sobota, 5 września 2015

Milczący kamień

Kamień wraz z sadzonką dębu miał upamiętnić rocznicę podpisania porozumień ustrzycko-rzeszowskich w 1981 r., które kończyły strajki chłopskie w południowej Polsce. Kamień zniknął, bo było na nim nazwisko prezydenta Komorowskiego. Podobno przeszkadzał ludziom w modlitwie. Najpierw oblewali go farbą, obrzucali jajkami, drzewka mało nie złamali. W końcu wywieźli...Ale zanim to zrobili zostali odpowiednio zmotywowani, rozgrzeszeni i usprawiedliwieni. To podobna motywacja jak fanatycznych islamistów burzących pomniki kultury. Wydaje mi się, że do Polakom katolicyzmu brakuje nadal 2000 lat.

Jak strasznie płytka musi być ich wiara, zarówno proboszcza jak i parafian, jeśli przeszkadza im milczący kamień. Co dobitnie świadczy o zdolnościach przekazywania nauki Kościoła przez plebana! Ale, jakąż siłę ma ich modlitwa, że spowodowała tajemnicze zniknięcie kamienia!! Teraz niech pleban dobrze uważa, bo modlitwy ateistów mogą spowodować, że krzyż, go przywali!!!! O Redemptorystach nie ma nawet co pisać...

No to już tylko czekać na kryształową noc... jak widac po tym przypadku Wolacy potrzebują jedności..

promuj

                


34 komentarze:

 1. Motłoch i dewotki rządzą. Średniowiecze

  OdpowiedzUsuń
 2. Analogia jak z tęczą. No to teraz czas i biblię zmieniać, w końcu wiadomo co było symbolem przymierza z bogiem he he he

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykształcone katolyky twierdzą, że tęcza przymierza od tęczy pedalskiej różni się ilością kolorów. W jednej jest 5 w drugiej 7, nie wiem która ile ma. Teologiczne podejście do problemu - wszystko zależy od interpretacji :DDDD

   Usuń
  2. Oglądałam z wnuczką zdjęcia przeróżnistych tęcz, bo jej się podobały i chciała sobie którąś wybrać na wzór do malowania. No cóż, 8-letnia dziewczynka nie wie jeszcze, co durnie potrafią zrobić z tym pięknym zjawiskiem. Może zechcą porozbijać wszystkie pryzmaty świata, żeby nie rozszczepiały światła białego, czy cuś ???

   Usuń
  3. Przenajświętsza Masonka

   Panienka stoi na kuli ziemskiej i stopą depcze węża....
   - Symbolika masońska!
   Matka ubrana jest w błękitną szatę...
   - Symbolika masońska!.
   Nad głową Przenajświętszej rozpostarta tęcza...
   - Symbolika masońska [i pe-dal-ska!!!]!!!
   Królewskie rączęta czynią palcami znak tajemny...
   - Symbolika masońska!
   Dziewiczą głowę otacza 12 gwiazd na błękitnym tle...
   - Symbolika masońska!

   - Symbolika Unii Europejskiej!!

   - Zlyyyyyytuj się, zlituj!...

   - RA-TUN-KU!!!

   (-)Katolik czyli Poganin

   Usuń
 3. A tymczasem dąb Zbawiciela zdechł. Jak on śmiał ??? :)))

  http://www.fakt.pl/Uschly-deby-Kaczynskiego,artykuly,74390,1.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt im krzywdy nie zrobił, przyroda sama pozbyła się nieudanej implementacji. O jasny gwint ! Cóś mi wygląda że wkręcam prezia w in vitrio. Ze strachu idę spać, za oknem pojedyncze kropelki udają deszczyk, tak jak prezio udaje naczelnika mocarstwa - chyba kartoflanego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A odwal-że się, pan/pani od kartofli!!! Placki ziemniaczane Ci przeszkadzają? Aqua vitae szkodzi???

   Usuń
  2. Mnię tam kartofle (Solanum tuberosum L.) nie przeszkadzają, wszak urodzony jestem stolicy krainy kwitnącego ziemniaka, lecz kartofle spersonifikowane są moim zdaniem kpiną z rozumu.

   Usuń
 5. @ janek
  Chyba nie bardzo wiesz, co mówisz. Jakoś nikt nie stał pod wawelem z łopatą, żeby wykopać Lecha, a po pogrzebie Geremka Rydzykowcy/Kaczyści owszem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pobożni katolicy chodzili z transparentem: "Dziękujemy ci, Boże, żeś go zabrał".

   Usuń
  2. Ci sami pobożni katolicy modlili się za umarniętego Wesołowskiego, ofiary jego niewłaściwych spacerów mieli w czarnym tunelu głębiej niż schowany jest złoty pociąg.

   Usuń
  3. Jasieńku,ogarnij się,uczesz,dzwony już na mszę dzwonią,takie dzwońce jak ty. Są inne dzwony,ale nieprawomyślne.

   Usuń
 6. Jedność powiadasz ?
  "Dęby Wolności” sadzone w całym kraju w 2014 r oku miały upamiętniać 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” była realizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.W akcję sadzenia „Dębów Wolności” włączyły się Ochotnicze Straże Pożarne.
  „Dęby Wolności” sadzone były w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, w miejscach pamięci o walce za Ojczyznę i bohaterstwie Polaków, a także w przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom i turystom.
  I 0czywiscie ich lokalizacja została wcześniej uzgodniona z miejscowymi "władzami" Teraz na prośbę proboszcza kamień osunięto bo
  " Ludziom najbardziej nie podobało się to, że idąc odmawiać różaniec, przechodzą obok tablicy nadanej przez polityka. Tam się chodzi modlić, .........a nie politykować"
  "Na ścianie kościoła wisi płyta poświęcona ofiarom tragedii smoleńskiej: parze prezydenckiej oraz związanym z ziemią tarnowską Wiesławowi Wodzie, Januszowi Kurtyce, Wojciechowi Sewerynowi oraz Arkadiuszowi Protasiukowi. Na ziemi leży brzozowy krzyż z tabliczką "Smoleńsk 2010 Katyń 1940". Naprzeciwko wiszą zdjęcia wszystkich ofiar katastrofy.
  I tego ludzie usunąć nie chcą? - pytamy proboszcza. - No właśnie jakoś nikt nie chce.
  Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18705409,dab-pamieci-zostal-kamien-z-nazwiskiem-komorowskiego-usunieto.html#ixzz3kwT9tzvE
  Acha o czym był wstęp ?
  "O jedności" popieranej przez Prez Dudę oraz umacniany przez "ubogi kościół nasz"

  OdpowiedzUsuń
 7. " Kamień zniknął, bo było na nim nazwisko prezydenta Komorowskiego. "
  Nie zdziwił bym się jak by ten kamień był z czekolady,ale taki zwykły co to mniał miliony lat ? Dziwne te upodobania podkarpackich Lachów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zważywszy, że świat został stworzony 14 października we wtorek około 14. 03 [wg wielebnego biskupa Leightwooda], to jak on mógł mieć "miliony lat"? Co?

   Usuń
 8. A ja trochę " pod prąd " :)
  Czy w tej " metropolii ", w Tuchowie, nie było jednego: placu, skwerku, ronda - obecnie tak powszechnie budowanego, innego miejsca publicznego, na którym można by taką tablicę umieszczoną w kamieniu, wraz z dębem pamięci - ustawić?
  Tablica i symboliczny dąb - nie mają, w żadnej mierze - charakteru kościelnego, czy też: sakralnego. Dlaczego zatem takie miejsce usytuowania? Nie można było przewidzieć takiego zachowania katoli?
  Przecież panprezes zbawiciel wraz z radyjem co ma ryja - jednoznacznie określali kierunek wobec Prezydenta Komorowskiego, jaki ma obowiązywać " prawdziwych wolaków " ! I jeszcze u Redemptorystów? W " mateczniku " łojca inkasenta?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 9. janek6 września 2015 12:00
  "Mówić chłopu święte słowa a on na to moja krowa"
  "A przed napisaniem to czytał ?? A??"
  Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18705409,dab-pamieci-zostal-kamien-z-nazwiskiem-komorowskiego-usunieto.html#ixzz3kwT9tzvE
  A tam jak byk"stoi"
  Kamień stoi na podwórku lokalnego przedsiębiorcy, który pomagał przy jego przewiezieniu spod klasztoru.


  OdpowiedzUsuń
 10. Nasze eminencje chyba się "zatchną":-))))))))))
  http://www.tvn24.pl/papiez-franciszek-niech-kazda-parafia-i-klasztor-przyjma-uchodzcow,574774,s.html
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)))))))))))))))))))))))

   Usuń
  2. Może nie wszyscy, ale taki Hoser....
   - Trzeba się przygotować jak pomóc w tym cierpieniu. Trzeba, żeby każda parafia przygotowała miejsce dla tych ludzi, którzy są prześladowani, którzy przyjadą tutaj, oczekując pomocnej ręki i tego braterstwa, którego gdzie indziej nie znajdują - podkreślił duchowny podczas mszy świętej w Chełmie.
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18716977,abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-przygotowac-miejsce-dla-przesladowanych.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Ale cwanie odwazny ten Franus! Co za hipokryta! Niech jeszcze "zacheca" tych "uchodzcow", wyszukanym menu. Codziennie wieprzowy schaboszczak i po kieluchu wodki:-)))))) Zleca sie jak muchy na swieza kupe.
   Co za perfidne milosierdzie! To jednak popierdolona instytucja popierdolone jej kadry!

   Usuń
  4. Też się ucieszyłam, jak usłyszałam to wezwanie Franciszka. :))))))))))))))))

   Usuń
  5. Hmmm...No to czeka nas zwiększenie funduszu kościelnego, bo przecież z tacy to kościół nikomu nic nie da.

   Usuń
  6. A niechaj każda parafia przyjmie, najlepiej na plebanię. Niech batman tknie jakieś dziecko, wnet łeb mu utną i może (tak naiwnie mniemam), może reszta coś zrozumi. Choć jak mają zrozumić skoro mózgi u nich gładziutkie jak błyszczące jabłuszko, bez jakichkolwiek śladów używania.

   Usuń
 11. Tu przyznaję Stanisławowi rację.To, że Bronisław Komorowski nadmiernie błyskotliwy nie jest, to żadna tajemnica. Jego prominentni koledzy mieli również takie o nim zdanie, wiem o czym piszę, w przeciwieństwie.Patrząc na datę ustawienia tego "monumentu", sądzę że poprostu ktoś podłożył mu "świnię".Czy tak trudno było odgadnąć co się będzie działo? Że ściana wschodnia to matecznik PiS, jest wiadomym nie od dzisiaj.Jest też dowiedzione, że pryncypał nie lubi mądrzejszych od siebie i może to nie "świnia" lecz zwykła głupota.Co to znaczy "strajk chłopski", tego nie rozumiem.Że co, nie sieją, nie zbierają, żreć i pić inwentarzowi nie dają, krów nie doją itp.?Strajkowicze ? - a pała i ciasne drzwi.Ps. Pani Ikko, o wydarzeniach w Remis wiem dosyć dużo, dostatecznie tyle aby napisać to co napisałem.A teraz możecie się Państwo pastwić nad tym tekstem i mną samym do końca świata.Wi.. .. .. .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Crazy Pony
   A w jakim wieku jest Crazy Pony, że nie rozumie, co to jest "strajk chłopski"? Strajki chłopskie bywały w Dwudziestoleciu międzywojennym i w latach 80. ubiegłego wieku. Jak się czegoś nie rozumie, to trzeba się douczyć.

   Usuń
  2. Jestem w wieku kiedy ma się jeszcze zęby mleczne.A że jestem zadatkiem geniusza to potrafię pisać, czytać też, ale znacznie gorzej.Definicji srtajku przytaczać nie będę, bo mnie rączki zaczynają boleć.Z utęsknieniem czekam na strajki posiadaczy środków produkcji.Czym strajk chłopski różni się od strajku opisanego w definicji?Może tym czym krzesło w stylu empire od krzesła elektrycznego?Żegnam gorąco i bez żalu nieoczekujac na odpowiedź.

   Usuń
 12. Leniowi mieniącemu sie Crazy Pony6 września 2015 14:28
  dedykuję
  Strajk chłopski 1937 (inaczej Wielki Strajk Chłopski) – masowa, kierowana przez Stronnictwo Ludowe polityczna manifestacja rolników, która miała miejsce w dniach 16 – 25 sierpnia 1937, zorganizowana pod hasłem przywrócenia chłopu w Polsce praw do życia, a krajowi ładu, porządku i bezpieczeństwa. W strajku wzięło udział kilka milionów osób, głównie polskich chłopów. W czasie interwencji policji państwowej, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy osób aresztowano a 617 uwięziono na mocy wyroków sądowych[1].Przychylne stanowisko w stosunku do chłopów walczących o swoje prawa przyjęła również większość prasy katolickiej[5].

  W strajku wzięło udział kilka milionów osób, głównie polskich chłopów. Doszło do zamieszek; policja otworzyła ogień, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy aresztowano, 617 uwięziono.
  Strajk polegał na blokadzie dróg i wstrzymaniu dowozu żywności do miast oraz na rezygnacji z zakupów przez 10 dni[2]. Strajkujący żądali m.in. przywrócenia Konstytucji marcowej z 1921 roku, demokratycznych wyborów do parlamentu, wzmocnienia obronności kraju, rezygnacji obozu piłsudczykowskiego z władzy.
  Koncepcję strajku chłopskiego popierał przebywający na emigracji przywódca SL Wincenty Witos,
  W grudniu 1937 w sejmie złożył interpelację w sprawie metod likwidowania strajku chłopskiego ks. Józef Lubelski poruszony brutalnością w postępowaniu policji. Nadmienił że w Kasince Małej zabito 9 osób, w Majdanie Sieniawskim 15, w Jabłonce 4, a w Muninie 7. W interpelacji pominął miejscowości w których zabito 1 lub 2 chłopów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i patrz Pan Panie Wieśku, a mnie, szalonemu, umyślało się że to celowe powstrzymanie się od pracy w celu uzyskania określonych korzyści.Gdyby to były protesty, wtedy bym się nie czepiał.Ale proponuję zawsze trzymanie się definicji strajku.I wracam jak pijany do płotu - pała i ciasne drzwi. Złośliwie zapytam co ma Konstytucja marcowa do zawartości śmietany w mleku, albo jaki ma wpływ demokratyczny wybór do parlamentu na nośność kur? Tak, między nami mówiąc, to koń jest krótkowidzem, zaś nieśność kur spada w drugim roku chowu - wtedy to wartość jajek zrównuje się z wartością paszy którą ona skonsumuje.A teraz coś wesołego : przysięga małżeńska, proszę ją rozłożyć na czynniki pierwsze przy pomocy definicji, a przekona się Pan że jest jak kupa gliny, z której każdy ulepi co będzie chciał, a ponieważ jest to umowa rodząca skutki prawne, to powinna mieć konkretne definicje użytych wyrażeń.Czy miliard ludzi może się mylić? Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Crazy Pony6 września 2015 19:58
   W czasie interwencji policji państwowej, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy osób aresztowano a 617 uwięziono na mocy wyroków sądowych ..........a ty sobie jaja robisz
   Tak to jest gdy zamiast dobrej,prawdziwej lekcji historii ma się dwie lekcje religii a cala naukę w .......głębokim poważaniu.
   I wmówisz takiemu i zamach smoleński prawa fizyki stawiając na głowie.
   Wmówisz takiemu szkodliwość dziś in vitro mimo ze ponad 20 lat temu jakoś tego się nie zauważało ale stosowano
   Wmówisz takiemu sukces powstania warszawskiego i ze nie pomogli
   Ze ci od Berlinga to be
   A "żołnierze wykleci " to cacy i cały naród im pomagał i wspierał a rozbili ci kretyni z UB co to nic nie potrafili
   Ze "cały naród walczył I cały wspomagał Zydów a Jedwabne to oni sami ogień zaprószyli
   A nazwa "szmalcownik" to pewno od szmalec
   I pójdzie taki na "patriotyczna manifestacje" trzymając w łapie coś biało czerwonego oczywista z orłem i bardziej oczywiste napisem Polska wyprodukowane przez małe raczki w Chinach
   A tak na zakończenie
   Co palisz, bo skojarzenia takie od lasa i Sasa nijak nie trzymające się kupy d..y i odbiegające od głównego tematu


   Usuń
  3. Czego się czepiam Panie Wieśku?Otóż czepiam się nazewnictwa, to po pierwsze primo, czepiam się też manipulacji, po drugie primo.Ktoś nazwał te protesty rolnicze "strajkiem chłopskim" i ta głupia, według mnie, nazwa żyje życiem własnym.Usiłowałem dać do zrozumienia że ówczesne postulaty, no może z wyjątkiem paru, miały się nijak do chłopskiego losu. Proszę też zwrócić uwagę na stan oświaty na wsi, na łatwość manipulowania ludźmi, o Rozalce nie wspominając. Zapytam więc raz jeszcze, jaki wpływ na losy wsi miał postulat odsunięcia obozu piłsudczykowskiego od władzy?He co? Demokratyczne wybory, no to jeszcze mogę zrozumieć że chce się aby chłopska reprezentacja była duża.Reszta dla chłopskiej sprawy jest obojętna, tak to widzę.Stronnictwo Ludowe powinno przewidzieć taki rozwój wypadków, inaczej nie nadaje się do rządzenia.Wracając do nazewnictwa, czy zauważył pan częste zbitki słowne typu "strasznie śmieszne",które to słyszałem w TV? A popularna "masakra"? Też żyją życiem własnym.Mój ogląd Historii jest inny i przy tym pozostanę.Co do skojarzeń - nie są one wbrew pozorom oderwane od całości, ale cieszy mnie że Pan poszedł moim śladem. Ukłony dla sz. Pana !

   Usuń
 13. I jeszcze bezczelnie zapytam czy ta rezygnacja z zakupów dotyczyła blachodachówki?Do usług!

  OdpowiedzUsuń
 14. Nieszczęsna tablica upamiętniająca, zagrażająca wolskiemu katolstwu - dotyczy protestów rolniczych/strajków z lat: 1980-1981, poprzedzających podpisanie porozumienia Rzeszowsko-Ustrzyckiego. I tylko tego wydarzenia:)

  strajki chłopskie 1981 :: Podkarpacka Historia - pierwszy ...
  podkarpackahistoria.pl/strajki-chlopskie-1981

  Oczywiście nie odbywały się kosztem hodowli czy upraw, a były formą protestu oraz solidaryzmu społecznego. O strajkach w II R.P. tablica nie mówi:) Jest się o co spierać?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń