poniedziałek, 21 listopada 2016

Schamieliśmy totalnie, zrobiliśmy się prowincją...
Schamieliśmy totalnie, zrobiliśmy się prowincją. Nie potrafimy zaakceptować innego zdania, innego niż nasze, stylu życia. Prowincję widać m.in. w Kościele i wśród wiernych. którzy udają wiernych (co jest rzeczą obrzydliwą) a nie znają nawet 10 przykazań. Hierarchowie też nie lepsi, kiedy minęły czasy ciężkie, kiedy skończyło się "uciskanie przez reżim", hierarchowie KK pokazali pychę i zarozumiałość, którą w ciężkich czasach skrętnie ukrywali. A najlepszy obraz jacy są Polacy, widać w wyborach i Sejmie. Tu nic się nie zmienia. Dorabianie politycznej gęby do wydarzeń historycznych nie ma najmniejszego sensu, bo ani tam nie byliśmy, ani nic już nie zmienimy.

Często słyszy się określenie iż "jesteśmy tacy, ponieważ jesteśmy biedni". Kiedyś mnie to złościło teraz kiedy więcej rozumiem, kiedy dojrzałam w ocenach, tylko śmieszy. Nie, nie jesteśmy tacy z powodu biedy, jesteśmy tacy nawet wówczas gdy jesteśmy bogaci. Chamstwo nie bierze się z biedy. Nie można wszystkiego upraszczać.

Jestem dzieckiem PRLu, w PRL chamstwo nie było ani akceptowane ani promowane. Władza chamstwo potępiała i marginalizowała, po 89 roku każda  władza i media w chamstwie się wzajemnie prześcigają. Patrząc na obecną sytuację w kraju, nienawiść sączącą się z ust świętojebliwych katoli to śmiem twierdzić że w przeszłości to dzięki hierarchii KK i osobnikom podobnym do PiSiorów byliśmy pomiatani przez naszych sąsiadów. Nie można przecież zwalić na Rosjan i Niemców, że są winni naszym sarmackim przywarom ..... Nigdy nie byliśmy jednym narodem i nigdy nie mówiliśmy jednym głosem, tak było dawniej i tak jest teraz.

Głupota, kołtuństwo, manipulacja trupami i śpiewy "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie" to bluźnierstwo. Manipulacja faktami i ludźmi doprowadziła do powstania religii smoleńskiej, której nawet Kościół Katolicki się nie przeciwstawił.  Pomijając już sympatie polityczne, to dzięki Kaczyńskiemu większość może zobaczyć jacy naprawdę jesteśmy. To w jego sekcie skupiają się te najgorsze cechy Polaków, zawiść, zaprzaństwo, kłótliwość, obłuda, fałsz, nietolerancja, homofobia, antysemityzm itd. Ale to nie wina Kaczyńskiego, że tacy jesteśmy, on tylko przytulił i cynicznie wykorzystuje do swoich celów. To bez znaczenia czy jest to Kaczyński czy inny Iksiński, ktoś w końcu zagospodarowałby te ponad 30% "prawdziwych Polaków".

W innych krajach przeciętny obywatel nie jest wcale mądrzejszy niż w Polsce, ale jest za to mniej chamski i bardziej życzliwy dla innych - niby niewiele, a różnicę widać od razu.


14 komentarzy:

 1. Jest to temat obszerny i trudno go mieszać z aktualnymi wydarzeniami. W każdym bądź razie - jak wszystko w Polsce - zaczęło się pięknie a skończyło na "szlachcic na zagrodzie - równy wojewodzie" i "wolność Tomku w swoim domku" oraz wielkim narodowym pijaństwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestesmy jacy jestesmy. Widac nie mielismy odpowiednich wzorcow

   Usuń
  2. Wzorce są tylko w mniejszości więc zeszły do podziemia.

   Usuń
 2. To takie nasze narodowe upośledzenie, każdy kto dostanie jakiś stołek czy funkcje, od razu buraczeje

  OdpowiedzUsuń
 3. Chamstwo było zawsze, tylko teraz ma klimat żeby się pokazać. Kiedyś chamstwo było wstydliwe,dzisiaj gości na pierwszych stronach gazet, takie czasy.

  pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak! Chamstwo w Polsce wyrobilo sobie status swojskosci. Zakurwowac sobie -o jakze to swojsko!
  Wystarczy posiedziec troche na "imigracyjnym" Lutton czy "sezonowo robotniczym" Beauvais i przysluchac sie rozmowom podroznych tych wiezy Babel.
  Znam pare jezykow i mozecie mi wierzyc, ze rynsztokowego slowotoku Polakow NIKT nie pobije.
  Co do kultury zachowania sie w miejscach publicznych (comportement) - to kultura porucznika Rzewskiego.
  W Paryzu byle swiatkiem "dyskusji" po polsku,przed parafia Bozego Milosierdzia(!) -" ja ci kurwa nogi z dupy powyrywam". Byla godzina ok. 11 wiec chyba wychodzili z mszy.


  Wolna ( od chamstwa ) ojczyzne racz nam.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami warto dać 500 + Edkowi z "Tanga": Mrozka czy Kiepskiemu by ten "pokazał się wraz z rodzina" publicznie i w kurortach.
  No i pokazał się,zaszalał i okazał.
  Warto było by zobaczyć w 99 % wyborce PIS.Tacy wybierali tacy popierali i z takimi nam przyszło żyć.Gorzej bo to z nich sa wybrani z wybranych i osadzani "na urzędach" Ich czas nadszedł i czerpią z niego pełnymi garściami bo TKM.a językiem jakim się posługują jest język ich własny swojski Bo innego nie znają.I myślą ze jest on zrozumiały dla wszystkich.
  To chamienie przyszło gdy lud dostał władze gdy lud wszedł na salony i zaczęło się to jeszcze w PRL.
  Pięknoduchy myślały "zmienia się z czasem,bo to co dobre wezmą z kontaktu z nami", bo szkoły bo wykształcenia Powolutku powolutku i to sie działo oprócz wyjątków gdy i inteligencja przejęła język chama.Ot z przekory,bo chciała być rozumiana w ludzie,bo się bratała.Lub wyniosła z domu rodzicielskiego.
  I tak to sie stało, ze zwrócisz uwagę, na niestosowność zachowanie tzw "kulturalnym słowem" napotkasz zdziwione spojrzenie,.I widzisz "proces myślowy"Co on mówi !I "o co mu chodzi" I milczenie
  Rzucisz "grubym" i natychmiastowo napotykasz na reakcje Czasami sa to przeprosiny,czy obietnica poprawy.Lub częściej "cos sie pan przyp** la
  Dzis gdy cham zaczął być nietykalny, przestępcom zaczęto dawać prawa i przywileje godzące w rozum i zdrowy rozsądek..
  Gdy przestały mieć jakąkolwiek wartość, zasady, wartości i odczucia wyższego rzędu. Udało się hołocie najpierw zrównać Pana z Chamem i wszyscy zaczęli być "Panami", a potem tych, którzy dotychczas byli elitą i wzorcem dla reszty, zepchnięto w niebyt.
  Pozostało nam, niestety, powiedzenie Pana Majstra
  "Z chamstwem należy walczyć kulturom i godnościom osobistom"..
  Czasami pomyślawszy
  "Oni mogą panu majstrowi skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w dupę pocałować"

  OdpowiedzUsuń
 6. Paranoicy i fanatycy z sekty smoleńskiej skłócają Polaków. Okazuje się , że bez wrogów nie możemy żyć. Jak ich nie ma to sobie wymyślamy wbrew ewangelii i przykazaniom.

  OdpowiedzUsuń
 7. KrzysiekLiberadzki24 listopada 2016 01:42

  Za szybko przyzwyczailiśmy się do nieuczciwości, kłamstw, braku kultury codziennej. Po latach siermiężnych chcemy szybko się bogacić. Pieniądze mają być środkiem, który będzie nas nobilitował. Osiągnęliśmy ten etap, że każdy autorytet przewiercimy do spodu, żeby znaleźć skazę. Nie szanujemy własnego języka, błędy z historii nie uczą nas niczego itd.Szkoda gadać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najłatwiej iść na łatwiznę. Dorównywanie lepszym wymaga wysiłku, a człowiek z natury jest leniwy natomiast umniejszanie czyichś zasług abyśmy sami sobie na ich tle wydali się lepsi, nic nie kosztuje.
   pozdr Krzyś

   Usuń
  2. funia24 listopada 2016 10:43

   Nawet umniejszanie czyichs zaslug wymaga pewnego wysilku intelektualnego.Najlatwiej opier-ic i przypier-lic.Tym bardziej gdy sie ma odwlok wiekszy niz puszke glowowa.

   Chlopstwo i robotnicy nigdy w Polsce nigdy elokwencja nie grzeszyli ale obracajac sie w ich swiatkach nie byli zbyt widoczni. Teraz gdy czesc z nich stala sie "nuworyszami" i tym samym ma wstep na salony (media & insze),spotegowanie chamstwa uwidacznia jak mucha w szklance mleka.

   Pozdrawiam,

   Usuń
  3. Z hamstwem trzeba walczyć siłom!

   Usuń
 8. Zanim pochwala się kwota "wolna od podatku"Cos dla frajerów którzy wierzą dalej w sukces
  Osoby zarabiające między 11 tysięcy PLN a 85 tysięcy PLN rocznie, czyli pomiędzy ok. 900 PLN, a ok. 7000 PLN miesięcznie, będą miały kwotę wolną od podatku na poziomie 3,1 tys. PLN. W rezultacie zapłacą taki sam podatek jak obecnie.

  Osoby zarabiające między 85 tys. PLN a 127 tys. PLN rocznie (czyli ok. 10,5 tys. PLN brutto miesięcznie) też będą miały niższą kwotę wolną. Nie wiadomo jaką. Ale to oznacza to mniejsze lub większe podniesienie podatku.

  Osoby zarabiające nieco ponad 10,5 tysięcy PLN miesięcznie brutto w ogóle nie będą mieć kwoty wolnej. Czyli w rezultacie na pewno będą płacić podatek wyższy niż obecnie.

  Skorzystają na nowym pomyśle ministra osoby zarabiające mniej niż około 900 PLN miesięcznie. W ich przypadku kwota wolna od podatku wzrośnie.

  Przy zarobkach do ok. 550 PLN miesięcznie (czyli 6600 PLN rocznie) oczywiście podatku w ogóle nie będzie.
  A teraz pytanie Kto w Polsce zarabia 550 zł miesięcznie?Nawet "zbieracze puszek" wyciągają więcej

  OdpowiedzUsuń
 9. https://youtu.be/GBCU1p03agw

  OdpowiedzUsuń