piątek, 15 lipca 2016

Jedwabne, nasz Wołyń
Dr historii Ewa Kurek z Lublina za przyzwoleniem burmistrza Jedwabnego z PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy nakazującej ekshumację zamordowanych w Jedwabnem Żydów. Podpisała się większość katolickich mieszkańców miasteczka.


Zanim zaczniecie kopać, ustalcie, komu należy się znaleźne... Zamiast stawienia czoła prawdzie, tchórzowskie grzebanie w grobach. Czy tam zginęło mniej czy więcej osób nie ma znaczenia: Polacy w okrutny sposób zamordowali niewinnych ludzi. Nawet spalenie żywcem jednego człowieka to okrutna hańba. Taka jest prawda i nie uciekniecie od niej. 
Ekshumacja to dla Żydów wyjątkowe naruszenie uczuć religijnych. Więc niech ci co się tak zajadle jej domagają, uważając się równocześnie za gorliwych katolików, pomyślą o naruszaniu z jakiś powodów ich świętości.

Czas najwyższy dla wielu spojrzeć w lustro własnych dusz, uświadomić Polakom, iż żyli wśród nich kanalie i żeby obalić fałszywy mit, że wystarczy być Polakiem żeby być bohaterem, że niczego nikt w tym kraju nigdy nie zrobił złego, że to wszystko zawsze ci "inni", a my sami - to ofiary i bohaterowie. To jest potrzebne do normalności: spojrzeć na siebie z dystansu, jak na każdy inny normalny naród i skończyć z tym etosem i błazenadą jak i zafałszowywaniem historii. Wyzdrowieć psychicznie. Takie wyzdrowienie może się stać tylko za sprawą przyznania się do tego, że żyli pośród nas tacy, którzy ratowali życie innym, ale też i kanalie. Obrzydliwe kanalie. Bronienie się przed tą prawdą rękami i nogami uważam za głęboko niechrześciańskie i prawdziwie antypolskie. 

Podobnie się ma to ciągłe, prymitywne rachowanie win u innych, uważam, że każdy powinien zacząc od swoich. A dzieje się tak bo i katolicyzm w naszym kraju jest zakłamany do cna. Gdyby nie było tego zakłamania, nie byłoby tyle zła wokół nas. Bo kto spośród Polaków jest antysemitą, a spośród Żydów polonofobem, dalej nim zostanie. Będą mieli tylko nowe argumenty do opluwania się. Reszta się tylko zasmuci, czy wzruszy ramionami. Ostatecznie zarówno Żydzi jak i Polacy doskonale znają prawdę z przeszłości chociażby była przemilczana i ukrywana. Dokładnie jak z Katyniem. Wszyscy wiedzieli choć nikt o tym nie mówił. Teraz kiedy możemy o Katyniu mówic głośno i bez strachu, nikt nagle z dnia na dzień rusofobem się nie stał. Nadszedł ten czas by głośno prawdę ujawnić, że CZĘŚĆ Polaków zachowywała się przed, w czasie i po wojnie jak zwierzęta, a CZĘŚĆ stawała się bohaterami zdolnymi dla Żydów zaryzykować wszystko łącznie z życiem. A reszta - cóż, jak zwykle,  była obojętna ze strachu, głupoty, bezduszności.  

PIS obudził upiory drzemiące w ludziach. Gdybym nie słyszała w TVn24 tej pożal się boże minister edukacji mówiącej o tym, że Żydów w Jedwabnem wymordowali "nie do końca Polacy" to bym nie uwierzyła. Przypuści się teraz z pewnością wściekły atak na Żydów. Już słyszę te krzyki o "znieważaniu narodu polskiego" i najgłośniej nie będa się drzeć Ci co nie mają sobie nic do zarzucenia, ale ci, którzy boją się by prawda nie wypłynęła na światło dzienne. Hucpą wokół Jedwabnego usiłuje się przykryć fakt, że Żydów mordowano w straszliwy sposób w co najmniej 150 miejscowościach. Są dostępne relacje świadków. Co zrobią, jeśli za tą ekshumacją pójdą inne i okaże się, że mamy nasz własny Wołyń?

Bardzo by się nam przydała szczera dyskusja o rzekomym polskim ETOSIE, ale duży procent narodu jeszcze długo do niej nie dojrzeje. 

promuj


27 komentarzy:

 1. w.i.e.s.i.e.k15 lipca 2016 18:08


  Wiktor Zborowski postanowił odnieść się do jej publicznego wystąpienia. Na profilu na Facebooku napisał: "Proszę nie oskarżać pani minister o brak wiedzy w kwestii Jedwabnego i pogromu kieleckiego. Pani nie wie, co wie na ten temat poseł Kaczyński, i w związku z tym co ma wiedzieć. Jak pani minister edukacji dowie się co ma na ten temat wiedzieć, wtedy będzie wiedziała co ma powiedzieć".

  OdpowiedzUsuń
 2. w.i.e.s.i.e.k15 lipca 2016 18:38

  Zanim niektórzy się oburzą,pamiętajcie iz nie tylko spisane sa czyny i rozmowy ale w archiwach znajdziecie wyroki na tych co Żydów mordowali
  Czy było tylko jedno Jedwabne ?Spisano coś z 30 miejscowości gdzie tez mordowali "sąsiedzi"
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/2/
  Warto tez wiedzieć
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/
  I jeszcze jedno do was "prawdziwi" patrioci i Polacy Tego nie wiedzieliście czy nie chcecie wiedzieć ?
  "Szaber podczas okupacji dla wielu ludzi stał się sposobem życia. Rabowano wszystko i wszystkich, nie tylko Żydów.
  Nawet kiedy w okolicach Bochni rozbił się samolot z polską załogą (brytyjski Liberator), okoliczni chłopi zbezcześcili ciała i zrabowali wszystko, co tylko się dało. Od zegarków, przez obrączki, po pieniądze, mundury i bieliznę. Narodowość nie miała znaczenia".


  OdpowiedzUsuń
 3. Dopóki lud pracujący miast i wsi jest pod duchową opieką i finansowym nadprzewodnictwem czarnej agentury, to nie widze szans na refleksję nad historią.
  Tylko osobniki gorszego sortu niegodne trzymania za mordę pod pańskim stołem aby załapać się za ochłapy za to samodzielne umysłowo, są zdolne do przemyśleń nad czasami słusznie minionymi oraz nad dniem wczorajszym i przyszłością.
  Aczkolwiek łatwo nie będzie, gdyż środki masowego ogłupiania od ambon począwszy aż po wylewanie nocnika o 19:30 w tvpatriotycznej, są w pod jednym epikomitetem cyntarlnym. Już nie wiem czy bieda musi ten lud przycisnąć czy jakaś cudowna iluminacja musi nastapić, aby naród zrozumiał że pastuchy to gangrena i żyją z rozdrapywania ran zamiast ich zaleczania. To pasożyty gorsze od tasiemca, kiły czy eboli. Niekiedy komuś wyrwie się kilka słów rozsądnych, lecz zaraz czarna tłuszcza go zakrzyczy. Ludzi o autorytecie, choćby takim jak Władysław Bartoszewski, jest coraz mniej a to wielka szkoda dla Narodu i Historii. Póki mądrości starczy, trzeba głosno o tych trudnych sprawach mówić aby zwyciężyła Prawda a nie propaganda rządowo-agenturalna z hasłem "prawda was wyzwoli" (może z ka$y). Chyba że to ma być правда. это все понятно !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Poszloo. Niestety niestety....
   Co do- "czy bieda musi ten lud przycisnąć ", to przerobia ta biede na Gniew Bozy i ciemnota bedzie jeszcze tlumniej walila na procesje (i oczywiscie na tace) coby szamani im Milosierdzie Boze ublagali.

   Co do refleksji nad historia,hm.....Poszloo , czy Ty nie za duzo wymagasz od kondycjonowanych owieczek.Samomyslenie?! Brrrr,co za horror ;a i grzech ciezki! di
   Mysle ,ze lepiej wielbladowi....etc, nizli temu spoleczenstwu dojsc do fakultetu samomyslenia. Niestety!

   Usuń
 4. Ta pani zwana ministrą Zalewską powinna sama spalić się. Ze wstydu.

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowiedzieliśmy się od p.Zaleskiej o "kolejnej prawdzie historycznej". Takich prawd już wystarczy. Obiektywizm i prawda szczególnie została zaprezentowana kilka dni temu, kiedy to ta swołocz celowo źle przetłumaczyła przemówienie Baracka Obamy. Won, bo opluję!

   Usuń
  2. Ale zbłażniła się kobieta -wstydu za grosz nie ma .Jak to jest ,że taki gnom podporządkował sobie tyle ludzi i boja się powiedzieć to co myślą ,tylko zgodnym chórkiem mówią to co poseł Jarko nakazuje mówić.

   Usuń
  3. Gocha, podporządkował sobie ludzi o małych rozumkach - tylko tacy mu są potrzebni i tylko tacy dają sobą pomiatać

   Usuń
 5. Nie będzie w Polsce porządku, dopóki nie zrobimy porządku z księżmi [jak choćby Czesi].

  OdpowiedzUsuń
 6. olo_amsterdam16 lipca 2016 11:09

  Skoro II wojnę światową zaczęli Naziści, a nie Niemcy...
  Skoro samobójcze ataki przeprowadzają niezrównoważeni fanatycy, a nie działający z premedytacją wojujący islamiści...

  ... to może rzeczywiście tej zbrodni w Jedwabnem nie przeprowadzili Polacy, a jedynie źli ludzie z obywatelstwem polskim.

  [sarkazm zamierzony]

  OdpowiedzUsuń
 7. Polacy święci?czyści? NKWD stworzył Polak, Feliks Dzierzyński , drugim po Dzierżyńskim szefem sowieckiej bezpieki był hrabia Czesław Mężyński herbu Kościesza, narady ścisłego kierownictwa Czerezwyczajki aż do roku 1933 włącznie, odbywały się w języku polskim, a wśród oficerów NKWD byli Polacy. Głównym, prokuratorem generalnym ZSRR przez 35 lat i autorem teoretycznych dzieł utwierdzających krwawy terror był polski szlachcic herbu Trzywdar, Andrzej Wyszyński... starczy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Do JW vel H - to samo ???
  Afera o zegarek Nowaka za 30 tysięcy versus stodoła Szyszki wyceniana na 500 tysięcy ? Zadłużenie Polski przez osiem lat versus wyczyny za osiem miesięcy miłościwie nam panujacych ?

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12552595_990177557686718_8650201120596481727_n.jpg?oh=726df606575f3a0d3bf89b4435b3bbb6&oe=57E88607

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzis sie pokazuje przeklamana historie Jedwabnego, zas jak w okolicy bylo wiecej przypadkow spalenia Zydow w budynkach przez Niemcow to juz o tym cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KrzysiekLiberadzki16 lipca 2016 20:46

   Barbarzyństwo jest barbarzyństwem i nie ma innego określenia na takie zdarzenie. Bestialstwo Polaków zostało udowodnione. Dziwi tylko stwierdzenie IPN, ze ofiar było 340 a nie 1600, jakby ten fakt miał cokolwiek zmienić. Polacy nie lubią tak o sobie mówić, bo lepiej gdy ludobójcami są inni -np. Ukraińcy... WSTYD !!!A miejsca pochówku Żydów nawet tak nikczemnego (wspólny dół) - zgodnie z Ich religią nie należy ruszać. USZANUJMY CHOCIAŻ TO !!!

   Usuń
  2. solo16 lipca 2016 20:37

   Prawda jest oczywista no Żydzi sami weszli do stodoły zamknęli ją z zewnątrz a potem podpalili a wszystko to z nienawiści do Polaków i Najświętszej Panienki

   Usuń
  3. "ofiar było 340"

   W SAMEJ STODOLE najwyrażniej było spalonych nie więcej jak 350 ludzi.

   Usuń
  4. @solo16: W okolicy było więcej przypadków spalenia Żydow w stodołach przez Polaków.

   @KrzysiekLiberadzki: "Dziwi tylko stwierdzenie IPN, ze ofiar było 340 a nie 1600" - Bo z wykopów sondażowych tak wynika. Nb., TA stodoła nie była jedynym miejscem kaźni. 1600? Tyle nie było nawet w Radziłowie czy Wąsoszu.

   Usuń
 10. Ja mieszkańcom Jedwabnego się nie dziwię - kto chciałby się przyznać do tego, że jest sQrwysynem i mordercą, nawet po latach?

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak się okaże, że Żydów było więcej, to Polacy wyjdą na jeszcze gorszych. No i co, prawacka nekrofilio, warto ryzykować?

  OdpowiedzUsuń
 12. Wstyd za tak podlych ludzi co jeszcze nazywaja sie katolikami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z cyklu "warto przeczytać"
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,153663,20407700,koscielna-lekcja-polityki-hold-i-omerta-bartos.html#BoxGWImg

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze się czyta, aczkolwiek moim zdaniem Bartoś jest bardzo koncyliacyjny. Ale chwała mu, każdy głos jest cenny. Polecam "Wschod" Andrzeja Stasiuka , na strony 64-75 akurat dziś trafiłem ...:))

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje pytania kieruję wprost do pana wiceminisra Jakiego.
  Dlaczego Pan szerzy nienawiść do INNYCH?
  Czym (kim) są dla Pana inni?
  Czy innymi są dla Pana tylko wyznawcy innej religii, a konkretnie islamu?
  Jaką religię Pan wyznaje?
  Dlaczego nigdy nie widziałam Pana na mszy w parafii, która jest Pana "macierzystą"? Dlaczego nigdy nie spotkałam tam Pana rodziców?
  Jak Pan myśli, kiedy Pana syn dowie się, że jest INNY?
  Kiedy wychowani przez Pana wrogowie inności zaczną prześladować Pana syna?

  Pomyślności.

  Wszystkim, serdecznie polecam:
  http://studioopinii.pl/jolanta-sacewicz-jedwabne-marzenie-epilog/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla osób, które nie wiedzą o czym piszę do pana wiceministra Jakiego...
   http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,20358883,chlopiec-z-zespolem-downa.html#Czolka3Img

   Usuń
 16. Tak przy okazji...
  "Gdy uka­zała się książka „Sąsie­dzi”, w Jedwab­nem urzę­do­wał ksiądz nazwi­skiem Orłow­ski, który od razu poszedł w zaparte. Robił to oczy­wi­ście za przy­zwo­le­niem swo­jego biskupa. A prze­cież sprawę Jedwab­nego Kościół mógł roze­grać zupeł­nie ina­czej. Wystar­czyło zapro­sić na odsło­nię­cie pomnika Anto­ninę Wyrzy­kow­ską, Spra­wie­dliwą Wśród Naro­dów Świata, która ura­to­wała sied­mioro Żydów, w tym oca­lo­nych z Jedwab­nego. To osoba głę­boko wie­rząca, przy­kładna kato­liczka. O Antosi mówiono, że jak nie pra­cuje, to się modli. Pod koniec wojny została strasz­nie pobita przez żoł­nie­rzy wyklę­tych, któ­rzy pró­bo­wali doko­nać tego, czego nie udało się Niem­com – zabić ura­to­wa­nych Żydów. Gdyby tę Anto­się uho­no­ro­wano po latach w Jedwab­nem, nazwano jej imie­niem miej­scową szkołę, gdyby księża uczy­nili z niej przy­kład praw­dzi­wego kato­li­cy­zmu, to może zmowa mil­cze­nia zosta­łaby prze­rwana. A tak Anto­nina Wyrzy­kow­ska, boha­terka, bała się do Jedwab­nego przy­je­chać." http://studioopinii.pl/pirs-telewizja-pokazala-254/

  OdpowiedzUsuń
 17. w.i.e.s.i.e.k18 lipca 2016 10:39

  Zauważ Elizo, iz dzięki bogu zakończył sie ten szkodliwy dla Polski i zdrowego trzonu narodu,"przystanek Owsiaka"
  Uważam ,iz organizatorzy tegoż z Owsiakiem na czele powinni zostać aresztowani i doprowadzeni przed oblicze ministra- prokuratora i osadzeni wg jego rozporządzenia
  A jest za co !
  Bo jak można, w naszym umęczonym kraju, podnoszonym "ręcami" ekipy rządzącej, urządzać bezproduktywny spęd przeszło pół miliona młodej zdrowej ludności i to jeszcze pod hasłami "miłość,szczęście ,pokój.przyjaźń", czy jakoś tak bezbożnie.
  Ani raz ze scen nie padło "odwołanie do boga" naszych wartości,czy poranno- wieczorne modlitwy.
  A tak pięknie brzmią chóralne "kiedy ranne wstaja zorze".
  Ani raz nie padło słowo Smoleńsk i nie odczytano "apelu smoleńskiego"
  Nic tylko zabawa i to w błocie,a to powinno przecież przypomnieć to smoleńskie błoto, w którym to Prezydent -samotnie
  No jak tak można ? Nieprawdaż ?
  I jeszcze ten cały "Owsik" powinien odpowiadać za niedozwolone praktyki handlowe i nieuczciwą konkurencję.
  Pół miliona uczestników i ani jednego "pakietu festiwalowicza" po 960 zl wpłacanych przed i na znajome konto.
  A ten "pokojowy patrol" to oni tak za darmo ?.
  Dlaczego to od nich nie zażądano wcześniejszych wpłat za "pakiet wolontariusza" i to w wysokości 300 zł?
  I do tego ubranie ich takie nieprzystojne kolorowe i Gender.Ani jednej koszulki z logo np "patriotycznym"
  Nie dziwie się, iz nasz "wewnętrzny minister" uznał ten spęd za "podwyższone ryzyko" i kazał teren ogrodzić płotem długości 7 km.
  Gdyby nie ten płot, zgromadzeni pewno wymagaliby "od tubylców" goszczenia, wyżywienia i dowozu na koncerty, a na zakończenie obdarowanie prezentami.I cały czas mąciliby w głowie patriotycznie-katolicko myślącym tubylcom,jakaś tam "miłością,przyjaźnią czy pokojem"
  A najgorsze to to ,ze przez cały czas trwania koncertu, nie zauważono ludzi przechadzających się wśród tłumów z gustownymi tacami zbierającymi na np "postawienie świątyni w tym miejscu" lub posagu przewyższającego rozmiarami tego z sąsiedztwa,
  Nic, zgroza, nie upamiętnili.
  Dlatego tez przyszłoroczny koncert winien byc zakazany a jeżeli juz to za stalowym co najmniej 4 metrowym płotem urządzony.
  By żadna zaraza, w lud polski nie poszła, przeszła i doszła.
  A ziemia po nim wyświecona,poświęcona i egzorcyzmowana.
  Tak nam dopomóż bog a i ty dobra zmiano pamiętaj.
  Nie może byc by "zdrowy trzon ludności" demoralizowany był,bezbożnie
  PS
  Całe szczęście, iż dobra zmiana dosięgła TVPiS a prezes nie pozwolił, by transmisją telewizyjną ciemny lud był demoralizowany.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawe, że imigranci są niemile widziani, lecz puszczanie trzech tureckich seriali aby podwyższyć oglądalność jakoś władzom kurwizji nie przeszkadza. Zresztą co mowić o strasznych obcych. Ostatni weekend: Lublin - taksówkarzowi poderżnęto gardło - uczynił tybylec. Na Pomorzy jakaś tragedia - podejrzany tubylec. W Karpaczu smarkacz przydusił autkiem turystkę do kamiennego muru nad potokiem, nogi -rokowanie poważne, oczywiście tambylec co mieszkał niecały kilometr od miejsca tragedii. Straszenie obcymi to ostatnie draństwo na poziomie rozumków pisuarów. A ciemny lud łyka te bajdy jak gęś kluski.

  OdpowiedzUsuń