sobota, 10 października 2015

Polityka "prestiżu"PiS obiecuje, że po wygranych wyborach powstaną województwa środkowopomorskie i warszawskie. Wg wojewody Jacka Kozłowskiego dla stolicy nie będzie to żaden wstrząs, ale reszta obecnego województwa mazowieckiego może mieć nie lada kłopoty. Najlepszym przykładem, czym kończy się polityka "prestiżu", której hołduje PiS, jest lotnisko w Radomiu. 
Poprzednie władze z PiS, wpompowały w lotnisko 120 mln, zatrudnili tam 140 osób od roku, a do tej pory z lotnisko w Radomiu odleciało ok. 100 pasażerów!!!. Jeden pasażer kosztował ponad milion zł. To najdroższe lotnisko świata!!! Ale spoko, PiS znajdzie jakieś zdjęcie Prezydenta Komorowskiego i będą krzyczeć że to nie ich ręka wydała te miliony!! I byłby sukces z tym lotniskiem gdyby przy budowie tego  skorzystano z doświadczenia pana Antoniego, a tak dupa blada.

Ale teraz, po ostatnim orzeczeniu TK w sprawie "klauzuli sumienia" to też się może zmienić. Bo jeżeli jakiś pilot z klauzulą sumienia stwierdzi, że latanie jest wbrew prawu bożemu (bo przecież gdyby bóg chciał, aby człowiek latał, dałby mu skrzydła, nie?), będzie musiał wskazać lotnisko z pilotem bez sumienia. No to wtedy TYLKO RADOM. Wszak to lotnisko jest prawidłowo pokropione i ochlane ! W Częstochowie i w Licheniu też by się przydało jakieś lotnisko,  byłoby super wotum wdzięczności PiSu dla ambony za hejt... 

Jak się PiS dotyka czegokolwiek co wymaga kompetencji, to nieszczęścia wychodzą. Ale jak ludzie nie giną to tego tak nie widać. A to że PiS gospodarczo jest całkowitym zerem, to żadna nowość, to jest znak szczególny ich rządów. Wybitne osiągnięcia PiS-u, jak lotnisko w Radomiu, dworzec PKP we Włoszczowej, Możejki, ukraińska stocznia w Gdańsku, pozwalają mieć nadzieję na więcej. Zapewne wkrótce powstanie Kopalnia Węgla w Świnoujściu, rakiety będa produkowane w Zakopanem, ale już fabryka krzyży tylko w Krzyżowej. Do Szwecji będą odprawiać z portu w Toruniu etc....Dla prezesa nie ma rzeczy niemożliwych, najwyżej przestawi góry i przesunie się rzekę czy dwie, a co ?

Tak więc lotnisko w Radomiu jest tylko jednym z etapów budowy Wielkiej Wolski. Razem z transoceanicznym portem w Elblągu, peronem we Włoszczowej, Chrystusem w Świebodzinie, Lechem na Wawelu narazie stworzą małą całość. Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Nie bój się latać, jeszcze się nie zdarzyło aby samolot nie wrócił na ziemię.21 komentarzy:

 1. Panprezes, co to go " łatwiej " przeskoczyć - niż obejść, dał paszczą przykład znamienity - swojej wiedzy i aspiracji filmowych.
  Otóż panuprezesowi wyrażnie nie podobał się wiekopomny film o rotmistrzu Pileckim, bo nie epatował należnym rozmachem - co wywołało słuszny i uzasadniony gniew karła. Po premierze, powiedział mniej więcej tak:
  "Jak pis dojdzie do wadzy, to taki film nakręci sie w holiłudzie, z najlepsymi aktorami i na najwyższym poziomie. Polskie na to stać i Pileckiemmu też sie należy !"
  Panprezes nie raczył "powiedzić" jakimi środkami zmusi ten " holiwód " do spełnienia zadania, ale osobiście nie wykluczam działań zbrojnych, poprzedzonych notami dyplomatycznymi skierowanymi do władz USA:)))
  Pis przecież wszystko może... Nawet jak Wiśle każą płynąć z Gdańska do Krakowa, to cholera jedna - popłynie:))))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 2. A ile ich kosztowało przekopanie Mierzei Wiślanej? Bo chyba, tak jak obiecywali, przekopali! A na Żoliborzu też jest lotnisko? nie ma? no to będzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znając argumenty PISu nigdy do porażki się nie przyzna.Będą kluczyć w koło powtarzać te same zdania ale bez przyznania się do błędu.Za to wyborców im przybywa spodziewać się należy że o takich samych poglądach aby zepsuć to co dobrze funkcjonuje

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, o ile w całym dzisiejszym mazowieckim PiS nie może liczyć na pewne wygrane w wyborach, o tyle w Mazowieckiem bez Warszawy ma to jak w banku. Co do lotniska i podobnych inwestycji, to są metody na zdobywanie przez PIS głosów za publiczne pieniądze. Nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja se tak siedze,popijam (resztki po klientach na zlewozmywaku-:)))) i tak se mysle;
  1/3 spoleczenstwa boi sie dojscia do wladzy PiS. 1/3 boi sie dojscia do wladzy. Pozostala 1/3 po prostu sie boi. Ale jest 100 -tysieczna" intrepid group", ktora niczego sie nie boi!
  Jedza,pija,lulki pala, mlodocianym "dogadzaj" etc.; Dla nich PiS ,PO & Co. to sami swoi!
  Milego "likendu" zycze;

  OdpowiedzUsuń
 6. I tak będzie wyglądała cała polska gospodarka pod rządami PiS.może z wyjątkiem górników bo im straSzydło na polecenie prezesa podsypie gotówke.

  OdpowiedzUsuń
 7. A jak gotówki zabraknie dla górników i ochrony Yara czy dla potwora z Torunia, to siem weźmie pożyczkę od bankierów nacji handlowej pod zastaw kopalni, stoczni albo gazoportu w Świńskim Ujściu. A co !!! Nie my budowalim, za to my zastawim ! Pecunia non olet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Decyzje rynkowe powinien podejmować rynek i ten, który na tym rynku chce zarobić, a nie urzędnik, który chce żeby coś ładnie w reklamówce miasta wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie tak. Są pieniądze z Unii to trzeba je wydać. W ten sposób powstają parki rozrywki, baseny czy lotniska w pipidówkach. Pieniądze publiczne trafiają do lokalnych bonzów od budowlanki a ci się dzielą z samorządowcami i to całkiem legalnie. I tak to się kręci a miliony trafiają do prywatnych kieszeni.

   Usuń
 9. PiSy tak pozmieniają w Polsce ze Warszawa bedzie siegac do Radomia - lotnisko bedzie jak znalazl

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że o tej niegospodarności dowiadujemy się na kilkanaście dni przed wyborami. Taka wiadomość dzisiaj to musztarda po obiedzie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lotnisko w Radomiu niepotrzebne, ale województwo już tak. Wystarczy popytać mieszkańców Słupska czy okolicznych mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie, mieszkańcy Słupska mają dużo do powiedzenia na temat województwa radomskiego hihihi

   Usuń
 12. Wszędzie gdzie "rządzi" PIS pojawiają sie tego typu pomysły. Najdziwniejsze, że ludzie nadal ich popierają.

  pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci ich wyborcy to bezrobotni, alkoholicy, mohery, lenie, pseudo-rencisci itp Ci ludzie chcą nam urządzic ten kraj po wyborach, tak jak go sobie wyobrazają. Niewykluczone, ze im się uda i 26 pazdziernika obudzimy się w ich Polsce.

   Usuń
 13. GrazynaDoverhagen11 października 2015 09:59
  Ludzie !!? Przecież to co wyprawia PIS robione jest "pod idiotów"
  Kto "z wykształciuchów" dziś uwierzy, ze tamte okrzyczane afery to były "dęte. sprawy"
  "Wykształciuch" po zapoznaniu się z wyrokami sadowymi,umorzeniami i płaconymi za niesłuszne oskarżenia odszkodowania
  Bo kto śledzi dalszy ciąg spraw które oni okrzyczeli aferami No kto?
  Gdyby co to wątpiącym powie się "my wiemy" kto zacz ta blondynka sędzia,"jakie to resortowe dziecko" ten sędzia czy prokurator
  I jest jak z tym zegarkiem"jemu ukradziono ale publika mówi on ukradł
  Kto" z wykształciuchów" uwierzy w bredzenie Macierewicza mając w głowie wiedze choćby podstawowa z zakresu fizyki czy chemii.
  A ciemnemu ludowi wbito w łeb ze fizyka i chemia sa po Macierewiczowemu bo on ma "profesorskich ekspertów" /no to co ze sami przyznają ze blefują/.
  Dla nich węgiel w piwnicy ,znaczy był pożar.Węgiel powtarzam nie popiół "z węgla"
  Wszyscy? dziś, afery PO bo nagrania !
  I nikomu do łba nie wpadnie myśl,ze z tych nagrań publikują ci, co to chcą by było upublicznione Czy to jest całość nagrania czy był montaż i te wypowiedzi jakie były "potrzebne" do oplucia
  I nie zastanawia nikogo iż na tych nagraniach nie było nikogo z PIS
  A przecież zasada iz "robi" ten co odnosi korzyść dalej jest aktualna
  A kto odniósł korzyść ? Kto to zmontował ? No to się dowiemy !
  http://polska.newsweek.pl/afera-tasmowa-w-aferze-tasmowej-wszystkie-tropy-prowadza-do-pis-,film,372050.html

  OdpowiedzUsuń
 14. PiSi elektorat to ludzie zagubieni we współczesnym świecie. Marzy im sie powrót do czasów młodości (którą zawsze miło się wspomina) czyli epoki gdy państwo decydowało za obywateli. Takie złudzenia oferuje im Jego Wysokość Karypel. Nie ważne, że nawet gdyby miał władzę absolutną, to z obietnic będą nici a efektem będzie totalna rozpierducha w gospodarce i polityce. Jak widać po przekroczeniu pewnej granicy zdolność do przewidywania skutków (również własnych poczynań) jest ograniczona, co po Karyplu widać i słychać. Może to tłumaczy wysoki odsetek wierzących w cuda ? On to widzi po sobie i taką miarą mierzy swój elektorat. Bo nie wiem jak to racjonalnie objaśnić. Zreszta rodzinie dawno przykazałem , gdy zacznę zachowywać się nieracjonalnie (w życiu i za kółkiem), to mają mnie zrzucić z najwyższej góry w okolicy, abym rodzinie kłopotu i wstydu nie czynił. Można to przelać na papier w prosty sposób. :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Przydałby się wehikuł czasu, który by nas przeniósł w jakąkolwiek datę, byle już po 25 października br. Niedobrze się robi...

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziwne, że PIS się tym osiągnięciem nie chwali :)))))

  OdpowiedzUsuń
 17. Na chwilę obecną ta inwestycja wydaje się być zwyciestwem idei nad zdrowym rozsądkiem, może gdyby na wschodzie było normalnie i wymiana towarowa by istniała to ten interes miałby szanse powodzenia jak w dawnych latach

  OdpowiedzUsuń
 18. Miejsce wymarzone dla uchodźców.

  OdpowiedzUsuń