środa, 9 grudnia 2015

Winny czy niewinny, jakie to ma znaczenie?Andrzej Peruga, handlowiec, 18 czerwca br.jechał autostradą z towarem, z Tczewa do Zduńskiej Woli. Jechał prawym pasem na niemal pustej autostradzie. Nagle poczuł silny wstrząs. Uderzył w coś głową i stracił na moment przytomność. Gdy się ocknął, samochód sunął bokiem po asfalcie, a strażacy wskazali mu mężczyznę z mercedesa (który z kraksy wyszedł bez szwanku). 2 miesiące później handlowiec Peruga dowiedział, że to był to profesor Morawski, kierownik Katedry Teorii Państwa i Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wówczas członek Trybunału Stanu z rekomendacji PiS, obecnie świeżo zaprzysiężony - nielegalnie - na sędziego TK. Morawski wskazany został przez policję jako sprawca wypadku, poruszając się prawym pasem wjechał w tył jadącego prawidłowo Perugi. Morawski utrzymuje, że on wyprzedzał kolumnę kilku samochodów - od pięciu do ośmiu - jechał nie prawym a lewym pasem, i ze środka kolumny wyjechał PEUGEOT i zajechał mu drogę. Do winy naturalnie się nie przyznaje i dochodzenie trwa od miesięcy. No i co najdziwniejsze, że policjantom powiedział, że jest sędzią TK. Jak w czerwcu wiedział, że go w grudniu namaszczą, jasnowidz czy co?

Żal mi tego Perugi, wpadł na minę. Członkowie PiS są zawsze BEZKARNI. A sam profesor jak widać nadaje się na sędziego z ramienia PiS. Jest stanowczy i nikt mu nie wmówi, że wjechał w samochód, po tym, gdy w ten samochód wjechał.  

Toż to dopiero mataczenie! Samochody jadące jednym pasem gdzie następuje wjechanie "w tył, wina jest ewidentna, bo nawet jeśli któryś z kierowców gwałtownie zahamował, to i tak ten jadący z tyłu MUSI zachować bezpieczną odległość. Tak jest prawo w każdym kraju. Polska jest na Księżycu? Przecież jeśli w tym wypadku handlowiec "wyskoczyłby" ze środka kolumny to z pewnością i inne samochody w tej "kolumny 5-8 samochodów" by ucierpiały, a już z pewnością zatrzymałyby się przy takim wypadku! Ciekawe gdzie biegły z zakresu ruchu drogowego?
No tak, teraz to albo biegły potwierdzi wersję pisdzielskiego profesorka albo już nie będzie biegłym...

A na marginesie, aby zasłużyć na jakiekolwiek stanowisko w PiSie trzeba być prześladowany albo... skazanym - ale ludzie, przecież nikt nie jest doskonały. A takie banałki jak złamanie przepisów ruchu drogowego to kwalifikują co najwyżej na stanowisko wiceministra - vide Kur(ew)ski . Temu profesorowi się udało - jego koledzy profesorowie nie mieli tyle szczęścia i jeździli zgodnie z przepisami... Teraz sędzia okaże się z całą pewnością człowiekiem kryształowym, a tuba Kaczyńskiego z Pałacu, zdejmie z policji ciężar wyjaśnienia sprawy i ułaskawi następnego "niewinnego" - szybko, tanio i przyjemnie.

Zresztą, winny czy niewinny, jakie to kurwa  ma znaczenie? O tym i tak decyduje najjaśniejszy maluch RP, Chomik z Żoliborza.


promuj 


              KOMUNIKAT


16 komentarzy:

 1. Ciężko mu będzie ścigać się z takimi tuzami jak Kamiński czy Kurski, ale sędzia hmmm ma prawo za sobą i sprawiedliwość na wszelki wypadek w postaci ułaskawionka..


  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę tego zrozumieć. Wszyscy widzimy co się dzieje. czy na prawdę jesteśmy tak bezwolni i durni, że 5 milionów ( z których juz połowa wątpi) ma spacyfikować 30 milionów ludzi? O co chodzi? Na co czekamy? Aż na prawdę jak obiecywał pis Polska będzie w ruinie? Pis działa bezprawnie a my zachowujemy dystans, przyzwoitość, dobre obyczaje i prawo? Nie wolno czekać. zaraz pis skonstruuje taką konstytucję, takie prawa, że nigdy wladzy nie odda. Przeciez wiedzą co robią. Czy narazliby sie na utratę władzy? Na postawienie ich przed sądami? Nie. Wobec tego szykują się na to, że nie będzie takiej możliwości. Pis chce zdobyć władzę na zawsze. Inaczej liczyłby się z konsekwencjami i działali inaczej. Nie wierzę, że odbęda się wybory za 4 lata. Jeśli pozwolimy aby nadal to wszystko się działo- wyborów za 4 lata nie będzie. Pis będzie miał władzę absolutną. Dlatego śmieją się nam w twarz. Bo my mamy poszanowanie prawa a oni nie. Obym sie myliła.... Choć nie sadzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może trzeba odkurzyć instytucję "konfederacji generalnej", tym razem przeciwko "jedynowładztwu PiS", a w obronie prawa i demokracji?
   Pomyślności.

   Usuń
 3. Służąc, w mocno podejrzanych okolicznościach, "złotemu cielcowi" skreślają swoją przyszłość NA ZAWSZE.

  http://natemat.pl/164611,zemsta-za-tk-ksiazka-sedziego-lecha-morawskiego-znika-z-listy-lektur

  http://wyborcza.pl/1,87648,19309658,nowy-sedzia-trybunalu-konstytucyjnego-jest-winny-wypadku-ranny.html#TRNajCzytSST

  Określając to bardzo delikatnie, wataha szarżuje na rympał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgodnie z art. 177 § 1 kodeksu karnego kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, powodujących naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Jesli winnym okaze sie Lech Morawski to grozi mu kara pozbawienia wolnosci w przypadku gdy w spowodowanym przez niego wypadku byl ranny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś mi mówi,że po "rządach"Jarosława : powiedzmy półrocznych !!!WSZYSCY będą chcieli jechać lewą stroną i tyle.Może być sporo wypadków...A swoją drogą to wyjść z zadziwienie nijak nie mogę.Chyba jestem mało rozgarnięta, bo nijak nie rozumiem skąd oni się biorą...Przecież Polacy to ludzie inteligentni i słyną z tego niekwestionowanego przymiotu od zawsze, czyli od czasu, gdy kobiety zbudowały Polskę.A zbudowały, o czym wiemy wszyscy, ale miło poczytać JAK BUDOWAŁY dzięki książce Kamila Janickiego "Żelazne damy.Kobiety, które zbudowały Polskę".

  OdpowiedzUsuń
 6. http://wyborcza.pl/1,87648,19309658,nowy-sedzia-trybunalu-konstytucyjnego-jest-winny-wypadku-ranny.html#TRNajCzytSST

  OdpowiedzUsuń
 7. A czy Andrzej Peruga, przedstawił zaświadczenie od proboszcza, czy jest " prawdziwym " katolikiem?
  Bo sądy już taki " wymóg " stosują, w sprawach cywilnych...

  Kobieta, która przed myślenickim sądem walczy o prawo do opieki nad swoją 5-letnią córką musi dostarczyć zaświadczenie od proboszcza o tym, że jest praktykująca katoliczką. Prezes sądu przyznaje, że takie żądanie "może być niekonstytucyjne", ale zaznacza, iż sąd z wymogu się nie wycofa. (http://www.tvn24.pl)

  Jeśli się okaże, że Peruga zaświadczenia - nie dostarczył, a sprawca - zakładam, że z mocy przynależności- ma łeb starannie wyprasowany, to ... niech niebiosa mają Perugę w opiece...
  Wszystko rozwija się tak jak przewidywałem! Niedługo już: państwo wyznaniowe! Czarni już się przypominają...już dolnymi kończynami przebierając!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdy spotykają się na drodze lepszy z lepsiejszym ,lub ważny z ważniejszym to albo trzeba mieć wiarygodnych świadków i dobrze by to,byli obcy, dla poszkodowanego.Lub rejestrator samochodowy /kamerkę/ we własnym.
  Moze to sąd nie uznać za dowód, ale na zeznania przy wstępnym ustalaniu sprawcy oraz na Policje jakiś to wpływ ma.
  "Przerobiłem to"na własnej skórze gdy nadobnej pani w samochodzie ze skrzynia automatyczną, pomyliły się "biegi" i cofając "łupnęła w mój" samochod.
  Gdy przyjechała wezwana Policja i dojechał małżonek oświadczyła "ze to ja ją I od tyłu"
  Fachury z Policji nie dali wiary, bo oni po samych śladach a nawet odpadniętym błocie z samochodu, wnioskują przebieg wypadku,
  Pani się upierała przy swoim, wiec jej zaproponowałem "obejrzenie nagrania" wraz z Policjantem ,oraz w razie czego, udostępnienie tego nagrania Sądowi.
  Na zapytanie Policjanta "dlaczego pani kłamała i NAS wprowadza w błąd"odpowiedz padła jedna "bo ja się bałam męża",który już był i odjechał
  I tak "urządzenie' za jedyne 76 zł uchroniło mnie od kilkotysięcznych wydatków licząc "podwyżkę" ubezpieczenia.
  Polecam "coś takiego" w każdym samochodzie.Jeśli się przyda tylko raz w życiu warto mieć.
  Mnie uchroniło od czegoś gorszego gdy rowerzysta na czerwonym świetle i na pasach "przeskakiwał sobie skrzyżowanie"
  Policja te kamerki jak i monitoring uliczny traktuje równorzędnie.
  Ten kierowca winien zaapelować do świadków kierowców, może któryś miał taka kamerkę i nagrywał /a w ciężarowych w większości już maja/
  Jeśli nie, pozostają biegli , którzy po śladach na jezdni,terenie i samochodzie winni ustalić przebieg zdarzenia Chyba ze to są biegli od Macierewicza A z tymi ....
  W Rosji to masówka/kamerki w samochodach/ a my przecież jak widać coraz bardziej do Rosji Putina czy Białorusi szybciutko zdążamy

  OdpowiedzUsuń
 9. Bezkarność pi$$manów bierze się się z tego samego źródła co bezkarność ich mocodawców, a ci przecież dobrze wiedza że Bóg, niebo i piekło to ściema dla ciemnego ludu. Blackmani utwierdzili YarkaKrótkiegoSzczerbatego że prawo to oni a on ( Y K S ) może robić co chce. Do chłopczyka nie dotarło że im większe głupoty wyrabia, tym szybszy będzie jego kres. :((((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego polecam nam wszystkim, rozsądnym ludziom, ku przestrodze. Nie śpij, bądź czujny, bo wróg czuwa !!! Już mogliśmy przekonać się, jak może się zemścić na wszystkich zmęczenie materiału ...

   http://studioopinii.pl/jerzy-lukaszewski-zycie-po-zyciu/

   Usuń
 10. I jeszcze jedna przestroga:

  http://www.tvp.info/23029862/prof-stepien-nowo-wybrani-sedziowie-tk-to-marionetki-zamach-stanu-juz-sie-dokonal

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj, tam... Prezydent na cztery litery już przecież łaskawie onegdaj "umorzył" postępowanie sadowe, to co mu tam "umorzyć" prokuratorskie. Tym sposobem nowo wyznaczony do TK sędzia pozostanie "czysty jak łza" i nawet cień podejrzenia na niego nie padnie.:-)))))
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozkaz dzienny nr 1
  Ja, generał w stanie schizofrenii, antoni macierewicz, korzystając ze swoich uprawnień, w trosce o bezpieczeństwo państwa, polecam:
  Ze względu na bezpieczeństwo dostojnych organizatorów i patriotów-uczestników, przydzielam:
  Asystę wojska polskiego, w pełnym uzbrojeniu, dla miesięcznic smoleńskich! Rozkaz dotyczy przyszłych " miesiącznic ", czyli wszystkich do końca świata i.. o jeden dzień dłużej.
  Bądż czujny! Wróg czyha!
  Podpisano:
  Generał - paranoik Antoni Macierewicz, z łaski panaprezesa - minister obrony Wolski.
  Kawał? Nic podobnego.
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie... Chyba jednak się złamię i zacznę kląć (może nawet gorzej niż przysłowiowy szewc). Mam dość tego: "teraz Q.. my", więc co nam zrobicie?
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19322243,miesiecznice-smolenskie-z-wojskowa-asysta-honorowa.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink#BoxNewsImg
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Ikko, nawet najgłośniejsze: umfa umfa umtarara" nie jest w stanie zabić sumienia, jeśli w ogóle coś takiego się posiada, ma się rozumieć. "Teraz Kurwa My" będzie trwało przez 4 lata ...Ciekawe, czy ci, którzy 25 października pozostawili tyłki w domu są zadowoleni ??? A to dopiero początek tzw."dobrych ( jak cholera) zmian. P.S. Nie będę wykropkowywać tego Teraz Kurwa My, bo to jest kaczystowska, wprowadzana brutalnie w życie ideologia, a nie przekleństwo.

   Usuń