poniedziałek, 25 lipca 2016

Skromność na pokaz

Episkopat kupił 50 matizów w gazie, żeby biskupi jeździli czymś skromnym podczas wizyty Franciszka
 


 Hierarchowie nie chcą niczego pozostawić przypadkowi.
– W ostatnich kilku dniach biskupi kupili kilkadziesiąt samochodów Deawoo Matiz z instalacją gazową, żeby jeździć czymś skromnym podczas wizyty papieża Franciszka w Polsce – dowiaduje się ASZdziennik.

reszta tu:

http://aszdziennik.pl/117941,wow-tacy-skromni-dla-franciszka


12 komentarzy:

 1. WITAM !
  ELIZO Mam dla CIEBIE wielki szacunek ,ale wyczyść okulary !

  "To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

  Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to wiem i okularow nie muszę czyscic :)

   Usuń
  2. Jest poważne przypuszczenie, ze "słowo stanie się ciałem", a autor ASZdziennika będzie robił za jasnowidza. Jak bowiem gminna wieść niesie, biskupi właśnie wietrzą swoje najstarsze i najskromniejsze sutanny powyciągane z lamusów i innych strychów.:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
 2. A cóż w tym dziwnego ? Franio ponoć jeździ skromnie autobusami, jak szeroko relacjonowano zaraz po obsadzeniu na stolcu piotrowym. Pierwszą reakcją hierarchów kościoła polskiego na tę wiadomość były pytania o ceny autobusów w full wypasie.
  Przecież nie będą się chwalic przed Frankiem, że niby na piechotę śmigaja, bo na połowie szerszej jezdni na pasach zadyszki dostaną, a przy drugim krawężniku to płuca wyplują do reklamówki sklepu owadziego leżąc kałdunem na gorącym asfalcie. Produkcje metanu miłosiernie pominę, choć mógłby zastąpić holzgas.
  A ponieważ ostatnio kabaret nie nadąża za życiem, więc nie ma takich dzisiejszych dyrdymałów które jutro nie okazałyby się faktem autentycznym, jak to mawiaja w cyntranej Polsce np. na Kujawach lub na Ziemi Łęczyckiej zwanej niekiedy Kutnowską. Jeszcze niedawno ( w kategoriach historii współczenej) słowa Andrzeja Leppera ("Nie będzie Wersalu na tej sali ...) oburzały wszystkich a dziś przygłup zwany posłem poprawiający okulary jednym palcem na sali sejmowej, oburza tylko wrogów narodu. Lepszy sort nie widzi nic niestosownego, naczelnik nawet nie myśli o wywaleniu wiernego ssyna partii na zbity pysk. Wszak to NASZ, nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.
  Róbta tak dalej, pamiętajcie tylko że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę .

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe OT.
  Reakcja zdrowej tkanki Narodu na dzisiejsze nękanie Powstańców Warszawskich przez tzw. ministra. Kto ma staruszka w rodzinie, ten dobrze wie że po dwóch godzinach przetrzymywania nękającego, można na nich wymusić wiele. No to będzie https://www.facebook.com/ppiotr.zzygarsky.1/videos/1344306992264837/

  OdpowiedzUsuń
 4. To ciąg dalszy jeszcze OT http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-o-apel-pamieci-macierewicz-tlumaczy-stanowisko-mon/4r6599
  Tzw. minister spuścił z tonu ? Zwykłym gwizdkiem można usadzić szefa armii ??
  Eeeeh...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio czytając różnej maści wiadomości to trzeba zawsze się upewniać czy to aby nie aszdziennik.
  Bo z tymi tłukami u żłoba to nic nie wiadomo.
  Nie wiesz rano co im do łba pierdolnie w południe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam ASZdziennik, i wiem co publikuję, nie moja wina ze ktos nie ma poczucia humoru.

   Usuń
  2. @Eliza : ja wiem , że Ty wiesz co piszesz i publikujesz.
   Chodziło mi o to , że ja czasem nie jestem pewien , czy to co czytam o "naszym" rządzie i kościele to prawda czy jakiś fejk.

   Usuń
 6. a jednak ... nie przesłyszałam się, gdy dziennikarz tvn komentował: biskupi na spotkanie z papieżem Franciszkiem przyjechali MAŁYMI samochodami
  Zresztą Prezes też jakby trochę mniejszy , skromniejszy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z szacunkiem dla Wszystkich
  Rymne se..
  Janie Pawle Franciszku,za Twoją troskę o Świat o Europę o Wolskę,z dnia na dzień pęcznieje w Polaku Twa sława !
  Janie Pawle Franciszku ,kochać Cię będziemy jeszcze bardziej kiedy zabierzesz do Domu Ojca albo choć by do Stolicy Piotrowej,nasze bóstwo w Trójcy jedynego prezydęta premiera marszałka ,Jarosława !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawet nie wiecie jak " w te dni"Kraków był pusty.Bez przeszkód i korków można było "śmigać" w dzielnicach których ulice nie były wyłączone z ruchu lub przeznaczone na parkingi.
  "Pobozni i nabozni" krakowianie masowo przed wiali z miasta.Drogi wyjazdowe już w piątek sobotę i niedziele.przed SDM były zakorkowane a sznur samochodów poruszał się po nich"noga za nogą"
  Tego juz, ani telewizje nie pokazały a i radio zmilczało

  OdpowiedzUsuń