sobota, 5 grudnia 2015

Ziemia obiecanaRyszard Petru 

10 zasad ziemi obiecanej według PiS:

1. Trybunał Konstytucyjny? 
Jaki Trybunał? Sejm wie lepiej, co dobre dla Polaków.

2. 6-latki w szkołach a polscy gimnazjaliści z bardzo dobrymi wynikami w porównaniu z europejskimi rówieśnikami?
Zlikwidować. Wykształconym społeczeństwem trudniej kierować.
Ustawa przygotowana do przegłosowania w Sejmie.

3. Łatwa ścieżka dziedziczenia po śmierci partnera na terenie Unii Europejskiej?

Veto, wspólnie z Węgrami, jako jedyne państwa UE. Bo jeszcze jakiś związek partnerski na tym skorzysta. 
A miliony rodzin polskich emigrantów? 
Ich problem. Przyzwyczają się.

4. Teatr, kino? Tylko takie, które zaakceptuje władza.

Minister Gliński już "poprosił" Teatr Stary w Krakowie o pilne dostarczenie zapisów filmowych wszystkich bieżących spektakli w celu oceny ich "artystycznej" wartości .
Za chwilę może z tv zniknie "Jaka to melodia" lub inny program. Emotikon smile 
Bo jak w praworządnym kraju można słuchać artystów takich jak Freddie Mercury lub Elton John?

5. Program In Vitro? Do likwidacji. Modlitwa w intencji znacznie taniej wychodzi. Pigułka "dzień po"? Właśnie rekomendowana do likwidacji.

6. Zarządy spółek publicznych? Najlepiej odwoływać w nocy. Z kilkoma już się udało (Orlen i Enea). Reszta ulegnie i sama zrezygnuje. Prezesi PZU i PGNiG już dali przykład.

7. Emerytury? 
Obniżmy wiek emerytalny, zgodnie z obietnicami. Przecież za ich spełnienie i tak zapłacą inni. Prezydencki projekt ustawy przegłosujemy lada moment.

8. Komisja Nadzoru Finansowego? Też się nam przyda. Szczegóły wkrótce.

9. Giełda Papierów Wartościowych spada na łeb na szyję? 
To nic. Sejm przegłosuje hossę większością głosów. I pieniądze przyszłych emerytów ulokowane w akcjach banków i przedsiębiorstw będą bezpieczne.

10. Media publiczne? Już prawie nasze. Ustawa gotowa. Zdąży wejść w życie 1 stycznia 2016.

Filozofia PiS:
Wreszcie mamy swoje zabawki. 
Bawimy się nimi i niech nam nikt nie przeszkadza. 
Po nas choćby Polska w Ruinie.

promuj

                                              KOMUNIKAT
Ryszard Petru
12 grudnia, godzina 12:00, sobota, Warszawa.

Nowoczesna przyłącza się do Komitetu Obrony Demokracji i zaprotestuje pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przeciw łamaniu prawa przez Prezydenta i PiS.


Nie musicie zgadzać się z naszym programem.Nie musicie być zwolennikami Nowoczesnej.Wystąpimy jako Obywatele, którzy mówią NIE łamaniu prawa przez Rząd i Prezydenta


Dzień później PiS poprzez swoją demonstrację spróbuje pokazać przewagę.Nie mamy autokarów, które dowiozą tłumy. Nie mamy środków, żeby dać Wam ciepłą herbatę. Ale mam nadzieję, że z dojazdem na własną rękę i termosami z czymś gorącym w środku, będzie Nas jak najwięcej.


Ja będę. Nowocześni będą. Działacze KOD również.

Dołączcie. 
To ma znaczenie.
------------------------------

KOMUNIKAT
KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI

Rozpoczęły się szykany wobec inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Wczoraj w godzinach wieczornych nastąpił atak hakerski na rachunki bankowe i profile internetowe, w tym na FB, Mateusza Kijowskiego, inicjatora KOD, najbardziej rozpoznawalnego jednego z liderów tej inicjatywy obywatelskiej.

Dzisiaj rano, innemu, jednemu z najbardziej energicznych i zaangażowanych liderów KOD, Andrzejowi Miszkowi, wypowiedziano ze skutkiem natychmiastowym, bez jakiekolwiek racjonalnej przyczyny, lokal najmowany do prowadzenia działalności gospodarczej.

Takie metody stosują władze autorytarne wszędzie na świecie wobec liderów i działaczy społeczeństwa obywatelskiego. Władze nie zostawiają oczywiście swoich „odcisków palców”, ale tylko naiwny może sądzić, że tego typu szykany są przypadkiem. Nie ma wątpliwości, że władza przejdzie do następnej, bardziej brutalnej formy represji.
Zdajemy sobie sprawę, że jedyną skuteczną formułą obrony naszych liderów i działaczy KOD i innych inicjatyw obywatelskich, może być ochrona przez opinię publiczną.

 Dlatego apelujemy do wszystkich mediów o informowanie o tych bulwersujących zdarzeniach, którymi zostali dotknięci Mateusz Kijowski i Andrzej Miszk. Apelujemy do wszystkich organizacji społecznych o wsparcie nas publicznym protestem przeciw tym represjom, bo dzisiaj doświadczają ich liderzy Komitetu Obrony Demokracji, a jutro mogą ich doświadczać wszystkie niezależne od władzy inicjatywy i organizacje obywatelskie.


Komitet Obrony Demokracji

68 komentarzy:

 1. No i fajnie ! Czuję się, jak w młodości, kiedy to "będąc młodą pracownicą rzuconą na odcinek kultury" musiałam latać z tekstami do Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, gdzie ponura pani za biurkiem czytała każdą literkę scenariusza imprezy masowej ( tak to się nazywało) i żądała stosownych wyjaśnień na okoliczność takiego, lub innego zwrotu. Z czasem darmowe bilety na atrakcyjne imprezy, dostarczane w zębach i odpowiednio wcześnie, złagodziły nieco humor tej paniusi, ale człowiek musiał być czujny. Jak już się przeskoczyło ten płotek, gnało się dalej, czyli z torbą wypełnioną półlitrówkami dla zaprzyjaźnionego drukarza, ciemną nocą pilnowało się , aby zbyt wcześnie nie wytrzeźwiał i wydrukował do rana potrzebne plakaty i już można było przystąpić do plakatowania. Bułka z masłem. Eeeeeeehhhhh, łza się w oku kręci.
  Witaj Polsko mojej młodości !!!
  Co do sześciolatków, to moje gratulacje. PiS wespół z trwale ciężarną Elbanowską udowodnili właśnie, że dzieci genetycznych patriotów skażone są opóźnieniem rozwojowym już w momencie poczęcia. I, niestety, nie poddaje się to leczeniu.
  O innych sprawach szkoda gadać, ale należy serdecznie podziękować tym, którzy nie poszli do wyborów, a samym Wolakom, aby szybko sami udławili się tymi swoimi "dobrymi zmianami" .
  Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Co do sześciolatków, to moje gratulacje. PiS wespół z trwale ciężarną Elbanowską udowodnili właśnie, że dzieci genetycznych patriotów skażone są opóźnieniem rozwojowym już w momencie poczęcia."
   No problem, sześciolatki nie skażone genetycznie, poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami (te z drugiego półrocza tym bardziej).:-))))
   Jak znam życie, teraz każda matka, która onegdaj "pazurami" broniła "dzieciństwa" swoich dzieci, teraz walczyć będzie wszelkimi siłami, by jej sześciolatek znalazł się w I klasie (pięciolatek w "zerówce"). Powód jest prosty, "dziecko mojej sąsiadki (koleżanki), nie moze się okazać lepsze (mądrzejsze) od mojego".
   Już widzę tę kolejkę do poradni wydających stosowne zaświadczenia.:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Ikko, ja po prostu nie rozumiem tego całego rwetesu wokół sześciolatków...Za koszmarnych czasach komuny ( to mój ulubiony zwrot, za Antonim Słonimskim, tylko że u niego były to, cytuję: "koszmarne czasy sanacji") kilka moich koleżanek poszło do szkoły od 6 - go roku życia i na pytanie o zrujnowane dzieciństwo odpowiadają , że nawet tego nie zauważyły, a już na bieżąco to obserwuję moją 8-latkę będącą w trzeciej klasie i widzę, że radzi sobie doskonale, tak jak inne dzieci z jej klasy ( no, głąbów w szkole jest trochę, ale to norma dla każdego wieku, emerytów nie wyłączając).
   Nie chciałam, ale musiałam to powtórzyć.

   Usuń
 2. begonijka5 grudnia 2015 11:10
  "No i fajnie ! Czuję się, jak w młodości"
  No widzisz jak zaczyna dbać o nasze samopoczucie to"słoneczko żoliborskie" On tez chce się poczuć "jak w młodości" i przy okazji cały naród uszczęśliwić.
  Pan prezes przecież pamięta tamtych "uszczęśliwiaczy" co to swoje narody zapładniali swoją myślą lotna.
  Taki Stalin cały naród miał prace.a jak nie chciał pracować to go poprosili do łagru i tam już zmądrzał,wszyscy mieli co włożyć do garnka i "wkładali" to samo i tak samo "po równo i przydziałowe"/no może ci z KC "trochę więcej" no ale im się należało jako "ciężko pracującym"
  Naród był wesoły uczestnicząc w słusznych imprezach oglądając jedyne słuszne filmy,zachwycając się jedynie słuszna sztuką.I to sie nazywa "polityka historyczna" i "duma historyczna"
  Ludziom należy wskazać drogę i kierunek do szczęśliwości by szli stadem.Bo inaczej się pogubią zejdą na manowce i nie dojdą do boga.
  A taki Hitler ? Matko moja ten to potrafił zapewnić narodowi szczęśliwość /niektórym i w przeważającej większości wieczna/
  Jaki naród był jednomyślny jak go kochał,jak te wszystkie raczki szły w gore jak to wszyscy zachwyceni byli kultura ala Goebbels i Leni "reżyserka"
  wszyscy mieli prace,wszyscy mieli ubrania,i wszyscy jedli tak samo i to samo /no może niektórzy inaczej/
  I no i te reedukacje tych co nie zrozumieli a co gorsze nie chcieli zrozumieć "woli wodza i jego dalekowzrocznych planów Tysiącletniej Rzeszy"
  Ze na tym zle wyszli.Oj tam przecież nasza nadobna młodzież weszpolska pokazała przez kogo Palac kukłę i zamawiając 5 piw.
  Idzie nowe i jak to określiła Prof Senyszyzm "kaczyzm"
  Tez szybko tez nocą.Nie dało się podpalić Reichstagu to podłożyli ogień pod Trybunał Konstytucyjny
  I nad tym wszystkim unosi się przyzwolenie kleru i duch "Got Mit Uns" jeszcze nie na pasach
  A szarpidruty od Kukiza juz płodzą nowa pieśń dziękczynna hymn nasz nowy
  "Jak Kaczyński od Warszawy po PO wskim zaborze,dla ojczyzny ratowania...."
  Nowe idzie wiec się ciesz bo być może niedługo ustalą nocą, iz od każdego przejechanego na pasach starucha dopłacać będą kierowcy,po 500 zł
  Bo to czysty zysk dla państwa.Zamiast emerytury jednorazowy "zasiłek pogrzebowy" odciążona służba zdrowia/bo przejechanych potraconych potraktować należy pavulonem jeszcze w karetce/
  I to jeszcze wszystko za boskim przyzwoleniem poparciem kleru.
  Jak przeczytałem w Onecie,jakiś katabas juz wyznaczył stawkę za pogrzeb 1400 zł i to wszystko do raczki bez podatku
  PS
  A cenzura już jest,nowoczesna nasz minister od kultury, zażądał dostarczenie do urzędu taśm z nagrań spektakli teatralnych Teatry Starego w Krakowie
  "gdzie ponura pani za biurkiem oglądnie sobie wszystko i zażąda stosownych wyjaśnień na okoliczność takiego, lub innego zwrotu i dlaczego ta dupa była gola"
  Nowe idzie bo te wyjaśnienia będzie można przesłać elektronicznie.
  A bilety to "se można" w buty wstawić bo jak ty wejść do teatru gdy otoczony jest "Kółkiem Różańcowym" a modlitwy i "kocia muzyka" utrudnia odbiór.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i co Wy na to
  http://www.fakt.pl/politycy/13-grudnia-przyjda-przed-dom-kaczynskiego,artykuly,595405.html
  W Onecie padają tez i inne propozycje
  Protest przed domem Kaczyńskiego to właściwa inicjatywa. Z tym, że protesty powinny się one odbywać przez cały rok w istotnych dla Polski świętach i rocznicach. Oto lista:
  1 stycznia - protest za cały uprzedni rok awantur, robienia świństw, podżegania i judzenia.
  6 stycznia - za wykorzystywanie sekty redemptorystów KK do celów propagandowych PiS.
  wigilia świąt WN - za to, że nienawiść i pogarda ciągle napędza go do działania.
  10 kwietnia - za gloryfikowanie Lecha Kaczyńskiego, awanturnika i takiego jak on sam mitomana.
  1 maja - za to, że napluł milionom ludzi w twarz mówiąc, że po 25 latach ich pracy zostały tylko ruiny i zgliszcza.
  3 maja - za to, że nie stoi na straży konstytucji ale ją łamie przy byle okazji.
  Boże ciało - za łamanie konstytucyjnej niezależności państwa od kościoła,
  22 lipca - za swoich wujów
  15 sierpnia - za to. że napluł na Wojsko Polskie mówiąc że są na usługach WSI i Armii Czerwonej
  11 listopada - za całokształt w tym kłamstwa dotyczące naszej historii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziano w TV, że chyba Kaczyński zmienił mieszkanie. Na Sulejówek, czy raczej Kaczy Szaniec ??? Nie wiem, ale organizatorzy powinni wiedzieć.

   Usuń
 4. Duda pakując paczki dla biednych dzieci przywołał ducha ...Jacka Kuronia. Szkoda, że przy okazji nie zaprosił ducha Macieja Kuronia (syna Jacka), który mocno poruszonym głosem bronił zmarłego, opluwanego przez "patryjotów" Ojca. Czyżby w nocy podjęto Uchwałę znoszącą obowiązek nazywania Jacka Kuronia żydem, ubekiem, zdrajcą i ogólnie sprzedajną świnią ??? Tylko czekać, a okaże się, że noblistka Wisława Szymborska była jednak dobrą poetką, po wnikliwej i uaktualnionej cenzurze, oczywista oczywistość.
  Laboga, zaczynam się trochę gubić, co jest prawe i sprawiedliwe, bo wszystko zaczyna być na odwyrtkę. Gierek już raz był OK, w trakcie kampanii prezydenckiej 2010 roku, teraz pora na wyniesienie na "ołtarze" Władysława Gomułki, czyli tow. Wiesława. Myślę, że długo nie będziemy musieli czekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale nie musisz czekać, już dziś "ta dłoń" może być odcięta.:-))))
   Pomyślności.

   Usuń
 5. Pani Henryka nie musiała być sędzią, prokuratorem, emerytowanym wojskowym w wysokiej randze, czy europosłanką. Pani Henryka była tramwajarką, która stworzyła Rodzinny Dom Dziecka, w którym wychowała 12 dzieci. I nieważne, czy "wtedy" prąd był, czy go nie było, za to samo należy Jej się ogromny szacunek, czcicielu bezproduktywnego,jałowego, starego kawalera. I wysoka emerytura też.
  P.S. A co tam u zasłużonego emeryta, agenta Tomusia ? Przyp....ił ostatnio komuś krzesłem ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam Panią!No,no.. Specjalnie dla Pani na osłodę:"Raz słowik śliczne pienia wywodził na żerdzi,/ A obok usiadł śmierdziel, wypiął się i śmierdzi. / Przestań - błaga go słowik - bo mnie tu szlag trafi. / Trudno - odrzekł śmierdziel - każdy robi co potrafi. I to by było na tyle.

   Usuń
  2. A.... zapomniałem. Polska chce mieć dostęp do broni nuklearnej. Blachy ołowianej kupować nie będę bo pomoże mi tyle co woda święcona umarlakowi, ewentualnie jakieś konserwy żeby świeciły jak wszystko zgaśnie. Strach się bać.

   Usuń
  3. Oj, tam, oj, tam... "strachy na Lachy"... Nasi "patrioci" nawet na elektrownię atomową się nie zgodzą, a co tam dopiero jakaś broń... To tylko Antoniemu się jakiś kolejny "sen o potędze" przydarzył...
   Pomyślności.

   Usuń
  4. Pierwsze co zrobi Rosja , jak ktoś tylko bąknie o stałych amerykańskich bazach w Polsce , to wstawi pociski nuklearne do Obwodu Kaliningradzkiego.
   Tego chcą ci debile ?
   Inna sprawa czy nas przerobią na żużel rakietą z tego czy innego miejsca , to nam już wsio rawno.

   Usuń
  5. "Sen o potędze", Ikko ??? Hmmm...Myślę, że na takie przypadki medycyna ma inne diagnozy... No, chyba że działanie jest zupełnie świadome, czego też bym nie wykluczała, kiedy się tak czasem na chwilę nad tym wszystkim pochylę...

   Usuń
 6. Jan Wojciechowski5 grudnia 2015 15:41
  Bybys choc trochę przyzwoity Trochę powiadam ! .
  Gdy za podjudzeniem twojej "gwiazdy" różni tacy piszą "Resortowe dzieci"i gdzie rozliczaja do 10 pokolenia Nikt nie spyta się Ba nikt nie odważy
  "Skąd ta willa na Żoliborzu ?W spadku po gen Lisie Kuli czy dar od UB ?
  Nikt nie spyta jak to sie stało gdy na murach pisano "AK zaplute karły reakcji" a dzielni chłopcy ze SMIERSZ wraz z"patriotami" z UB zapełniali towarowe pociągi tymi co przeszkadzali nowej władzy,lub trzymano ich w kazamatach UB, gdy zamęczono i Anod,ę ta jedna rodzina została otoczona "płaszczem opieki"
  Dostała wille ,dostała prace z młodzieżą /niesłychane/ a potem nieograniczone możliwości wyjazdów za granice.
  Czym ta patriotyczna rodzina tak zasłużyła dla PRL Ojciec rodziny, AK owiec podobno z Virtuti,mamunia sanitariuszka Powstania i takie wyjątkowe traktowanie Okupanta.?
  Inni kula w potylice w piwnicach, tu pełna opieka
  Moze tak wytłumaczysz nam te "prawdy wiary"Moze tak wytłumaczysz nam Te "cuda nad rodzina"
  Odważysz sie ? Jak cie znam?Zmilczysz !.Bo nie ma sprawy !Nieprawdaż?
  Tak to juz jest Janie ,ze kanalie w tym kraju zawsze próbują, przewodzić, dowodzić i zmieniać?
  Zmieniać na wzór i podobieństwo, wzorców kanalii
  No i dobrze No i fajno Tylko poczekajcie az wymrą świadkowie
  Bo świadkowie wam dziś i jeszcze mówią MILCZEĆ KANALIE !!!
  Jedyne prawo jakie wam przyznajemy to PRAWO MILCZENIA !! KANALIE !!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, Elizo:)
  Cieszę się, że jest ktoś taki w sejmie - jak Petru. Punktuje doskonale, a i humorem wali w pisowców!
  Platforma jakby nie pogodziła się z przegraną... A jest przecież największą partią opozycyjną. Kukiz... to buc i za miesiąc panprezes go wessie, bez wazeliny.
  I jeszcze taka dygresja:
  Pisowcy cały dzień przekonują i tłumaczą, że słowo " bezzwłocznie " - w wyroku Trybunału, nie oznacza : natychmiast!
  To ja tym pis-lamistom powiem, że:
  " bezzwłocznie " - to jest to, co zrobił Duda, z zaprzysiężeniem bezpodstawnym i bezprawnym - 4 swoich sędziów Trybunału! W godzinę - po tak zwanym: wyborze! I jeszcze zdążył przywieść kaczora, do pałacu!!!!
  Więc zdecydujcie się gamonie, bo już tego waszego bełkotu - trudno słuchać! A wszyscy gadacie tymi samymi zdaniami, frazami rozpisanymi przez karła, zapewne o poranku:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. U rydzyka prywatka:)
  Jakaś tam rocznica radyja z ryjem.
  Cały rząd, cały " Kumitet Cyntralny " - pisu, z samym prezydentem i panemprezesem, biją pokłony swojemu czarownikowi! Za nasze pieniądze! A panprezes nawet mowę dziękczynną wygłosił. Okazało się, że wygrał - dzięki toruńskiemu oszustowi, nadpapieżowi... nie dzięki otumanionym wyborcom:)
  Ile ten cyrk, ta maskarada i hołd - kosztuje? I kto za to płaci?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lider PiS wskazał, że "każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę". (http://www.tvn24.pl)
   Swojskie panisko, z tego kaczora!
   Towarzysz Józio Cyrankiewicz, każdemu: kto podniesie rękę na władzę ludową, obiecywał jej obcięcie:))) Ale słownictwo - dziwnie znajome:)
   Stanisław

   Usuń
 10. Zauważyliście, że wszystko co przejmuje pis, wszystkie spółki, wszystkie urzędy... określają słowem:
  " narodowe " ?. Określenia: obywatelskie, społeczeństwo.. w języku pis- lamistów nie obowiązują. Może będą zakazane? Już mają zakusy na samorządy terytorialne, które zmienią na: narodowe.
  A i prof. Belka się nie uchroni, bo trzeba mieć " swojego " - w Radzie Polityki Pieniężnej. Który "zrozumi" - potrzeby narodu - ponad dobrem społeczeństwa:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 11. "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy"!!!

  To cytat z tow. "Wiesława", o odrąbywaniu rąk podniesionych na..., też trzeba przypominać?...

  "- Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy. Dlatego dziękując wam, członkowie Rodziny Radia Maryja, ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom. Bo oni są następcami apostołów. Oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiego, co musi być celem każdego z nas. Ale powinno być także celem całego tego porządku, który mam nadzieję, zbudujemy - zakończył prezes PiS."

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19299183,radio-maryja-swietuje-24-urodziny-tlumy-sluchaczy-w-toruniu.html#ixzz3tTtefd3a

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak by młodsza młodzież nie wiedziała, o jaki cytat z Gomułki chodzi...
   ""Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie"

   Pomyślności.

   Usuń
  2. Zwątpiłem, ale tu znalazłem potwierdzenie, Ikko. To Józia słowa, o tych ucinanych kończynach, wypowiedziane w 1956 roku...:)
   www.przemowienia.com/.../jozef-cyrankiewicz-kazdemu-kto-podniesie-r...
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  3. Ważne i jakże znamienne jest to, że pis-lamiści używają i stosują te same metody, używają tego samego języka, tej samej propagandy! Kaczyński jest przecież przesiąknięty tamtą ideologią:)
   Stanisław

   Usuń
  4. Ma Pan rację. To był Cyrankiewicz. Natomiast o oddawaniu władzy w podobnej tonacji prawił Michnik. Pozdrawiam.

   Usuń
  5. Nie bądźcie tacy drobiazgowi..., ja miałam wówczas niespełna trzy latka..., ale Jarosław Kaczyński już siedem... To też i on lepiej zapamiętał... Można powiedzieć "wryło mu się w pamięć".
   O ile jednak ja wolę pamięcią sięgać lat mojej "durnej i chmurnej" młodości, to widocznym się stało, że panprezes całkiem już nam zdziecinniał.
   Pomyślności.

   Usuń
  6. To ja już wtedy byłem " stary chłop " :))) Bo miałem, Ikko - " pinć " latek:))))

   Usuń
 12. Podaję maila do panaprezesa.
  Można powiedzieć co się o nim myśli:) Nie zalecam inwektyw, bo mogą zamknać:)
  Ale..o krytykę / słuszną/ - to nawet PZPR, zabiegała:)))
  Więc: do dzieła:)
  Stanisław

  (jaroslaw.kaczynski@sejm.pl)

  OdpowiedzUsuń
 13. Stanisław5 grudnia 2015 22:23
  O w morde !
  Toz to wszelakie amty zapukają Ci do drzwi, a wejdą razem z futryna, by zobaczyć cos Ty za "ptica" i terrorysta,a "racja stanu" ma to pozwala
  Toz moherowa brać, wraz z najbliższym Kołem Różańcowym + Podwórkowym, otoczą Cie tarcza opieki i wyc Ci będą pod oknami dniem i nocą,Bezbożniku antychryście i islamisto /cokolwiek to znaczy/
  Wszak winne Ci byc wiadome iz sojusz tronu z ołtarzem trwa i zacieśnia się
  A teraz najnowsza laudacja, to moje pisanie potwierdza
  I stała się światłość i wtedy też przemówił Jarosław Kaczyński.

  - Zwracam się do wielebnego ojca dyrektora. Zwracam się z podziękowaniem za to wszystko, co uczynił dla polskiego Kościoła, dla Polski. Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. Ojciec dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Nie byłoby - mówił prezes PiS.

  - To zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy prawdzie służą. Którzy służą Polsce. Którzy są patriotami. To zwycięstwo jest także potwierdzeniem jednej prawdy. Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka. I że nie może być Polski bez Kościoła - mówił Kaczyński.

  - Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć - dodawał.

  - Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy. Dlatego dziękując wam, członkowie Rodziny Radia Maryja, ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom. Bo oni są następcami apostołów. Oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiego, co musi być celem każdego z nas. Ale powinno być także celem całego tego porządku, który mam nadzieję, zbudujemy - zakończył prezes PiS.'
  Przeczytał?Przyjął do wiadomości ? NO !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Marzenie panprezydenta i wierszyk kto ty jesteś...
  http://www.liiil.pl/1449338298,Andrzej-Duda-pisze-za-potrzeba-do-sw-Mikolaja.htm
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Studio opinii" było uprzejme przypomnieć, że nie jest prawdą (co zwolennicy PiS powtarzają jak mantrę) jakoby Trybunał Konstytucyjny składał się głównie z rekomendowanych przez PO.

  "W politycznym zgiełku nikną fakty, postanowiliśmy więc przypomnieć sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych od czasu przyjęcia konstytucji w 1997 roku.

  Jest to grupa licząca 20 osób, których poglądów politycznych nie oceniamy, jak to z upodobaniem robią politycy i komentatorzy nie tylko gazet bulwarowych, bowiem każdy z nich pozostawił je na zewnątrz Trybunału. Można tylko posegregować ich wedle rekomendacji poszczególnych klubów parlamentarnych, które zgłaszały kandydatów. Poniżej lista, ułożona chronologicznie, z podaniem okresu kadencji, liczby głosów, które otrzymał każdy/każda z nich oraz nazwy klubu/klubów, które go/ją zaproponowały.

  Andrzej Mączyński, 1997 – 2006, 263, AWS
  Wiesław Johann, 1997 – 2006, 254, AWS
  Marian Zdyb, 1997 – 2006, 257 głosów, AWS
  Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, 1997 – 2006, 240, AWS
  Teresa Dębowska-Romanowska, 1997 – 2006, 234 gł, UW
  Marek Safjan, 1997 – 2006, 274, AWS
  Jerzy Ciemniewski, 1998 – 2007, 240, UW
  Jerzy Stępień, 1999 – 2008, 199, AWS
  Mirosław Wyrzykowski, 2001 – 2010, 378, SLD
  Marian Grzybowski, 2001 – 2010, 299, SLD
  Bohdan Zdziennicki, 2001 – 2010, 290, SLD
  Janusz Niemcewicz, 2001 – 2010, 364, (UW?)
  Marek Mazurkiewicz, 2001 – 12.2010, 291, SLD
  Ewa Łętowska, 2002 – 2011, 219, SLD+PSL+UP
  Adam Jamróz, 2003 – 2012, 210, SLD
  Zbigniew Cieślak, 2006 – 2015, 224, PiS
  Marek Kotlinowski, 2006 – 2015, 231, LPR+Samoobrona
  Wojciech Hermeliński, 2006 – 2015, 237, PiS
  Maria Gintowt-Jankowicz, 2006 – 2015, 224, PiS
  Teresa Liszcz, 12. 2006 –, 303, PiS"

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikko, a jakie znaczenie mają fakty ? Wszyscy z PiSu klepią tę samą formułkę i nie dają się ani na chwilę zepchnąć z ustalonej przez KC PiS "ścieżki dźwiękowej". To stara metoda i wszelkie próby dojścia do jakiegoś kompromisu są z góry skazane na niepowodzenie. Nie po to PiS sfałszował wybory ( a co, nie mogę tego zarzucić ???), aby teraz ktoś mu podskakiwał.


   Usuń
  2. To co napisałaś Ikko, to:
   Niedopuszczalny atak na " prawdę ", na panaprezesa, na wolskie wytyczne i dyrektywy karła! I nie ma tu - żadnego znaczenia FAKT, że napisałaś... prawdę!:)))))
   Stanisław

   Usuń
 16. Janie !!
  Jaja sobie robisz,albo nie wiesz co piszesz Przeczytaj to sobie dwa razy
  "Może jest małym kurduplem ale...ma WIEEEEEELKIE jaja. Za takimi ludźmi zawsze w końcu idą miliony "
  Pojąłeś ? Nie ? To niech ci ktoś mądrzejszy wytłumaczy !
  Uruchom chłopie wyobraźnie i zobacz "oczami duszy" jak on tymi WIEEEEEELLLKIIIMII jajami zawadza o podłogę ,a jak siedzi, to co, zwisają mu do podłogi.
  Wielkie jaja to nieszczęście i zawada w normalnym poruszaniu się i podłoże do "przytyków"typu "cały rozum poszedł mu w jaja" No i podstawa prześmiewców do dowcipów i wytykaniu palcami
  Dziwne w tym PIS-e dostajecie wskazówki by budować prestiż szefa.
  PS
  Tak ci powiem w zaufaniu,Ja powątpiewam czy ten twój szef ma jakiekolwiek jaja ,bo inaczej już dawno by z nich zrobił użytek.Nawet nie oficjalnie, ale cichutko i na boku, wzorem np wielu proboszczów.
  A tu nic.
  Byc może, nadobne panie, widząc taki "rozziew" miedzy wielkościami /tego co ty wiesz a ja się domyślam/wybuchają śmiechem a wtedy, nic nie staje .A raczej staje na przeszkodzie
  Tak czy siak pogrążyłeś szefa a ten jak wiadomo wybaczającym nie jest,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego "nabiałowego" rekordu chyba nie pobije ...

   http://www.fakt.pl/m/crop/0/-550/faktonline/635076619671459019.jpeg

   Usuń
  2. " Wielkie jaja " - pana prezesazbawa, mogą mieć charakter chorobowy!
   Bo: organ nieużywany należycie i zgodnie z przeznaczeniem - ulega atrofii, albo chorobotwórczym zmianom. Jakikolwiek substytut - nie zastąpi tu działań - zgodnych z naturą.. Nawet ... odwracanie kota ogonem:)
   Stanisław

   Usuń
 17. Ponieważ - jak zwykle - żurnaliści prześcigają się w " prognozowaniu "; co dalej uczynić, stawiając w sposób zaiście debilny: znak równowagi pomiędzy stronami sporu... doradzę:
  Nieuczone tłuki, niedobitki neandertalczyków:
  Wyroki sądowe się wykonuje! Czy, wy pisie móżdżki macie z tym problem? Wyrok Trybunału jest ostateczny, a jego szybkie wykonanie świadczy... tylko o was!
  O waszym poziomie, o pojmowaniu demokracji. Wyrok Trybunału - to nie jest materiał do deliberowania, oceniania, przeinaczania wyroku w - jak to pieprzycie - opinię!
  To nie była " opinia "!!!
  Trybunał w ustnym uzasadnieniu, powiedział prosto i zrozumiale, pewnie dlatego, żebyście nie mieli problemu z percepcją, że:
  Wybór trzech sędziów - jest konstytucyjny. natomiast dwóch - nie! Zatem należy NATYCHMIAST zaprzysiąc trójkę i powtórzyć wybór zakwestionowanej dwójki! Wszystko co potem nastąpiło jest: pozaprawne, niebyłe, bo: wynika ze złej interpretacji części pierwszej!
  Duda nie robi łaski z zaprzysiężeniem! Duda ma taki OBOWIĄZEK. A co znaczy, że powinien go wykonać bezzwłocznie - opisałem powyżej:) We wpisie , z 20:42.
  Koniec kropka! Nie ośmieszajcie się, nie róbcie z Polski afrykańskiej republiki bananowej!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Stasiu najgorsze ze te "Jany" nie zauważają, ba nie chcą zauważyć iz rozwalają państwo
  Dzis byle bandyta, albo złodziej, może powiedzieć, iż wyrok na niego wydany to tylko "taka opinia sędziego " a osadzony został nieprawnie bo opinia sędziego nie może być przecież wiążąca.
  Zabójcy tez nie powinni siedzieć albowiem "opinia sędziego" to nie wyrok.Ot pogadali sobie w sadzie I tyle.
  I to robią tfu tzw "najwyższe autorytety ?"z min "Sprawiedliwości?"na czele
  Jak słyszę jakie ekwilibrystyki słowne wyczyniają ,na co się powołują nóż się w kieszeni otwiera.
  I nikt celowo chyba nie mówi o kalendarium najnowszych uchwał sejmu a które to Duda wyprzedza swoimi decyzjami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że idioci/wyborcy/ powierzyli rządy debilom!
   Ja widać: swój zawsze poprze swojego:(((
   Komentarze pis-lamistów, że wyrok Sądu - to nie wyrok - to " opinia " - zapisze się czarnym atramentem, w annałach praworządności!!!!
   Gadka, że Trybunał " oceniał " przeszłość, którą " naprawił nadprezydent kaczyński, jest tak beznadziejnie głupie, że nie mogę znależć odpowiedniego porównania...
   Każdy Sąd, w każdej sprawie - ocenia czyny, które nastąpiły w przeszłości, a których to czynów - skutki - mają skutek terażniejszy, bądż: terażniejszy i przyszły!
   Sąd to nie Nostradamus, do qrwy nędzy ! Nie karze za przyszłe uczynki!
   Każdy bandzior, króry zabił.. może użyć tego samego " argumentu " ! To kuriozum, to dowód, że ich guru - kaczor, jest pospolitym debilem!
   Kaczyzm to stan ducha i odchylenie od - powszechnie uznanej - normy psychicznej! Nic innego!
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  2. Dla oglądu, jaki to "naród" na PiS głosował, skopiowałam jeden z komentarzy, pod artykułem o Kornelu Morawieckim.

   "~vox populi
   30 minut temu
   Mało wam bolszewickie qurwy, jeszcze nie wyjechaliście ? Pan Zbyszek,pan Mariusz i pan Antoni odpowiednio się wami zajmą. Wkrótce wybudujemy nową Berezę Kartuską to inaczej będziecie śpiewać ubeckie pomioty."

   http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/507453,walczyl-z-komuna-w-prl-teraz-walczy-z-konstytucja-kornel-morawiecki-sylwetka.html,komentarze-popularne,3

   Usuń
  3. O, pewien Japończyk był lepszy od strasznego dziadunia Morawieckiego. Z lasu wylazł po 50 latach i to przypadkiem, bo nie zauważył, że wojna dawno już się skończyła. Polecam "Kulisy wojny o Trybunał. Naczelnik testuje prezydenta" w ostatnim Newsweeku. I nie tylko to ...

   Usuń
 20. Ja cię kręcę, dawno się tak nie ubawiłam ! Brudzińskiego dzisiaj "zatchło" ( a normalnie wali z szybkością AK 47 ) i jąkając się zaapelował do "kułaków" ( wymiennie można stosować "burżujów") , aby ...uwaga, uwaga, SAMI zrezygnowali z "pińcet" na bachora !!! SAMI !!! Ale jaja ! Następni, ale nie będę się "wtrancać" z sugestiami, bo sułtan sam wie co robić, powinni być ...frankowicze !!! :))))))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwotnie był pomysł, aby co miesiąc trzeba było "pińcet" osobiście odbierać w kasie gminy. Wówczas była bowiem szansa, że co bogatsi, nie zechcą się upadlać. Tym bardziej, że musieli by się w tym celu z pracy zwolnić (wziąć urlop?). Tylko, ze to spotkało się z ostra krytyką i to nie bogaczy, ale rzekomo bezrobotnych wyborców PiS. Wszak jak się pracuje "na czarno" (co by zasiłków z MOPS, czy GOPS, nie stracić), to tym bardziej wolnego na kolejkę do kasy, pracodawca nie użyczy (no i utrata "dniówki" mogła by być bolesna).:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
 21. Janie -/opcja niemiecka Helmut/ wal się na ryj I to jest moja ostatnia z tobą "dyskusja" Bo jak mawia klasyk"nie zadaje się z "ludźmi marnej proweniencji"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=938851286180536&set=a.127674350631571.22317.100001670193991&type=3&permPage=1

   Usuń
 22. To będzie Mikołaj dla komentujących Pań: dotyczy 500 obiecanych złotówek."Ludzie, którzy znają się na wielkich finansach, należą do dwóch kategorii: tych, którzy którzy sami posiadają olbrzymie fortuny, i tych, którzy nie mają ani pensa. Dla rzeczywistego milionera milion funtów jest czymś realnym i łatwym do pojęcia. Dla uczonego matematyka lub wykładowcy ekonomii ......... milion funtów jest czymś równie realnym co tysiąc, ponieważ nikt z nich nigdy nie posiadał żadnej z tych sum. Ale świat jest pełen ludzi, którzy mieszczą się pomiędzy tymi dwiema kategoriami, którzy nie mają pojęcia o milionach, lecz umieją liczyć w tysiącach, i to własnie z nich składają się głównie komisje finansowe. ........... jest zjawisko często obserwowane ....... .Można by je nazwać Prawem Trywialności. ............ że czas spędzony na rozpatrywaniu danego punktu zagadnienia jest odwrotnie proporcjonalny do sumy, o którą chodzi." C.N. Parkinson. Dodatek : "Przywódca musi być bogaty i gruby, inaczej jest głupi" - Mobutu Se Se Seco. C.d.n.

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam wszystkich.Obiecałem sobie że nie będę rzucał słowem niecenzuralnym w postach. Obiecałem że nie będę obrażał ludzi innej opcji politycznej. Obiecałem że będę obiektywny dla legalnie wybranego prezydenta i rządu. Grzecznie, kulturalnie, spokojnie.
  Adminki sorki, sorki, sorki, ale koorwa nie mogę. Nie mogę nie obrazić tego "zera bezwzględnego" Ziobry, Brudzińskiego nie wyzwać od łajdaków a Pawłowicz od "szmat". Nie mogę pisać o Budyniu, " Mój Prezydent" . Obiektywny jednak będę i obrażę legalnie wybrany rząd. Nędznicy pouczają i łajają wszystkich i wszystko na około, co nie po ich myśli. I jeszcze to wpieprzanie Nam dziecka w brzuch, że dla NASZEGO dobra. Panie Boże, jeśli jesteś, to sam zrób porządek z całą tą zgrają. Bo jeśli My się za to weźmiemy to może dojść do tragedii. Polacy nie wytrzymają tej arogancji, pychy i zakłamania, fałszu i obłudy. I jeszcze to, " ręce precz od kościoła" wypowiedziane przez KURDUPLA. A co !!!, upierdolisz NAM te ręce, oszołomie !!! ?.
  Pozdrawiam całe Podziemie.

  pozdrawiam komentatorow p.Elizy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śliczności tekst!!!
   Trzy razy na głos przeczytałam i dzięki temu, też mi nieco ulżyło.:-)))
   Pomyślności (dla całego Podziemia).

   Usuń
  2. Polecam artykuł. również w Newsweeku:

   "OKIEM AMERYKANINA

   Działać jak „Gazeta Polska”
   Przeciwnicy Kaczyńskiego mają możliwość zagospodarowania gniewu, który szybko nie wygaśnie – uważa amerykański politolog prof. DAVID OST, który od lat obserwuje
   wybory polityczne Polaków... itd.

   Usuń
  3. Witam Pana z Warszawy ...Bardzo miło się czytało pański tekst, naprawdę. Dla uśmiechu mała historyjka, prawdziwa jak najbardziej, o moim przyjacielu, który przez telefon literował jakieś trudne słowo kumplowi, wg wzoru : A - jak Alina, B - jak Barbara, C - jak Celina, D - jak dupa, na co przechodzący obok stateczny ojciec poklepał go po ramieniu i niedbale szepnął: " Jak Dionizy synu, jak Dionizy..."

   Natomiast w "ustach" Pana te jędrne wyrazy zabrzmiały jak ...armaty wśród kwiatów !!!

   Uwaga, uwaga, J23 znów nadaje ! :)))

   Usuń
 24. Brawa dla Pana z Warszawy !! Dobre wychowanie ma swoje granice, gdy naprzeciwko stoi chamstwo szamerowane tytułami. A może szczególnie wtedy ?

  OdpowiedzUsuń
 25. Zemsta zza grobu ...

  http://natemat.pl/164101,prezydent-duda-zmasakrowany-przez-lecha-kaczynskiego-jeden-cytat-ktorym-byly-prezydent-miazdzy-swojego-ucznia

  OdpowiedzUsuń
 26. pan z warszawy6 grudnia 2015 20:36
  Znaleźli rękę w Warcie, szukając Ewy Tylman. Policja już wie, czyją
  Wyjaśniło się, co to za ręka.
  "To ręka podniesiona na Kościół !!!".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem swoje " odnóża ". Są wszystkie. I wszystkie będę " podnosił ", stając na straży normalności, co - w przypadku kościoła - byłoby cudem:)
   Stanisław

   Usuń
  2. Stasiu ale oni maja "boskie imprimatur" Nie na darmo przecież
   Podczas uroczystości w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej Andrzej Duda wręczał odznaczenia państwowe ksiezom zatrudnionym w Watykanie.
   Odznaczeni zostali:
   Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski
   Ks. Kard. Stanisław RYŁKO
   Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski
   Ks. Abp Zygmunt ZIMOWSKI
   Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
   Ks. Sławomir ODER
   Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
   Ks. Jan GŁÓWCZYK
   O. Marek INGLOT
   Dorota SWAT-NEGLIE
   Ks. Tomasz TRAFNY
   Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
   Ks. Piotr BAJOR
   Ks. Bogdan SEWERYNIK
   A w Watykanie wiesz ? Oni to maja sposoby !
   Usuń
  3. " Od rodzenia ", są panie:) Nie faceci w czerni:)
   Uważam, że profanowanie ważnych odznaczeń państwowych, zawłaszczanie ich i nadawanie - w celach politycznych, to też temat, dla przyszłego Trybunału Stanu, dla pisiego prezydenta!
   No chyba, że... Ktoś mi potrafi przytoczyć, choć jeden malutki " uczyneczek ", - odznaczonych " braciszków", , który popełnili dla Polski. I który upoważniałby Dudę, do nadania im polskich orderów.
   Stanisław

   Usuń
 27. Cytat (ważne):
  Jeśli prezydent zdecyduje się na zaprzysiężenie owej trójki sędziów, to PO będzie w tej wojnie o Trybunał wygrana. Czemu?
  Trybunał Konstytucyjny liczy 15 sędziów. Jeżeli PO wprowadzi teraz do niego trzech swych sędziów, to aż do końca obecnej kadencji Sejmu PiS nie zdobędzie kontroli nad TK – sędziów wskazanych przez Kaczyńskiego będzie do 2019 r. maksymalnie sześciu.
  Jeśli jednak Kaczyński wprowadzi teraz do Trybunału pięciu swych sędziów, w przyszłym roku wskaże kolejnych dwóch, a w 2017 r. jeszcze jednego. To da mu większość. Cała rozgrywka ma właśnie taki cel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież wiadomo, że to nie jest gra o pietruszkę.

   Usuń
 28. Właśnie się zaczęła nagonka na Henrykę Krzywonos, bo znowu nakrzyczała na panprezesa. Ponoć ma za dużą emeryturę. Lud więc pisowski, podjudzony przez "niezależne" media pianę z pyska toczy.
  No to wzięłam i na podstawie jedynie danych z wiki i "Encyklopedii Solidarności", policzyłam. Kobieta ma 40 lat stażu pracy, w tym 20 na etacie nauczycielskim (w tym kierowniczym jak już rodzinę zastępczą przekształcono w 1998r. na rodzinny dom dziecka). To jest pewnik! Jak się domyślam, przez ostatnie kilkanaście lat miała też dodatkowe dochody n.p. wynikające z działalności (płatne umowy) na różnych forach i w różnych organizacjach, od których też odprowadzała składki ZUS. Emerytura w kwocie 6.800, (brutto, bo tak się podaje w oświadczeniach majątkowych), nie jest więc żadnym ewenementem, lecz została bardzo uczciwie i ciężko wypracowana.
  Jak już więc wyznawcy panprezesa tacy są drobiazgowi, to niech popatrzą na emerytury, co poniektórych swoich idoli. Taki agent Tomek to ile ma i w jakim jest wieku? Ile wynosi emerytura pewnego ichniego prokuratora, co to teraz bryluje w Sejmie?

  OdpowiedzUsuń
 29. Errata: 6.200,- tej emerytury brutto pani Krzywonos.

  OdpowiedzUsuń
 30. Mam prośbę Elizo !!
  Bys następny felieton poświeciła byłemu prokuratorowi Piotrowiczowi.
  Nie może być, iż ten skromny człowiek,działający dla dobra nas i Polski w organach "komunistycznej represji" sam i bez wsparcia kogokolwiek,nawet pojedynczej osoby /czy mocarstwa jak w przypadku Kuklińskiego /pozostał cichy anonimowy i bez nagrody
  Pomyśleć, iż rzeczony prokurator od 1978 r do 2005r czyli przez 27 lat narażał zwoje życie zdrowie i pomyślność rodziny.
  Pomyśleć 27 lat walki tego kolejnego "żołnierza wyklętego" i jedynie marny "Brązowy Krzyż Zasługi"
  Mam nadzieję, iż na forum ujawnia się liczni świadkowie, heroicznej walki z reżimem, prokuratora Piotrowskiego
  Dadzą "świadectwo prawdzie"a wtedy Prezydent Duda"odpowiednio" go uhonoruje.
  Mam tez nadzieje, iż wstawia się za nim hierarchowie Krk choćby w podzięce za heroiczna obronę proboszcza z Tylawy /no coz sam zainteresowany proboszcz, skazany jednak, przez przekupny sąd, nie może już nam dziś nic przekazać /dać świadectwo prawdzie/ albowiem"zmarło mu się było"/
  Nic to, istnieją przecież i inni świadkowie!
  Następnym krokiem będzie na pewno staranie o wystawienie mu choćby skromnego pomnika.
  Nie może być by cicha i samotna walka pozostała bez nagrody?
  No jak nie ,jak tak!

  OdpowiedzUsuń
 31. Zaraz tam szokujący projekt. To dopiero początek. Teraz wszyscy mogą zrozumieć, dlaczego powstało tyle kantat i innych cudeniek o Stalinie !!! Jedynowładztwo wali do łba lepiej niż samogon !!!

  http://www.fakt.pl/politycy/szokujacy-projekt-pis-chca-kneblowac-opozycje-,artykuly,595878.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie kary dla poetów będą stosowane???

   z sieci:

   "Kim ty jesteś? Prezydentem
   Jaki znak twój? Pismo Święte
   Kto cię wybrał? Naród głupi
   Kto twym panem jest? Biskupi
   A co z Polską ? Oszukana
   Jak pracujesz? Na kolanach
   Komu służysz? Prezesowi
   Hołd oddajesz? Rydzykowi
   Oszukujesz? I co z tego?
   A sumienie? CO TAKIEGO ???????"

   Pomyślności.

   Usuń
 32. Podobno Premier B.Szydło niejest zobligowana żadnymi konkretnymi terminami opublikowania wyroku T.K. - tak słyszałem w wiadomościach radiowych. Pewnie opublikuje we właściwym czasie (naukowo - WWC).To pokazuje trafność "Prawa zwłoki" Parkinsona. Partia kieruje - rząd rządzi, dla mnie osobiście to nic nowego. Przeżyłem jednych, to i drugich też przeżyję. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 33. Rzondzie nie mój i niekochany ! Pińcet na każde dziecko leży na hałdach. Nie widzita tego ? http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201512/1449503113_mwwrym_600.jpg
  Chyba to jest miara ich ciemniactwa, do wungla z nimi a nie do paragrafów !

  OdpowiedzUsuń

Na tym blogu hejt nie jest tolerowany.