poniedziałek, 2 listopada 2015

"Gdzieżeś ty bywał czarny baranie"?!

Odpowiedź dla Stefana Niesiołowskiego na jego publikację PISOWSKIE PAŃSTWO link

Ciekawe skąd u mnie po przeczytaniu pojawiła się ludowa śpiewka
"Gdzieżeś ty bywał czarny baranie"?!

Teraz Pan, Panie Niesiołowski płaczesz po rozlanych mleku? A wcześniej się tego nie widziało jak wam garnczek sejmowy z całą zawartością kipiał?
Dlaczego udawaliście iż deszcz pada jak wam pluto prosto w twarze.
Dlaczego tak zwlekaliście ze sprawą Kamińskiego wpierw go sami "mocując na stolcu" urządzając mu stanowisko. Po cholerę wam było CBA ? Po cholerę wam był IPN ? Mimo iż wiedzieliście i widzieliście co on wyprawia nie kiwnęliście palcem.
Dlaczego tak długo grzebaliście się z Trybunałem dla Ziobry.
Durniami byliście czy was wasze służby robiły w konia, nagrywając i publikując "taśmy z podsłuchów" a wyście nie zdołali przez całe miesiące wyjaśnić kto za tym stoi? Gdy jak na dłoni widać było, kto odnosi korzyść!!!!

Nie przemawia do mnie również pańskie oburzenie, który publicznie oznajmia "każda złotówka wydana na kościół jest dobrze wydana złotówka"Pana który z racji pozycji i urzędu wiedział dobrze wiedział jak ta złotówka wydzierana jest od państwa kłamstwem, podstępem i oszustwem. 
Gdzie Pan był gdy Boni do usranej śmierci prowadził na klęczkach "negocjacje?" w sprawie zniesienia Funduszu Kościelnego i dobrowolnego opodatkowania wiernych? Gdzie Pan był i jak Pan głosował gdy na Wyciskaczkę do Pieniędzy zw Opatrznością tak skwapliwie dotowaliście pod wydumaną przyszła jej funkcje "Muzeum"?

Oburzał sie Pan gdy wam buczano na "uroczystościach cmentarnych" i ani słowem Pan się nie zająknął że to nie "nowy obyczaj" i zdziczenie.
Czyżby Pan nie wiedział ze już w 1932 r uczniowie szkól jezuickich napuszczani przez swych nauczycieli Jezuitów urządzali takie" kocie muzyki " gdy na "poświęconych cmentarzach" chciano chować innowierców i nawet "rozwodników" a "za ciszę w czas pochowku żądali dodatkowych a sowitych okupów?!.

Gdzieżeś bywał czarny baranie, gdy na sali sejmowej z jej trybuny obrażano wymyślając od zdrajców, urzędników Państwowej Komisji Lotniczej i jej ekspertów z Prokuratorami włącznie.
Wystąpiłeś o ściganie Macierewicza czy choćby jego badanie psychiatryczne?. Nie, patrzyłeś spokojnie jak MON płaci miliony w odszkodowaniach w procesach "o pomówienie", a wyznawcy robią karkołomne wyczyny by tego v-ce Ministra MON nie nazwać urzędnikiem a Raport nazwać prywatnym. Gdzie byłeś i co zrobiłeś jak protestowałeś że tego "prywatnego człowieka z ulicy" dopuszczono do najtajniejszych archiwów państwowych? 

Dalej uważałeś i uważasz iż każdą złotówka wydana na KrK.....kiedy oni wam pod bokiem "robili dywersje" od krzyża pod pałacem, odprawiane tam egzorcyzmy czy uporczywe wyśpiewywane przez lud "łojczyzne wolną" i za "entuzjastyczne włazidupstwo" odpłacili zdradą.
Można tak wiele a wiele wymieniać "grzechów zaniechania" lub lekceważenia sprawy.

Jeśliś Pan WTEDY,wcześniej, nie widział nie przewidział skutków toś Pan dupa i nie nadajesz się do rządzenia, decydowania o naszych losach i losach Polski
A te pomniki Kaczyńskiego? Będziesz Pan miał zajęcie i czas by je wysadzać. Wszak już wysadzałeś pomnik Lenina w Nowej Hucie,
Zejdź Pan do konspiracji! Zacznij wydawać i kolportować ulotki. Nie wiem tylko czy Pana na plebaniach będą chcieli karmić i ukrywać mimo "poniesionych zasług" oni już wiedzą gdzie i w których ulach więcej miodu do wybrania.

w.i.e.s.i.e.k.


60 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Posłużę się początkiem znanego przeboju kościelnego:
  Dobry Jezu, a nasz panie ... daj Niesiołowskiemu odpoczywanie!
  Niesiołowski to człowiek.. dwubiegunowy! Jak komentuje pisowatych - jest o.k.. Jak przełącza się na " biegun kościelny " - mam ochotę Go zamordować:)
  Brawo Wieśku!!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 3. Stanisław2 listopada 2015 14:37 Po znajomości podrzucę Ci moja odpowiedz
  begonijka2 listopada 2015 10:37
  Ścierpiałbym gdyby taki tekst"popełnił" jakiś dziennikarz ktoś nie związany z władzą /a nie ten/na którego biurko dzień w dzień dostarczano biuletyny"o sytuacji w kraju" omawiano taktyki i strategie w gronie partyjnym i klubowym Gdyby to pisał ktoś kto nie ma wiedzy "z pierwszej reki"
  Ale ten kutas to wszystko miał, dysponował całym materiałem jawnym tajnym i półjawnym.Mial myśleć działać "trzy ruchy do przodu i dwa wstecz".
  A ten kutas/z cala odpowiedzialnością za słowo/milczał albo przyłączał się, gdy banda idiotów zamiast zająć się "ustawą o malej retencji czy zbiornikach wody "zamawiała msze w intencji deszczu.
  Zamiast zając się ustawa o przedsiębiorczości czy gospodarce, zawierzała powierzała i obwoływała Chrystusem Królem i "przekupowała Opatrzność" sowicie dając na to szkaradzieństwo zwane świątynią
  Był przy tym znal i to od lat ,sejmową kuchnię widział jacy to kucharze pchają sie do pieców i jedynym jego działaniem to pyskówki z Pawłowicz
  Dzis płacz "szykują wam nieświeże, bądź zatrute potrawy"
  I ani jednego słowa Przepraszam !
  Przepraszamy za to w co was narodzie w swojej bezgranicznej pysze i głupocie wpakowaliśmy !
  Nic tylko ostrzeżenia i przestrogi
  I tego kutasa "naród" znów wybrał na kolejne"posłowanie"
  Teraz to my cie kutasie będziemy śledzili i oceniali Co robisz,lub będziesz robił, by to co wieszczysz "nie spełniło się"
  Jak nie, to korzystając z immunitetu, rozwalaj przyszłe pomniki.Choć w sukces nie wierze bo z Leninem tez ci"nie wyszło"i

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.ś.k.u., biskup Gowin już puścił farbę na temat "trupów w szafie" ( do dziś nie mogę pojąć, dlaczego został ministrem tak newralgicznego resortu w rządzie Tuska), ale tylko spokojnie. Trupy są we wszystkich szafach, a kto raz zdradził, będzie zdradzał dalej...
   Ja osobiście najgorzej znoszę widok pyszniącego się Ziobry, ale i na tego Matyska przyjdzie kiedyś kryska.

   Usuń
  2. Wiesiu:)
   Takich właśnie kutasów / bez cudzysłowia / - ma Platforma więcej.
   I nie warto ich przypominać.
   TO WŁAŚNIE ONI DOPROWADZILI DO TEGO CO DZIŚ MAMY!
   To dzięki p.o. : JUTRO MACIEREWICZ ZOSTANIE MINISTREM OBRONY !!!, ZIOBRO WRÓCI NA SWÓJ " ULUBIONY fotel ministra sprawiedliwości!!!
   Wcale się nie zdziwię, jeśli kaczka ogłosi Fionę - senatorem, a sam wjedzie " na kocie " z buławą marszałkowską, w tłustej łapie!
   Macierewicz już prawie sprawuje " urzond " obrony, szydło nie tworzy rządu, a tylko będzie jego ryjem lub " twarzą ". A jak się jej nie spodoba, to na " twarz " poleci - z woli karła - uzurpatora!
   Rząd tworzy jarosław, nocami, z pominięciem Szydło! To burdel nad burdelami:(
   Z woli ogłupiałych wyborców - mamy właśnie to gówno!
   Mniejszości nawet nie otrzymają stanowisk wicemarszałków: Sejmu i Senatu! Wuc, qrwa jego kacza mać - musi mieć wszystko!
   Stanisław

   Usuń
  3. Czyli tym całym burdlem zarządza Burdelvater ! Choć jeszcze kilku łojców by się znalazło...

   Usuń
 4. Nooo,to i mamy. Mamma mia! Wiesz,Eli,co bym tu bałaknął..Ale nie o to..Przeraziłaś mnie stwierdzeniem,że opuszczasz blog..Autentycznie! Twój blog to transmisja -apel przeciw głupocie i zakłamaniu..Eli,bądź,bądź,bądź!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Apeluję , jakolwiek szumnie to by nie zabrzmiało:
  Elizo !!
  Zaglądam tu równie chętnie jak kiedyś szukałem fali rozgłośni polskiej Radia Wolna Europa.
  Ludzki język, rozsądek, fakty i logika są tu mile widziane i stale obecne, tak jak tam były wiadomości dobre czy złe, ale zawsze prawdziwe. .... Bądź nam zieloną wyspą na wzbierającym oceanie ciemnoty i nie poddawaj się zalewowi hipokryzji i kłamstwa . Dopóki prąd 231V płynie a serwery www nie stoją w Watykanie, musimy korzystać z możliwości rozumu i zdobyczy cywilizacji. Nie zniechęcaj się ! Dopóki po otwarciu oczu widać choć światełko w tunelu, trzeba się starać !

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie to wszystko , coraz bardziej " lotto ":)
  Ze starej miotły zapożyczyłem kij, przerżnąłem go na dwa kawałki, zbiłem gwożdziem. nad telewizornią powiesiłem, w czcigodnych ramach: jedną z matek boskich, bo mamy ich wybitny urodzaj.
  Nazwałem ją : " matką boską od rozumu ". Po obu stronach telewizorni ustawiłem dwie pokażne gromnice, w dostojnych lichtarzach, a przed telewizorem: zbity ze starego tapczana - klęcznik! Na dwie osoby, coby się zmieściły dwie grzeszne, ateistyczne osoby: ja i koleżanka - mażonka:)
  Jak przyjdą, o świcie na kontrolę: trójki parafialne wzmocnione tajnym agentem... to będę przygotowany... Może się nabiorą? :))))
  Już mam pewien pomysł, dla jarosławazbawaiwizjonera: Przemianuj pan Warszawę - na " mniasto " powiatowe, bo to wredne jest, bo tam szanowny wielce - przegrał z Kopacz!
  Proponuję stolicę przenieść tam , gdzie Jarosława - czczą już od wieków:) Jest takie " mniasto " - panie wielki... To Jaro-sław:)))
  Myślę, że takie rady będą okolicznością łagodzącą i dowodem, żem niewinny! To wina tych imperialistów, z P.O i podżegaczy zachodnioniemieckich, co to chcieli oczernić wielebnego kurdupla:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanisławe,skąd u Ciebie tyle pesymizmu? Cyt.."Naprzód z żywymi iść!.." Koniec cytatu..

   Usuń
 7. Aha, zapomniałem zapytać...
  Wolactwo niech mi wytłumaczy, bom nie świadomie gotów popełnić zbrodnię...
  Czy, zawodząc pobożnie, w raz z " koleżanką mażonką " te wasze smutne piosenki, mam śpiewać: " łojczyznę wolną racz nam zwrócić panie... " , czy wychwalać, że już jest wolna? Bo nie wiem, a panprezes raczy pieprzyć dość tajemniczo...
  Pomożecie chłopaki?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Panom: kaczyńskiemu, macierewiczowi, z osobistą dedykacją:

  https://www.youtube.com/watch?v=0QBcJAWBkPY

  Tylko, po jaką cholerę - kiedyś walczyłem o demokrację, o wybór, o pluralizm?
  Po kilkudziesięciu latach, z woli zniewolonych wyborców - znowu jesteśmy w punkcie wyjścia...:) Tylko, że wtedy - było śmieszniej, a ja byłem wyrażnie - młodszy:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak ciemny lud idzie na smyczy urzędników czarnej watahy z powodu zaszczepionych głupot i lęków, tak teraz pod ich dyktando "wybrał" głupio kierując się nadzieją i "wiarom" w obietnice równie głupie jak raj po śmierci i 40 hurys - chyba na obrazku ze starego Playboya:)). Wychodzi na to Stanisławie, że jesteśmy w czarnej dópie, to może przynajmniej zimą będzie cieplej :) ? Z drugiej strony nie wiem jak to rozumic: po zachodzie słońca widziałem klucz kaczek zmierzający na południe. Czyżby swoi spieprzali ? Co na to oberkonus ? Czy będzie wołał : Łapać zdrajców !! ?

   Usuń
  2. Z taka jakaś niecierpliwością oczekuje teraz "homilii"Prezesa na temat zgromadzenia w jednym miejscu, w Krakowie, na tzw "SDM" przybyszów /I uchodźców miedzy innymi tez/.
   Czekam na to aby wypowiedział się o zagrożeniu terroryzmem,pasożytami czy cholera.prawdziwych Polaków i jeszcze bardziej prawdziwszych patriotów
   Przyznacie bowiem iz wśród przewidywanej ilości przybyszów w ilości 2,5 miliona i to w jednym miejscu jednym mieście będą i osoby chore,zarażone
   / pasożyty i pierwotniaki w organizmach, Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie./ mawia Prezes
   A także o zgrozo mogą się kryć terroryści które będą zechciały "zrobić kuku" Kard Dziwiszowi czy rozp,to cale Centrum.
   Jak rzad PIS -u zapewni nam bezpieczeństwo i czy i jak długo Kraków zostanie objęty kordonem sanitarnym z zakazem wydalania się poza jego obszar "potencjalnie zarażonych"
   Ja rozumiem iz Dziwisz tym "zlotem" zapewnia sobie kasę
   /Od 150 do 690 zł będą kosztowały tzw. pakiety pielgrzyma podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 a "wolontariusze" za obcowanie ze świętością zapłacą 250 zł od łeba
   To jeszcze rozwija przy centrum JP siec hoteli na kilka tysięcy miejsc oraz restauracje bary i stołówki, wszystko pod szyldami "Domy Pielgrzyma" czyli bez podatku Haraczu płaconego państwu nas pozostawiając opiece boskiej.
   O przepraszam to my zapłacimy miastu za oczyszczanie i wywóz śmieci
   Co pan prezes na to ?"? Czy po "Dniach"Kraków będzie zbombardowany wypalony do cna i zaorany by wyeliminować siedlisko zarazy.
   Pomyślcie jeśli wam nie starcza wyobraźni,2,5 miliona w jednym miejscu albo i więcej gdy prezes już "wieszczył" zagrożenie w rozproszonych po całej Polsce ewentualnych przybyszach
   Larum trzeba grac !! Juz głośno krzyczeć !!
   Kraków w szponach zarazy ll Kopcie groby juz jutro

   Usuń
 9. poszloo2 listopada 2015 22:49

  "Tak jak ciemny lud idzie na smyczy urzędników czarnej watahy....."

  To tak jak "ustawiony" mecz. Druzyny ( tutaj partiePOPiS)- beda "zazarcie" walczyc o wygranie, kibice (ciemny lud) beda sie nawet rznac po mordach, a "organizatorzy"(episkopat) zgarniac forse ,pic jesc i trzesc w ironicznym smiechu opaslymi brzuchami.
  Taki jest najbardziej skuteczny do tej pory system polityczny.
  We Francji UMP (obecnie przechrzcili sie na "Les Républicains"- a zeby ich pokrecilo- i PS, tak samo rzna sie "zazarcie" na publicznej scenie a masoneria pociaga za sznureczki. System skuteczniejszy niz w Korei Pn! No bo przecie "demokratyczny".Tylko chleba i igrzysk wymaga.
  Roznica jest tylko taka , ze epikopat czy Kim Jong robia to jawnie a maçoneria dyskretnie.
  Plebs -czy polski,czy francuski- tak samo polyka "informacje " serwowane przez media,zagryzajac chipsami przed televizja.

  Mysle ,ze Syzyf ma wieksze szanse z kamolem ,nizli jakikolwiek ruch postepowy z glupota i lenistwem intelektualnym plebsu.  OdpowiedzUsuń
 10. Tak Fracopolo, lenistwo intelektualne plebsu widać na każdym kroku. Spróbuj publicznie powiedzieć, że przez szacunek dla antenatów na cmentarze powinniśmy przychodzić 2. listopada czyli na Dziady vel Dzień Zaduszny, dzień refleksji i pamięci. 1. Listopada to święto uzurpatorów katolickich, chca to niech świętują - ich sprawa, mnie prosze do tego nie mieszać. Likwidację dnia wolnego (02.11) przeprowadzono po 1948roku pewnie pod dyktando biskupów.
  Ciemnośc widze ciemność..
  A na ekranie tv właśnie widzimy jak młodych posłów uczą trzymać łyżke i widelec oraz tłumacza co to papier toaletowy i kiedy nie należy nim ust wycierać :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak Poszloo;
  I tu jest pies pogrzebany ( lenistwo intelektualne) -jak to sie mowi.
  I na tym to lenistwie owieczek swoich ,KRK zbudowal swoje imperium.
  "Co ta bede sukol,co ta bede cytol,co ta bede myslol. Ksiondz jest szkolony-to psecyto i mi powie co mom robic."
  Bylem w tym roku w Bieszczadach i widzialem" wielkie zmiany ". Oj wielkie!Materialne oczywiscie.
  Wille miasto gontami kryte chalupy, Audi6 miasto Syrenki, ciuchy niewiescie godne mieszkanek Neuilly-sur-Seine, telephony komorkowe przy kazdym uchu,supermarkety,domy uciech cielesnych( prawda jest , ze mniej widoczne niz te uciech duchowych) ,etc,etc........

  Zmian etycznych,,intelektualnych , czy dotyczacych zwyklego "savoir-vivre" - nie dostrzeglem.
  Dalej trzy "kurwy" w jednym zdaniu,dalej kwintesencja warcholstwa , zabobon i "pensées uniques".
  Czyli dalej przyruskie zapizdzie ? Zablocona krowa z wsazka na ogonie i zlotym kolczykiem w uchu!

  Polecam : "Blowin in the Wind" ,mojego ulubionego Bob Dylan.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli o przyswojenie gadżetów i nowinek którymi można brylować wśród sąsiadów (a ja mam większego ....bmwe, telewizora czy tableta), to Polakom idzie "wzorowo", jak wszystko co widać. Z tym czego nie widać nikt sie nie wysila, bo i po co ? Ten wyścig widać nawet na osiedlach , szczególnie gdy domki to szeregówka to każdy musi się wyróżniać. Jak salon (living room) z wielkim oknem od ulicy , to ekrany na ścianie takie że niejeden market wymięka. To jest jedynie słuszny kierunek wyścigu ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam:)
  Ziobro, a może Krasnodębski a może Legutko...,skazaniec m. kamiński, " geniusz " - waszczykowski, a może tancerka europejska - fotyga z mimiką chorego osła? Wassermanówna, znana z tego, że ..ukończyła właśnie prawo...Błaszczczak, który polecenia karłą na łapie wypisywał, czy może brudziński?
  I wreszcie... macierewicz, jako genialny strateg od: parówek, puszek po piwie, helu, bomb termobarycznych, elektromagnesów, teleskopowych brzóz...wprost wymarzony kandydat na ministra obrony... Już się czuję bezpieczniej:)
  Banda idiotów z sitkami goni uciekających baranów, którzy nic nie wiedzą, nic nie powiedzą - łączy ich jedno: miłość ślepa do karłowatego faceta, z gębą nieskalaną myślą, wydymający jęzorem poliki i " uśmiechający się " - jak bezzębna qrwa do milicjanta...za nieboszczki komuny...
  Mam tego dość! Organicznie DOŚĆ!
  Pozdrawiam zanikającą normalność. Normalnych zapytam: jak sobie z tym wszystkim radzicie?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanisław To powinno Cie zainteresować
   http://www4.rp.pl/Publicystyka/311029894-Przeciw-panstwu-wyznaniowemu.html
   http://www.liiil.pl/1446587517,Kosciol-jako-pasozyt.htm
   Pozdrawiam

   Usuń
 15. poszloo3 listopada 2015 19:13
  Lepiej zajrzyj u nich na półki gdzie nie widać ani jednej książki
  Trzy czwarte Polaków to mniej lub bardziej zaawansowani… wtórni analfabeci.
  Według badań międzynarodowych organizacji PISA (Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów) i OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) blisko 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rodaków rozumie, ale w niewielkim stopniu. Powodów postępującego otępienia społeczeństwa jest kilka – najważniejszy to zanik nawyku czytania, bezrefleksyjne oglądanie telewizji
  Wtórny analfabeta bez większego wysiłku może przejść przez życie i jego ułomność intelektualna specjalnie mu nie przeszkadza. Nie musi czytać gazet, by wiedzieć, co się dzieje na świecie (informacji dostarczają mu telewizja i radio). Po skończeniu szkoły nie musi nawet pisać (listy zastąpiła rozmowa telefoniczna, a życiorys czy podanie pisze rzadko i według schematu). Nawet w instrukcjach obsługi umieszcza się rysunki ułatwiające zrozumienie,
  Paradoksalnie, może być”czytelnikiem\” prasy – choć tylko telewizyjnej (to najpopularniejsze w Polsce gazety) i brukowej, w której tekst ogranicza się do podpisu pod zdjęciem.
  Z socjologicznego punktu widzenia analfabeta wtórny to człowiek, który mimo ukończenia szkoły nie potrafi sprawnie czytać ani pisać. Można być także analfabetą funkcjonalnym, czyli osobą, która wprawdzie składa litery w wyrazy, a wyrazy w zdania, ale nie potrafi zrozumieć ich treści ani znaczenia. Dotyczy to nawet prostych komunikatów, z którymi mamy do czynienia na co dzień, np. ulotek informacyjnych o sposobie dawkowania leków.
  Wg badan OECD wynika, że co szósty magister znad Wisły to analfabeta funkcjonalny! W badaniach porównywano zdolności rozumienia tekstu i poradzenia sobie z wyczytanymi informacjami u mieszkańców siedmiu państw: USA, Kanady, Polski, Niemiec, Szwajcarii, Holandii i Szwecji. W każdym kraju obserwowano ok. 3 tys. osób. Okazało się, że Polacy gubili się przy odczytywaniu rozkładu jazdy pociągów czy mapki pogody (40%). Trzy czwarte rodaków bezradnie rozkładało ręce przy pytaniu, czy dostrzegają związek między dwoma wykresami (jeden dotyczył sprzedaży petard, drugi – liczby wypadków). W rezultacie na najwyższych (piątym i czwartym) poziomie znalazło się zaledwie 3% Polaków. Do dwóch najsłabszych grup zaliczono natomiast prawie 80% mieszkańców naszego kraju. Co trzeciego z nas uznano za analfabetę wtórnego lub funkcjonalnego. Zajęliśmy ostatnie miejsce w rankingu.
  – Dlaczego wypadamy tak nisko w międzynarodowych rankingach na rozumienie instrukcji obsługi? Bo zamiast ją czytać, Polak woli zapytać znajomego, który wcześniej instalował podobny sprzęt. Jesteśmy społeczeństwem gadanym i unikamy tego, co jest obce naszej kulturze, czyli czytania – komentuje psycholog społeczny, prof. Janusz Czapiński.
  Dane budzące grozę, ale czy aby na pewno powinniśmy się temu dziwić? O tym, jak posługują się językiem pisanym wykształceni rodacy, mogliśmy się przekonać pod koniec lutego, kiedy to parlamentarzyści zostali poproszeni o napisanie dyktanda. Nie musieli pisać samodzielnie, lecz… w grupach, tak by mogli się konsultować w przypadku wątpliwości. Kiedy sprawdzono wyniki, okazało się, że nasza elita elit, na co dzień posługująca się językiem mówionym i pisanym, nie potrafi poprawnie pisać! Wbrew logice przyznano jednak tytuł Bezbłędnego Klubu Parlamentarnego tym zawodnikom, którzy… popełnili najmniej błędów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Lepiej zajrzyj u nich na półki gdzie nie widać ani jednej książki "

   Ksiazki? A po kiego im ksiazki? Przypomnial mi sie stary kawal jak to milicjant z panienka w kawiarni:
   -Dla pani kawka ze smetanka?
   -Tak.
   -Dla pana tez kawka ze smietanka czy bez?
   Jasne ,ze ze smietanka! P ch....a mi bez!
   To tak gwoli rozrywki:-)))

   Mam znajomych (dalszych) w Krakowie . Biblioteke maja urocza. Pieknie oprawione dziela ulozone wg talii,koloru i nawet czasami tematycznie-:)))))Az mnie korcilo ich zapytac ,czy wszystkie kartki porozcinane (kiedys tak drukowano ,ze wzgledow ekonomicznych czy tez technicznych). Ale chyba by nie zrozumieli.

   PS Ryzykuje wiele, bo moga przypadkiem zajrzec na ten blog i zrobic "korelacje". Strace tym wspaniale zapiekanki (lepsze niz uEndziora):-))))

   Milego dzionka Wiesiek i nie zapomnij (i)ze : " na frasunek dobry trunek" (skad ten trunek?! Dla mnie to samo zdrowie:-))))


   Usuń
  2. Drogi Wieśku:)
   Po cholerę się męczysz? Mnie i innym " rozumnym " - nie musisz tego pisać:) A " wolactwo " , które teraz " żondzi " - odpowie Ci: " Wiesiek jest gupi " :))))
   One majom swojego panaprezesa, rydzyka, miłościwie nam panujący " epidiaskop ". To one wytyczajom kierunki - swołocz realizuje każde ich zadanie! Swołocz nie myśli, swołocz czeka na instrukcje!
   Pisownia zamierzona.
   Stanisław

   Usuń
  3. Drogi Stanisławie 4 listopada 2015 13:09
   Przyjmij "z dziś na jutro" i na stale, iż dla nas to ...........MISJA
   "az was zjadaczy chleba w anioły przerobie" /to nie pisałem ja to pisał Poeta,Szukajcie w Google kto to i zacz./
   MISJA bo ten durny PIS z miernot i nieuków robi bohaterów, swoja narodową polityką,narodową literaturą .narodowymi filmami. Robi bo od nich ma poparcie.
   Ci co znają historie Polski znają tez "wartość rodaków i wartość Polski" i wcale przez to nie czuja się gorsi czy lepsi.Bo mają wiedzę i rozum i potrafią wyciągać wnioski.Lepsze czy gorsze, ale zawsze.
   To juz jest misja Stanisławie gdy buraki wylazły na wierzch i krzyczą "my som Polska i Polacy"

   Usuń
 16. Helmuciu, mam coś lepszego. Umierającej kaczki Be - a - ty !!! Be - a - ty ! niestety nie znalazłam, ale idea pozostaje żywa, że tak się wyrażę ! ...:)))

  https://www.youtube.com/watch?v=WQcMFLpmv7s

  OdpowiedzUsuń
 17. Zasłyszane...
  Pani kochaniutka, pani słyszała, pisali i mówili w telewizorze, że do Polski wróciła wszawica...?
  No...tak! Przecież cały czas powtarzają, że pis powrócił...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 18. Książki, książki....
  Czepiacie się! Po kiego książki? A " esemesy " - nie wystarczą? Te dwuwyrazowe/ maksymalnie/ , albo onomatopeje typu: łał, łoł, cool, trendy?
  Widziałem u znajomego, regał, a w nim równiutko stały równiutkie " grzbiety " książek! Oczytany... myślę... Oho, ale masz dużo książek.... stwierdzam! To ch...j nie książki, to atrapa, żeby ładniej regał wyglądał - odpowiedział...:)))
  Podszedłem bliżej... Faktycznie, to tylko taka forma tapety:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 19. Stanisław4 listopada 2015 12:46

  No! Po kiego ... im ksiazki? Teraz sa papierosy elektroniczne:-)))
  Przypomniales mi (rowniez) stary dowcip:

  Na Placu Czerwonym sprzedawca gazet wpycha Prawde jednemu z przechodniow

  - Prawda,Prawda...
  -Spasibo, ja nie kurju

  Z humorem,

  OdpowiedzUsuń
 20. skład rządu Prawa i Sprawiedliwości (według dziennikarzy): Premier - Beata Szydło Minister Obrony Narodowej - Antoni Macierewicz Minister Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro Minister Gospodarki - Mateusz Morawiecki (?) Minister finansów - Zbigniew Kuźmiuk, albo Henryk Kowalczyk Minister ds. europejskich - Konrad Szymański Minister spraw zagranicznych - Witold Waszczykowski Minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel Minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin (wicepremier) Minister zdrowia - Konrad Radziwiłł Minister edukacji - Jarosław Zieliński, albo Elżbieta Witek Minister skarbu - Dawid Jackiewicz Minister ds. energetycznych - Piotr Naimski Minister kultury - Piotr Gliński (wicepremier) Minister spraw wewnętrznych - Mariusz Błaszczak Minister administracji i cyfryzacji - Anna Streżyńska Ministerstwo gospodarki wodnej - Marek Grobarczyk Minister infrastruktury - Andrzej Adamczyk (http://www.tvn24.pl)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli... " zespół zgrany ":(
   Ksiondz, dwie qrwy i organy " :)
   Bez dawania " stu dni próby " , już dziś " wieszczę " : Będzie taki syf, jakiego świat jeszcze nie widział! Już widzę radość na Kremlu, z powodu powierzenia MON - macierewiczowi!
   A ziobro już chodzi nadęty jak purchawka!
   Będzie wzmocniona powtórka IV R.P.
   O dzięki ci, ogłupiały narodzie! Za ten " wybór "! " Episkopatowi " - nie podziękuję, bo to obcy, w moim kraju:(
   Kużmiuk natomiast gwarantuje, że nawet nasze pieniądze - w banku - nie będą już bezpieczne! A ja, cholera mam je PKO. B.P., którego zarząd, już sitwa pisowska chce zmienić! Trza wiać!
   Stanisław

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. w.i.e.s.i.e.k4 listopada 2015 19:06

   Macierewicz ministrem obrony?!!! No to wojna z Rosja gwarantowana!Z kolesiem (tym co to laptopy kapie)sprawia ,ze sprawiedliwosci stanie sie zadosc. Trzeba pomscic zamordowanie najwiekszego (wzrostem i postura meza stanu)Polaka.Nie chcialbym byc na miejscu Putina.
   A Szydlo premierem?! Qwamac!
   No to ziobro Wam wyjdzie bokiem jak i szydlo z worka .
   Gdybym mieszkal w Polsce, to czulbym sie jak skazaniec,ktoremu podaja sie kieliszek rumu i papierosa.

   Usuń
 21. "Jan Wojciechowski4 listopada 2015 19:18
  Wiesiek- co się tak emocjonujesz składem nowego rządu,"
  Czytaj chłopie ze zrozumieniem, albo niech ci ktoś z rodziny przeczyta i wytłumaczy i wtedy napisz swój powtórny "autorski komentarz"
  Ot zwykła notka /co wiedzą dziennikarze/ a ty zaraz ........emocje.Gdzie te emocje????
  Całe nieszczęście z wami, ze czytacie miedzy wyrazami i słyszycie, to co chcecie słyszeć
  A ze kancelaria Tuska wydała tyle i wydała wcale się nie dziwię. Rozmowa czy wyjaśnienie NORMALNYM jest proste i nie wymaga pieniędzy.Normalny zrozumie normalnego !
  Przyznasz iż tak jest o "wieki wieków"
  Rozmowa czy dyskusja z tymi co cechują się psychiatrycznymi odchyleniami, od normy,którzy tworzą swoje własne chemie fizyki i teorie wybuchu, wymaga przygotowania i to solidnego
  By nie urazić,obrazić gdy fachowiec rozmawia z idiotą, czy tłumaczy kretynowi.podstawy chemii czy fizyki, albo prosty "wektorowy rozkład sił"
  Bo zaraz wrzask Obrażają a wiec chcą coś ukryć.
  Z jednym się z tobą zgodzę jednego nie rozumiem
  Dlaczego tak skrzętnie ukrywany jest przed opinia publiczną "Pisemny Rozkaz" D-cy 36 Pułku którym to wyznaczył skład załogi, to tego fatalnego lotu/I nie chodzi mi tu o pilotów ale o to jaką role w tym locie wyznaczył Gen Błasikowi .
  Czy tak jak zwykle bywało w innych lotach, tym samolotem leciał on,jako obserwator, a wtedy jego obecność w cockpicie,rozmowy czy komendy były "właściwe i uprawnione?"/choć błędne/ Opilstwo juz nie.Bo "był w pracy"
  Jeśli zaś leciał jako pasażer to mógł być "nawalony jak stodoła" a było czym, bo wiadomo/od obsługi innych lotów/ze na pokładzie się piło.I było co, bowiem Kancelaria Prezydenta zamawiała /"do celów cateringu lotniczego" Szczygło/ hurtowe ilości alkoholi tzw małpeczek
  /i tu nie mam pretensji bo sam mam strach przed lataniem i nawalony jak stodoła zniosę to"weselej"/
  Tyle ze dlaczego "pasażer" melduje Prezydentowi samolot i załogę "gotową do lotu" i po jaka cholerę i czyje polecenie szarogęsi się w cockpicie .
  Sprawę czy ubezpieczyciel w tym przypadku powinien zapłacić wysokie odszkodowanie,rodzinie generała, pozostawiam ...ubezpieczycielowi.Niech płaci byle MNIE nie podnosił przez to składki
  PS
  Komisja wyjaśniła wszystko, bo miała zapisy analogowe i elektroniczne w licznych "oprogramowaniach samolotu" i tzw czarnych skrzynkach Ułożyła swoje puzzle systematycznie i prawidłowo i wyszło to co wyszło.Ot katastrofa jakich wiele spowodowana niefrasobliwym działaniem załogi
  Twoj Macierewicz układa własne puzzle wyciągając je z juz ułożonych pudelek MAK-u,Naszej Komisji Lotniczej czy komunikatów szczątkowych Prokuratury Wojskowej.Dobrze ze układa własne tylko dlaczego układa je przy pomocy nożyczek a nam powiada ,popatrzcie jakie mam wyniki i kolory
  Gdy jedno z drugim "kupy dupy się nie trzyma" podlane sosem helu sztucznej mgły i zaprawione trotylem
  Ot gadanie idioty, dla i do idiotów A do komunikacji z nimi wymagalne jest specjalne przygotowanie
  A to sa koszty!
  Zrozumiałeś czy trzeba jaśniej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Wojciechowski5 listopada 2015 08:18
   Nie wątpię ! Wypadałoby jednak zdobytą wiedze stosować w życiu codziennym !
   Radze jeszcze przeczytać jakiś podręcznik choćby z "Podstaw logiki" a tzw "dobre wychowanie" wymagałoby przeproszenia za bezpodstawne insynuacje "o emocjach"

   Usuń
  2. Jan Wojciechowski5 listopada 2015 08:18

   Tak...fizyki sie uczyles jak ci zarzucano wor z kartoflami na plecy(F^{i} =G \frac{ m_1 m_2}{r^2} e^i,) a chemi jak pedziles z nich bimber ( CH3OH ) i jakos udalo ci sie przezyc ,ale
   skutki uboczne widac.

   Usuń
 22. Jeśli Wieśku, kandydatura macierewicza, na stanowisko ministra obrony się potwierdzi - to będzie prowokacja wymierzona przeciwko Polsce i naszym sojuszom w NATO! Ravel, na swoim blogu, dziś nawet proponuje bunt oficerów... I ma rację!
  I tylko NATO będzie mogło zaprotestować - NIE UDZIELAJĄC , polskiemu szaleńcowi , dostępu do kluczowych tajemnic!
  Bo jeśli tego nie uczynią, kto zagwarantuje, że nie powtórzy się heca podobna do " raportu z likwidacji WSI " ? Macierewicz ma obłęd w patrzałkach, a nasze bezpieczeństwo - to nie pisowskie pogrywki! To gra o bardzo wysoką stawkę!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanisław4 listopada 2015 20:53
   I oto mam pretensje do Niesiołowskiego a min. do całej PO piszac
   "Gdzieżeś bywał czarny baranie, gdy na sali sejmowej z jej trybuny obrażano wymyślając od zdrajców, urzędników Państwowej Komisji Lotniczej i jej ekspertów z Prokuratorami włącznie.
   Wystąpiłeś o ściganie Macierewicza czy choćby jego badanie psychiatryczne?.
   Nie, patrzyłeś spokojnie jak MON płaci miliony w odszkodowaniach w procesach "o pomówienie", a wyznawcy robią karkołomne wyczyny by tego v-ce Ministra MON nie nazwać urzędnikiem a Raport nazwać prywatnym. Gdzie byłeś i co zrobiłeś jak protestowałeś że tego "prywatnego człowieka z ulicy" dopuszczono do najtajniejszych archiwów państwowych?"
   Do dziś tego nie mogę pojąć.

   Usuń
 23. Waszczykowskiemu cofnięto klauzulę dostępu do tajemnic państwowych, kiedy to, jako vice - minister realizował polecenia kaczyńskiego - nie rządu! Czy mu już to " embargo " cofnięto? Czy też , i to - nie ma znaczenia, bo kończy się polska demokracja?
  Adolf H. szanował demokrację, do chwili - kiedy zapewniła mu ona władzę! Potem już miał ją w dupie! Czy rodzimy " adolfik ", metr sześćdzisiąt - w kapeluszu i na pudełku, chce powtórzyć tamtą niechlubną historię?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 24. Racja Wieśku:)
  Platforma ponosi pełną odpowiedzialność za swoją bezczynność, graniczącą z wrodzoną gamoniowatością!
  To dzisiejsze zamieszanie - to pokłosie platformianego zaniechania! Tylko, że: oni, dziś - nie będą mieć skrupułów! Za " miękkie serce " P.O. - odpowie cała Polska.
  I wiele lat trzeba będzie odbudowywać, to co te oszołomy - przez kadencję - zniszczą!
  Boję się, że pewnych spraw już nigdy się nie odbuduje. Nikt już nie uwierzy w rozsądek tych/ czyli uogólniając: nas Polaków /, którzy dali głosem, wadzę absolutną popaprańcom, namaszczonym przez kościelne zbuki:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie mam weny dzisiaj, bo wyplażowałem się na słoneczku, więc aby nie ulegac defetyzmowi na widok tuzów yntelektu i np. siwej mordy z brodą, to wrzucam bajkową refleksję
  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11254522_1162156590480363_2883809077156872590_n.jpg?oh=ffe67c171a9872806991071f6b97fe05&oe=568A35EE

  OdpowiedzUsuń
 26. w.i.e.s.i.e.k pozostaje pelna szacunku !!!! To najlepszy komentarz wyborczy !!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Jan Wojciechowski5 listopada 2015 07:04

  To nie jest blokada ani cenzura . To odchwaszczanie metoda selektywnego herbicydu - "chlopok szkolonys w chemyji" to ponimajesz. Inaczej ten ogrod bylby juz dawno zaperzony takimi klacz(k)ami jak ty. A teraz idz przygotowac kij basseballowy bo ci migranci stoja u drzwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Francopolo, to tylko Helmut ksywka ziomal, albo ziomal ksywka Helmut, jak kto woli. Cierpi biedula na natręctwo. Niestety, na to lekarstwa nie ma. Pozdrawiam ! :)))

   Usuń
  2. Ballada Młynarskiego zawsze aktualna, a teraz nawet bardziej. Strona świata nie ta ( my to Dziki Wschód), ale reszta się zgadza.

   https://www.youtube.com/watch?v=e1iqp5jamqM

   Usuń
 28. No do sadu to moze Adolf H. nie pojdzie, ale po nocach moze straszyc. Jak mozna go porownywac do takiej pokraki jak J.Kaczynski. Taz to przystojniak w porownaniu z "prezesem". Nawet pare przygod z niewiastami mial a nie z kotkami.; No, chyba ze mowisz o ciezkim popierdolenstwie umyslowym. Ale i tu mialbym watpliwosci.

  Jak oni Cie tam w tym Vaterlandzie moga strawic z takimi pogladami?!

  OdpowiedzUsuń
 29. Ogłupiały naród, dając świadectwo swojego niedorozwoju umysłowego i kompletnego nieprzystosowania do powagi demokracji - wybrał...
  No właśnie , właściwie co ten naród wybrał?
  Tych na których głosował? Przecież to nie oni - będą sprawować władzę!
  To kaczyński , poseł kaczyński będzie - nie ponosząc żadnych konsekwencji - : jednoosobowym: " nadrządem ", nadprezydentem..., aq mając większość: " nadparlamentem " !
  Troll - tu często bełkoczący - ma rację - połowicznie! Moje porównanie polskiego karła - do Adolfa H. - jest tylko częściowo uzasadnione!
  Bo Adolf H. nie chował się, sam przejął władzę. Rodzima kaczka działa zza węgła! Dobierając jedynie: grubość i wytrzymałość sznurków, które wiążą go, z poruszanymi kukiełkami! Prezydent, niby premier, cała sfora kundelków - to wszystko tylko atrapy.
  Atrapy poruszane tłustymi łapskami nienasyconego karła, szeregowego posła...
  Czy kiedykolwiek, w historii - jakiś poseł ustawiał przyszły rząd, wskazaną - przez siebie - przyszłą premier , wysyłając na urlop? Czy kaczyński - przyszłe " rzondy " - będzie sprawował, bezpośrednio sterując sznurkami łączącymi go z wskazanymi ministrami? Czy też uwzględni rolę premiera?
  I tu jest pewna różnica, pomiędzy Adolfem H, a rodzimą kaczką! Taka, że Adolf H. nie krył się - sam przejmując najwyższe stanowiska! A nasz... wprowadził " innowację ":
  " Bede rządził za pomocą - sznurków, odpowiednio dobierając ich grubość i wytrzymałość! " Czyli zaczyna się: " Teatrzyk kukiełkowy przedstawia... " Sam pozostanę szarym posłem, by jak się wszystko zawali, powiedzieć:
  To nie ja, to " łoni "! Ja nie rządziłem, bo premierem była... , a prezydentem był... . I zacznie od nowa, przy udziale skretyniałego - do reszty , narodu:)))) I oberpapieża rydzyka oraz podanych mu i zjednoczonych w " epidiaskopie " ... strażników " moralności wszelakiej " !
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie Polska, a gdzie Polska, w tym chorym " tańcu Wita " ? Polska... Polska to tylko narzędzie, ściółka - niezbędna do osiągnięcia celów chorych z nienawiści i żądnych władzy , MORALNYCH KARłÓW!
   Ciekawy wywiad z Agnieszką Holland, na TVN-24 PiŚ. Polecam.
   Stanisław

   Usuń
 30. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 31. Zasłyszałem dzisiaj kątem ucha:
  Oberkurdupel miał nieszczęście i wylądował w szpitalu, gdzie poddano go operacji.
  -- A co się stało ?
  Szydło mu w dópę weszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poszloo6 listopada 2015 18:56

   :-)))))))))Widzisz ta defloracje?!Ta bedzie bidula okrakiem do smierci chodzil!

   Usuń
 32. Coraz bardziej durne - tvn - podało, że dziś odbyła się ważna impreza w sejmie, poprzedzająca objęcie przez " nowych " - pomieszczeń sejmowych...
  Polska Zjednoczona Partia Robotnicza... oj cholera pomyliłem się: oczywiście chodzi mi o polską zjednoczoną prawicę, urządziła egzorcyzmy, wypędzając " ducha Palikota ", z pomieszczenia, które mieli zająć! Egzorcystą był etatowy głupiec w sukience!
  Podobno słyszano: wycia, demoniczne wrzaski i wydobywające się - kominem - diabły...
  Imprezę nadzorował niejaki Bielan.
  A to dopiero początek " świetlanej przyszłości " - wobec której kościelne przekręty i właśnie ujawniane afery watykańskiej mafii, mogą stracić na wymowie...
  Koło polskich faszystów / jest takie koło, dzięki Kukizowi / urządziło też pierwszą konferencję, reklamując Święto Niepodległości - hasłem: Polska tylko da Polaków!
  Na pytanie dziennikarza, czy polscy Żydzi mogą świętować - odpowiedzi nie było! To zaiste historyczna chwila, bo faszystów zjednoczonych w koło, jeszcze w polskim sejmie - nie było!
  Polska tonie!!~!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 33. Jan Wojciechowski7 listopada 2015 07:54
  Rzad autorski?Jak widać jacy to są autorzy
  Pytanie do ciebie jak to się stało jest juz tylko pytaniem retorycznym A "liczyć gole" smieszne gdy przegrana dawno widoczna
  Rezydencja Belweder – Klonowa. Czwartkowy wieczór. To tutaj w tajemnicy spotkali się najważniejsi dziś politycy w Polsce: prezes PiS Jarosław Kaczyński (66 l.) i prezydent Andrzej Duda (43 l.). Trwająca 5 godzin narada odbyła się na finiszu układania rządu Beaty Szydło (52 l.), ale przyszłej pani premier nie zaproszono.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.ś.k.u, może Tuptuś sam potrafi zaparzyć i podać kawę / herbatę ( panaprezesa o to nie podejrzewam) , to po kiego im jakaś baba ?

   Usuń
 34. Janie !!
  Nie pisz tylko dla "jaśnie panów" Badz człowiekiem daj zarobić "od wiersza"
  Co to za maniera czepiać się nie tych co trzeba.Nic tylko Lis i Lis /wasza belka w oku/i ani słowa iz ci z PIS zapraszani raz za razem odmawiali udziału w jego programie.Cały internet o tym ćwierka ty rzniesz głupa.
  Po co to ci i na co,wychodzić na idiotę ?
  . To już nie te czasy iz dało się zamieść pod dywan ,wszystko
  .Globalna wiocha.Dzis wszyscy juz widzieli i wiedza jak to prezes wieczorkiem przemykał sie do Andrzejka zwanego Prezydentem by wspólnie ustalać"autorski projekt rządu Szydło"
  Smiech gromki sie rozlega od Bugu az do Łaby na wasze pieprzenie O przepraszam niektórzy rzucają q-rwami na wasze 500 zł na każde dziecko
  .Bo wyszło jak z tymi wołgami które rozdają na placu Czerwonym.
  Nie widzisz tego "nie czujesz bluesa"Toś idiota albo "czynownik PIS"co za jedno

  OdpowiedzUsuń
 35. Co w głowie (że tak dumnie nazwę podstawkę pod berecik), to takie kojarzenia.
  Zamiast grac w cymbergaja wystarczyło na lekcjach słuchać nauczyciela i uczyć się.
  Teraz już za późnooooooo....

  OdpowiedzUsuń
 36. Dla dobra Ojczyzny naszej miłej zamieszczam "Zgłoszenie obywatelskie" powodowany załącznikiem
  Powinnością obywatelska Pana b posła Zajaca było i jest /na co oczekuje/ zgłoszenie do Publicznej Służby Zdrowia iz w 1982 r pacjent Macierewicz uciekł z ich Zakładu nie dokończywszy kuracji i pewno nie zabrawszy leków. Czyli leczenie pacjenta Macierewicza zostało brutalnie przerwane i nie zakończone i to z jego winy.
  Nie wiem na co był leczony nie mam wszak dostępu do jego dokumentacji zdrowotnej ale gołym okiem widać iz stan zdrowia uciekiniera od 1982 r coraz bardziej się pogarsza co sam udowodnił nie tylko rodakom w kraju ale także na obczyźnie.
  Dlatego obowiązkiem Policji i Prokuratury jest dostarczenie pacjenta do najbliższej placówki Służby Zdrowia aby tam został przebadany gruntownie ewentualnie został poddany dalszemu leczeniu..szpitalnemu.
  Pogłoski jakie chodzą w narodzie "o powierzeniu" wymienionemu ważnego stanowiska państwowego bez podjętych środków zaradczych w postaci leczenia i profilaktyki mogą być poważnym zagrożeniem dla jego zdrowia i życia A naszego ?Z cała pewnością tak
  Dlatego tez Panowie Min. Zdrowia i Nacz Prokuratorze to zgłoszenie obywatelskie proszę traktować z cala powagą.Dla dobra "uciekiniera" i naszego.

  OdpowiedzUsuń
 37. Załącznik do "Zgłoszenia"
  http://www.fakt.pl/politycy/jak-macierewicz-naprawde-uciekl-z-internowania,artykuly,589266.html

  OdpowiedzUsuń
 38. Leniwym z dedukuję


  Jerzy Zając, Częstochowa*
  07.11.2015 01:00
  Antoni Macierewicz


  Pani Agnieszka Kublik,
  Pan Wojciech Czuchnowski
  Szanowni Państwo,

  W ostatnim okresie stanu wojennego również przebywałem w obozie internowanych w Nowym Łupkowie, gdzie znałem się z Antonim Macierewiczem, ba, często grywałem z nim w szachy. Zdanie cytowane powyżej jest nieprawdziwe, kolejny już raz stykam się z mitem brawurowej ucieczki Antka Macierewicza z obozu internowanych. W rzeczywistości Antek Macierewicz opuścił szpital w Sanoku 2 lub 3 grudnia 1982 r. Tego szpitala nikt z ówczesnych władz już nie pilnował, przebywali tam zwykli pacjenci, byli też leczeni internowani z Nowego Łupkowa.

  Skąd to wiem? Od 16 listopada do 2 grudnia 1982 r. przebywałem w domu (w Częstochowie) i 2 grudnia wracałem do Nowego Łupkowa, bo skończyła mi się przepustka. W Sanoku miałem przerwę w podróży i zajrzałem do szpitala odwiedzić kolegów. Tak robiliśmy, jeżeli wypuszczano nas, internowanych, do domu lub na przepustkę. W szpitalu spotkałem Antka Macierewicza, był tym zdziwiony. Porozmawialiśmy kilka minut, po czym ja udałem się do Łupkowa, a Antek został w szpitalu, którego - powtarzam - nikt nie pilnował. Następnego dnia już w Łupkowie dowiedziałem się, że Antek opuścił szpital, to znaczy uciekł z niego, wychodząc na zewnątrz. Nie wiem, czy było to jeszcze 2, czy już 3 grudnia 1982 r.

  Piszę to, bo peanów na temat odwagi Antoniego Macierewicza w czasie jego ucieczki z Łupkowa nie mogę już czytać i słuchać.

  Jerzy Zając - od 1980 r. i w stanie wojennym działacz "Solidarności", poseł RP III kadencji (1997-2001)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka jak i każda " religia " - religia smoleńsko-pisowska powstała na fałszywych i absurdalnych przesłankach. " Bohaterstwo " macierewicza jest tyle warte co... aktywność kurdupli w Stoczni Gdańskiej, w 1980 roku! Zero, czyli nul!
   Najgorsze jest to, że teraz to oni będą pisali nową historię, która zastąpi tę prawdziwą! A dzieciaki będą miały OBOWIĄZEK wyuczenia się kłamstw i bredni... w ramach propagowanej i już wprowadzanej: nowej polityki historycznej!
   Jeśli na to pozwolimy, nie widzę szans na powrót Polski do normalności. Koniec prawdy historycznej! Zaczyna się propaganda historyczna w najgorszej wersji! Skąd ja to znam?
   Stanisław

   Usuń