środa, 2 grudnia 2015

A co z ciemną biomasą?


Dwie durne myszy były dumne nieslychanie,
Że je kocur zaprosił do siebie na śniadanie.
Jakoż było śniadanie; kocur dwakroć mlasnął,
Zjadł obie, ziewnął, pierdnął i z powrotem zasnął

A.Waligórski


"Szansą Polski w energii odnawialnej są zasoby geotermalne i biomasa - powiedział na polskiej konferencji podczas szczytu klimatycznego ONZ w Paryżu minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że trzeba myśleć nie tylko o redukcji emisji CO2, ale i o jego absorpcji przez lasy".

A co z ciemną biomasą panie Szyszko? przecież jest doskonałym źródłem gazu z głupków. Rydzyk kiedyś w końcu dostanie Nobla, za poruszenie ciemnej biomasy za pomocą radiowych fal ... A na marginesie - przecież wg PiS nie da się pracować dłużej niż do 65 lat, a Szuszko ma 71, to jak to tak?

Ku pamięci. Kilka lat temu fundacja Rydzyka Lux Veritatis, która ma koncesję na poszukiwanie i wydobycie wód geotermalnych, za rządów PiS w 2007r. dostała 27 mln zł na wykonanie odwiertów. Po upadku rządu Kaczyńskiego umowa została  wypowiedziana ze względu na liczne uchybienia we wniosku. Rydzyk kontynuował odwierty, a część kosztów pokrywały daniny wiernych, ale były niewystarczające. Wpadli na pomysł (jeszcze jeden) i utworzyli spółkę "Geotermia". W zarządzie spółki naturalnie zasiada środowisko związane z Radiem Maryja, a jej prezesem jest kto? Redemptorysta Jan Król!!!

Pamiętam rok temu wielkie oburzenie jak chamidło GłodnaKryśka zwymyślała dziennikarkę (o boże!!!) w Sejmie wytykając jej niekompetencję i brak profesjonalizmu. I ku własnemu zdziwieniu przyznam- ona ma rację. To media wsadziły PiS na tron władzy. Przed wyborami, kiedy PiSowcy powtarzali jak mantrę "Straszenie PISem już nie działa!Co z taśmami prawdy itp", żaden dziennikarz się tym nie zajął, tylko walili w Platformę jak w worek od kartofli... Żaden dziennikarzyna nie zająknął się jak to ówczesny premier Kaczyński i prokurator Ziobro na konferencji prasowej w lutym 2007 zapowiadali utworzenie cenzury. No to będziecie ją mieli teraz, tylko nie płaczcie. Za póżno. Już pozamiatane. 

Być dziennikarzem trzeba mieć wiedzę a nie niczym nie poparte wyobrażenia o swojej roli w mediach. Mówią, że media to IV władza, a ja mówię - idioci do IV potęgi.

Ciekawe, co na pomysły pana Szyszko, szef Solidarności DUDA? Co z polskim węglem, którego nikt w Europie nie chce. a teraz w Polsce? 

promuj 

               


33 komentarze:

 1. "Szansą Polski w energii odnawialnej są zasoby geotermalne i biomasa "...
  To przecież próba rozwiązania problemu gazów cieplarnianych - za pomocą złodziejskich " biznesów " - rydzyka! " Zasoby geotermalne " ? Przecież Polska takimi - nie dysponuje! Tu chodzi li tylko o:
  " Promocję " genialnych inwestycji łojcadyrektora , który liczy teraz, że za pomocą bandy panaprezesa uzyska finansowania Unii! O ile pamiętam, te dziury jakie rydzyk wykopał w Toruniu, nie zaowocowały wydobyciem " wrzątku ", ale wody o temperaturze, schodzącego właśnie, z tego świata:(
  Jednakowoż, jeśli chodzi o " biomasę " - to proponuję wykorzystać nasze, polskie, zapewne katolickie... krowy:)
  Zamiast przerabiać je na kotlety, od zadniej krowiej strony, zainstalować kasy fiskalne wraz z metanomierzem. Metan będący " produktem ubocznym " w procesie trawienia krów, może się stać znaczącym produktem grzewczym, prawdziwie polskich domostw:)
  A i rolnik zarobi, i podatki wzrosną. Kasa będzie jak znalazł, na wariackie pomysły panaprezesa!
  Podobno też bardzo energetyczne są szyszki:)
  Ten ostatni pomysł, jest hołdem dla ministra i geniusza energetyki - nomen omen -Szyszki.
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już mam hasło reklamowe:
   " Każde pierdnięcie polskiej krowy i grób imperializmu - gotowy "
   Chodzi oczywiście, o imperializm zachodnioniemiecki...
   Stanisław

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szyszko do lasu i zbierać szyszki dla swoich leśniczówek których ma dziesiątki. Wówczas jest nadzieja że zużyje swoje "piękne" zielone garnitury którymi nas i lisy straszy ..
  A dziennikarze to padlina, która dla kasy zrobi wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kraj zapłaci kościołowi kilka miliardów to poddadzą miejsce egzorcyzmom i zainstaluja tam kilku księży, żeby pilnowali żeby Szatan im nie wyszedł z odwiertu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam stronę prowadzoną przez dwójkę polskich naukowców, fizyków atmosfery.
  www.naukaoklimacie.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Janek, jak każdy czystopolski leń umie tylko węszyć i zaglądać do cudzej kieszeni. Według zasady : Ja nie mam nic, a każdy kto ma o włos więcej to wróg śmiertelny i woda na młyn imperialistów zachodnioniemieckich. Parafrazując waszego wodza : Spieprzaj dziadu ! https://www.youtube.com/watch?v=cGe1gXgxZa8

  OdpowiedzUsuń
 7. Żoliborska Kwakwarakwa jest nieudacznikiem. Gdzie większość Polaków z komuną walczyła i została internowana ten żałosny facio nawet nie wiedział o co chodzi i siedział pod kołderką u mamusi. Jest prostolinijny, mściwy oraz chcę chce władzy absolutnej.Nie jest żadnym strategiem, chce odwetu że wysłał braciszka na śmierć i jego kultu ,bo sumienie nie daję spokoju!! Dziś ten dziadunio pełen frustracji robi zamach na naszą demokrację. Jemu marzy się władza absolutna a Orban już mu pokazał, że to jest możliwe. Polska to nie Węgry i oby Kaczyński się w 2019 nie zdziwił jak przed swoją willą zobaczył gilotynę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wystarczyło obejrzeć dzis na żywo wyczyny specjalisty od używek z Przemyśla, wspieranego przez Jojo Brudzińskiego. Czy rzeczywiście grudzień to pechowy miesiąc dla Polski ? Osobiscie ten miesiąc ciepło wspominam.... lecz dzisiaj czarno widziałem przyszłość. Rozum i Konstytucja zostały potraktowane jak szmaty, widziałem live między 18 a 20 godziną . Nawet włąsne uchwały pi$$many mają tam gdzie plecy kończą swa szlachetną nazwę. Zgroza ! Zasługa elektoratu i znacznej częsci tzw. dziennikarzy a w cieniu za nimi cichy rechot czarnej tłuszczy. Do czasu qrna, do czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie zaczął Hitler. W Reichstagu przegłosowano ustawę "O zabezpieczeniu narodu i państwa od biedy" która dawała rządowi prawo do decydowania o wszystkim bez liczenia się z Trybunałem Konstytucyjnym. Decydowała "wola narodu", jedynym uprawnionym do jej wyrażania był Hitler i jego partia. Dziś ma decydować o wszystkim "wola narodu" której jedynym wyrazicielem jest Kaczyński i jego popychadła.

   Usuń
  2. Nawet kobieta pracująca na ulicy przyszła pod sejm drzeć py...buziunię.

   Usuń
  3. W tym roku 13 grudnia też w niedzielę... Dlatego panprezes tak się śpieszy, by do tego czasu mieć cała władzę. Nawet nie będzie trzeba żadnego stanu (wojennego) ogłaszać. Antoni postawi gustowne koksowniki, parę czołgów z demobilu wyciągnie... "Ułaskawieni" też już mają stosowne listy "wrogów narodu", więc będzie kogo internować.
   Pomyślności.

   Usuń
  4. Ikko, ciekawe tylko, kto w TV wystąpi w mundurze ??? I w jakim ???

   Usuń
 9. Czy to nie pierwsze symptomy "wyciszania" blogerów
  Blog http://leszek-moje-reflesje-blog-onet.blogspot.com/2013/08/hosted-by-imgurcom.html
  od kilku dni przy probie wejścia na ten Blog pojawia się
  Error loading feed.

  OdpowiedzUsuń
 10. Działa, wejście od pierwszego razu.

  OdpowiedzUsuń
 11. poszloo3 grudnia 2015 10:25
  No to spojrzyj pod "najnowsze komentarze i spróbuj je "otworzyć"

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedy ukonstytuuje się Rada Komisarzy Ludowych, wie ktoś ?

  OdpowiedzUsuń
 13. begonijka3 grudnia 2015 10:34 Alez juz jest !! Wybor nastąpił pozna nocą w willi na Żoliborzu
  Składu jak na razie nie podano do publicznej wiadomości niemniej jest to wypróbowana kadra z dawnego aparatu PRL -owskiej represji oraz wypróbowani towarzysze walki z zaprzeszłej kadencji PIS
  "Jeden wódz, jeden naród, jedna partia, a bóg jest z nami"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Występujący w TK Marek Ast z PiS dukał, yyy, jak, yyy, nieprzygotowany, yyyy, uczeń , yyyy, wyrwany, yyyy, do tablicy.

   Usuń
 14. Hej! Szable w dłoń! / Łuki w juki a łupy wziąć w troki! / Hajda na koń! Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki. / Ruszamy w bój / aby .......... uwolnić od zbója. / ............. zbój, okrutny zbój, / nie zwycięży nas nigdy, tralala! W wolne miejsca każdy może sobie wpisać to, co mu w duszy gra. Jest to tekst z piosenki kabaretu Elita, zanany mi od ......... dziesięciu lat. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapylała raz pszczółka jakiegoś badyla. / Wtem czuje, że od tyłu też ją ktoś zapyla. / Patrzy się, a to truteń, niejaki Zenobi. / Morał - rób dobrze innym, tobie też ktoś zrobi. A. Waligórski.

   Usuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przed chwilą P.A.D. wyartykułował w orędziu gdzie ma Naród i Konstytucję oraz co Naród może mu zrobić. Prawdopodobnie może Go cmoknąć tam gdzie Pan może Pana Majstra w @ópę pocałować.
  Czyli jadziem po bandzie :((((((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chlopczyku Janie W . ! Jeśli twoi idole nie przestrzegają terminów uchwał podjetych przez siebie samych, to o czym mamy rozmawiać ? Nie potrafią zliczyć do pięciu (osób) do siedmiu (dni), nie potrafią czytac ze zrozumieniem tekstu a tęsknotę za rozumem widzą codziennie podczas golenia. Zero refleksji. Ciekawe że nawet na prowadzenie maszyn wolnobieżnych trzeba posiadac badania psychotechniczne oraz zdane egzaminy a na kierowanie państwem wystarczy ułamkowy wynik głosowania matołków na matołków.
   Nawet promotor doktoranta Andrzeja Dudy boleje nad jego wyczynami http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/507262,prof-jan-zimmermann-z-uj-prezydent-andrzej-duda-zlamal-konstytucje-trzykrotnie.html

   Usuń
  2. Poszłoo, a mnie interesuje, dlaczego on tak macha łapami, jak już "orędzi" do wyznawców PiSlamu...Treść jest bez znaczenia, bo wszystko jest tylko wypełnianiem dawno obcykanego planu , który panprezes wespół z ułaskawieńcem i Zerem przygotowują dla naszego dobra...Któregoś dnia budzimy się, wyglądamy przez okno, patrzymy a tu ... Budapeszt w Warszawie ! A jeśli wyniknie z tego jakaś domowa wojenka, to cóż. Chcieli Dobrej Zmiany, ale nie Dali Rady. Można by nawet na okoliczność przytoczyć słynną maksymę klasyka, że "rząd zawsze się wyżywi", ale nie wiem, gdzie się ten rząd podziewa, bo w ławach rządowych go nie widać. Pewnie panprezes kazał zejść na dół, żeby jakieś tam Szydło z góry na niego nie patrzyło ...

   Usuń
 17. Wróbelki na Wybrzeżu ćwierkają, że jeden z czterech nocnych, pałacowych gości spowodował na Trójmiejskiej Obwodnicy wypadek samochodowy. No, niby nic takiego, każdemu może się przytrafić, ale wisienką na torcie jest fakt, że było to w czerwcu ( powtarzam, w czerwcu) bieżącego roku, a ów krystalicznie czysty jegomość powiedział policjantom, żeby spadali, bo jest sędzią ....TK !!!
  Jasnowidz jakiś, czy co ???

  OdpowiedzUsuń
 18. begonijka4 grudnia 2015 00:47 Nie wytłumaczysz ciemnej bio masie My wiemy co nam chcą wcisnąć to juz opisał
  Roger Caillois w eseju pt Władza charyzmatyczna: „Nie podlega on żadnej kontroli.
  "Władzę zawdzięcza względom, jakimi darzy go lud; podstawą władzy jest urzeczenie, z jakim wodza przyjmuje społeczeństwo.
  Wybrany przez aklamację, wódz taki utrzymuje się dzięki entuzjazmowi, jakim lud go darzy, a który on sam starannie podsyca. Wódz rządzi samowolnie, a uchodzi za kogoś, kto ucieleśnia losy danej grupy, za jej mistycznego wyraziciela. Ten rodzaj władzy jest znamienny dla społeczeństwa w ruchu, to jest dla stowarzyszenia ludzi zjednoczonych pewnym wspólnym celem, do którego dążą”. Francuski myśliciel odnosi swe uwagi do jednej z najbardziej wyrazistych personifikacji władcy charyzmatycznego, do Adolfa Hitlera. Dodaje jednak, że ten typ przywódczy bynajmniej nie zaniknął – odgrywa wciąż istotną rolę w życiu współczesnych partii politycznych. Bez trudu można dziś znaleźć stosowne egzemplifikacje, partię, „[…] w której obowiązuje surowa dyscyplina idąca w parze z absolutną wiernością wobec przywódcy partii, partię, której wmawia się, że jest powołana do wielkich dzieł. […] Nie toleruje się żadnej odmiany pluralizmu. Nawet obojętność wobec systemu staje się czymś podejrzanym: jeśli ktoś trzyma się na uboczu, dowodzi, że jest wrogiem”.
  Wez to i wytłumacz wręcz wbij w łeb Morawieckiemu Kukizowi i jego "zbójcom" By zobaczyli i to ważne zrozumieli
  Tym z PIS nic nie wytłumaczysz "ciemni jak but" Najbliżsi hoplici prezesa, kupieni stanowiskami,apanażami,stanowiskami Bo oni uznali się za "władzę charyzmatyczną"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.ś.k.u, dla mnie uczynienie z Kukiza "trybuna ludowego" to zadanie dla socjologa, albo i gorzej, no ale w końcu przeżyliśmy już casus Stan Tymiński , więc w zasadzie ...nie dziwi nic, chociaż czasy jakby już nieco inne. Najbardziej jednak zdumiewa mnie nagła atencja dla Kornela Morawieckiego. Afirmowanie przez niego wyższości mitycznego "dobra ludu" ponad prawem, a nawet KONSTYTUCJĄ to przypadek już nie socjologiczny, ale z pewnością gorszy. Już starożytni Rzymianie wymyślili zasadę "dura lex sed lex" i stanowiła ona ZAWSZE oś, wokół której społeczeństwo trzymało się w kupie, za przeproszeniem, a tu nagle przychodzi prawie zmumifikowany dziadek i wygłasza takie dyrdymały, przy otwartych w nabożnym zachwycie gębach przyklaskiwaczy z PiS. Bój się Boga, Morawiecki !!! Jak powiedział wczoraj sędzia TK: "ład społeczny zburzyć jest bardzo łatwo, ale odbudowanie tego, co się zburzyło może zająć kilka pokoleń" i kto jak kto, ale Polacy mieli możliwość poznać tę bolesną prawdę na własnych karkach.
   Ale po co ja tracę czas...

   Usuń
  2. Pani Begonijko! Dintojra musi się dokonać, tak jest zapisane w gwiazdach. Dobrze że jeszcze nie wpadli na pomysł grania "El Deguello".Russel rzekł był :"Wszystie organizacje mają dekalog moralny, nawet załoga pirackiego okrętu",czy oni mają? Moi kumple: Rokita, Kusy, Lucek von Piekło nie wiedzą, ale pracują nad tym. Samopoczucie poprawiam sobie słuchając Nancy Sinatra "Te buty są po to by w nich chodzić" (57 mln. wyświetleń) - jakie wtedy były mini, to nie to co dzisiaj. Pozdrawiam.

   Usuń
 19. Juz odpowiadają Janowi w onecie
  "Rację mają Ci, którzy piszą o geniuszu Jarosława Kaczyńskiego. Wykonał genialne posunięcie wystawiając na polityczne samobójstwo Beatę Szydło. To ona odpowie za niespełnione obietnice wyborcze. To ją będzie przeczołgiwać opozycja w sejmie i protesty grup społecznych przed budynkiem parlamentu. To na Beatę Szydło spadną gromy za obniżenie polskiej wartości bojowej i obronnej rękami Antoniego Macierewicza. To ona odpowie za likwidację finansowania in vitro i za wzrost obciążeń podatkowych zwykłych Polaków by rzucić elektoratowi kilka ochłapów z pańskiego stołu. To premier Beata Szydło będzie musiała przyjąć na siebie gromy za zniszczoną strukturę służb specjalnych. To z niej będzie się śmiał cywilizowany świat gdy "zagraniczni eksperci" pisowskiej Komisji do Badania Wypadków Lotniczych przeprowadzą ponownie śledztwo próbując zmiękczyć brzozę i wysadzić na pokładzie tutki kilka ładunków wybuchowych. Geniusz Kaczyńskiego objawił się też w oddelegowaniu na stanowisko Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki temu to nie Kaczyński stanie przed Trybunałem Stanu za niekonstytucyjne decyzje.

  ...prezes w tym czasie w wygodnym fotelu przy kubku gorącej inki i akompaniamencie kociego mruczenia będzie planował kolejną dobrą zmianę..."

  OdpowiedzUsuń
 20. Tak zwany prezydent, niejaki Duda, z namaszczenia panaprezesa, mówi nam:
  Prawo jest wtedy prawem, kiedy wyrok jest korzystny dla nas ! Innych wyroków nie musimy respektować, nie musimy ich stosować i przestrzegać!
  Wolski prezydent mówi dalej, że powoła komisję, która " zweryfikuje " status Trybunału Konstytucyjnego!!!!
  Sługus i wykonawca kaczych poleceń - stawia tym samym Polskę, na równi z bananowymi kraikami Afryki!
  Bo choć jeszcze nie mówi o: wieszaniu, nabijaniu na pal lub zakopywaniu w mrowisku nieposłusznych sędziów ... to - nieprzestrzeganie i przemilczanie wyroku prawomocnego, wydanego przez najwyższy organ strzegący Konstytucji - jest właśnie takim zachowaniem!
  Zły wyrok oznacza ... potrzebę zmiany sędziów wyrokujących... mówi swoim " poddanym " - głowa państwa!!
  Błazen? Nie! On w to wierzy, on za nic ma wypowiedzi najlepszych prawników - konstytucjonalistów, swojego promotora, z tytułem profesorskim! On w w DUPIE Polskę!
  Giełda spada na pysk. Szef giełdy podaje się do dymisji...Złotówka słabnie z godziny na godzinę... Specjaliści zaczynają wątpić w bezpieczeństwo bankowych lokat i funduszy...
  Europa jednoznacznie negatywnie ocenia regres w polskiej polityce... To wszystko to " pikuś " !
  Panprezes ma zawsze rację/?/
  Polska stacza się po równi pochyłej. Przed nią: albo całkowity upadek, albo : cudowne przebudzenie!
  To od nas, od Was zależy! Tego NIKT za nas nie załatwi!!!!!!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 21. Wiem, że Polacy, często rozchwiani emocjonalnie i poddający się politycznym skrajnościom, potrafią się zjednoczyć w chwilach ważnych! Tak było za czasów okupacji, sowieckiej dominacji...
  Taki czas nadszedł i dziś! Precz z kaczyzmem!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 22. Stasiu bo to tak powinno wyglądać.
  http://www.augustynski.eu/wp-content/uploads/2015/05/prezydent0.jpg

  OdpowiedzUsuń