środa, 16 września 2015

Znów nasrał w gniazdo....ten ptak

Prezydent Duda do angielskiej Polonii: nie wracajcie


List otwarty

Paweł Wroński
"Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby urzędujący prezydent źle mówił za granicą o własnym kraju. I jeszcze nigdy nie zdarzyło się w relacjach między prezydentem a polonią by ten powiedział: nie wracajcie do kraju, tam nie ma dla was warunków, lepiej żyć za granicą.
Każdy z nas wie, że Anglia jest bogatsza, Stany Zjednoczone potężniejsze, w Szwecji lepiej się żyje, a we Włoszech jest cieplej. Do tej pory jednak polscy politycy robili wszystko, by Polacy którzy wyjechali wracali do kraju zasilając go swoim doświadczeniem, pracowitością, entuzjazmem i chęcią pracy dla Polski.
Prezydent swoja opinię o współczesnej Polsce przedstawił na spotkaniu z mediami polonijnymi, na które nie były wpuszczone media krajowe. Wcześniej w innym tonie wyrażał się na przyjęciu w ambasadzie.
Pytaniem jest co chce w ten sposób osiągnąć. Czy chce Polonię wpisywać w propagandę klęski, którą jego macierzysta partia propaguje w kampanii wyborczej? Czy chce aby hasło "Polska w ruinie" przekroczyło granice Rzeczpospolitej? Czy może uważa, że media krajowe w niewłaściwy sposób przekażą jego myśli?
Efektem jest przedstawienie Polski jako kraju upadłego. Polska nie jest krajem upadłym i mam nadzieję, że Andrzej Duda nie chciałby kraju upadłego prezydentem być".

Duduś jak widać, lepszy od Fotygi. Jak widać mistrz dyplomacji. Oj jeszcze niejednym nas zadziwi. Facet pieprzy coś jak potłuczony, jakby był działającym na emigracji dysydentem ktory zwiał z kraju przed prześladowaniami i próbuje montować jakiś ruch sprzeciwu a to wśród Polonii, a to wśród przywódców wolnego świata. W polityce, nawet na szczeblu gminym, trzeba trzymać język na wodzy. Skoro Duduś jest pozbawiony tej najważniejszej w polityce umiejętności, nie mógł zrobić żadnej kariery, był posłusznym kapciowym u Lecha i w tej roli działał u Jarosława który nie wierząc w zwycięstwo wystawił go do odstrzału bo przegrana w wyborach, jakichkolwiek, jest dla każdego polityka obciążeniem. Ale Duduś wygrał ku zdumieniu wszystkich. Jeszcze będzie Jarosław żałował, że nie  wystawił fiuta Hofmana.

A Polonia gratuluje Panu Dudzie samokrytyki. Po wygranej przez niego prezydentury nie ma po co wracać. A gdyby jeszcze - nie daj Boże - PiS doszedł do władzy to taki powrót mógłby być tylko katastrofą. Dziękujemy za szczerość.87 komentarzy:

 1. Niech ten,pożal się Boże prezydent też nie wraca już do Kraju,skoro tam na obczyźnie tak mu dobrze,uroczystości,bankiety..Po co ma wracać do Kraju,który jest w kompletnej ruinie,a bieda już nawet nie ma siły,aby piszczeć? Arrivederci,hasta la vista!

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże mój !
  Mieliśmy już jednego prezydenta na uchodźstwie...
  ...gdyby i ten tak zechciał .... ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy wymagający od obywatela RP Dudy Andrzeja - aktualnie pełniącego nieudolnie fuchę Prezydenta RP [bo dla niego to przecież fucha nie funkcja] - taktu i kultury, sam jest podświadomie bez taktu i bez kultury. To jest przecież owo wychwalane przez panaprezydentową mamusię "katolickie wychowanie" - gryź rękę, która cię karmi.

  OdpowiedzUsuń
 4. taaa,kraj w ruinie,jeno tacy wybrańcy jak Duduś,jego mamuśka z tatuśkiem mają się nieźle,a nawet bardzo dobrze. A ta hołota niech dalej zasuwa na zmywakach w Londynie,bo w zrujnowanym kraju nawet zmywaków brak:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czepiajcie się Dudy. Od kogo niby miał się nauczyć dyplomacji ??? Tak tylko pytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O matko Przecież to "wychowanek" tego co to samotrzeć w Tu 154 atakował "ziemie smoleńską" i zginał bohaterska śmiercią lotnika w wybuchu a.la Macierewicz.
   Toz to on który skrzętnie pozbierał z kancelarii te bezcenne zapiski i etykiety z butelek,nazwane "testamentem Lecha" Toz to ten co tak chętnie spijał z ust wszelkie dokonania Fotygi.
   Toz to ten który to przyjął jako zasadę w dyplomacji i rządzeniu zasadę zwaną "foch polski" i stosować "nie przyznawać się do niczego"przekręty nadużycia "to nie ja" i czyścic po sobie /gdyby co/ ważne papiery.
   Toz to dobru urzędnik,uczeń i spadkobierca a nade wszystko wdzięczny tym co go z niebytu wynieśli na najwyższy urząd.
   Jestem z PIS-u ,jak widać słychać i czuć.

   Usuń
 6. Zwyczajne żałosne s..synstwo dla potrzeb kampanii wyborczej PIS .
  To jak tłumaczą te wypowiedz urzędnicy prezydenta /min Łopiński w telewizji/ jeszcze bardziej to wrażenie pogłębia..
  Gorzej bo, uważają nas za idiotów.
  I pytanie zasadnicze Czy rządzi tu taki mechanizm postępowania czy myślenia ?
  Jesli nas wybrali jeśli nam "zawierzyli" to idioci /inaczej nie może być/ dlatego dalej traktujmy ich/wyborców/ jak idiotów.Bo inaczej nie przyswoją ,nie pojmą.
  Gdyby ta wypowiedz padła z ust Prezydenta Komorowskiego,na cała Rzeczpospolita darliby pyski "Zdrada hańba" i "przypominali"Polska jest naszą Matka a o Matce nigdy źle"
  Taka to "ich mac" podwójna moralność

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszelkie komentarze są tu zbyteczne. Wystarczy jedno słowo: DUPEK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pomoże nic, bracie mój,
   gdy na tronie siedzi...
   [z Brassensa]

   Usuń
 8. O Wałęsie można powiedzieć wszystko. Ale trudno sobie wyobrazić, aby będąc za granicą mówił źle o swej ojczyźnie i zniechęcał rodaków do powrotu. On nawet przesadzał z tą "drugą Japonią", ale była w tym słowach jakaś pozytywna, optymistyczna energia mająca Polakom dodać optymizmu i wiary w siebie. Może i naiwna, ale patriotyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kroko, tak kto jest, jak się wystawia gońca, aby robił za szefa wielkiej korporacji.

   Usuń
  2. Do niego nie dotarlo jeszcze, ze jego kampania się skończyła, on niestety został prezydentem, więc niech się weźmie do roboty zamiast latać po kościołach i robić kampanie StraSzydlo i PiSlamistom.

   Usuń
 9. Zdania wyrwane z kontekstu. Ale Prezydent Duda miał rację, rząd PO nie zrobił przez 8 lat nie zrobił nic aby ludzie mogli wracać z emigracji. Mimo że takie właśnie hasła, związane z powrotem z emigracji, głosił we wrześniu 2007 roku Donald Tusk na spotkaniach z Polonią w Londynie. Z całości wystąpienia krytyka była jasna i dotyczyła rządów PO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy słyszał kiedyś anonimowy takie trudne słowo, jak DYPLOMACJA ? A nawet jeśli anonimowy słyszał, to czy rozumie, co ono oznacza ??? I z jakiej to paki pisowski celebryta , żartobliwie nazywany prezydentem krytykuje rząd ( jaki by nie był), skoro z definicji funkcji prezydenta powinien reprezentować PAŃSTWO, a nie swoją partię ?

   Usuń
 10. W zasadzie to Duda, powiedział prawdę, po co mają tutaj wracać, aby pracować za 12 zł na godzinę brutto, skoro w WB , Irlandii, Szkocja zarabiają minimum 60-70 zł na godzinę netto. Żaden rząd nie zrobił nic aby w POlsce zarabiało się tyle, aby można godnie żyć i żaden rząd nic nie zrobi bo Polska jest po prostu biednym krajem.

  OdpowiedzUsuń
 11. atkabe16 września 2015 12:38
  Mysl to nie boli Jeśli tam pojechali i zarabiali minimum np 60 -70 zł.godz.i to najczęściej w nie swoich zawodach,jeśli wrócą to te zarobione a i może zgromadzone pieniądze mogą inwestować np w swoje biznesy.Tak zrobiło setki "powracających, z różnym skutkiem Jedni sobie chwalą inni zbankrutowali Jak to w życiu. I w tym leży "rozwój Polski"
  I Duda zamiast powiedzieć wracajcie by w Polsce np inwestować a MY zrobimy wszystko bo wam to ułatwić powiedział "ja bym nie wrócił, na waszych miejscach .
  Resztę sobie już sam "dośpiewaj" o roli prezydenta RP

  OdpowiedzUsuń
 12. Drogi "atakbe"... Czy twoja mózgoczaszka w swym przestronnym pustostanie mieści taki drobiazg jak porównanie kosztów utrzymania i wysokości angielskich zarobków w stosunku do polskich odpowiedników??? Czcij Du*ę, wierz w Du*ę, a nawet całuj Du*ę w dowolnie wybrany punkt jego organizmu, spróbuj jednak zmusić swoją szarą masę mózgową do myślenia...

  OdpowiedzUsuń
 13. Im dłuzej ktos jest tam,tym trudniejszy powrót tu.Bo się wrasta,zapuszcza korzenie,przyzwyczaja - do swojej pracy,ludzi,szkół swoich dzieci.To oczywiste.Nawet jeśli tam zarabiają więcej, to nie na tyle,by mieć na koncie odlozoną okragłą sumkę na zakup domu,mieszkania,rozkrecenie własnego biznesu w Polsce lub życie z odsetek na emeryturze,bo na ZUS raczej nie mają co liczyć:)Bo Polska wcale tanim krajem nie jest.Ktoś myślacy doskonale to rozumie,ale jak widać,nasza pożal się boze"głowa państwa" niekoniecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kaczyński pokazał dziś w Sejmie odrazajaca gębę nacjonalistycznego ksenofoba zerujacego politycznie na ludzkim nieszczęściu. Ceausescu z Żoliborza. Polacy, wybudzcie się z zaczadzenia, odrzuccie truciznę szczucia i zascianka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki jest : " szczyt szczytów " pospolitego, tępego qrewstwa?
   To właśnie zademonstrował kaczyzbawca, dziś - w sejmie!!!!
   Nawiązując do tego kaczego " argumentu ", że we Włoszech udostępniają uchodżcom kościoły, a "one" tam szczają / o zgrozo / , uważam, że gdyby polskie kościoły udostępniły uchodżcom / w razie potrzeby / swój dach, na chwilowe miejsce zakwaterowania - to byłoby najlepszy i JEDYNY w historii: humanitarny uczynek tej zbrodniczej organizacji !
   Stanisław

   Usuń
 15. Jezdem wielce zmartwiony żem Yarozbawa live nie oglądał w Sejmie, lecz byłem w terenie dzikim.
  Wracając, ledwie wsiadłem do furki, usłyszałem na falach radia (tego co to na niemieckim pasku...) że Yaro żyje i daje paszczą czyli STARE WRÓCIŁO !! Allach akbar !! Cywilizacja nasza trwa i trwa ich mać !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Poszłoo, Ty się szwendasz gdzieś po dzikich terenach, a tymczasem stary odyniec wylazł z leśnych ostępów i zrobił w sejmie "rejtana". Ja zresztą też nie słuchałam, 30 sekund nagrania zupełnie mi wystarcza...P.S. Lepiej brzmi NOWE WRÓCIŁO ( ktoś tak kiedyś nazwał polityczne kręcenie się, jak g... w przeręblu) bo przecież PiS szykuje nam DOBRE ZMIANY !

   Usuń
  3. Faktycznie "stare wróciło" to brzmi prostacko. Mea kulpa !
   Piwnicę wyremontowałem, żelazne zapasy jest gdzie zgromadzić w razie godziny "W", ściany grube to wytrzymają, może nie tyle co "Riese"... Pytanie na ile się przygotować ? Jedna kadencja czy po kwartale doopnie z hukiem dziobem o beton ? Jak tej PIZDOBROCI Naród otrzyma zbyt wiele, to organizm może nie zdzierżyć... a wówczas jakaś gwałtowna reakcja i kto wie co to będzie ? Czy wobec niepewnych perspektyw pozostaje nam tylko modlitwa ?? Eee, po moim trupie !!!! "Kozakiewicz" i do przodu !!!

   Usuń
  4. "Kozakiewicz i do przodu" ...ładne określenie. Ja, prosta kobieta Ci to przyznaję, Poszłoo ! Ludzie, jak to ludzie, zupełnie jak w żydowskim ( tak, tak, jestem żydówką, masonką i cyklistką - co prawda na rowerku stacjonarnym, ale zawsze) przysłowiu : "jesteś za słodki, to cię połkną, jesteś za gorzki, to cię wyplują". Nie dogodzisz i szybko się niecierpliwią, wszystko chcą TU i TERAZ. No to pożyjemy, zobaczymy. Sytuacja w Europie wygląda nieciekawie ... i na tym panprezes będzie jechał. A że spuchnie, to pewne , jak w SKOKu, to tylko kwestia czasu.

   Usuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś niektorym pamięć szwankuje.Do powrotu do kraju najbardziej zachecały kaczory - Lech kaczyński w radio ma ryja,Jarosław w 2014 napisał list do Polonii w Uk , ktory w londynie oczytał niejaki Szczerski.Bardzo zachecali do powrotu.

   Usuń
  2. Nie przejmuj się tą paplaniną stałego trolla. Oni po prostu nie lubią ośmiorniczek, bo są "obrzydliwi". Wolą prostą, robotniczą zagrychę pod wódeczkę, taką jak zbrojne ramię PiSu - szef tzw. Solidarności na 7 piętrze hotelu "Bałtyk".

   Usuń
 17. Szczera Prawda16 września 2015 19:17 Chyba "trzecia góralska"
  A co ten twój kuzyn porabiał w tym banku ,Konserwował powierzchnie płaskie Tez lepiej płatne niż u nas.
  W Polsce gdzie spojrzysz banki poszukują pracowników mających staż znajomość języka /szczególnie angielskiego/ kuzynek "pętał się po Polsce" I nic nie znalazł?Gratuluje kuzyna
  Odnośnie wypowiedzi Dudy za granica wolałbym jednak by prezydent, bać co nie bać,mojego kraju podczas pobytu ,gdziekolwiek za granica, "nie srał we własne gniazdo"
  Bo on nawet nie miał odwagi powiedzieć "Ja wszystko zmienię" w domyśle jeśli Kopacz będzie taka uprzejmie lub jeśli nowy rzad będzie PIS
  I wyszło takie same pieprzenie jak w przypadku obiecanych 500 złotych
  Gdyby tak postępował prez Komorowski, wraz kumplami darłbyś pysk i przytaczał "5 prawd Polaka:"

  OdpowiedzUsuń
 18. Kraj dotkniętych zanikiem pamięci...
  Pisi, wolski i kaczy prezydent Duda, wiele czasu - w kampanii wyborczej - poświęcił, w wynajętym lokalu / wcześniej tam był " duda sklep" / - propagandowej akcji wyborczej, pt: " Dudaporadyprawne ".
  Darmowe usługi i porady prawne, pod " światłym kierownictwem " mojego ulubieńca, byłego sędziego i aktualnego bezkrytycznego pisiego europosła - ryżego Wojciechowskiego. Żurnaliści aż piali z zachwytu i pokazywali ten " pomysł " po stokroć, a może i po tysiąckroć!
  Dzięki ogłupiałemu społeczeństwu i wyjątkowej nieporadności byłego prezydenta - Duda wygrał, a wrez z tą tragedią - całkowicie zniknął : dudowy pomysł na " dobroczynność " !
  NIE ma darmowych porad, nie ma Wojciechowskiego, nie ma kancelarii. " Nie ma nic " - jakby powiedział Kononowicz! Nie ma i nie będzie!!!!
  A żurnaliści? A pochlebcy i piejący na temat " dobroczynności " dudowatej? Zniknęli... Zniknęli jak efemeryda, jak zły sen, jak halucynacje narkomana!
  Nie zapytają, nie skrytykują, choć WIADOMO,, że DUDA łgał - jak bura suka!
  Takich przykładów można przypomnieć więcej - a to dopiero początek " rządu " pisiego prezydenta w Pałacu Prezydenckim!
  Żurnaliści: żryjcie ryby! Ryby poprawiają pamięć:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żurnalistyka polska - z małymi wyjątkami - całkowicie zanurzyła się w gównie! Kreują i JUŻ nie dopuszczają innej opcji - jak wygrana wariatkowa, w najbliższych wyborach!
   Zwiększyła się też - przynajmniej dwukrotnie - liczba " pisich gadających łbów " - w me/n/diach: publicznych i prywatnych. Zwłaszcza prywatnych... Chcą kupić sobie " łaskę " panakaczyńskiego oraz odpokutować winy: innych poglądów, które wyszeptywali - wcześniej - choć bardzo nie śmiało!
   Gryzipiórki, tchórze, pieski o zmiennych poglądach, koniunkturaliści z długopisami i kopiowymi ołówkami w łapkach:
   Panprezes nie da się przebłagać! Pan prezes pamięta! Pan prezes już szykuje na was bata!
   Stanisław

   Usuń
  2. Oj tam, oj tam... O właściwą pamięć historyczną też PiS stosownie zadba. Byle tylko wygrać te wybory..., nie ważne jakim sposobem, nie ważne, że wbrew polskiej racji stanu... Ważne, żeby wreszcie k...a my!
   Grunt to własciwa polityka historyczna... http://fakty.interia.pl/polska/news-nowa-propozycja-pis-dotyczaca-dzialania-ipn,nId,1887609
   Pomyślności.

   Usuń
 19. Oczywiście że sa idiotami, skoro dają się wodzić za nos watykańskiej bandzie, pasożytującej na Polsce i zatruwającej umysły Polaków niczym Yersinia pestis. Od strony praktycznej dobrze opisuje to Krzysztof Pieczyński, choć co do teorii można dyskutować. --> http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzysztof-pieczynski-kosciol-zahipnotyzowal-dwa-miliardy-ludzi/t15s2
  Utrwaleniu tej postawy że człek śmieciem jest, służy powtarzanie w modlitwach " Panie nie jestem godzien..." , a dźwięk dzwonów ma przypominac na każdym kroku kto tu rządzi na polach i lasach; podobnie jak cień wieży koscielnej i organizacja marnego żywota - od spędzania grzechu pierworodnego, komunie pierwsze i drugie (hahaha !!!) , bierzmowania, śluby, itp - większość zadoptowana z czasów przedchrześcijańskich. Żadna wiara - to czysta polityka i tylko o władzę tu chodzi, co widac na każdym kroku a patryjociki łykają to niczym gęś kluski, bo tak im to zasugerował jeden czy drugi karypel. Tfuuuuuuj !!

  OdpowiedzUsuń
 20. Przecież to jest wypowiedź Donalda Tuska, słuchajcie i czytajcie ze zrozumieniem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tiaaaaa...Tyle że jest to wypowiedź Donalda Tuska z września 2007 roku ( wytęż wzrok, manipulatorze), czyli w kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami parlamentarnymi 2007 roku, kiedy to Donald Tusk nie był ani premierem, ani prezydentem, tylko szefem partii opozycyjnej i mógł sobie gadać, co chciał i kiedy chciał ...jak każdy polityk w kampanii. Urzędujący prezydent natomiast ma inne zadanie. Ma reprezentować PAŃSTWO, a nie robić kampanię wyborczą swojemu szefowi, czyli panuprezesowi.

   Usuń
  2. Aha, aha, byłabym zapomniała. Wypowiedź Donalda Tuska dotyczyła oczywiście emigracji Polaków, bo tak się śmiesznie złożyło, że jak do tej pory, to najwyższa była w roku 2005 , czyli za szczęśliwych rządów Obojga Kaczorów.

   Usuń
  3. Największa emigracja miała miejsce w latach 2004-2005 i jak wskazują dane GUS była związana z wejściem Polski do UE, a nie jak próbuje próbuje Pani twierdzić z rządami PiSu zwłaszcza że rząd Kazimierza Marcinkiewicza został zaprzysiężony 31 października 2005.

   Usuń
  4. A co to ma za znaczenie ? Czy pisowcy mają monopol na klepanie wszystkiego, co im pasuje ? Fakty są faktami. Bez przerwy słyszymy, jak to Polacy uciekają z kraju z powodu rządów PO, no to w 2005 Kaczyńscy mogli zrobić na granicach "rejtana" i przekonać emigrantów do pozostania w kraju, w którym jest bardzo prawy i bardzo sprawiedliwy rząd.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  7. Już mnie mdli, ale powtórzę po raz n-ty słowa Donalda Tuska :"Polska ZASŁUGUJE na cud" ( przypominam przy okazji kryzys, który walnął w 2008 roku), a nie obiecywał żadnych cudów. To jest właśnie manipulacja. Aaaaaa, jeszcze słynne: " Polskość, to nienormalność" tłuczone przez PiS aż do wymiotów i wycięty fragment wypowiedzi ówczesnego marszałka Bronisława Komorowskiego, że "prezydent gdzieś poleci ...itd", tłuczona przez pisowców jako ...zapowiedź zamachu, podczas gdy rozmowa w TokFM dotyczyła ...niepodpisywania przez Lecha Kaczyńskiego ambasadorskich nominacji.
   To już była GIGAmanipulacja, w dodatku skrajnie chamska. Jednak ciemny lud wszystko kupił, jak mawiał "klasyk", obecnie bezskutecznie ( jak długo jeszcze ???) kręcący się wokół kaczego kupra. .

   Usuń
  8. Wiem czego dotyczyła rozmowa i powiedzenie tych słów przez Bronisława Komorowskiego w tamtym momencie jest jak dla mnie dziwne. Dodam jeszcze że rozmowa odbyła się w RMF FM.

   Usuń
  9. To proszę jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz przesłuchać tę rozmowę i wszystko się wyjaśni. P.S. Stacja nie ma znaczenia, Po tylu latach mam prawo nie pamiętać.

   Usuń
 21. No i znów panprezes palnął, jak wróbel o parapet !!! :))))


  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mocne-wystapienie-kaczynskiego-ws-imigrantow-ambasada-szwecji-odpowiada/zdnmqn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co innego mogła ambasada Szwecji odpowiedzieć? Jak powszechnie wiadomo policja w takich państwach jak Szwecja, Francja, Wielka Brytania nie radzi sobie z muzułmańskimi gangami. Policja szwedzka dodatkowo publikuje mapy do jakich obszarów nie zaleca się zbliżać ze względu na bardzo dużą przestępczość i dziwnym trafem obszary te pokrywają się z obszarami zamieszkanymi przez emigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

   https://polisen.se/Aktuellt/Rapporter-och-publikationer/Rapporter/Publicerat---Nationellt/Ovriga-rapporterutredningar/Kriminella-natverk-med-stor-paverkan-i-lokalsamhallet/

   I o tym właśnie mówił prezes Kaczyński.

   Usuń
  2. I w dodatku odkrył Amerykę. Taka z niego cwana gapa.

   Usuń
 22. Jak pamiętamy "prezydent tysiąclecia" pierwsze co zrobił po objęciu pałacu, to zwolnił szefa protokołu dyplomatycznego. Uzasadniając to, że sam "wie lepiej". Jakie były skutki, pamiętamy.
  Pan Andrzej Duda, też wszystko "wie lepiej". Toteż ani z rządem, a tym bardziej Premier, ani nawet z pracownikami kancelarii nie ze swojego nadania, nie chce mieć nic do czynienia. Skutki także już widzimy, a jeszcze nie jedno zobaczymy.
  To co zaprezentował wczoraj w Sejmie panprezes, też go w szeregu naczelnych "wielepów" stawia. Nawet jaka jest kościelna doktryna miłosierdzia, wie lepiej, niż wszyscy biskupi razem wzięci, a nawet lepiej niż sam papież. Prymas powinien zacząć się bać, wszak Jarozbaw wyraźnie dybie, również na jego stołek.:-)))
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, Ikko, nazywam go celebrytą żartobliwie nazywanym prezydentem.

   Usuń
  2. Ikko wprawdzie Kaczyński zwolnił szefa protokołu dyplomatycznego. Ale Bronisław Komorowski chyba nie zdołał zatrudnić nikogo na tym stanowisku sądząc po wpadkach w czasie prezydentury :D

   Usuń
  3. Och, anonimku, wszak panprezes od dawna już głosi: "moja prawda jest mojsza, a nawet najmojsza". To co tam tacy Szwedzi mogą wiedzieć...:-)))

   "Co to jest klamstwo ? To rozmijanie sie z prawdą.
   A co to jest prawda ?
   Jedni mówią, że prawda jest prawdą sama z siebie.
   Inni twierdzą, że prawdą jest to co mówię ja.
   W pierwszym przypadku trzeba znać prawdę, co nie jest łatwe, i zwykle niewygodne oraz zbyt trudne. I osiągalne tylko do pewnego stopnia.
   W drugim przypadku kłamie każdy , który mówi inaczej niż ja."
   (zapożyczone od komentatora na blogu Starego, AUU10:50)

   Według PiSlamistów, kłamie każdy, kto twierdzi inaczej niż ich guru.

   Pomyślności.

   Usuń
  4. Szwedzi wiedzą sporo, ale dziwna poprawność polityczna - pomimo policyjnych raportów - w tym kraju króluje. Link do raportu podałem we wcześniejszym swoim wpisie.

   Usuń
  5. No i co z tego ? To żadna nowość, ale problem jest tu i teraz. W Europie. I trzeba go jakoś rozwiązać. Co zatem proponuje Genialny Strateg ? Strzelać do tych ludzi, czy grzecznie poprosić, aby sobie poszli w pierony ?

   Usuń
  6. Nie wiem co proponuje Kaczyński ale rozwiązaniem nie jest przyjmowanie tych ludzi bez żadnej kontroli, zwłaszcza że przypadki z takich krajów jak Szwecja już teraz pokazują do czego grupy imigrantów są zdolne.

   Usuń
  7. To żadne odkrycie, wszyscy o tym wiedzą, tyle że przemyceni na skalę dotąd niespotykaną ludzie już w Europie SĄ i trzeba coś z tym zrobić. Kontrole są utrudnione, bo migranci wyrzucają swoje prawdziwe, albo fałszywe dokumenty. A tymczasem nie może być innej drogi, jak obóz, sprawdzenie kto jest kto i albo status uchodźcy, albo w samolot i deportacja. To się już dzieje.

   Usuń
  8. Skoro to zdaniem Pani żadne odkrycie jaki problem widzi Pani w słowach Kaczyńskiego? Tak się składa że przedstawił w wystąpieniu czym należy się zająć aby zmniejszyć istniejący problem.

   Usuń
  9. Jaki problem ? Zawsze taki sam. Nie trawię faceta. Od wielu lat. Te jego gierki, burczymuchy, fochy ...Rzecz gustu, ale akurat ja lubię prawdziwych mężczyzn. P.S. Czy mam rozumieć, że to ON odkrył, co trzeba zrobić ? ON, który nawet samochodu nie potrafi prowadzić, a przedstawia, czym należy się zająć ? Wolne żarty.

   Usuń
 23. PAD, nie dorosl do takiej godnosci. Ma mentalnosc PIS i tak pozostanie na wieki, wiekow amen. Szkoda Polski i Polakow.

  OdpowiedzUsuń
 24. begonijka17 września 2015 14:36

  Witaj Begonijko:-)))


  Jak M16 Brassensa cytuje :-))))) ,to ja sobie pozwole Rodowicz; "no bo kto by sie spodziewal po lotrze ,ze cos z prawdy do niego dotrze"....

  To do Janka Komentatora-: ci, ktorzy" gnebili " narod nie spieprzyli na zachodni zlewozmywak. Oni spieprzyli do <PiSu!!!
  Poogladaj i powachaj Twoje kierpce. Jak smierdza - to Ty tez wstapiles do PiSu/

  Oj Jasiek ,Jasiek.......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Jasiu, Jasiu...ty się lepiej zdecyduj...Dzisiaj dobrze zarabiasz a kilka dni temu uskarżałes się, ze wiernie służąc ojczyźnie niczego się nie dorobiłeś....No to jak z tobą w końcu jest ?

   Usuń
  5. On jest ze swojego prezydenta dumny. Inni niekoniecznie. Smacznego odbioru, kochane pisięta.

   http://studioopinii.pl/krzysztof-mroziewicz-dyplomacja-prezydenta-dudy/

   Usuń
  6. Jasiu oszczędnie gospodaruje prawdą, czyli tłumacząc na język wolski " łże jak bura suka ". O ile mnię pamieć nie myli, to słowa słynnego pissmanna :DDDD

   Usuń
  7. Poszłoo, w czasach PRLu panowała, jak pamiętamy nowomowa, teraz mamy pisomowę. Świetne podsumowanie krótkiej wizyty ( bo panprezes w sejmie nie pracuje, tylko sejm łaskawie, od czasu do czasu, wizytuje) Kaczyńskiego w czasie tzw. debaty na temat uchodźców. Konia z rzędem temu, kto po tej wizycie nie musiał pędem biec do "tualety".

   http://studioopinii.pl/urszula-glensk-jezyk-armii/

   Usuń
  8. Begonijko, przeca to co sobą "reprezentuje" obywatel K. to najprawdziwszy patriotyzm z nad górnej i środkowej Wisły sączony nam do uszu od 1049 lat przez całe życie, od spędzania grzechu pierworodnego począwszy. Nauka w wydaniu watykańskim. :DDD

   Usuń
 25. Religia smoleńska, religia kacza... Czy kościół nie czuje się zagrożony??? A " promotor " religii katolickiej - Jezus - zaniedbany? Ambasador szwedzki powiedział jasno:
  W Szwecji obowiązuje prawo szwedzkie. Nie ma żadnych " enklaw " islamskich! Takich gdzie " obowiązuje " szariat !
  Włoski minister - w podobnym tonie - zaprzeczył: " wynajmowaniu " kościołów - uchodżcom! Czego ja osobiście - bym nie potępił:) Ale takie fakty nie zaistniały!
  Kaczyński dalej swoje, a durna masa - jeszcze bardziej kocha swojego bożka! Tfu!
  Czy tym " ludziom " - można w ogóle coś wytłumaczyć?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 26. A co się można spodziewać po pisowskim prezydencie z amboną na plecach i po przyszłym ministrem obrony narodowej tzw.policmajstrem A.Macierewiczem,jak pisowcy dojdą do władzy. Zacznijmy się bać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby odezwał się prawdziwy Polak,patriota, katolik,ci co inaczej myślą zaczną w gacie robić.Po i PiS niczym się nie różnią.

   Usuń
  2. Janek, jako "prawdziwy" pissman jest tak głupi, że nie rozumie, że pierwszymi, którzy powinni się bać, to WŁAŚNI FUNKCJONARIUSZE tej partii (tacy jak Janek).
   ZAWSZE TAKIE FORMACJE na początek robiły czystkę we własnych szeregach!
   Tak więc Jaśku, TO TY zacznij robić w gacie! Bo "noc długich noży" już się DO CIEBIE zbliża!

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  3. Janek to upierdliwy, jak mucha plujka, troll.

   Usuń
  4. Jasiu,chłopcze kochany..Usiądź sobie wygodnie włącz klawisz pt"odbiór",uszy na sztorc i słuchaj ewangelii świętej,która ku Cię zaczyna spływać..Palicmajster Antonioni może nam z rozbiegu nakukać i nadmuchać oraz dziękować Bogu,że nie został upupiony za rozpirzenie swego czasu wywiadu wojskowego(WSW),co zapewne doprowadziło do niejednej śmierci żołnierza w Afganistanie,ponieważ tamtejsi oficerowie byli odwoływani i wzywani przed oblicze tego głupka o oczach żmiji. Klapkujesz,czy mam dalej?

   Usuń
 27. Prezesunio oświadczył,że Szwecja już prawie całkowicie została opanowana przez islamistów j szariat zaprowadzają łone tam. Kurde balans! toż król Karol Gustaw był kiedyś taki gieroj,a teraz dał się otoczyć przez pohańców?Zgroza,migotanie powiek i szczęk zębów...

  OdpowiedzUsuń
 28. Sądzę, że warto się zapoznać z tym opracowaniem. Być może pomocne będzie przy niwelowaniu własnych lęków. Z pewnością natomiast uchroni przed niezbyt rozsądnym (delikatnie rzecz ujmując) komentowaniem, teraz i w przyszłości.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18844519,uchodzcy-w-polsce.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikko, ja mam gdzieś to, co wygaduje Kaczyński, bo on powie dosłownie każdą durnotę, jeśli tylko ta durnota pomoże mu w wyplataniu drabinki sznurowej, po której będzie mógł się wdrapać na "tron". I teraz chyba mu się to udaje.
   Niestety, lęk nie jest bezpodstawny, o czym wie każdy, kto mieszka w kraju, w którym muzułmanie stanowią wystarczająco dokuczliwą mniejszość. Odrzucam tu poprawność polityczną i napiszę twardo: niestety, Merkel otworzyła "puszkę z Pandorą" ( jak to się kiedyś "wypsło" Tadeuszowi Jacewiczowi ) i wszystko wskazuje na to, że efektem tego będzie pozamykanie wszystkich granic w strefie Schengen, bo przyznanie się do błędu i dymisja podwładnego nie powstrzymają naporu ludzkiej masy, a tego nie wytrzyma żaden kraj. Już idą w ruch kamienie i, jak na razie, w miarę spokojna reakcja policji, ale i to się skończy. Czarno to widzę.

   http://natemat.pl/154983,malm-oblezone-przez-imigrantow-tysiace-sklada-wnioski-o-azyl-to-juz-jest-inna-szwecja-panosza-sie-jakby-byli-u-siebie

   Usuń
  2. Sytuacja jest szczególna, to fakt (w krótkim czasie bardzo duża ilość przybyszy). To z pewnością, haos i wiele innych dodatkowych niedogodności (jak choćby te namioty). Skoro już jesteśmy przy tej Szwecji, to napisano w tym artykule, że imigranci stanowią 1/6 ludności tego państwa. Ile to jest z 9 784

   Usuń
  3. Przepraszam, ale początek wypowiedzi mi się z pośpiechu "wymksnął".:-)))
   C.d.
   Ile to jest z 9 784 445 (liczba ludności)? Właściwie ilu tych imigrantów mają? No i z jakich są oni narodowości? Jaką część stanowią muzułmanie? Wiemy, że samej Polonii jest tam około 100 tysięcy.
   Czy na pewno islamscy emigranci to aż takie straszne zagrożenie? Czy 10 milionowe społeczeństwo sobie z nimi nie poradzi? Może przez interlokutorów autora artykułu przemawiały raczej emocje chwili?
   Pomyślności.

   Usuń
  4. Ikko, liczba ludności nie ma znaczenia. W USA, Kanadzie, czy innych krajach są całe dzielnice, w których gromadzą się "sami swoi" różnych narodowości, ale tylko od niektórych nawet policja trzyma się z daleka, a jeśli wkroczy, to się zaczynają niezłe zadymy. MY jeszcze tego nie znamy, ale inni tak (pisał o tym Francopolo) Naprawdę, nie udawajmy, że nie wiemy, o co chodzi. Trafnie określił to Wojciech Zimiński, chociaż w konwencji czarnego humoru: "No, to jest trochę tak, jakby cała chmara ludzi zaczęła przeskakiwać płot twojego domu i postanowiła zamieszkać na twojej posesji, a ty masz się na to zgodzić i już..." Żart, bo żart, ale coś jest na rzeczy.
   Emocji wykluczyć się nie da, bo sytuacja jest poważna.

   Usuń
  5. "Puszka z Pandorą" to tytuł książki "popełnionej" przez Ryszarda Marka Grońskiego.Kapitalna, czytałem wielokrotnie, polecam.

   Usuń
  6. Odrobinę więcej o Szwecji...
   http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/500814,imigranci-w-szwecji-przestepczosc-asymilacja-problemy-integracja.html
   Pomyślności.

   Usuń
  7. Powiedzmy sobie szczerze: artykuł w GW z linka który podała Ikka jest spóźniony o miesiąc. Zdaję sobie sprawę, że dla telewizorii wszelakich, zadyma ( a z obcymi w ściególnosci) to wiadomość na czołówkę, potem jeszcze popychanie farmazonów przez gadające głowy itp. itd. ; natomiast rzetelne wyliczanie faktów i przedstawienie ich bez zanudzenia widzów jest trudne i pewnie słabo wpływa na słupki oglądalności , więc postawa mas ludowych jest taka jaka widzmy. Nastroje są takie, że obiektywizm i spokój jest odbierany jako propaganda, a tłuszcza nad granicą z trudem budzi we mnie współczucie. Mówię tłuszcza, bo wiem jak wygląda emigracja, mam emigrantów w rodzinie. Podstawą było przestrzeganie prawa w kraju pobytu, nauka języka, praca czyli integracja. U przybyszów coś słabo widać takie postawy a postawy roszczeniowe budzą słuszne obawy. O innych źródłach sączonych lęków wylano już "morze atramentu" . Generalnie łatwo nie jest, choć może nikt nam tego nie obiecywał...

   Usuń
 29. Dla leni którym szukać się nie chce dla jednego tu się produkującego "dziecka specjalnej troski"
  To co były ambasador Krzysztof Mroziewicz jak "krowie na rowie wyłuszcza"
  Kto jak kto ale on zna nie tylko zasady protokoły dyplomatycznego ale i niuanse w postępowaniu gdy partnerowi chce się okazać lekceważenie a nie wypada powiedzieć wprost 'a wal się na ryj matole"
  'rezydenta RP Andrzeja Dudę przyjął w Londynie książę Edward, czyli trzecia osoba w precedencji na dworze św. Jakuba. W hierarchii ważności w kraju nawet nie dziesiąta. Stoi dwa stopnie niżej, niż głowa państwa, czyli Oficjalny Gość. Królowa Elżbieta II widać nie miała czasu. Jak to się dzieje, że podczas oficjalnej wizyty państwowej, która ma wskazywać priorytety polskiej polityki zagranicznej, królowa nie przyjmuje prezydenta RP w rocznicę Bitwy o Anglię?

  Królowa czyni to, co sugeruje i doradza (czytaj: poleca) rząd Jej Królewskiej Mości. Gdyby premier Cameron zasugerował, żeby monarchini pofatygowała się osobiście powitać męża stanu z Polski, byłoby się to stało. Ale widać rząd Camerona uważa, że wyznaczenie protokolarnego miejsca prezydentowi Dudzie w szeregu głów państw trzeciorzędnych gościowi nie ubliża. I dlatego ośmieszył delegację z Polski raz jeszcze przyjmując prezydenta RP w rezydencji prywatnej. Protokoły wszędzie w świecie stanowią, że prezydent jest ważniejszy od premiera, że szefa rządu przyjmuje szef państwa a nie na odwrót. Zamawia się na wizytę apartament prezydencki w hotelu odpowiedniej rangi i tam przyjmuje premiera lub zaprasza się go do rezydencji ambasadora.

  Gdyby panowie znali się dobrze i od dawna, można by zaaranżować spotkanie gdziekolwiek, choćby w pubie. Ale to była wizyta dla prezydenta Dudy priorytetowa. Uchybienia – trudno powiedzieć na ile celowe, na ile złośliwe – biją w ekspertów prezydenta, to jest profesora Krzysztofa Szczerskiego.

  Prezydent Duda spotkał się z młodymi Polakami, którzy pracują w Anglii Wygłosił coś, co gdyby napisano na papierze, trzeba by uznać za dokument typu non-paper.(Nie-dokument). Powiedział im, że kilka miesięcy temu powiedział im, jaki jest ich kraj. A oni to wiedzą lepiej od Niego, albowiem wyjechali. Niekoniecznie emigrując. Mają prawo mieszkać w Unii gdzie chcą i pracować gdzie lepiej płacą. Woleliby dowiedzieć się, co załatwił z Cameronem, żeby premier Anglii nie wytykał ich palcem przy okazji zasiłków. I przede wszystkim byliby zadowoleni, gdyby wcześniej rozmawiał z królową, bo to się w Anglii liczy. Część splendoru spłynęłaby także na nich.

  W dyplomacji obowiązuje zasada, że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się kraju trzeciego. Na takie ataki pozwalają sobie czasem (Primakow w Indiach przeciw Polsce) politycy rosyjscy. Nie ma natomiast niepisanego prawa (a prezydent jest wykształconym i praktykującym prawnikiem), że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się własnego kraju. Nie ma, bo nikt sobie nie umiał czegoś takiego wyobrazić.

  Profesor Szczerski nazywa atak prezydenta na Polskę mówieniem prawdy. Sfetyszyzowali sobie doradcy ten termin, czy co? Posługują się subiektywnym stanem wiedzy o stanie rzeczy. Albo im się obiekt z subiektem popieprzył. Profesor oświadczył, że wszyscy oficjalni przedstawiciele Polski powinni mówić to samo. To znaczy atakować własny kraj?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @w.i.e.s.i.e.k18 września 2015 19:18
   Czegóż można oczekiwać, gdy dyplomatołki kierują krokami figuranta ?
   A może użycie w stosunku do tych doradców, tytułu - "dyplomatołki" to ich nobilitacja i obraza rozumu ?

   Usuń
 30. Policmajster Antonioni ukrył się..Nie ma Smoleńska,no nie ma!!! Antek myśli sobie,że minist(an)tem będzie. Buda!

  OdpowiedzUsuń
 31. Może to nieludzkie/nieładne/niepoprawne, lecz program minimum mógłby wyglądać tak http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1442522100_6xai3e_600.jpg

  OdpowiedzUsuń