piątek, 2 października 2015

Artykuł osiemnasty

"Gdy ktoś, kto zostaje prezydentem tego kraju, może sobie pozwalać na insynuacje o niewłaściwych strojach mojej grupy społecznej i następnego dnia nie przeprasza za swoje słowa; gdy poprzedni prezydent przez pięć lat nie spotyka się z rodzinami homoseksualnymi nawet na pół godziny, by spojrzeć im w oczy, bezkarnie ignorując tych, dla których został ustanowiony, by im służyć; gdy Kościół podle, ohydnie milczy, gdy Dominik z Bieżunia odbiera sobie życie, bo nie może wytrzymać homofobii, nienawiści (...) Gdzie jest nasza Ewangelia?"

 Wyklną go czy ekskomunikują?


promuj50 komentarzy:

 1. "Najsamprzód" włożą mu słynną " gruszkę papieską " w zadek i troszkę podkręcą śrubę. Potem go poddadzą próbie wody... a jak się nie utopi to go spalą, zawodząc pobożnie nad podpalonym stosem...
  Ech... qrwa, to były piękne dni - wzdycha niejeden biskup/kardynał! I komu to przeszkadzało?
  A dziś.. co? Tylko jakieś przeniesienie, misja w Afryce lub... w Korei Północnej:))))))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz czas na coming out księdza Oko, który ma taką bogatą wiedzę na temat tłoków w rurach wydechowych...he he he

  OdpowiedzUsuń
 3. "Naród " go oburzony potępi Co ma zrobić, gdy tak go wytresowano
  Jak mawiał Stanisław Staszic (1755-1826)
  "Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt… jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu…
  Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów… Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych…”
  Prawie 200 lat minęło i dalej to aktualne
  Dla mnie "wyznanie "księdza normalne ,przy takiej skali."zjawiska" w KrK
  Tak jak "normalnym" jest brak reakcji na ewidentny kryzys zaklinany hasłem „2 tysiące lat przetrwaliśmy, przetrwamy wieczność".
  Jeśli KrK nie pozbiera się i nie znajdzie pomysłu na istnienie po dwóch tysiącach lat, to przepadnie w jeden dzień jak greccy bogowie.
  Teraz potrzeba czegoś równie spektakularnego i jeśli miałbym podpowiadać, to zniósłbym celibat, najgłupszy z katolickich wynalazków, źródło wszelkich nieczęści i problemów Kościoła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kościele katolickim - mało co jest normalnego:) Owieczkom i baranom wmawiają, że małżeństwo jest sakramentem, a sami grzeszą - odmawiając sobie tej " świętości " :)
   Małżeństw nie przywrócą, bo klesze " baby " mogłyby zachwiać majątkiem kościelnych mężów, a co gorsza: dziedziczyłyby po zmarłych! A tego to już byłoby za dużo! A dla " kuścioła " - za mało:))))
   Bo ten cały cyrk - to: ... for money:)))
   Stanisław

   Usuń
  2. @w.i.e.s.i.e.k2 października 2015 22:31
   Jakakolwiek zmiana w organizacji szumnie nazywanej kościołem rzym-kat wymaga roztropności i żelaznej konsekwencji we wdrażaniu zmian i zobaczenia DOBRA w człowieku zwanym bliźnim . Dotychczas znane nam dzieje tego mafijnego tworu, jasno pokazują że konsekwencja jest używana tylko do łamania ludzkich charakterów, zarówno własnych urzedników jak i dojnych baranów zwanych owcami czy inaczej wiernymi. Więc na pozbieranie się z użyciem rozumu raczej bym nie liczył, a im szybciej ta organizacja upadnie tym lepiej. Wiem że znaczna część populacji potrzebuje wierzyć w coś nieznanego i/lub cudownego, więc nikomu tego prawa nie odmawiam. Jednakowoż utrzymywanie bandy wszeteczników i pasożytów pod pozorem krzewienia wiary źle świadczy o powszechnej edukacji i rozwoju ludzkości. Moim zdaniem żadne spektakularne pomysły nic nie pomogą, gdyż wszystko odbywa sie pod starym hasłem "Jak wiele trzeba zmienic aby nic nie zmienić".

   Usuń
  3. poszloo3 października 2015 01:29
   To co oni nazywają "roztropnością" w świecie świeckim nazywa to się ciągiem zwlekania mówienia nieprawdy lub półprawd,skrywaniem pod dywan,ukrywaniem winnych przestępstw mataczeniem,przenoszeniem do innych parafii w sumie działaniem by "owieczkom" zdarzenie wywietrzało z głowy.
   Po 400 latach powie ze Giordano Bruno czy Indianie niesłusznie i przeprosi lub uzna myliliśmy się albo dokona cichego"przyzwolenia" jak na sekcje,przeszczepy szczepienia ect.Kiedyś "roztropnie" zezwoli się i na aborcje czy uzna "in vitro"
   To tak jakbyś" uznał za roztropność" nie oddawanie długo komuś od którego uzyskałeś pożyczkę bo przecież widać ze jak oddasz to on to przepije,dzieci rozpuszczą a zona.....
   I bronisz swej "roztropności" przed sadem

   Usuń
  4. No faktycznie, rację masz .....

   Usuń
 4. https://www.tygodnikpowszechny.pl/oswiadczenie-w-sprawie-ks-charamsy-30386

  OdpowiedzUsuń
 5. Sodoma została zniszczona przez samego Boga, ten ksiądz - zostanie na szczęście ekskomunikowany, więc sam wybiera droge grzechu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idąc Twoim tokiem rozumowania to wszyscy katolicy sami wybierają drogę grzechu?? Dobrze zrozumiałem?

   Usuń
  2. "Sodoma została zniszczona przez samego Boga", tak stoi napisane w zakurzonej księdze i taka wykładnia jest obowiązująca pod groźba anatemy. A przecież rozgarnięty maturzysta jest w stanie wytłumaczyć większośc opisanych zjawisk na gruncie podstaw fizyki, biologii i geografii a ktoś biegły w kilku językach starożytnych z łatwością wykaże odstepstwa i nieścisłości w tłumaczeniu tekstów. To nawet widać w kilku polskich wersjach "Pisma". Na przykład słowa " będziesz żył w celibacie " to też nieścisłość, powinno być http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201008/1282236170_by_krzysiekmonki_600.jpg

   Usuń
  3. Alicja idz do kościoła i pomódl się za siebie bo nie wiesz co mówisz.

   Usuń
 6. Ksiądz Krzysztof Charams, choć fizycznie nie mieszka w naszym kraju, to poprzez jego wypowiedź, z czystym sercem mogę go nazwać wielkim patriotą, jednostką czysto moralną oraz SUMIENIEM kościoła i elity rządzącej, a więc Siłą, która nie pozwoli, by ci, co skrewili przeciw drugiemu człowiekowi zaznali spokoju oraz wolności ducha.Zawsze na dnie ich serc będzie ciążył kamień zła ich intencji ... oraz indolencji ludzkiej empatii ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zola, jak zwykle zgadzam się z Twoim komentarzem i jest mi bardzo miło,że mogę sobie poczytać to co myślę (bez pisania,) bo gdybym napisała, co czuje gdy panoszy się terlikowatość- chyba nie mogłabym wykazać się tak wielkim taktem i umiarem jak TY.Serdeczności.
   P.S. A niby dlaczego mamy być tak bardzo taktowni wobec tych, którzy nie szanują nikogo?

   Usuń
 7. Albo ma przerąbane , bo arcycośtam mu nie darują takiej wypowiedzi, albo....dopiero teraz jego kariera ruszy z kopyta :) na dwoje babka wróżyła :)))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, nic mu nie będzie, to nie Arabia Saudyjska, gdzie trochę kamieni by go przygniotło he he

   Usuń
 8. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=541516586000087&set=gm.1044622432235088&type=3&permPage=1

  OdpowiedzUsuń
 9. Terlikowski z żoną , ks Oko i grupa natchnionych pisowców nie pozwolą na rozwój kariery ks.Ch.: założą fundację na rzecz zwalczania "gorszyciela" , unieważnią jego śluby- twierdząc , że opętany !
  "Takich rzeczy" nie mówi się głośno w Kościele - błogosławiony JP II - nie wyraził na to zgody !!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten dewiant seksualny nie rozumie że jest dewiantem?

  OdpowiedzUsuń
 11. @mm ... mm to znaczy milimetr szarej komórki ? dobre !

  OdpowiedzUsuń
 12. mm3 października 2015 11:19
  Rozumiem ze wg ciebie gej jest dewiantem seksualnym ,pedofil już nie.
  Heteroseksualny ksiądz "mający na boku" kobietę czy "pod bokiem" kuzynkę lub "gospodynie" to norma.Hipokryzja ?oj tam oj tam przecież to tez chłop !

  OdpowiedzUsuń
 13. No to może zacznijmy od szklanki zimnej wody. O ile mi wiadomo, nie ma przymusu zostania księdzem, a jeśli ktoś się na taką drogę decyduje, to chyba doskonale wie, w co wchodzi ? Celibat ma dwojakie znaczenie : stan bezżenny ( w sensie kobiety i dzieci ), ale i, chyba przed wszystkim, WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ SEKSUALNĄ. No to idźmy dalej. Niestety, dopóki ksiądz jest homoseksualistą, to guzik mnie to obchodzi, (a nie bez powodu chyba papież Benedykt XVI mówił o watykańskim homo lobby), ale grozą przejmuje wielowiekowe przyzwolenie krk dla pedofilii, której kolejny przykład mamy właśnie wyciągnięty na światło dzienne ( prawo kanoniczne pedofila osądzi, ha ha ha). Nie bardzo rozumiem, czego ten ksiądz spodziewa się po swoim coming oucie ? Czyli co, chce, aby mimo obowiązującej go w tym zawodzie wstrzemięźliwości, móc sobie żyć w oficjalnym związku partnerskim, nie tracąc przy tym księżych przywilejów ? Chce, aby go odnośny biskup pogłaskał go po główce ( bez takich tam, proszę ), bo sam też jest kochający inaczej ? Przecież w tej instytucji obłuda i zakłamanie to sposób na życie, więc jest mi obojętne, czy go wyklną, czy ekskomunikują. Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. begonijko !
   tak , niezrozumiały jest i desperacki coming out tego księdza . Hmmm, motyle tak mu zawróciły w brzuchu , że za jednym zamachem chce zniesienia celibatu i jednocześnie uznania jego preferencji seksualnych ( och , jak to zabrzmiało ! ) za normę.
   Prawdopodobnie nie doczeka się ze strony Kościoła ani jednego , ani drugiego . Przynajmniej - na razie .
   Może chociaż w szczęśliwym związku uda mu się pozostać !
   No , desperat ... ale możliwe , że to jakaś "jaskółka" w obyczajowości Kościoła ?

   Usuń
  2. Ten ksiądz jest bohaterem bo pokazał światu hipokryzję tej skostniałej instytucji., Teraz rozumiesz begonijko?

   Usuń
  3. Hipokryzji tej skostniałej instytucji nie widzi tylko ten, kto jej zobaczyć nie chce. Mnie do tego żaden kościelny "bohater" przyznający się do swojego homoseksualizmu nie jest potrzebny.

   Usuń
  4. @Begonijka
   Napisałaś dokładnie to, co ja na ten temat myślę i - jak zwykle - precyzyjnie. :)

   Usuń
 14. Wyrazy szacunku jedyny uczciwy w tym towarzychu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczciwy bo pedał ? masz coś nie tak z głową?

   Usuń
  2. Mozna powiedziec, że to było odwazne, nie uczciwe, ale przyznanie się do kłamstwa nie przekreśla 18 lat życia w falszu!

   Usuń
 15. Teraz czas na prezesa zwanego Mniejszym.

  OdpowiedzUsuń
 16. Obiektywnie sądzę, że w świecie watykańskim wielu wielebnych ma pod "pazurami" homoseksualizm lub heteroseksualizm aktywny.... Sorry, taką mamy rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 17. Cholercia, jak tak dalej pójdzie, to Watykan trafi na Allegro !!! :))))

  http://swiat.newsweek.pl/krzysztof-charamsa-polski-ksiadz-jestem-gejem,artykuly,371554,1.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak się atakuje Kościół i Europa staje się bezbożna to przychodzą do niej tacy, którzy w Boga wierzą. Jak dokonuje się na masową skalę aborcji i Europa wyludnia się to przychodzą do niej tacy, którzy mają liczne potomstwo. Europa sama się unicestwia. Im bardziej jesteście przeciwko Bogu im bardziej popieracie aborcję tym bardziej przyczyniacie się do zguby Europu. Nie rozumiecie tego???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokaż mi tych co wierzą w Boga i mają 8. dzieci?
   Pierwsze skrobią się te co na pielgrzymkach zaszły.

   Usuń
 19. Gdyby Krzysztof Charams był gejem ukrytym. miałby poparcie większości kleru, wśród których - homoseksualizm jest powszechny/ jak kościół/. I nie uważam go/ homoseksualizmu/ za zło, a za inność! W odróżnieniu od zbrodni pedofilii, czy też, znanej w kościele - zoofilii!
  Celibat to " prawo " - niezgodne z naturą Człowieka, bo jego seksualność jest bardzo ważnym elementem naszego istnienia! Zatem, jest też / dla wierzących/ - wolą bożą.
  Pomijając fakt, że seksualność i popęd płciowy , występujący także u zwierząt - jest podstawą utrzymania gatunku. W tym ludzkiego!
  W gronie kościelnych , jedną z " tajemnic wiary " - jest ... milczenie! Charams tym swoim szczerym wyznaniem zakłócił ohydną tradycję i potwierdził totalne zakłamanie sukienkowej braci!
  A tego mu hieny, moralizatorzy tożsami z tymi, spod budki z piwem - nie podarują:)
  Już go cały dzień wyklinają, przeklinają, separują! Bo powiedział to, co dla nich jest codziennością, ale codziennością - ukrywaną:) Jako kolejna " tajemnica wiary " - pokutująca, jak i inne - w tej niemoralnej sekcie, od 2000 lat!
  I to właśnie im, pis chce oddać Polskę! Konstytucja zatwierdzająca ten fakt - już czeka! Cholerni zdrajcy!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 20. @Anonimowy 3 pażdziernika 2015 17:22
  Nie rozumiemy, gdyż nigdy Bóg nie był synonimem postępu. Nawet gdy dwunożne zeszły z drzew i użyły pierwszego narzędzia. A pierwszą budowlą na pewno nie był ołtarz, krzyż, rogalik czy gwiazda.

  OdpowiedzUsuń
 21. Chamasa ma pretensje, że wybrał zycie w celibcie. Przecież wybór stanu duchowengo oznacza życie w czystości a więc powstrzymywanie się od zakładania rodziny, współżycia seksualnego na rzecz dóbr wyższych.. .

  Przede wszystkim obnażył swój brak dojrzałości moralnej oraz odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Wybór drogi zyciowej to osobista sprawa każdej odpowiedzialnej osoby i za te wybory ów wybierający ponosi pełną odpowiedzialność.

  Czego szukał Chamasa w stanie duchownym? Skoro nie ma zamiaru zachowywać dobrowolnie złożonego ślubu? Zdaje się, że przez wiele lat podawał się za kogoś zupełnie innego niż był naprawdę.

  Czynienie z upadku moralnego cnoty jest chyba najgorszym przypadkiem hipokryzji, głupoty i śmieszności.
  Te media które zechcą grać Chamasą potwierdzą, że moralnie są bardzo bliskie Chamasie,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moja opinia3 października 2015 17:45
   "Przede wszystkim obnażył swój brak dojrzałości moralnej oraz odpowiedzialnego podejmowania decyzji"
   Dziwne te twoje pojmowanie moralności.
   Upadek moralny ?
   A jaki to łaskawco, upadek? Idac "kościelnym tropem"
   Przecież ta jego wypowiedz to była spowiedź.Spowiedź głośna bo publiczna !
   Było i "wyznanie grzechów " No i zadano mu pokutę Tez publicznie i głośno
   Ci co dalej po kruchtach,plebaniach,pałacach robią to samo i tak samo tyle ze po cichu,sa wg ciebie dojrzali moralnie i nie można ich nazwać hipokrytami
   Ci co się nie ujawnią, a jest ich tysiące są mądrzy,i moralni A ze oszukują ?oj tam oj tam przecież tak robią wszyscy.

   Usuń
 22. Ks. Witold Bock, współtwórca Areopagu Gdańskiego ...
  www.trojmiasto.pl/.../Ks-Witold-Bock-wspoltworca-Areopagu-Gdanskie...

  Wolałbym jednak, żeby Charamsa - postąpił tak jak to zrobił gdański Bock. Zrzucił sukienkę i poszedł swoją, uczciwą już - drogą:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 23. markiz d' Owalgodechą3 października 2015 19:51

  Zrobiłem sobie pewnego rodzaju retrospekcję.Wywód swój kieruję do ludzi którym nieobce jest myślenie abstrakcyjne i wyobraźnia przestrzenna. Układ 0 - 1. Niech "0" oznacza mężczyznę (to uprzejmość) "1" kobietę. Od "0" do "1" iest jeszcze 1/2, 1/4, 1/16, 1/32, ........... aż do "0" w lewo, lub do "1" w prawo.To o cechach fizycznych.Podobnie jest też z cechami psychicznymi. Dlatego są "baby z jajami" oraz "zniewieściali chłopaczkowie".Też nie jest niczym dziwnym kobieta w męskim ciele i mężczyzna w ciele kobiety. Tak było, jest i będzie. Taka jest natura rzeczy. Komu się to nie podoba - juj mu w Oko. Dlatego też nie widzę żadnego powodu aby swoje hetero czy homo skłonności wpisywać na sztandary.Bo i po co, skoro to nie jest niczym niezwykłym w naturze, nie tylko ludzkiej.Żyj sam i daj żyć innym. Religii do tego mieszać nie będę, choć można byłoby się powozić po niektórych jej wyznawcach jak po "łysej kobyle".Tym zakończę, bo obok słyszę miły uszom mym bulgot czystej ojczystej i czuję przecudny zapach karminadli.

  OdpowiedzUsuń
 24. Rzesze chińskich gejów żenią się z lesbijkami, by ukryć swoją orientację przed otoczeniem i uszczęśliwić rodziców. Wolą zachowywać pozory niż znosić presję społeczeństwa. Wiele z takich „lawendowych małżeństw”, jak się je nazywa, ma również dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 25. Oj tam U nas powiedzą frajer
  No frajer.taka fuchę i to za euro porzucić? Takie pieniądze niewspółmierne do wkładu pracy?I jeszcze ta pewność zatrudnienia.No frajer
  A nie mógł tak jak nasi koloratkowi ? Cicho sza, byle na plebani .Cicho sza a jak się wyda to i tak wierne owieczki zasłonią swymi piersiami i nie uwierzą a przełożeni wybaczą.Jak nie raz "wybaczali"
  .Choćby prokuratory sady i skazania,ba przyznanie się sprawcy Oni nie wierzą.Ot ciemne siły,pomówienie i mafia
  I tak ze jeszcze nie było komunikatu "o chorobie psychicznej","stanie zdrowia "i ataku serca,oraz odwiezieniu do kliniki.A potem naglą i niespodziewana śmierć I 'wieczne odpoczywanie daj mu nasz panie'
  No frajer.Byłby jeszcze poczekał parę miesięcy i wysłano by go na Dominikanę bo tam vacat i by reprezentował.
  A tak spieprzył cala swoja karierę wśród tych, jakich tam pełno Tyle ze zachowują"cnotę milczenia"
  bo korporacja nie wybacza nigdy Bo korporacja będzie się mścić do jego końca.
  Juz sie msci Juz "postanowiła" Co było do przewidzenia Amen

  OdpowiedzUsuń
 26. Duchowieństwo to nie jest zastępstwo tego, czego nie możemy osiągnąć w życiu świeckim.

  OdpowiedzUsuń
 27. Stasiowi do przemyślenia bo nie tym co pyskują nie przestrzegając
  A przecież "powiedziane zostało!"
  "Jeśli twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli cię nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jedną lub dwie osoby. ‘niech cała sprawa rozstrzygnie się w oparciu o zeznanie dwóch lub trzech świadków’. Jeżeli ich także nie posłucha, powiedz o tym Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie posłucha, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. (Mt 18, 15-20)."
  NO TO ON POWIEDZIAŁ Bo go nie słuchano.
  Co was tak oburza głośna i publiczna SPOWIEDŹ księdza !!
  Wolicie naszych hipokrytów O" narodzie Dulskich"

  OdpowiedzUsuń
 28. Oto nasza Polska w pigułce. Wulgarni zakonnicy, zakonnice sprzedające nieruchomości z lokatorami, zakonnicy każący dzieciom całować się po nogach, afery pedofilskie, miliardy na lekcje religii, media kościelne, które zbierają cegiełki .... i wszystkie te skandaliczne sprawy .... rozpływają się... A księdza homo sie depcze. Księdza ujawniającego anomalie w KK się "likwiduje". Kiedyś usłużny sędzia stawał na baczność odbierając telefon z komitetu, dziś salutuje biskupowi. Żałosne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kościelni doskonale zdają sobie sprawę, że promowana przez nich " boskość " - nie istnieje!
   Służy jedynie - jako narzędzie, w ich brudnych łapach do: odwracania znaczenia najpiękniejszych słów świata, takich jak - choćby - miłość, do manipulowania tymi, którzy są na tę manipulację - podatni.
   Kościół to najgorsze wydanie sekty, bo obdarzone największymi wpływami i największą siłą oddziaływania. Sprytnie, od stuleci - wykorzystujący potrzebę " wiary " - do podporządkowywania, zdobywania władzy, wpływów politycznych , a przede wszystkim mamony!
   Jak smutny żart można przyjąć ich nachalną propagandę, że mają monopol na pośrednictwo pomiędzy nieistniejącą boskością, a człowiekiem. Gdyby w głoszoną boskość wierzyli - byłoby to przeszkodą w promowaniu takiego draństwa, jakiego się dopuszczają...
   Ale.. oni nawet nie boją się kary, od tego domniemanego Absolutu, którego istnienie każdym uczynkiem - sami podważają:) Dlaczego?
   Stanisław

   Usuń
 29. To co oni nazywają "roztropnością" w świecie świeckim nazywa to się ciągiem zwlekania mówienia nieprawdy lub półprawd,skrywaniem pod dywan,ukrywaniem winnych przestępstw mataczeniem,przenoszeniem do innych parafii w sumie działaniem by "owieczkom" zdarzenie wywietrzało z głowy.
  Po 400 latach powie ze Giordano Bruno czy Indianie niesłusznie i przeprosi lub uzna myliliśmy się albo dokona cichego"przyzwolenia" jak na sekcje,przeszczepy szczepienia ect.Kiedyś "roztropnie" zezwoli się i na aborcje czy uzna "in vitro"
  To tak jakbyś" uznał za roztropność" nie oddawanie długo komuś od którego uzyskałeś pożyczkę bo przecież widać ze jak oddasz to on to przepije,dzieci rozpuszczą a zona.....
  I bronisz swej "roztropności" przed sadem
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń