niedziela, 3 stycznia 2016

Jeszcze Polska nie zginęlaPiotr Petrus 

Gdy czyta to słynny Marek Konrad, te piękne słowa.... słowa, które wzruszają... które łzy wyciskają, bo to nasza Konstytucja, Konstytucja, która chroni wszystkich obywateli! Wszystkich i każdego, o różnych poglądach, wyznaniach, światopoglądach, sposobach myślenia, czy różnych sposobach na życie.... Wszyscy mamy prawo być wolni! I wolno nam wyrażać nasze poglądy! Ale........ Już niedługo jej może nie być! Bo te słowa mogą zostać wymazane. Wymazane przez ludzi, którzy nocami pracują, jak przestępcy okradają nocą. To oni nocą zmieniając prawo, zawłaszczając media publiczne, tworząc tuby propagandowe dla siebie / rządu. To robi właśnie jeden mały człowiek! Jarosław Kaczyński!. Twórca faszystowskiej partii o nazwie PiS. Tak. To partia faszystowska! Ona i ci ludzie nienawidzą inności. Inności myślenia, inności poglądów! On, prezes tak zwany, buduje Państwo restrykcyjne, policyjne dla każdego obywatela. Likwiduje demokrację, likwiduje wolności, wprowadza inwigilację, to wszystko nocami i w dzień zatwierdza.... Zmiany idą w złą stronę..... Tu w kraju na Wisłą.... Już teraz rząd ten odwrócił się od Europy, stanął do niej plecami, straszy Niemcami, i realizuje politykę izolacjonizmu... coś w stylu Białorusi, Rosji, Węgier.... A my obywatele wolnych ludzi pod hasłem KOD walczymy o wolność i demokrację i prawa dla każdego obywatela Polski.... I dla dzieci, dla ludzi młodych, by mogli oni w przyszłości żyć w dobrym kraju..... O co walczymy, walczymy by te piękne słowa Konstytucji i jej prawa służyły dalszym pokoleniom..... posłuchajcie jej..... Jaka jest piekną treść tej Konstytucji!


4 komentarze:

 1. Gdy zwyczajny tchórzliwy kurdupel pozwala sobie na to na co nie pozwalał sobie"krwawy dyktator" Jaruzelski.
  Gdy jego 'akolici' w podzięce za przygarniecie i rządowe kariery powtarzają głupoty.
  Gdy prawo moralne wyznacza były prokurator stanu wojennego a na czele "Duda Pomocy" staje sędzia stanu wojennego Wojciechowski,naczelny moralizator"RP czy jeszcze da się wciskać narodowi głupotę?
  Krzycząc precz z komuna Kto jeszcze da się oszukać Kogo jeszcze należy okrzyczeć frajerem kupionym za "pincet złotych" na każde dziecko.
  Zacznij myśleć robotniku, kmieciu i ty inteligencie po co PIS " naprawianiu państwa" zaczyna "od du...py strony" i zasila finansowo Policje? No po co?
  Zmiany idą w zła stronę? Nie idą w tę gdzie wskazał prezes?

  OdpowiedzUsuń
 2. To piękne i budujące, słowa preambuły Naszej Konstytucji!
  Przestrzegam, przed jakąkolwiek bierną zgodą na Jej zmiany!
  Tu nie chodzi TYLKO, o korektę dotyczącą ograniczenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego!
  Tu chodzi o całkowicie nową treść, treść - pozbawiającą nas wolności i praw indywidualnych obywateli!
  Pis-lamiści, w porozumieniu z kościołem - chcą zastąpić ten najważniejszy dokument, karykaturą, oddającą nasz kraj w łapy jedynie słusznej wiary! Jedynie " słusznego " - kościoła!
  Projekt konstytucji państwa wyznaniowego, już jest, chwilowo wykasowany z internetu!
  Nie wierzcie oszustom, że " zmiany " ograniczą się do Trybunału. Że pozbawią Go niezależności i powagi Strażnika Konstytucji!
  Po tych "zmianach" już nie będzie czego strzec, bo zostanie nam tylko jeden wybór: " jedynie słuszna wiara " albo - pospieszny wyjazd, z tego państwa wyznaniowego!
  Haniebna propozycja zmian uprawnień i niezależności T.K. - to tylko pretekst! Bo w ramach " zmiany " , Polska już nie będzie DOBREM WSPÓLNYM! Czarne łapska PRECZ OD KONSTYTUCJI!!!!

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co pislam ogranicza się do "obchodzenia" Konstytucji niezgodnymi z nią ustawami. Co mu póki co dobrze, a nawet lepiej idzie (przynajmniej tak im się wydaje).
  Jest jeszcze kwestia realizacji owych ułomnych ustaw. W tej materii takie oto kuriozum w sieci znalazłam (link poprzedza wypowiedź jednego z komentujących).

  "Za okresu krwawego stalinizmu w Polsce"adwokaci" oskarżonych domagali się od "sądów" surowych kar.Tego samego domagają się związkowcy.To przecież stalinizm,czy hitleryzm czystej wody." http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/509570,zwiazek-zawodowy-z-listem-do-prezesa-tvp-o-wszczecie-postepowan-wyjasniajaco-dyscyplinarnych.html

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy pisowiecki!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń