co trzeba. Obaczym co bedzie.

  OdpowiedzUsuń 10. Dziwi mnie Wasza małostkowość, niezrozumiała empatia do PiS oraz wrogość do ofiarnych szeregów członków i kobiet, a także niewiara w Nieomylny Geniusz Wielkiego Przywódcy.
  Nawróćcie się, Siostry i Bracia, póki nie jest za późno!!!

  Oto moich 5 Przykazań, które wkrótce zastąpią Dekalog:

  1. Dusza moja wielbi Pana Prezesa nad Prezesami w Jednej Osobie Dwojakiego.
  2. Kroczę pod Niezwyciężonym Sztandarem Wiecznie Żywego Ś.P. Nieboszczyka Prezydenta Lecha Wawelczyka w Dwóch Osobach Jedynego.
  3. Uznaje prawe i sprawiedliwe prawo Genialnego Stratega do sortowania Polaków przed poczęciem, za życia i po translokacji do Domu Pana, Pralni vulgo Czyśćca lub Kotłowni
  4. Wierzę w dotrzymanie każdej obietnicy PiS.
  3. Hasłem moim – Pis obieca… PiS da!

  OdpowiedzUsuń
 11. poszloo29 grudnia 2015 23:43
  Oni juz zadbali!!
  Bo na tej liście wg projektu nie będą umieszczani ci którzy "dostali wyroki w zawieszeniu"
  A jak poszukasz to 99,5% spraw księży kończy się takimi wyrokami,lub umorzeniem "z uwagi na przedawnienie"
  Dlatego tez sukienkowi publicznie powiadają "nie ma sprawy" bo ...i tu padają liczby uwiezionych sukienkowych.
  A i z tymi cos nie tak bo tak kuglują takie prowadza starania,takie przedstawiają zaświadczenia "o stanie zdrowia" by tylko nie iść do wiezienia.A do tego "poręczają za nich" takie autorytety "ze strach się bac"
  Jak na razie musi nam ,wystarczać załączony w internecie
  "Spis księży pedofilów"
  https://pl-pl.facebook.com/notes/nowy-ateizm/spis-ksi%C4%99%C5%BCy-pedofil%C3%B3w-arty%C5%9Bci-wybrani/376658015745064/"
  Pewno i ten zniknie jak "Raport Millera"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, link poszedł w pisdu: >>Przepraszamy, ta strona jest niedostępna
   Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta.<<
   :(((((((

   Usuń
  2. poszloo30 grudnia 2015 11:24
   Wpisz w Google "spis księży pedofilów a tam masz na Facebooku "Spis...artyści wybrani
   "Miłej" lektury i radze zapisać sobie bo ani chybi zniknie

   Usuń
  3. Oooo, link który podał w.i.e.s.i.e.k 30 grudnia 2015 10:06 DZIAŁA ! Końcowy cudzysłów " trzeba pominąć.

   Usuń
 12. Z "Newsweeka"
  "...Drugi sposób, w jaki możesz stać się z dnia na dzień wrogiem publicznym PiSu, to historia dominikanina, o. Pawła Gużyńskiego. Dominikanin wystąpił w programie, pewnie jednym z ostatnich, „Tomasz Lis na żywo”. Mógł, będąc zakonnikiem, uprawiać kościelną nowomowę. A więc nie krytykować PiS. Mówić coś na okrągło. Tyle, że o. Gużyński postąpił tak, jak podpowiada Ewangelia i sumienie. Przekonywał, że Jarosław Kaczyński wykorzystuje katolicyzm i Kościół do celów politycznych, „zawłaszczając religię i sakralizując władzę”. Mało tego: dominikanin przestrzegał Kościół hierarchiczny, by w imię fałszywej obrony wartości chrześcijańskich, czyli prawnego sankcjonowania katolickiej moralności, nie pozwolili, aby PiS zabrał „wolności obywatelskie”
  (..)
  Dominikanin powiedział więc to, czego jasno naucza II Sobór Watykański. A mianowicie, że w relacjach państwo-Kościół, w demokratycznych państwach, obowiązywać powinna zasada autonomii. Bo liberalna demokracja daje każdemu Kościołowi (nie tylko rzymskokatolickiemu), sprzyjające warunki do nieskrępowanego głoszenia Ewangelii. A Kościół nie potrzebuje nad człowiekiem innej władzy niż władza nad jego duchem. Chwila, gdy Kościół domaga się nad człowiekiem władzy politycznej, którą dziś PiS kusi biskupów, jest więc chwilą jego słabości. A o klęsce może mówić wtedy, gdyby Dobrą Nowinę chce zastąpić „Dobrą Ustawą” – zakazując prawnie, przykładowo, in vitro..."

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj tam, oj tam ! "Kościół poucza/naucza" czyli czarny spaślak daje odgłos paszczą i kropka. Puszcza perskie oko do swoich, bo " pamiętajcie że Dekalog jest dla baranów a nie dla pastuchów, oops - kapłanów". A marności i tak nam się należą i basta ! Tak jak pissmannom waaadza !

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepraszam, że nie na temat, ale warto wiedzieć jak PiS zmanipulowało projekt senacki z ubiegłej kadencji, krzycząc jednocześnie, iż "ratują" służby przed "niemocą".

  "Co PiS wyrzucił?

  PiS okroił ten projekt. Wyrzucił:
  * obowiązek uzyskiwania zgody sądu na śledzenie za pomocą nadajnika GPS;
  * obowiązek natychmiastowego niszczenia materiału z inwigilacji, w którym są tajemnice zawodowe prawnie chronione;
  * wszystkie przepisy niszczenia materiału z kontroli operacyjnej niezawierające informacji przydatnych dla śledztwa (co umożliwia gromadzenie haków, np. obyczajowych);
  * ograniczenie "billingowania" do przestępstw ściganych z oskarżenia publicznego;
  * "billingowanie" tylko wtedy, gdy inne sposoby zdobycia dowodów zawiodą;
  * wszystkie przepisy regulujące przechowywanie i niszczenie materiałów z "billingowania";
  * nakaz uzyskiwania zgody sądu na "billingowanie" osób objętych obowiązkiem zachowania tajemnicy zawodowej.

  PiS dołożył inwigilację w sieci.

  Do tej pory w ramach "billingowania", czyli bez zgody sądu, można było pozyskiwać tylko dane gromadzone przez teleoperatorów w ramach ustawy Prawo telekomunikacyjne. PiS dorzuca też dane o abonentach gromadzone na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. A więc przez operatorów internetu.

  Gdyby chodziło tylko o dane właściciela komputera, czas i liczbę połączeń - nie byłoby takiego problemu. Ale PiS gwarantuje policji i służbom niekontrolowany i nielimitowany dostęp do gromadzonych przez operatora "informacji o rozpoczęciu, zakończeniu oraz zakresie każdorazowego korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną" (art. 18 ust. 5 pkt 3 ustawy o świadczeniu usług).

  Co to jest "zakres każdorazowego korzystania z usługi"? Informacja o tym, że korzystało się np. z poczty internetowej, wyszukiwarki, Facebooka? A może też, na jakie strony się wchodziło? Czego się szukało w wyszukiwarce? Z jakimi adresami mailowymi się korespondowało?

  Wszystko to byłoby głęboką ingerencją w prywatność. Trzeba pamiętać, że "billinguje" się nie tylko i nie przede wszystkim osoby podejrzane.

  Wczoraj RPO wystąpił do marszałków Sejmu i Senatu, sygnalizując, że PiS-owska nowelizacja nie wypełnia wielu postanowień wyroku TK.

  Minister Streżyńska poinformowała wczoraj, że poprosiła Radę ds. Cyfryzacji o wydanie opinii o tym projekcie."

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,19407900,pis-legalizuje-inwigilacje-w-sieci-co-zawiera-nowa-ustawa-o.html#ixzz3vnkFuVud
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwyższy czas zacząć PiSać i mówić wyłącznie o pogodzie. Angole tak mają od wieków i nie narzekają. No, wyłączając dziesiątki lat nawalanki z IRA. Ale "najsampierw" należy gorąco podziękować wszystkim tym, którzy z oddali, w różnych "czikagówkach" wysmażyli Polsce i Polakom taki pasztet. Co niniejszym czynię, zwłaszcza tym, którzy za granicą układali piosenki w stylu "Andrzej Duda nam się udał..." No to zapraszamy ich gorąco do powrotu do Wolskiej Republiki Ludowej, w której będą mogli żyć blisko swoich ulubieńców...Uważam, że powrót jest ich patriotycznym obowiązkiem i nakazem chwili. Absolutnie.
   Czekamy na Okęciu. Pierwsza powracająca osoba dostanie kwiatami w solidnej donicy.

   Usuń
 15. Polecam zapisać zanim nie ujrzymy Error 404
  http://www.liiil.pl/1451501646,Alfabet-IV-RP.htm

  OdpowiedzUsuń
 16. Kaczyński, macierewicz i ta cała banda zdrajców, oszalałych na punkcie " wadzy", świadomie wpychają Polskę w łapy Rosji, Putina! Nie chce mi się wierzyć, że robią to bezinteresownie!
  Kłamią jak bure suki, co wyszło i dziś, po zacytowaniu: listu ministra obrony Słowacji. Protestującego wobec nocnemu nalotowi zbója macierewicza - na tworzoną, w Warszawie, placówkę kontrwywiadu NATO. List został rozesłany do dowództwa NATO i przywódców państw europejskich. Zaniepokojenie " nocnymi zmianami " - wyraził przedstawiciel rządu USA!
  A to dopiero początek " dobrych zmian ", rozpisanych przez szeregowego posła, szaleńca, porąbanego karła owładniętego manią prześladowczą...
  W każdym społeczeństwie są ludzie " sprawni intelektualnie - inaczej", ale tylko w Polsce, mały gnom, z aspiracjami " naczelnika państwa " - mógł uzyskać takie poparcie, żeby on i jego sekta - mogli rządzić samodzielnie! To bardzo żle świadczy o nas, o Polakach!
  A to dopiero: czyszczenie " przedpola " - przed wprowadzeniem głównego planu kaczora! Co najgorsze - dopiero przed nami!
  Nie można idiocie o megalomańskich zapędach i karłowatej powierzchowności, odmówić przebiegłości!
  Na najwyższe urzędy wystawił bowiem 3 ligowych dupków i to właśnie oni, poniosą konsekwencje swoich przestępczych działań! Bo nie mam wątpliwości, że takie konsekwencje - poniosą! Musimy jednak długo poczekać!
  Kaczor jest " tylko " szeregowym posłem i nikt nie będzie mógł wyciągnąć wobec niego wniosków i konsekwencji prawnych! Sprytne? Prymitywne, ale i sprytne!
  Jak upadnie pis-lamizm, a upadnie!!!, kaczor wydziamdzia, że dokonała tego kolejna, powstała w jego chorym łbie ... międzynarodowa grupa wrogów, bankierów, co to on wie i nie powie... i:
  Zacznie knucie ponownie! Z poparciem idiotów, których w Polsce nam nigdy nie zabraknie! Co udowodniły TE wybory, a historia i doświadczenie mówi, że:
  Polaka nic nie nauczy, a historia pokazuje, że żadnych - z niej - wniosków, nie potrafimy wyciągać!
  Czeka nas parszywy rok, nie umiem nawet złożyć Wam życzeń, bo te - zabrzmiały by sztucznie!
  Upiję się na smutno, posłucham dobrej muzyki ze swojej kolekcji! A jeśli natrafię na jakieś " orędzie " - wykwakane dziobem kaczym , lub wsadzą mi do telewizora - jakieś czarnego obleśnego dupka- to telewizor wyląduje na śmietniku!
  Słyszeliście, że usłużny kmiot, Jacek kurski, ma być nowym nadszefem " niezależnej ", odzyskanej, " narodowej " telewizyji?
  Jeśli TO właśnie ma być: " telewizyja " narodowa - to ja chromolę: taki " naród " i takie media! I się z nimi kompletnie nie utożsamiam!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bądź proszę, Stanisławie, chamem i nie "chromol" narodu. Zostaw to PiSSmanom... To Twój i mój naród [a innego nie mamy, mieć nie będziemy] i tych milionów, które w końcu gniew wyprowadzi na ulice, gdzie dokopią komuś w kaczy kuper.... Kapciowy Du*a, etnografka StraSzydło, drób złożony z kurskich, kaczyńskich i małpy z brzytwą na etacie ministra obrony[pisownia celowa]wcześniej czy później skończą na wysypisku obgryzieni przez LISY. Pomyśl raczej, że już jesienią mogą przytrafić się nam wybory - prezydenckie i parlamentarne... I znów Czarna Gwardia z Ciemnej Góry ruszy do ogłupiania pod hasłem BUK-RUMOR-PAŃSZCZYZNA...
   A na razie... "Czyszczeniu" [głownie powodem jest zarzut "pornografii", gdy wkleja się rysunki satyryczne z...duchownymi] ulegają niektóre blogi i konta "Fałszbóka".

   Nowego Roku -[bez obsry*ającego Polskę i Polakow] drobiu, z a to z połamanymi w Kraju Ziobrami.

   Usuń
 17. Kochani, tylko spokój może uratowac serca nasze. Dopóki trójki sołeckie & czujni sąsiedzi nie zaglądają nam pod kołdrę (My hous is my castle!) i nie muszę na pokaz puszczać na full tvTrawa i radiacoMaryja ( a nawet gdyby?), to należy temat środków musowego przekazu potraktowac hydraulicznie, tak jak chłop odcedza kartofelki. Poki co serwery Googla nie stoją w Watykanie (dla internacjonałów), ani w Toruniu (dla tzw. patriotów), telewizje odbieramy z satelity oraz internet także można (Tooway.pl -> to nie jest reklama, lecz wskazanie drogi dla zrozpaczonych !). Całego świata nawet czarna franca nie zawłaszczy, więc nie ma co rozpaczać. Upić należy się jakims Słońcem południa na wesoło, potraktowac to jako cyrk gdyż na szczęście nie jestesmy w próżni a na głupotę raczej szczepionki nie ma. Trzeba to przeżyć vel przechorować według zasady "co Was nie zabije to Was wzmocni" a toasty znosić tak jak Alosza Awdiejew czyli " Za Was z nami i za ..uj z nimi !!" Szczyty głupoty tuż, tuż a potem będzie jazda z górki na pazurki, więc trzymajcie sie sanek aby nie wypaść na zakrętach bez trzymanki. >> Wszystkim życzę N-O-R-M-A-L-N-O-Ś-C-I w nadchodzacym 2016 roku <<, bo głupiej juz chyba być nie może, choćby nie wiem jak się starali: herr Zbyszek und herr Antoni i reszta kurduplej kamaryli. A kij im w oko, byle głęboko ! To sie sypnie, bo kasy im brak nawet gdy nas złupią via banki i sklepy. W górę serca i kieliszki !!! Tyle słów otuchy na cito!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o północy nie zapomnijmy wznieść toast za pana sędziego Andrzeja Rzeplińskiego, bo przyszło mu bronić RP. Jestem niepoprawną abstynentką, ale uczynię to z podziwem dla tego człowieka i nadzieją, że zalewana pisowskimi pomyjami reduta TK obroni przed wrogim przejęciem nasz kraj. Wszystkiego dobrego wszystkim życzę.

   Usuń
  2. Mnie się bardzo spodobał toast Aloszy: "" Za Was z nami i za ..uj z nimi !!". :-)))
   Dla niepoprawnych abstynentów innym płynem (nam mąż kupił taki dla dzieci).
   Dla "was z nami" wszelkiej pomyślności życzę.

   Usuń
  3. ikka13331 grudnia 2015 13:52
   Ale telewizja tez "kłamała"bo zapowiedz powinna byc taka
   Orędzie noworoczne Jarosława Kaczyńskiego czyta, Andrzej Duda

   Usuń
  4. A mnie się podoba określenie: "seryjny ustawodawca grasuje nocą..." :)))))))

   Usuń
 18. Ja mam swoją teorię dotyczącą ostatniego bezruchu kościelnych.
  Jak pamiętamy , mieli oni w zwyczaju wydawać odgłos paszczą , w każdej sprawie czy mieli coś do powiedzenia czy nie.
  Oczywiście dokopując rządowi.
  Obecnie praktycznie od wyborów zamknęli się z drobnymi wyjątkami.
  I tu widzę dwa możliwe powody.
  Albo coś knują i to będzie coś nadzwyczajnie podłego nawet jak na nich albo...
  I proszę się nie śmiać z tej teorii :
  Kaczyński zwyczajnie kazał im się zamknąć a oni grzecznie posłuchali.
  Dał do zrozumienia , że jak nie będą podskakiwać to swoje ugrają.
  A jak będą to...z Krakowskiego Przedmieścia na Miodową droga nie jest daleka.
  Może się zdarzyć , że nagle na miesięcznicy rydzyjkowcy wybiorą się pod Pałac Prymasowski .
  I wtedy fiolety dowiedzą się jakie to uczucie , jak im tłuszcza pod oknami skanduje "zdrajcy !! złodzieje !! sprzedawczyki !! "
  I komu się poskarżą ?
  Bo chyba nie papieżowi ;-):-)
  A Kaczyński ma w zadku spasionych biskupów , mając zdyscyplinowaną moherową armię na gwizdnięcie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pozwólcie ze zacytuje chyba najbardziej trafne podsumowanie tego roku.
  /całość tu:http://www.liiil.pl/1451580011,Na%A0Nowy-Rok.htm
  "Jedną chyba: że ten rok, najpaskudniejszy w sumie od jakichś 34 lat, czyli od pamiętnego 13 grudnia – kończy się.
  Ale o ile w owym pamiętnym Grudniu większość Polaków, także ci, którzy byli zwolennikami ówczesnej władzy (tak, tak – wiem, co mówię, żyję długo i sporo widziałem) odczuwała pewien, łagodnie mówiąc, dyskomfort – a wielu miało poczucie uczestnictwa w tragedii – o tyle dziś mniej więcej co piąty (sądząc po wynikach wyborów) rodak uważa, że jesteśmy świadkami „dobrej zmiany”.

  I dlatego dzisiejsza sytuacja kojarzy mi się bardziej niż z Grudniem – z Marcem; a jak tak piszę nazwę miesiąca, to wiadomo, że chodzi mi o haniebny rok 1968.
  Część motywacji radujących się z owej „dobrej zmiany” jest bowiem podobna: antyinteligencka i ksenofobiczna, w wielu zaś przypadkach wprost antysemicka. Oczywiście, łagodni ludzie uznają, że ci dzisiejsi entuzjaści nowego ordnungu zostali w dużej mierze zmanipulowani słowami „zmienionymi chytrze przez krętaczy”, jak powiada poeta – ale nie szukałbym osobiście takich usprawiedliwień.
  Gdyby nie było podglebia – podglebia nacjonalizmu, zawiści i przekonania o posiadaniu jakiejś „jedynej prawdy” – żadne kruczki krętaczy nie mogłyby się powieść.
  Tamtych z ’68 roku zresztą zmanipulowano w podobny sposób – i też dzięki istniejącemu podglebiu; podobnemu do dzisiejszego. Może zmieniło się jedno: księga, w której owa „jedyna prawda” została zapisana.
  Wtedy była to niezbyt gruba książka w granatowej oprawie ze złotym nadrukiem „Krótki kurs historii WKP(b)”; dziś entuzjaści odwołują się do księgi znacznie starszej, której nie nazwę; bo po co…
  Zresztą oba odwołania są w tym podobne, że nie ma w nich śladu logicznego wynikania. Istotą sprawy jest poziom umysłowy odwołującego się.
  A co do mijającego roku… Jest jednak autentycznie dobra nowina. Narodził się nam masowy, wbrew insynuacjom zacietrzewieńców całkowicie bezpartyjny i aideologiczny, spontaniczny i przez nikogo nie finansowany ruch obywatelski. Ruch, który za wartość samą w sobie uznał Prawo (bez towarzyszącej mu w nazwie sprawiedliwości, czyli kolejnej ściemy na wielką skalę dla ubogich duchem).

  Jest nadzieja, że wspólnymi siłami uda się w końcu tym „słowom, zmienionym chytrze przez krętaczy” przywrócić „jedyność i prawdziwość”. Nie wiem jednak ile czasu nam to zajmie. Ale przywrócimy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszystkim zaliczanym do "gorszego sortu" na czas wolny polecam do przeczytania
  http://cyfroteka.pl/ebooki/SZANOWNY_PANIE_GISTAPO__Donosy_do_wladz_niemieckich_w_Warszawie_i_okolicach_w_latach_1940-_1941-ebook/p34125i71074'
  Takie kwiatuszki tez tam znajdziecie
  " donosy mogły stanowić przyczynę większej liczby aresztowań. Jarosław Abramow-Newerly, wspominając aresztowanie swego ojca Igora (na podstawie donosu), przytacza słowa skierowane przez pewnego niemieckiego urzędnika do matki Autora: „Powiem pani jedno. Gdybyście wy, Polacy, sami na siebie tak nie donosili, to my, Niemcy, połowy albo i więcej byśmy o was nie wiedzieli. Ale, niestety. Donosicie na siebie strasznie”51."

  OdpowiedzUsuń
 21. Noworoczna nadzieja dla 1/3 Polaków
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/945289_760305817408228_1170555462713065589_n.jpg?oh=f0f10419c9638bde423eb840d74589cb&oe=570AAB91

  OdpowiedzUsuń
 22. Wujek Dobra Zmiana...

  http://m.natemat.pl/a5e9d46ad3f53001c4b30d7130dc01b8,640,0,0,0.jpg

  OdpowiedzUsuń
 23. To nie jest stary chłop, lecz BMI jak u biskupów. Więc niech w/w modlą sie za niego, we własnym interesie. Bo przecież nie w naszym interesie, który oni mają (nasz interes) .... no wiecie gdzie, no tam gdzie końcentruje sie ich strefa zainteresowań. No niech się modlą ( bo niby co mają do roboty oprócz liczenia kassy, nam wyrwanej kassy ) a pomogą wodzowi tyle, co umarłemu kadzidło.
  Tak na marginesie, to sezon na wyrywanie kassy popularnie zwany kolędą ogłaszam za otwarty. Manewry na osiedlu trwają :))))

  OdpowiedzUsuń