czwartek, 10 grudnia 2015

To nas Protasiuk & CO załatwili!!!


Wojsko Polskie - jeszcze miesiąc temu brzmiało to dumnie... teraz zostało sprowadzone do rangi poniżej godności służących w nim żołnierzy, a mundur zostanie poprostu zszargany.

Jaki kraj tacy bohaterowie: jest truciciel i dyktator na Wawelu, bandyta Kuraś na Podhalu, był wysyp Finderów i Dzierżyńskich więc czemu nie może do tego grona dołączyć fajtłapa? W końcu to co stanowi rdzeń polskości pięknie się w te comiesięczne cyrki wkomponowuje: knajactwo starych dziadów, egzaltacja matron oraz fanfaronada jednych i drugich. 


Podobno "Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy", jak mówi porzekadło, może w końcu wyzwoli Polaków z tego balastu i zrobi jakąś rzeź PiSiątek, ma wprawę, raz już przećwiczył na biednych Egipcjanach. KOMUNIKAT KOMUNIKAT KOMUNIKAT  

44 komentarze:

 1. ikka13310 grudnia 2015 11:16
  No właśnie... Chyba jednak się złamię i zacznę kląć (może nawet gorzej niż przysłowiowy szewc). Mam dość tego: "teraz Q.. my", więc co nam zrobicie?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19322243,miesiecznice-smolenskie-z-wojskowa-asysta-honorowa.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink#BoxNewsImg

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. begonijka 10grudnia 2015 11:18

   Ikko, nawet najgłośniejsze: umfa umfa umtarara" nie jest w stanie zabić sumienia, jeśli w ogóle coś takiego się posiada, ma się rozumieć. "Teraz Kurwa My" będzie trwało przez 4 lata ...Ciekawe, czy ci, którzy 25 października pozostawili tyłki w domu są zadowoleni ??? A to dopiero początek tzw."dobrych ( jak cholera) zmian. P.S. Nie będę wykropkowywać tego Teraz Kurwa My, bo to jest kaczystowska, wprowadzana brutalnie w życie ideologia, a nie przekleństwo.

   Usuń
  2. Gdyby TKM (Teraz...) ograniczało się do "asysty honorowej", jakiejś bzdury plotącej komisji smoleńskiej,czy zajmowania wszystkich stołków i stołeczków, to było by "pół biedy".
   Atak na demokrację i prawo (TK), w tym samoośmieszanie się panprezydenta, oficjalne głoszenie "nieprawomyślności" protestów anty PiS, czy hakerskie i inne ataki na KOD, to już jednak cos znacznie więcej.

   Usuń
  3. C.d.
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19326292,petru-kontra-pawlowicz-w-sejmie-prosze-nie-walic-sie-w-leb.html#Czolka3Img

   Szukanie zaś "biliona" ("biliona czterystu miliardów", jak nieco później głosił panprezes) w sposób rujnujący finanse państwa, to już więcej niż przestępstwo.
   http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19324227,sejm-ekspresem-demoluje-finanse-panstwa.html?biznes=wroclaw#BoxBizImg

   Pomyślności.

   Usuń
 2. Do dziennikarzy, żurnalistów, operatorów mediów, które mają kształtować świadomość społeczeństwa!
  Pis bezsprzecznie działa jak banda Hunów, codziennie pokazując, że mają w dupie: Konstytucję, prawo, dobre, sejmowe obyczaje. Łamią konstytucję, łamią sejmowe regulaminy, uniemożliwiają dyskusję oraz prawo do wypowiedzi, opozycji!
  Dotychczasowe, mozolne wypracowywanie projektów ustaw, przerodziło się w mechaniczny walec, do ich ustalania! Wedla pomysłów - nawiedzonego karła!
  Za ubezwłasnowolnieniem Trybunału Konstytucyjnego, zaraz nastąpi: zagrabienie mediów / co was powinno zainteresować /. O rychłym zaborze: Trybunału Stanu, Rzecznika Praw Obywatelskich, Praw Dziecka, wpływaniu na sądy, na prokuratury... nie wspomnę, bo wykazujecie się wielkim egoizmem i te sprawy was mogą nie dotyczyć!
  Jednakże, bez względu na to, w jakich mediach pracujecie i na was może spaść kafar - pisowskiej władzy!
  Poprzez, choćby - oddziaływanie pis-lamistów, na wasze: Rady Nadzorcze, właścicieli gazet i rozgłośni..., niekorzystne dla was - zmiany podatkowe! Kneblowanie jednych, na rzecz tych, którzy są bezmyślnymi wyznawcami kaczyzmu!
  Dlatego proszę i apeluję:
  Udostępnijcie swoje: łamy, sitka i ekrany - wszystkim tym politykom i parlamentarzystom, którzy zachowali zdroworozsądkowe podejście do polityki, a Polska RZECZYWIŚCIE jest ich troską.
  Ograniczcie, bądż załóżcie embargo medialne, na tych oszołomów i szaleńców, bo wasze media mogą stanowić ostatnie enklawy wolności, w tym wolności wypowiedzi!
  Okażcie swoje " jaja ", bo - jak i my - TU żyjecie, tu pracujecie!
  Nie oczekujcie od bandy Hunów, ciekawych wypowiedzi, nie podtykajcie im swoich służbowych sitek! Nie żywcie ich - swoim zainteresowaniem!!!!
  Dajcie szansę TYM, których prawa do sejmowych wypowiedzi - są coraz bardziej: lekceważone i ograniczane!
  Ten stan może się skończyć krwawo! W tej trudnej chwili - macie do odegrania ważną rolę. Czy będzie ona rolą pozytywną - zależy też od was!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 3. Dorabianie legendy do wątpliwych bohaterów ma swoją długą tradycję. No bo np. jak miałby nauczyciel powiedzieć uczniom, że słynny "patryjota", co to Niemców kiwał, jak chciał, czyli Wojciech Drzymała, był pospolitym pijakiem i rozrabiaką ? Załączam krótką lekturę na okoliczność:
  "88mph 3 lata 7 mies. temu +20
  @choleryk: W takim razie opowiem Ci więcej :) Najprawdopodobniej moja prababcia (na pewno ktoś z rodziny, możemy się mylić) była jego niedaleką sąsiadką, babcia opowiadała mi, że Drzymała to był największy pijak i awanturnik w okolicy, nie miał zbyt wielu znajomych, bo mało kto go lubił, sprowadzał na wielu spore kłopoty i ogólnie bardzo niesympatyczna postać. Rozgłos jaki nabrała cała sprawa zaskoczył wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy nie mogli się nadziwić jak taki zapijaczony krzykacz może narobić tyle hałasu. Dziś cała ta sytuacja nabrała symbolicznego charakteru, a to jest wersja, którą ja poznałem od autentycznych świadków wydarzeń :)
  Oczywiście nikomu nie umniejszam zasług, napisałem to tylko jako ciekawostkę"

  I tak to się dzieje. Kto za 50 lat będzie pamiętał np.tę wariatkę spod krzyża ??? Albo słynnego "sałaciaka" ? No, chyba że świętymi zostaną, czym bym się w obecnych okolicznościach przyrody specjalnie nie zdziwiła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spryciule!!
  Tak to nam się "cichuteńko na paluszkach" z prywatnej uroczystości zrobiła uroczystość państwowa/naciągana nieco jak to w PIS-e/
  Jak na razie nieformalną decyzją ministra,A potem się ogłosi a sejm przyklepie uznając ten dzień za święto państwowe a i może "będzie to kolejny dzień wolny od pracy"
  Teraz im chodzi o to iz "uroczystość"z mocy prawa musi być strzeżona przez policje/dawniej nie koniecznie/ No i jak w banku protestujący podpadają pod paragraf" zakłócenie ładu i porządku publicznego" A te są obligatoryjne i znacznie większe/oblatanych w prawie proszę o ewentualne sprostowanie/
  Buczenie /jak to w zwyczaju/ może i ujdzie ,ale flagi transparenty będą ścigane, z urzędu
  Parę miesięcy minie a będziemy czcić /przymusowo/. "ofiary zamachy smoleńskiego" Niech no tylko "odpowiedni prokuratorzy"dostana sprawę w swe łapki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaj na "ustawę terrorystyczną" to się dowiesz... Zapewniam, ze "stan wojenny" z 13 grudnia 1981r., wobec tam przewidzianego "stanu jakiegoś", to tylko łaskotki.

   Pomyślności.

   Usuń
 5. Poszukiwań środków na "pińcet" i obniżenie wieku emerytalnego, ciąg dalszy...
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19326348,adamczyk-wciaz-analizujemy-program-budowy-drog.html?biznes=wroclaw#BoxBizLink

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ponieważ, panprezydent osobiście się przyczynia do dezawuowania Konstytucji RP, ignorując Trybunał Konstytucyjny i jego orzeczenia, ludzie PRZYZWOICI, dają wyraz swojej dezaprobaty (tekst listu wklejam w całości, bo nie wszyscy maja dostęp do pełnej prenumeraty "GW").

  "Panie Prezydencie

  Z przyjemnością dowiedziałem się, że Pańskim postanowieniem z dnia 24 sierpnia 2015 r. zostałem odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

  Rzeczywiście, spełniam wszystkie przesłanki, o których mówi ustawa stanowiąca to odznaczenie (DzU nr 155 poz. 1041) i w swej ówczesnej aktywności stawiałem sobie za cel, jak stanowi ustawa: "odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej".

  Polska jest teraz szczęśliwie krajem niepodległym i suwerennym, natomiast szeroko ujęte prawa człowieka zajmują poczesne miejsce w naszej Konstytucji. Prawnym gwarantem przestrzegania tych praw jest Trybunał Konstytucyjny, dokąd każdy - zgodnie z art. 79 Konstytucji - może wnieść skargę w sprawie zgodności z Konstytucją.

  Z przykrością stwierdzam jednak, Panie Prezydencie, że Pańskie konsekwentnie realizowane działania w zakresie władzy sądowniczej są jaskrawym naruszeniem norm konstytucyjnych - w zakresie konstytucyjnego trójpodziału władzy - o którym mowa w art. 10 Konstytucji, w zakresie źródeł prawa - o czym mowa w art. 87 ust. 1 Konstytucji, kompetencji i obowiązków Prezydenta - o których mowa w art. 10 i art. 126 ust. 2 Konstytucji, jak również kompetencji Trybunału Konstytucyjnego - o których mowa w art. 190 ust. 1 Konstytucji.

  Pańskie działania, Panie Prezydencie, doprowadziły do sytuacji w której Konstytucja Rzeczypospolitej stała się w swej istotnej części zbiorem dobrze brzmiących deklaracji, podobnie jak to bywało w Konstytucjach epoki PRL-u i czego moje pokolenie doświadczało w marcu 1968 roku, kiedy doszedł do szerszej świadomości ewidentny dysonans pomiędzy praktyką władz a ówczesnymi zapisami konstytucyjnymi.

  W tym stanie rzeczy, Panie Prezydencie, nie mogę z Pańskiej nominacji przyjąć odznaczenia, które nadawane jest, między innymi, za walkę o normy prawne, które Pan z pełną świadomością narusza.

  Pozostaję z należnym Pańskiemu Urzędowi szacunkiem

  Prof. dr hab. Ludwik Turko*

  Sędzia Trybunału Stanu 1997-2001"

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19326345,prof-ludwik-turko-nie-przyjmuje-odznaczenia-od-prezydenta.html#ixzz3twOCid73

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Decyzji Antoniego ciąg dalszy..., następny generał "do odstrzału"?

  "16 listopada po godz. 22 Macierewicz zażądał udostępnienia następnego dnia rano wojskowej CAS-y.
  Oficerowie służb powietrznych odmówili, nie godząc się na złamanie procedur, zgodnie z którymi minister powinien lecieć jednym z dwóch embraerów wyczarterowanych od LOT-u.
  "Wojskowi spekulują, że minister, lecąc wojskową, a nie cywilną maszyną, chciał zapewnić sobie mocne wejście w Brukseli (to była pierwsza podróż zagraniczna członka nowego rządu). Miał to być lot jedną z 16 użytkowanych przez nasze siły powietrzne nowoczesnych CAS. Jednak lotnicy wojskowi nie są przygotowani do odbywania lotów cywilnych na tak długie dystanse, do tego planowanych z tak niewielkim wyprzedzeniem" - pisze Polityka Insight.
  Przytacza wypowiedź anonimowego oficera, który spędził w lotnictwie 20 lat: - Ludzie w łóżkach, samoloty niegotowe, plany lotu niezłożone, a gdzie obliczenia dotyczące lotu? Odprawy? Lot na łapu-capu grozi katastrofą.
  Jak czytamy, doszło do ostrego sporu.
  "W końcu sprawę wziął na siebie pewien generał. Miał powiedzieć Antoniemu Macierewiczowi, że 'on się pod tym nie podpisze'. Dodał, że 'dowodzenie przez telefon zakończyło się katastrofą iskry pod Otwockiem'. Chodzi o wydarzenia z 11 listopada 1998 r., gdy mimo złej pogody jeden z generałów telefonicznie wydał rozkaz do wylotu szkolnej Iskry na rozpoznanie pogody przed lotniczą paradą z okazji Święta Niepodległości. Załoga straciła orientację we mgle i rozbiła się pod Warszawą. Dwaj piloci zginęli" - pisze Polityka Insight.
  Macierewicz ostatecznie ustąpił.
  "Oficerowie, którzy znają sprawę, zadają sobie teraz pytanie, czy generał, który powiedział ministrowi 'nie', obroni siebie i swoich podwładnych"

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19326499,antoni-macierewicz-probowal-wymusic-lot-do-brukseli-wojskowa.html#ixzz3twRwAHFc

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 8. Współczuję żołnierzom, którzy bedą musieli brać udział w tej hucpie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tchórzliwy karzeł, który stan wojenny "przywitał" w łóżeczku, pod ciepłą kołderką, teraz stanie na czele marszu, 13 grudnia...
  Tak bydło, zmienia historię! Przy minimalnym, w wręcz zerowym oporze, tych, którzy powinni mówić prawdę!
  No i mamy nową miesięcznicę narodową! Już narodową, bo uświetnioną wartą honorową/???/ wojska polskiego!
  Z wielkim obrzydzeniem , wytrzymałem 3o sek, oglądając ten " przekaz " ! A powyżej apelowałem właśnie do was, dziennikarskie cipy!:(((
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 10. Wczoraj, w godzinach wieczornych Konstytucja R.P. została zamordowana!!!
  Prof. Rzepliński powiedział, że otrzymał, za pomocą rządowego posłańca, list od niejakiej Kempy, w którym ta " dama " pisze:
  Wyrok Trybunału NIE zostanie opublikowany w Monitorze Polskim! Uzasadnienie: W/g Kempy, rządu i panaprezesa - wyrok Trybunału jest nielegalny i nieprawomocny!!!! Dlatego nie może się w Monitorze ukazać!
  Mimo, że cały czas rząd szydło, uspokajał, że ukaże się " zgodnie z terminami i przepisami prawa " !
  Ingerencja " wadzy ", w kompetencje władzy sądowniczej oraz Trybunału Konstytucyjnego - pogrzebała ostatecznie, resztki nadziei na wybrnięcie z prawnego galimatiasu, wywołanego przez rządzących. Wykreśliła Polskę - z grona państwa cywilizowanych!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 11. Drodzy !
  Konia z rzędem temu kto wymieni, jeden pomysł, choć jeden pomysł Macierewicza, który nie byłby nazwijmy to "grzecznie"szalony,głupi czy "pod prezesa" i nienawistny elektorat ? Znajdziecie taki?
  Od początku do końca ten nawiedzeniec snuje, a teraz co gorsza zmusza do wykonania swoich szalonych wizji I od początku rządzący widząc to nie odesłali faceta, na badania psychiatryczne Dziękuje ci PO !!
  Dziwię się tez tej setce biegłych i specjalistów, badających katastrofę smoleńska,których ten szaleniec wprost nazywa zdrajcami,pracującymi dla i pod dyktando Rosji iż nie wytoczyli mu setki spraw.Wtedy ,dziś już za późno.
  Stasiu radze uważnie posłuchaj tych bidul, produkujących się w mediach ,uśmiejesz sie jak norka jak oni "swoim głosem" mówiąc tak samo i to samo /wszyscy jak leci/ starają się tłumaczyć, coś na czym się nie znają, coś o czym nie mają zielonego pojęcia.
  I nikt, dosłownie nikt, nie odważy się powiedzieć "przepraszam ale ja na tym się nie znam",Nie każda,każdy, recytuje to co mu "biuro polityczne PIS" spłodziło na piśmie i mu dostarczyło Wychodzi z tego nielichy galimatias a argumenty wyciągane sa ze sobą wzajemnie sprzeczne.
  I zawsze jedno "PO zrobiła to 5 lat temu"i pretensja Nikt wtedy tego nie zauważył "A jak my dziś" to wy dziennikarze zauważacie.
  I zawsze jedno próba rozwodnienia,zagadania tematu i zawsze do końca, gadanie, gadanie.
  Tu płakać trzeba nad bidulami o nie najwyższych lotach intelektualnych ze im kazano nauczyć się na pamięć i wygłaszać, to co im kazano A tym starszym już zaczyna się miesząc, to co kiedyś powiadała propaganda Stalina, czy Hitlera.
  Płakać trzeba gdy bałwan jeden z drugim mający za sobą 18 % elektorat mówi/nie on przemawia/ 'w imieniu narodu" i wyraża "wolę narodu"
  I te 18 % łyka to jak ciepłe kluski,nie widząc całej tej głupoty.Nie widząc zagrożenia.
  Jedno pozytywne, iz tego "ciemnego luda" jest w kraju tylko 18 % tzw "żelaznego elektoratu"Inni chyba myślą i nie głosowali.
  Po ostatniej odmowie Kancelarii Premiera opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego winien zadziałać tu prokurator i czas niestety wyjść na ulice.By zaprotestować

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak by ktoś nie zauważył to KC PiS właśnie wprowadziło swój "stan wojenny". Póki co wojsko zostało wyprowadzone na ulice jedynie w wymiarze symbolicznym, jako "asysta honorowa". Żadne więc prawo, a tym bardziej Konstytucja RP, już nie obowiązuje. Obowiązują jedynie ustne rozkazy I sekretarza KC (panprezesa), przez "lud pisowski" (w tym panprezydenta i panią de nomine premier) przyjmowane jako "jedynie słuszne" dekrety. Na odcinek walki z Trybunałem Konstytucyjnym oddelegowano administratywistkę (mniemającą, że jest prawnikiem) niejaką Kempę. Beatka ogłosiła, że nie opublikuje orzeczenia TK... i co im zrobicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę na ulicy zachować czujność. Z pewnością będą prowokacje ( ma się i zna się te metody). Jeszcze mam w pamięci 17 grudnia 1970 roku w Gdyni, kiedy to z helikopterów, po kilku godzinach strzelaniny zrzucono na zszokowanych ludzi ulotki z informacją, że "w dniu dzisiejszym LUDNOŚĆ otworzyła ogień do wojska".

   Usuń
  2. Przy okazji, nie wiem "skąd" w Sycowie (onegdaj "pogranicze" to było), wzięła się niejaka Kempa. Co nieco znalazłam natomiast w necie, na temat innego posła.

   "Panu posłowi Dera, przypomnę, że jego rodzina pochodzi z okolic Ostrzeszowa (dalej było do Ostrowa Wlkp). Konkretnie, ze wsi Strzyżew, a jego przodkowie, to chłopi pańszczyźniani. Nazwisko pochodzi od pełnionej przez jego przodka, jednego ze stajennych ówczesnego dziedzica. Podawał on (ów przodek pana posła) i dbał o derę, czyli rodzaj narzuty pod siodło. Wyższym, od tego sługi, był siodlarz, który podawał panu i dbał o siodło. Widocznym jest bowiem (co mnie bardzo zasmuca), że "pańszyźnialność", bywa cechą dziedziczną. Co widać w pana czołobitności wobec Jarosława Kaczyńskiego (wszak PiS to tylko "przybudówka"). Cała parafia (Kotłów) i inni członkowie rodziny Dera się za pana wstydzą.

   Pomyślności.

   Usuń
  3. "Dera gdera" - oto sejmowa ksywka tego "orła" intelektu ...

   Usuń
  4. Drogie Panie! Czytałem, że tuż po IIWŚ na "ścianie wschodniej" chłop, widząc jadący samochód, zdejmował czapkę i kłaniał się. Dzisiaj jego potomstwo odreagowuje.Takie czasy.Choć koncówki nazwisk - cki, -ski, o niczym szczególnym nie świadczą. Czasami jedynym majątkiem takiego kogoś był patent szlachecki, albo wspomnienia.

   Usuń
 13. "Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie." Tyle Machiavelli. Wnioskowanie pozostawiam Sz. Państwu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dodam od siebie, że uzyskanie kilkunastu tysięcy głosów, w okręgu, w którym, co najmniej co czwarty wyborca nosi nazwisko Dera, to marny wynik.:-)))
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Dera

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 15. Brawo !

  Kempa popełniła pismo do Prezesa TK:

  http://trybunal.gov.pl/Pismo_KPRM_z_10_grudnia_2015_r.pdf

  na co Prezes TK wysłał pismo do Szydło ( nie widzę powodu do tytułów. Tak, to echo "Tuska" i "Komoruskiego")...podając je do wiadomości Kempie. I tak ma być. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu...

  http://trybunal.gov.pl/Odpowiedz_Prezesa_TK_na_pismo_o_ogloszeniu_wyroku_K_34_15.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecznik rzondu Witek się produkowała jak piskorz z przdydeptanym tułowiem a potem jakies odszczekiwania ze strony Kempy słyszałem. Totalna żenada rzondu. A budyń pośpiesznie pampersa zmienia. Fuuj !

   Usuń
  2. Po prostu Begonijko, "wyszło szydło z worka" i okazało się, że panitymczasdowypremier, nie ma pojęcia o swoich tymczasowych kompetencjach. Bez problemu, może więc ją zastąpić n.p. taka Kempa (albo inne krzaki).

   Pomyślności.

   Usuń
 16. Stanisław11 grudnia 2015 09:16 Jak juz raz tłumaczyłem Leszkowi
  A czegoś się spodziewał po tej pani?
  Ze będzie prawa, ze będzie, sprawiedliwa ze prawo dla niej prawo znaczy?
  Jak ich prezes wyciągnął z zamrażarki, wcześniej skrzętnie i sprytnie ukrytych i posadził na stołkach na których już raz pokazali, ze prawo to oni maja w du..pie.Ze liczy się wola wodza.
  Przecież 9 lat temu pokazali ze "ich honorem jest wierność" z niem "Meine Ehre heißt Treue" co im to wygrawerowali wtedy na "wręczanych scyzorykach" to i dziś "tak ma być" az do śmierci
  Ich albo Fuhrera
  Przypadkowo to w tym składzie resorty siłowe i "sprawiedliwości" objęli staży towarzysze walki?
  Staży i sprawdzeni ! Ze nie zawiodą!
  Bo dla prezesa te karkołomne działania z ułaskawieniem "niewinnego, bo nie skazanego" czy wyciągniecie reki do "odrzuconego" /Tow Stalin tez wyciągał z łagrów i powiadał "pomyliliśmy się"?.Bo on się nie mylił nigdy Myliło się mityczne MY/ były daleko celowe i przemyślane.A miał dużo czasu
  Czy myślisz ze Ziobro,Kamiński,Kempa ,Macierewicz i wreszcie Duda odważyliby się na coś samodzielnego?
  I to nie głupota, bo oni wiedza co im grozi.... gdyby.
  Licza na "nieskorosc" prawa/vide Ziobro/ czy tych z opozycji i ze ciemny lud już zblatowany za "pincet złotych" kupi wszystko i liczą, ze ich prezes gdyby co ich obroni Bo przecież "Meine Ehre heißt Treue"
  A jakby co. to oni przecież działali na rozkaz!
  Dupokrytki albo taśmy/w przypadku Ziobry/ dawno już sobie zabezpieczyli

  OdpowiedzUsuń
 17. Prf. Rzepliński w całości odpowiedział na " pismo " kempy!
  Kempa mogłaby rozwinąć temat " swoich wątpliwości " - do kilkustronicowego elaboratu, ale nic nie zmieni faktu, że cała odpowiedż jest w art: 190 wraz z ustępami, obowiązującej Konstytucji!
  Więc kempa jest: wrodzonym kretynem, albo robi to świadomie, na zlecenie karłowatego prezesa!
  I jedno i drugie - całkowicie ją dyskredytuje!
  Wiesiek:)
  Twoje nawiązywanie do " sprawdzonych " wzorów niemieckiego faszyzmu, w nawiązaniu do poczynań kaczora i jego wyznawców, ma pełne uzasadnienie!
  Mam nadzieję, że jutrzejsza manifestacja, w obronie demokracji - znajdzie poparcie tłumów! Tylko siła może powstrzymać karła przed dalszą eskalacją..
  A co następne?
  Szybkie wprowadzenie " ustawy antyterrorystycznej " - i pod jej parasolem - różne decyzje ograniczające wolności obywatelskie! Potem próba zmiany konstytucji: wraz z Kukizem i " czarną " - częścią P.O. - już większość jest osiągalna!
  Ciekaw jestem , czy P.O. żałuje, że nie dążyła do przykładnego ukarania " ojców założycieli " poprzedniej IV R.P. ? Bo to dzięki takim właśnie " gestom " - zawdzięczamy dzisiejszy burdel.Ile razy ja pisałem, że:
  " Bezkarność rozzuchwala "!???
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 18. Hot line https://www.youtube.com/watch?v=oMLW55ck0Zo

  OdpowiedzUsuń
 19. Gdzieś przeczytałem, że Kaczyński wyraził sie o jutrzejszej demonstracji, iż robią ją resortowe dzieci. Posłuchaj pan: mój ojciec, inżynier energetyk, był w czasie wojny nieważnym, szeregowym żołnierzem AK. Zmarł na zawał 31 stycznia 1967 i nie dotrwał do tych miodów wolności, które pan spija. Mama, księgowa, ma 89 lat i leży w szpitalu. Więc się gnomie, odpierdol ode mnie i mojej rodziny.
  podpisane Krzysztof W.Kasprzak

  c u d n e

  OdpowiedzUsuń
 20. Radiomaryjni też mają dawać odpór kontrdemonstracją, kurdupel ma być czyli resortowe dzieci gnom zobaczył przy goleniu. Może był w stanie wskazującym i dlatego ujrzał je w liczbie mnogiej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszłoo, Tatko Inkasent beszta Dudę i PiS po całości ...Oj, źle się dzieje w państwie polskim ...Najprzewielebniejszy się wk....wił. I co teraz z nami będzie ? :)))

   http://polska.newsweek.pl/dlaczego-o-tadeusz-rydzyk-krytykuje-dude-i-tv-republika,artykuly,375585,1.html

   Polecam zwłaszcza ekstazę najsłynniejszej Sycowianki ...

   Usuń
 21. Begonijko, pewnie podczas kampanii obiecano inkasentowi wagony pełne złota. Sromotnik sie wywiązał a Kurdupel wycofuje sie rakiem, tak jak *i* partia z obietnic finansowych. Kurdupel nie opanował dodawania liczb powyżej trzech (raz, dwa, trzy, bardzo wiele) i przelicytował, a zresztą dobrze wie jak grać ze Sromotnikiem, a ony baardzo pogrywania i przegrywania nie lubi, oj nie lubi.
  Pamiętasz odzywke do Stoczniowców ? "Nie oddam wam kasy na zmarnowanie !". Na falach RM apeluje o cierpliwość i kasę, kasę, po 3kroć kasę, bo "dużo listów przychodzi do radyja i wiele osób musi zatrudniać aby odpowiedzieć każdemu, a to są wicie rozumicie koszta".
  -------------
  PiS partia powinna nazywac się *i*, analogicznie jak w starej zagadce: "w pokoju było coś i nic. Coś wyszło drzwiami, nic oknami, co zostało w pokoju? "
  Dziś widzimy że Prawo poszło się ..... -elegancko mówiąc - w las, Sprawiedliwość ... no za stodołę, więc zostało tylko samotne i .
  Cos mi sie widzi że prędzej złoty pociąg ujrzy światło dzienne, niźli krótki gnom doczeka ustawowego końca kadencji.
  walbrzych.naszemiasto.pl/tag/zloty-pociag-walbrzych.html

  OdpowiedzUsuń
 22. Należę do tych, których panprezes raczył określić: " tymi co mają gen zdrady " !!!!
  Ty kaczy chuju, na krótkich nóżkach!~!!
  Świadomie używam dosadnych słów, bo sam mnie, karle - do tego upoważniłeś! Swoim prymitywnym, kuriozalnym chamstwem!
  Czuję się mocno związany z Polską! Chociaż, w kontekście dzisiejszego dnia - trudno powiedzieć, że to moja Polska! Właśnie dzięki takim prosakom, bucom i pazernym uzurpatorom - jak ty, karle!
  Mój wuj, w randze porucznika, wyjawię tu nazwisko - Władysław Smoleński, zginął w Woli Gułowskiej, kiedy to, będąc w ugrupowaniu gen. Klebberga, " szedł, na odsiecz Warszawie. Ma tam swój pomnik, o który - miejscowi mieszkańcy - dbają do dziś. Ciotka Maria Helena Smoleńska była szyfrantem Armii Krajowej, w randze porucznika. Uczestniczyła w wielu tajnych misjach A.K. Została odznaczona Krzyżem Walecznych!
  Nie po to to napisałem, żeby się " chwalić " - dokonaniami rodzinnych antenatów, ale strasznie mnie karle wqrwiłeś!
  Tak strasznie, że - gdybym w tej chwili miał takie możliwości - dostałbyś " z liścia " w wstrętną papę, aż byś się - bucu - posmarkał!
  Kto ci, wszo łonowa, dał prawo - do oceniania innych? Do obrażania, do poniżania?
  Może tak, zajmij się swoją, mocno podejrzaną historią? Jakie ty, oszołomie masz GENY ? I co w nich można znależć?
  Przepraszam, Elizo, ale moje nerwy też mają swoją ograniczoną odporność...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 23. Stasiu !Z czym do goscia!Wariata lub "sprawnego inaczej" będziesz bił ?
  Jesli toto z cala powagą w TV Republika powiada
  "Nawyk donoszenia na Polskę zagranicą jest w genach niektórych ludzi, najgorszego sortu Polaków. Ten sort czuje się zagrożony - powiedział Kaczyński. - W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej - dodał".
  Zapominając "o swoich"to jak to nazwać.Skleroza,hipokryzja czy jeszcze "inne schorzenie"
  A tak niedawno jeszcze Dudus publicznie w paru krajach skarżył sie na Polskę A tak niedawno Ziobro i Duda w "e parlamencie" skarżyli A Wassermannówna i reszta PISi-akow.płakała A Rydzyk co to miał być prześladowany.
  Czy to już "dom wariatów"czy jeszcze nie ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Stanisław11 grudnia 2015 20:54 Kudy im tam do Hitlera do Stalina z ich "ostatecznymi rozwiązaniami" To będzie co "ni pies ni wydra coś na kształt świdra"
  To będzie "nowość""Kaczyzm" jak genialnie to określiła Prof.Senyszyn.
  Trochę tego trochę tego a najwięcej "od Orbana"
  A ciemny lud to kupie Boc przecież "bracia Węgrzy" wino i gulasze To im ,rodakom we łbach pozostało.
  A jak jest po zmianach ? Kto był? Kto widział?
  A jest tam u nich, coraz gorzej.
  Nigdy i nigdzie nie widziałem by w sklepach zamiast pieniędzmi masowo płacono bonami? /skad i kto im daje?Organizacje charytatywne/
  Nigdy nie widziałem takiej masowej sprzedaży lokali,zamkniętych knajp i kawiarni z napisem "elado"jak teraz.
  Nigdy nie widziałem tak zaniedbanych domów choć zamiłowanie do porządku i czystości/strzyżenie trawników przed domami i sprzątanie/ dalej im pozostało
  Po raz pierwszy spotkałem w dużych supermarketach całe wydzielone stoiska z żywnością "nieco" przeterminowaną ale po wielkich obniżkach.Tej się nie wyrzuca, ale sprzedaje po znacznie obniżonych cenach.Masowo z tego korzystają np.Romowie a płaca "bonami"
  Po raz pierwszy ujrzałem /Debreczyn/ śpiących na kartonach w podcieniach bezdomnych.
  Po raz pierwszy zdarzyło mi się jechać późnym wieczorem przez dosłownie wyludnione miasteczka.Puste ulice,puste kawiarnie z ogródkami,puste winiarnie i piwiarnie,A był, przełom lipca i sierpnia
  Przygnębiające gdy do tego z powodu upału,zamknięte wszystkie domowe okiennice,a polowe lamp ulicznych wyłączono.
  Ceny znacznie wyższe niż u nas /może nie wszystkie ale w większości mięsa i przetworów mięsnych tak/
  Drogi które dawniej miały lepsze nawierzchnie niż u nas zaczynają być albo dziurawe albo z koleinami i rzadko ktoś je remontuje
  Buduje się za to drogi szybkiego ruchu /z pasami czasowego przyspieszania i wyprzedzania/ które potem łączone sa i powstają drogi 4 pasmowe.Tak np jest do Miskolca /wszędzie zaś napisy budowa, za pieniądze Unii/
  To tyle w roku 2015 A przebywałem tam, bez przerwy, przez 60 dni

  OdpowiedzUsuń
 25. Stanisławie, spokojnie ! Żaden ruski agent (od kurdupla do czuba) nie jest w stanie obrazić Polaka. Niech se pieprzy co mu tam Miczurinowska ślina na język przyniesie, lecz genów swoich gnom się nie zaprze. Ruski żyd nobilituje się polskimi korzeniami czyli szmata wstydząca się antenatów; źródło tego wstydu jest oczywiste. U swoich jest zerem za zaprzaństwo, zawodu sensownego brak, jedyny pomysł* to wjazd na trumnie brata na szczyty władzy. Na szczycie miejsca mało i trudno ustać a spaść łatwo - tak mu dopomóż Buk i Anioł Struś. Niestety albo raczej stety, obaj to fikcja i spadać będzie samodzielnie :)))) i niechaj pociągnie cała kamarylę :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszłoo, Rosjanie od wieków są mistrzami w te klocki...Zrobić rozpierduchę ( czytaj: powstanie), później za mordę, w kibitkę, na Sybir i na kilkadziesiąt lat jest jaki taki spokój...Najśmieszniejsze jest to, że mohery śpiewały: "Łojczyznę wolną racz ( w oryginale "pobłogosław") ...itd, nie będę sobie plugawić klawiatury...nie mając pojęcia, DLA KOGO ta wielce wzniosła pieśń była pisana. No i wreszcie Pałac Namiestnikowski, w którym odbył się "ślub" martwego Kutschery z oblubienicą wrócił, że tak powiem, do swoich korzeni.

   Usuń
  2. Begonijko mohery nas wyzywały od lemingów, a przecież w zachowaniach stadnych są arcymistrzami. Jeden pije z gwinta, reszta zawodzi, wiedzy z-e-r-o, wiary 100 % !!!

   Usuń
 26. Sz.Państwu, a p. Stanisławowi szczególnie polecam artyktykuł Agnieszki Wołk - Łaniewskiej, w najnowszym "NIE" pt."Nie płaczę po Trybunale". Większość tego co pisze p.Agnieszka było mi znane nie od dzisiaj. Jednak gdybym to ja napisał pewnie nie dalibyście temu wiary. Z Kaczyńskiego żaden demiurg, raczej narzędzie. W czyich rękach to się wcześniej czy później okaże. Poszłoo jest blisko.

  OdpowiedzUsuń
 27. Wieśku, poszłooo:)
  Dziękuję, bo uzmysłowiliście mi, że nie jestem sam! Że mimo to, że " naród " oddał koryto - wariatom, sprawa nie jest stracona:)
  Moją radość buduje manifestacja w Warszawie. Wspaniali ludzie! Jestem z Nimi duchem!
  Spontaniczni, szczerzy, oddani Polsce! łatwo też przeciwstawić tę manifestację, tym, które pis - napędzał! Tamte nadęte gęby, obrzydliwe okrzyki, faszystowskie gesty - kontra dzisiejszej, wspaniałej manifestacji! To są zupełnie inni ludzie! To właśnie są: PRAWDZIWI POLACY!!!
  Około 60 tysięcy, zebranych spontanicznie, kierujących się:
  sumieniem, własnym poczuciem patriotyzmu! Patriotyzmu, przez bardzo duże " P " :) Pozdrawiam
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 28. Wielu ekspertów się dzisiaj wypowiadało, między innymi Marek Markiewicz, kiedyś nominowany a potem niesłusznie zwolniony przez Lecha Wałęsę z funkcji pierwszego szefa KRRiT.

  Prowadzący odniósł się do wypowiedzi Kornela Morawieckiego, który stwierdził, że prawo to nie jest świętość, że nad prawem jest dobro narodu, i jeżeli prawo to zaburza to trzeba je zmienić.

  Prowadzący zapytał Markiewicza, więc kto powinien to prawo zmienić? Na co Markiewicz odpowiedział, że demokratycznie wybrana większość.

  I ja się z tym zgadzam, bo w ramach naszych demokratycznych wyborów większość ma rację i trzeba to uznać ale …

  … ale jeżeli ta parlamentaro-polityczna większość zaczyna zachowywać się dziwnie,bo np. zaczyna tworzyć nowe prawo nie przy otwartej kurtynie i w ramach dziennej debaty ale po nocach, to zaczyna to być podejrzane.

  To znaczy, że ta ekipa ma coś do ukrycia, ma świadomość, że źle robi, i nie chce świadków swoich machlojek, bo straci w sondażach.

  Dlatego ta dzisiejsza demonstracja była tak ważna. Pokazała, że od tej sejmowej - politycznej większości jest coś wspanialszego, jest nad -większość, w postaci czujnego narodu, który widzi kiedy łamane są demokratyczne standardy.

  To co się w tej chwili dzieje to jest lekcja na żywym organizmie.

  Młodzi – szczególnie ci co poszli na wybory - doświadczają hipokryzji polityków.

  Starzy, którzy pamiętają Tamtą Solidarność, znów muszą wyjść na ulice.

  Ci w średnim wieku, co ani nie pamiętają ani nie są młodzi, będą mieli okazję porównać 12. z 13. grudnia i zdecydować gdzie im bliżej?

  Jest to też lekcja dla niepolityków. Np taki Kukiz wywala gały ze zdziwienia w jakim szambie się znalazł ale poselska kasa brzydko nie pachnie.

  I jedno jest pewne - jutro 13.12. Kaczyński znów będzie wprowadzał Stan Wojenny. Jaruzelski robił to w dobrej wierze bo było sowieckie zagrożenie. Kaczyński będzie bronił Polski przed... Polakami.

  I jeszcze jeden przykład na niestabilność umysłową tego człowieka

  „Donoszenie na Polskę za granicą jest w genach najgorszego sortu Polaków” - tak ten zaburzony człowiek powiedział.

  To jak, według słów Kaczyńskiego, nazwać działania pułkownika Kuklińskiego?


  OdpowiedzUsuń
 29. Dotyczy "demiurga". Onegdaj znana była sprawa lojalki Kaczyńskiego. Była badana ona od lewej do prawej, z góry i na dół.No i dobrze. Gdyby przedemną (?) składał Kaczyński tę lojalke to wezwałbym specjalistę od fałszowania i kazał napisać drugą w taki sposób, aby wyglądała na podróbkę. Później, po wybuchu całej afery lojalkowej, dałbym do zrozumienia Kaczyńskiemu że mamy orginał, żeby tak bardzo się nie cieszył.Czy mogło tak być? Mogło.A czy bylo? Może tak, a może nie. Dotąd, dokąd Kaczyński nie nadepnie na odcisk pewnym ludziom, moze robić co chce. Taka jest brutalna prawda. Wracając do KOD-u : z pewnym obrzydzeniem przełknąłem występ podstarzałego, łysiejącego lowelasa z kucykiem i kolczykami w lewym uchu,ale jego asysty składającej się z przegranej opcji: "Grzecha","Czarusia" i tp. tego było mi za wiele. A teraz możecie Państwo pastwić się nad tym komentarzem skolko ugodno. Ostatnio uważnie słucham co mówi Ruch Narodowy, to nie żart.

  OdpowiedzUsuń
 30. "Bądźmy pod domem Jarosława, by się powstrzymał od serwowania nam powtórki – napisano w opisie".
  wydarzenia.http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pikieta-przed-domem-kaczynskiego-br-13-grudnia-spales-do-poludnia,188376.html

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń