niedziela, 4 grudnia 2016

STOP DEWASTACJI POLSKIWarszawa, 3 grudnia 2016 r.
Stop dewastacji Polski!

Niemal dokładnie rok temu, 12 grudnia, protestowaliśmy po raz pierwszy przeciwko paraliżowaniu prac Trybunału Konstytucyjnego i łamaniu Konstytucji przez rząd i Prezydenta. 
Dziś wiemy, że rok rządów Prawa i Sprawiedliwości to przede wszystkim czas metodycznego niszczenia Polski, jej stosunków z sąsiadami i wizerunku na świecie. To czas podporządkowywania partyjnym interesom niemal wszystkich publicznych instytucji: sądów, prokuratury, służby cywilnej i wojska. Władza przejęła publiczne media i przekształciła je w prorządową tubę, która nie waha się kłamać i manipulować. PiS chce utrudnić nam gromadzenie się i protestowanie. 
Dziś społeczeństwo polskie jest, jak nigdy dotąd, dotkliwie podzielone. Odczuwamy przede wszystkim gniew z powodu poczynań rządu, większości parlamentarnej oraz Prezydenta. Władza metodycznie niszczy to, co udało się wypracować przez ostatnie dekady. Niszczy też nas jako społeczeństwo – stawia jednych przeciwko drugim, próbuje nas podzielić i skłócić. 
Przygotowywane bez żadnych konsultacji i przyjmowane pospiesznie niszczycielskie ustawy mają tylko jeden cel: zwiększenie władzy PiS-u kosztem wolności obywateli. Rząd PiS systematycznie rujnuje polską kulturę, spowalnia rozwój gospodarki, przeprowadza zamach na prawa kobiet i właśnie przystępuje do forsowania reformy, która spowoduje gigantyczny chaos w polskiej szkole. 
Dlatego wzywamy wszystkich – obywatelki i obywateli, nauczycieli, rodziców, pracowników służby zdrowia, górników, rolników, przedsiębiorców, twórców i dziennikarzy, sędziów, prokuratorów, policjantów i wojskowych, a także organizacje pozarządowe, partie polityczne i samorządy, organizacje związkowe, samorządy zawodowe – by się temu wspólnie przeciwstawili.
Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy.
13 grudnia wyjdźmy na ulice wszystkich polskich miast i miasteczek i pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie Polski. Zaprotestujmy przeciwko aroganckiej wszechwładzy PiS. Ale też pokażmy, że potrafimy być razem. I nie dajmy się, jak pamiętnego 13 grudnia ’81 roku, ustawić przeciwko sobie, nie dopuśćmy do żadnej konfrontacji.
Nie oddamy naszej wolności. Nie oddamy kultury, edukacji, praw kobiet, praw pracowniczych, samorządów, organizacji pozarządowych, mediów, gospodarki. 
Dość kompromitowania Polski na arenie międzynarodowej! Dość tłamszenia wolności i demokracji! Dość tego szaleństwa!
Sławomir Broniarz
Władysław Frasyniuk
Krystyna Janda
Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania
Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu
Mateusz Kijowski
Marta Lempart, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Płk dypl. rez. mgr inż. Adam Mazguła, były dowódca wojskowy, harcmistrz
Ryszard Petru, Przewodniczący Nowoczesnej
Krzysztof Pieczyński, aktor, stowarzyszenie Polska Laicka
Grzegorz Schetyna, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Aleksander Smolar, Prezes Fundacji im. Stefana Batorego
Lech Wałęsa

                                       ./.

Kto nie chce niech się nie wychyla. Kto chce, niech siedzi w domu. Ale zaniechanie, choćby gestów i wyrażenia zdania, to otwarta droga do niewolnictwa. 
Najwyższy czas aby Polacy masowo przeciwstawili się publicznie, czynnie, tej dyktaturze  bezprawia i niestrawności. 13 grudnia budzi niemiłe skojarzenia sprzed 35 lat, jest świetną okazją do zademonstrowania przez Polaków "gorszego sortu", że nie godzą się z przekształcaniem Polski w KaczeGówno! Że nie zrezygnują z praw i swobód obywatelskich, wywalczonych POKOJOWO przy Okrągłym Stole, a teraz likwidowanych przez sPISek! Że nie godzą się na fałszowanie najnowszych dziejów Polski, nazywanie bohaterów zdrajcami, i wynoszenie na pomniki pętaków spod najciemniejszej gwiazdy, którzy nie przyczynili się do tej zmiany ustroju i ktorzy te zdobycze demokracji kwestionują!! ! Mam nadzieję, że apel znajdzie szerokie poparcie. Ale niezależnie od masowości protestów, sobiepanek z Nowogrodzkiej znów określi miliony oponujących przeciw jego zamordyzmowi jako komuchów i złodziei! A szmaciane oddziały obrony kaczora przed demokracją mogą siłą rozpędzić tysiące  demonstrantów, wzorem ZOMO z tamtego pamiętnego grudnia!
htp

promuj


25 komentarzy:

 1. Wyjdę. Jak babcie kocham, wyjdę!
  Dość tego szaleństwa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma się co oszukiwać, dopóki nie dojdzie do sytuacji że na półkach zostanie tylko ocet, dopóty nie da się obalić żadnych reżimowych rządów. Polacy znajdują sobie niszę w której funkcjonują i chcą mieć święty spokój nawet opłacony brakiem "jakiejś wolności".Każdy uważa , że ma jedno życie i jeśli może je przeżyć w jakiejś nawet iluzorycznej pewności spokoju i możliwości spędzenia wczasów z rodziną niekoniecznie na "kanarach", nie chce się wikłać w walkę z wiatrakami władzy. Przykład idzie z góry jak można zniszczyć człowieka: Wałęsa , Pinior i inni. Kto będzie się wychylał???

  Ja w kazdym badz razie ide

  OdpowiedzUsuń
 3. A Pani przyjedzie z Belgii manifestować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjadę, do Warszawy, juz 10 bede na kontrmanifie na Krakowskim

   Usuń
 4. Ano trzeba ruszyć d***
  Bo !
  https://raskolnikow2.files.wordpress.com/2016/10/cumgz4cxeai2yvf.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. Tzw. „Siły liberalno-demokratyczne” nie rozwiązują żadnych problemów życiowych społeczeństwa, one potrafią tylko produkować ładne hasełka i się indywidualnie bogacić (kosztem społeczeństwa!).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He, he... całkiem jak byś Stalina cytował. No fakt, Kaczyński to samo09 "toczka w toczkę" gada, a kolejne pokolenia "ciemnego luda" łykają.:-)))

   Usuń
 6. Elity są od tego, by prowadzić społeczeństwo i być dla niego wzorem, skoro nasze dotychczasowe elity tego nie potrafią to są zbędne dla tego społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy kto kogo elitą nazywa. Powiedz Jaro, albo takiej Kępie, czy Pawłowicz, że oni to nie elita...:-)))

   Usuń
 7. Na liscie brakuje kiszczaka, michnika i jaruzelskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Michnik idzie z nami, Kiszczak i Jaruzelski są niedysponowani, a ty idziesz?

   Usuń
 8. A Helmut dalej sie tu szwenda jak smrod po bacowych gaciach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pesymista w tym przypadku. Uslyszalem niedawno : -"takie poldzikie kraje jak Bulgaria, Polska, Rumunia, nie powinny byc w UE".

  Boli . I trzeba bedzie duzo ,duzo czasu ,zeby naprawic opinie, jaka w tak krotkim czasie ta klika popierdolencow zdazyla Polsce wyrobic.

  Nasuwa mi sie mala aranzacja fraszki Sztaudygera:

  W ogniu nienawisci spalaja sie codnia
  A kler dolewa ,oliwy do ognia

  OdpowiedzUsuń
 10. "A nie mówiłem,że tak będzie??"..Ciemny lud nie słuchał.."Słuchaj dzieweczko,ona nie słucha..ślepa,kużma,czy głucha???'

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Elizo,jedziemy 13-tego do Katowic,10 osób.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. 13 grudnia w całej Polsce planowany jest Strajk Obywatelski. Protesty zgłoszono już w 33 miastach całego kraju.
  Poniżej przedstawiamy listę postulatów:
  „Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że władza zwierzchnia należy do Narodu. Zatem jako Naród żądamy:
  1. Dymisji rządu Beaty Szydło*
  2. Odstąpienia od działań mających na celu skrępowanie funkcjonowania instytucji państwa, w szczególności od działań paraliżujących funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych;
  3. Zaniechania działań uderzających w prawa kobiet;
  4. Wycofania się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty;
  5. Przestrzegania konstytucyjnej zasady rozdziału Państwa od Kościoła; 6. Doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji oraz doświadczenia, a nie przynależności partyjnej;
  7. Konsekwentnego sprzeciwiania się wszelkim przejawom faszyzmu, nacjonalizmu oraz ksenofobii;
  8. Niezależności politycznej instytucji kultury oraz mediów publicznych;
  9. Bezwzględnego utrzymania wolności zgromadzeń;
  10. Zachowania autonomii organizacji pozarządowych;
  11. Przywrócenie pełnej władzy nad majątkiem, w szczególności nad ziemią rolną (stop groźbie nacjonalizacji) oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich;
  12. Wycofania się władz z ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich;
  13. Odstąpienia od formowania Wojsk Obrony Terytorialnej w obecnym kształcie, to jest z możliwością użycia ich przeciwko obywatelom RP.”

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja, pani Elizo, w żadnej mierze nie zgadzam się z Pani argumentacją i nie wezmę udziału w tej rebelii.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 14. Henrysiu, optyka się zmienia. Półdzikie kraje to są na zachód od Odry.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 15. No i mamy,ZATWIERDZAJĄ..Precz z komuną!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Co ty powiesz??

  OdpowiedzUsuń
 17. Co ty powiesz??

  OdpowiedzUsuń
 18. Eli,te cymbały Cię cenzorują. Paszli won,gnoje!! Komuna wróciła!
  m-16

  OdpowiedzUsuń
 19. Eli,jakiś PiSowaty debil mnie ciągle kosuje. Pogadamy telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 20. przepraszam to obowiązek pani elizo czytać p.tanakę na blogu listy ateistów

  OdpowiedzUsuń