czwartek, 7 stycznia 2016

Mering kapusiu, straciłeś okazję by siedzieć cicho


Niejaki Mering, włocławski biskup, uchol SBcki TW'Lucjan" się uaktywnił. Od dojścia do władzy PiSu, PRLowski pomiot łby podnosi ... Dziś został ujawniony jego list z 15 grudnia 2015 r. wysłany do Przewodniczącego PE, Martina Schultz'a.




Zaniemówiłam.
Ujawnił się drugi po Kaczyńskim organ władzy w Polsce, który za nic nie odpowiada.

Panie Mering, pan rżnie głupa? W wyborach Polacy popierali programy prezentowane przez partie polityczne, program wyborczy PiS był zupełnie inny niż ten, który teraz jest nam serwowany. PiS przed wyborami nie mówił że będzie likwidował trójpodział władzy w Polsce. Protesty są nie dlatego że PiS wygrał, lecz dlatego, że PiS po wyborach zachowuje się jak bolszewik w 1917, a tego w ofercie wyborczej PiSu nie było. 

Co prawda profesja jaką się pan zajmuje daleka jest od nauk ścisłych, jednak działania na procentach jakich zapewne uczył się pan w ramach szkoły powszechnej, nie upoważniają pana do twierdzenia, że "większość zwykłych obywateli kraju którego jest pan też obywatelem chciała i chce zmiany". Zwrot "mój kraj" też dziwnie i obco brzmi w wykonaniu przedstawiciela Kościoła z siedzibą w Watykanie.

Co ciekawe, że pisowska tłuszcza, tak ochoczo rycząca za lustracją i dekomunizacją, w sprawie KK nie ma problemów. A to wlaśnie w Kościele było najwięcej kapusiów i najbliższych współpracowników byłej władzy, Mering to TW LUCJAN, a KK z obaleniem PRL nie miało ABSOLUTNIE NIC WSPÓLNEGO.. Jak widać dziś zasługi niektórych dla komuny przestały pisim antykomunistom przeszkadzać, a nawet stały się atutem ...

Do czego to doszło, polski byle klecha  poucza przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.. Niech pilnuje najpierw swoich podwładnych żeby trzymali "osprzęt" w spodniach i głęboko pod sutanną. On myśli, że to podobnie jak w Kościele - kiedy wół pierdzi obora słucha....

1http://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup-wloclawski-w-aktach-IPN.html#ap-1

promuj 

28 komentarzy:

 1. A niech go http://kwejk.pl/obrazek/2542889/kabum.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Co wy na to
  Biskup Wiesław Mering wystąpił do Przewodniczącego PE z listem w "obronie"poczynań PIS
  "Rozumiem iz nikomu w PIS nie przeszkadza, mnie jednak przeszkadza gdy tej demokracji w wykonaniu PIS broni ,"dobry pasterz" stary a znany SB cki "uchol" TW 'Lucjan' .....
  Jak tylko pis doszedł do władzy to łby podniósł PRL-owski pomiot.
  "Z dokumentów zgromadzonych w teczce kontaktu operacyjnego 'Lucjan' wynika, że ks. Wiesław Mering zwerbowany został w drugiej połowie lat 70. Wiesław Mering pozostawał w zainteresowaniu operacyjnym Wydziału IV KWMO w Gdańsku od maja 1975 r. Wytypowano go na kandydata do werbunku, uwzględniając fakt, że utrzymuje rozległe kontakty z księżmi diecezji chełmińskiej studiującymi na wyższych uczelniach katolickich oraz kadrą naukową uczelni katolickich. (...) W tym okresie przekazywał służbie wartościowe informacje o sytuacji w kurii i diecezji chełmińskiej, a także o kadrze naukowej Seminarium Duchownego w Pelplinie. W dniu 9.11.1976 zakończono proces pozyskiwania Wiesława Meringa przez świadomy wybór pseudonimu oraz chęć kontynuowania spotkań oraz dalszego udzielania informacji na tematy interesujące SB. czytamy w teczce 'Lucjana'
  Z tego samego dokumentu dowiadujemy się, że ks. Mering nie został zmuszony do podpisania zobowiązania do współpracy. Oficer KWMO dokonujący werbunku nie wymagał od pozyskanego pisemnego zobowiązania do współpracy (forma często stosowana przy werbunku duchownych); zapisał oficer prowadzący, porucznik T. Michalczyk.Oficer odnotował, że ;w trakcie dotychczasowej współpracy T.W. nie był wynagradzany. Z okazji ukończenia pracy doktorskiej i jej obrony itp. otrzymał nagrody rzeczowe.Ks. Mering był uważany za cennego współpracownika SB.Według opinii Wydziału IV KWMO w Gdańsku dotychczasowa współpraca z TW była operacyjnie wartościowa. W trakcie pracy z TW nie stwierdzono elementów dekonspiracji. raportował oficer prowadzący.W kręgu zainteresowania wywiadu TW 'Lucjan' znalazł się w związku z uzyskaniem stypendium we Francji.W dniu 10 i 11 lutego br. (1977) wspólnie z por. Krzysztofem Sowulą z Wydziału IV KWMO w Gdańsku odbyłem w Warszawie spotkanie z 'Lucjanem' W trakcie spotkania okazało się, że istnieje celowość operacyjnego wykorzystania 'Lucjana' za granicą z uwagi na fakt, że będzie przebywał w ośrodku naukowym prowadzącym badania politologiczne z zakresu wiedzy o Polsce i krajach socjalistycznych. (...) W trakcie spotkania wręczyłem 'Lucjanowi'; butelkę koniaku Camus wartości 850 zł. W trakcie rozmowy 'Lucjan'; nie przejawiał żadnych oporów w kwestii dalszych kontaktów' raportował oficer SB." - źródło Rzeczpospolita
  Ja rozumiem iż już się zaczyna nas się przyzwyczajać do wykorzystania dawnych funkcjonariuszy PRL, juz nie przeszkadza, były prokurator Piotrowski, czy sędzia PRL Wojciechowski
  Jakżeby mogli przeszkadzać gdy juz wykorzystywano zalety i przymioty sędziego Kryze
  Ciekawym jacy to kolejni"dobrzy pasterze","sumienia narodu" z "mądrością,rozwagą,I wyobraźnią "wyskoczą" z z listami o obronie demokracji, fundowanej nam przez PIS

  OdpowiedzUsuń
 3. No i jak takiego Meringa nazwać? Ale.. pieniądze unijne Meringowi nie śmierdzą?
  Kościół jest największym beneficjentem unijnych " ojtro ", a pan , panie Mering plujesz na tych, którzy taką wspaniałomyślnością się wykazują - wobec tak paskudnej organizacji...
  Towarzyszu Mering,"Lucjan", czy jak tam ci na imię...
  Boga się nie boisz? Czy też dobrze wiesz, że go nie ma? I grasujesz, zgodnie z powiedzeniem: " Kota nie ma - myszy grasują "?
  Bo ja wiem, że - gdyby był - zesłałby wielką nogę, żeby was, towarzyszu Mering, w dupę kopnać!
  Zajmij się zatem Mering, liczeniem ilu diabłów zmieści się na główce od szpilki, a od Unii Europejskiej - proszę:
  Trzy... rumby, w lewo lub prawo, uprzejmie proszę!

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 4. Tekst klechy w takim tonie, że nadaje się do prasy brukowej lub na bloga opluwającego przeciwnika, jak nie przymierzając mój.
  Gdyby wystosowujący pismo był osobą z klasą, w piśmie stanowiącym oficjalną korespondencję, powinien wstrzymać się od drwin i szyderstw.


  OdpowiedzUsuń
 5. Temu durniowi się wydaje, że może rugać szefa Europarlamentu tak jak rugał ministrów Boniego czy Halickiego, którzy stawali przed każdym biskupem na baczność lub klękali całując pierścień. A kolejne rządy idące na sznurku biskupów maja teraz za swoje. Mogły wskazać biskupom należne im miejsce, ale wolały iść na układy i szafować pieniędzmi podatników.
  Coś czuję, że PiS im to miejsce pokaże: brykających zlustruje, a inni będą potulni. Klęska Kościoła nastąpi zaś wtedy, gdy część wiernych oburzona brakiem głosu biskupów w obronie konstytucji i prawa przestanie przychodzić na nabożeństwa i dawać na tacę. Próba generalna w najbliższą niedzielę, gdy powiedzie się akcja "Zamiast na tacę daj Owsiakowi"

  OdpowiedzUsuń
 6. No co Ty, przecie to ten lepszy gatunek, ten gorszy donosi do Niemców, a ten święty mąż im daje godny odpór!
  Jeżeli nawet opuścił lekcję o działaniach na procentach, to +Głódź chętnie udzieli mu tzw. korków, nie tylko do powąchania.
  Ciekawostka - inny sławny Mehring był współzałożycielem komunistycznej Partii Niemiec - https://pl.wikipedia.org/wiki/Franz_Mehring :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "panie Mering"...elizo szacunku trochę, a gdzie Przenajwielebniejsza Magnificjencjo Ojcze Biskupie???
  :))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahahaaaaaaaaaaaa nie nazywam się Duda :)

   Usuń
  2. Perwersyjne wplywy dlugiego pobytu w tej bezboznej Europie:-)))))
   stad te :"zimowe swieta"," panie biskup"etc:-)))

   Moj kolega ,odwazyl sie razu pewnego w czasie naszego pobytu w Krakowie(!), zwrocic sie w towarzystwie do jednego z gosci -"panie ksiadz". Spojrzenie bazyliszka - to maly pikus. I tak dobrze ,ze z zyciem uszedl:-))))

   Usuń
  3. Jak sie przygladam temu Dudzie, to mysle, ze ta trzecia literka w jego nazwizku powinna sie przestawic o 180° w sensie trygonometrycznym:-))))

   Usuń
 8. Przecie "jego kraj" to Watykan. Tylko po co wtrąca się w sprawy Polski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w myśl wyższości prawa boskiego nad prawem stanowionym, to przecież oczywista oczywistość

   Usuń
 9. Prof. Tomasz Polak: List bp. Meringa do Martina Schulza lepiej na niemiecki przełożyłby tłumacz Google'a
  Gazeta Wyborcza‎

  Widzisz Mering, trzeba było - pisać po " watykańsku ", błażnie:)))
  Albo zmienić sekretarza, " lingwisto " :))) !
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 10. :)
  Skoro " słowo się stało ciałem " i " kulturnyj " - j. kurski został namaszczony, na szefa TVP, to może MIller zostanie papieżem?
  Bo ostatnio, jak się pokazał w TVN-nie, to wypisz wymaluj- asystent małego, mikrego, ale z ogromniastym ego, kaczora!
  Czy cały świat oszalał, czy to tylko Polski domena?
  Wielce szanowna TVP!
  Nie wiem jak to zrobicie, ale - póki - wami będzie " zarządzał " kurski, ja zapominam , ze istniejecie! Co zalecam też innym!
  Stanisław
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 11. Gospodarka sterowana ręcznie, cenzura w teatrach, tv rządowa, TW Lucjan znów nadaje... Ktoś chce powiedzieć że komuna się skończyła?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale za telewizję trzeba płacić nawet jak się nie ogląda tego programu,co zrobić żeby nie płacić?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ku pokrzepieniu serc...

  http://tiny.pl/gtt1q

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta święta i po swiętach.... http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201512/1451070970_nbbwvm_600.jpg

   Usuń
 14. "Trzeba wielkości, by uznać swój błąd - dodał ordynariusz włocławski."
  Twoj Kosciol klecho, zamorduje niewinnego czlowieka - ale nie przyzna sie do bledu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Stanisław8 stycznia 2016 12:08
  Ty nie nerwujsia sie Jacuś będzie miał cykliczne pogadanki nt " bezpieczeństwa w ruchu drogowym" zachęcania do przestrzegania przepisów a w audycjach|dla rodziny" pogadanki "o świętości małżeństwa" jak "zachować dobre stosunki w stadzie" małżeńskim oczywiście.
  Mysle ze i ma tez dużo do powiedzenia na temat "kapitalnego remontu, za grosze kupowanych obiektów".W cyklicznych audycjach sie dowiemy.
  Fachowiec "on ci jest" to "ciemny lud kupi wszystko"
  Fachowców Stasiu oni zatrudniają do brania narodu za mordę.
  Gdy inni chcieli wieszać oni zatrudnili,dali szanse.No i się opłaciło,Jednym i drugim

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam swiatle towarzycho w tym AD 2016:-)))

  Ogladalem we wtorek 5 stycznia emisje 28' na Arte.Byl tam zaproszony ambasador Polski ,Andrzej Byrt. Wil sie jak swiezo wykopana glizda, coby tylko ani przewielebnych ani spolki Kaczynskiego nie urazic.

  Padlo tam ciekawe pytanie -" czy KK ingeruje w polska polityke"? Odpowiedz- " alez absolutnie nie ! - No ,znaczy sie ,nie bezposrednio".

  Polskie KRK (jak i ta kacza,wolska reinkarnacja Caliguli) ,ze skutkiem stosuja dewize "Oderint, dum metuant".

  W Polsce dziala doskonale to i moze w EU zadziala?

  Polski KRK ,teraz, kiedy przy wladzy jest jego "demokratycznie" wybrana egzekutywa,
  utwierdza sie w przekonaniu jak w/w cesarz-"omnia mihi in omnes licere"(mam wladze nad wszystkim i nad wszystkimi)

  PS. Szprechajacym troche francuski polecam ta emisje na Arte:

  http://www.arte.tv/magazine/28minutes/fr/david-cronenberg-leurope-peut-elle-sopposer-la-pologne-28minutes

  Wszystkiego LEPSZEGO zycze w tym nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ah, zapomnialem dopisac -tylko patrzec jak Shulz popusci ze strachu w gacie i jak nam Bruxela narzuci tolerancje polskich standartow "socjokulturalnych" .
  I tylko patrzec, jak mi ksiondze po koledzie beda we wrota walili odrywajac mnie od jedynego i slusznego programu TV(am)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie już czarny nie załomocze (przynajmniej w tym sezonie), po tym jak w poprzednią niedzielę odprawiłem kamarylę spod furtki. Mina herszta - bezcenna !

   Usuń
 18. W najwiekszym stopniu za podzial spoleczenstwa odpowiadaja tacy wlasnie biskupi, ktorzy zamiast zajac sie poprawa moralnosci zajmuja sie polityka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego pycha i zadufanie jest tak wielkie jak świątynia pychy kleru w Licheniu. Ale...teraz rządza ptaki ciernistych krzewów i tak to mamy jak mamy.

   Usuń
 19. Moze zrzucić sukienkę duchownego i zaangażować się na 100% w życie publiczne,polityczne,partyjne... Odsłonił swoje prawdziwe powołanie i należy je odważnie realizować oraz odpowiadać za własne czyny i poglądy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kościół stał się wydziałem propagandy PiSu, zaś PiS jest zbrojnym ramieniem Kościoła. Rachunek za Kaczyńskiego należy wystawić biskupom. Rachunek za sojusz z agentem Putina niejakim Rydzykiem należy wystawić Kaczyńskiemu. Nie można oddzielać lewej i prawej ręki. To są dwie ręce tego samego ciała.(komentarz ze Studia Opinii, autor „Narciarz 2”)
  Warto przeczytać Wiele to wyjaśnia
  http://www.liiil.pl/1452424169,Nieuniknione-rozstania.htm

  OdpowiedzUsuń
 21. Link podany przez w.i.e.ś.k.a jest doskonały !!
  Opisane celnie :)))
  Kwestorzy WOŚP powiedzieli nam, że przychodzą emeryci i wrzucając do puszki mówią: To na przekór pisowi !! :))))

  OdpowiedzUsuń