poniedziałek, 4 lipca 2016

Kana żoliborska


Jarosław Kaczyński w czasie kongresu PiS mówił o tym, że czas na zmiany. Jego plan odnosi się m.in. do tego, "co zrobić z pieniędzmi, które zostały w OFE bo na razie tracą na wartości, a które mogą posłużyć do stworzenia III filaru dobrowolnych oszczędności na emerytury" jak i być podstawą nowych przedsięwzięć"

No żesz kurwa ich mać Jasnosiki!!! Pieniądze z OFE przekażą Polakom. Ukradną pieniądze Polaków i przekażą Polakom, tylko którym siem pytam? Tym od 500+? Tylko, że te 500 nie trafi do ludzi którzy w OFE oszczędzali, a do patologii, która z niej korzysta. To sie nazywa -wydymanie bez mydła...

Mówił że wartość akcji spółki spada. To prawda, spada dokładnie od roku, od momentu kiedy wybory na prezydenta wygrał niejaki Duda i z giełdy odpłynęła 1/4 jej aktywów. Jeżeli PiS by zrealizował ten plan, naruszy zasady zaufania do państwa. A po zmianie reguł, nie ma sprawnego Trybunału Konstytucyjnego, który mógłby zakwestionować takie zmiany.

Był taki cudotwórca w przeszłości nazywal się Władek. Był kolegą wielu członków i działaczy PZPR dzisiaj ukrytych pod wytartą kapotą Jarosława Bezzębnego i PiS. Otóż Władek "podnosił wydajność z jednego hektara stawiając na drugim. Preziu już wybudował 3 miliony mieszkań, tera będzie "inwestował". Ten truteń pospolity przez całe swoje mizerne życie nie wniósł ani grosiunia do budżetu z uczciwej pracy, a obraca milionami i czerpie jak ze studni bez dna... Wydoi państwo jak mleczną krowę, tak jak zrobił to ze SKOKAMI. Bo najważniejsze są pomniki, tablice, ulice, jak i spełnienie niektórych obietnic wyborczych, będą ratować górnictwo, opłacać nepotyzm PiSu, płacić ochronę Absmaka, podróże p/o prezydenta Dudy i jego "strasznego dworu", aż puszczą Polskę z torbami.

Już słyszę głosy że "Platforma zrobiła to samo". Nie. Platforma nie zrobiła tego samego. Platforma zabrała kasę ulokowaną w obligacjach, więc praktycznie nic nie zabrała, tylko pozbyła się przyszłych należności.. W przypadku planów pana prezesa Ząbka, mamy do czynienia z zabraniem środków zainwestowanych na giełdzie, co może rozwalić całą gospodarkę, No ale, co tam. Toż to firmy prywatne, PiS będzie budował państwowe gdzie wsadzi swoich ziomków.. nieprawdaż?

Tak więc rewolucja bolszewicka zatacza coraz większe kręgi, odbierze się "posiadaczom i obszarnikom" i rozda suwerenowi ...A BroSzydło nazywa to wszystko "sprawiedliwością emerytalną" , a zważywszy na powyższe i w ogóle na "dobrą zmianę" jedyne więc w co warto inwestować, to marzenia. Tego Wam nawet PiS nie odbierze.


promuj

45 komentarzy:

 1. Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że dopiero teraz budujemy realny komunizm?

  OdpowiedzUsuń
 2. 500+ to typowa korupcja polityczna państwa ale o krótkich nóżkach, sądząc po przemówieniu, wściekłości i zapowiedzianych zamierzeniach Prezesa.

  OdpowiedzUsuń
 3. I za to (przeniesienie obligacji) PO należy się chwała. O konieczności tych przenosin długo i wytrwale tłumaczył Jan Krzysztof Bielecki. W to, czy zrobił bo taka była potrzeba - nie wątpię, myślę że przy okazji załatwił sobie rewanż na pewnym zagranicznym banku, o którym pisać nie będę. Szanowni państwo! Jest na Onecie stary, acz ciągle aktualny tekst. Podaję namiary: ONET Buzek iHausner Propozycja rządu ws OFE szkodliwa dla gospodarki lodzik bambino jak bardzo marionetka Buzek przeczytajcie to 1,2,3,4,..ile tam kto może tak, aby dobrze zagnieździło się to w Waszych głowach. Tekst w pewnym sensie podobny do tego, o czym mówił JK Bielecki.Sądzę że pisał to ktoś z branży. Motywów jego nie znam, choć się domyślam. OFE miał też KRK, pod nazwą "Arka" który przehandlował. Mam nadzieję że Sz. Gospodyni nie wykastruje mej pisaniny.Ukłony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie rozumiem że można nie lubić PIS-u, ale czy każdy pomysł PIS-u musi być automatycznie krytykowany, bez analizy czegokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze się doucz czym naprawdę są OFE (gwarancje państwowe) oraz co naprawdę zrobiło PO, a co dziś zamierza zrobić PiS. Będziesz w szoku.

   Usuń
  2. No to jeden z elementów analizy (wywód świadomie maksymalnie uproszczony, wręcz "łopatologiczny").
   Aktualnie OFE inwestują głównie w akcje (rynek obligacji de facto został dla nich zablokowany). Są więc liczne przedsiębiorstwa (spółki giełdowe), których mniejsze i większe pakiety akcji zakupiły różne (też liczne) OFE. Stając się w ten sposób współwłaścicielami (mniejszościowymi) owych podmiotów gospodarczych. W propozycji Morawieckiego te wszystkie akcje zlikwidowanych OFE staną się własnością państwa, które będzie nimi zarządzać. Jak łatwo zauważyć w określonym podmiocie gospodarczym zamiast kilku, czy kilkunastu współwłaścicieli (w tym OFE) pojawi się jeden nowy współwłaściciel (państwo). Może się zdarzyć i to nader często, że będzie to pakiet większościowy. Czy to nie jest stricte nacjonalizacja?
   Co z warszawska giełdą, ocaleje?
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Ewka, wiem co zrobilo PO, po prostu ukradlo te pieniadze, ale przy takich sumach juz nie mowimy w kategoriach brzydkiego zlodziejstwa, tylko inzynierii finansowej. Kupili sobie czas do wyborow i swiety spokoj przy braku reform.

   Usuń
  4. Wiem że "wiesz". Dokładnie tak samo jak wiesz że Tusk to "pachołek Merkel" a "Komorowski skakał po krzesełku i ukradł obrazy i nie tylko z pałacu". To, ze to wszystko kłamstwa to już cie nie interesuje bo ty "wiesz".

   Usuń
  5. Czy OFE może zbankrutować? Otóż może gdy kupi "właściwe" akcje.I co wtedy? Pozostaje państwowa jałmużna. I właściciele tych geszeftów dobrze o tym wiedzą. Pamiętacie Państwo katastrofę platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej brytyjskiego koncernu naftowego? Istniało realne niebezpieczeństwo że emeryci na wyspach (sic!) nie dostaną swych emerytur - sprawa była znana.A teraz VW. Po wykryciu oszustw wartość akcji poleciała lotem nurkowym, koncern ma kłopoty, niemieccy emeryci pewnie też - choć tam to działa trochę inaczej.A prosiłem żeby czytać "lodzika bambino".

   Usuń
  6. EVIDENT, wbrew licznym kłamstwom NIE chodzi o identyczną sprawę tylko coś znacznie bardziej skandalicznego.

   Usuń
  7. PO nie zrobiła tego samego bo nasze pieniądze w obligacjach nadal są nasze tyle, że zapisane w ZUS.

   Usuń
 5. w.i.e.s.i.e.k4 lipca 2016 20:52

  Alez Helmucie Monachijski dobrze b dobrze
  Abys zrozumiał co się dzieje to my ci bajeczka to wytłumaczymy.
  Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. „Głupia mrówka” - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołuje konferencję prasową, na której zadaje publicznie pytanie, dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas, gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową.

  "narodowa" Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Polska jest zszokowana tym kontrastem. Jak to możliwe, że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia są jeszcze takie różnice? Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?

  Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o uprzedzenie do koników. W programie Łzy nie kłamią Główny Konik Polski razem z Głównym Konikiem Polnym śpiewają „Nie łatwo być konikiem.” Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów.

  Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży.

  Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje demonstrację pod hasłem „Każdy chce godnie żyć”.

  Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni.

  Prezydent z żoną w specjalnym oświadczeniu informują naród o ogromnym przywiązaniu do wszystkich nieszczęśliwych koników i zapewniają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić im nadzieję w sprawiedliwość.

  Redaktor Mrówkojad w cyklicznej audycji „Kto to zrozumie?” Pyta czy nie warto sprawdzić, w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy. „Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników” - postuluje dziennikarz.

  Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.

  Główny Meteorolog Kraju prof. Koniec Polski dementuje pogłoski o rzekomym odwołaniu zimy.


  20 lat później...

  Konik polny zjada resztki zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz będzie już sprawiedliwość.

  OdpowiedzUsuń
 6. w.i.e.s.i.e.k4 lipca 2016 20:59

  Zrozumiałeś Helmucie ?E chyba nie
  To ci prosto, jak krowie na rowie, tłumaczę
  Właśnie chcą zabierać "mrówkom" to co sobie w OFE uzbierały i dać "konikom polnym" aby było "prawiej i sprawiedliwiej"
  Cieszysz sie wiec "koniku polny?" Twoje czasy "nadejszły" Nieprawdaż?
  A mrówki? A pie- dolic mrówki one już swoje zrobiły

  OdpowiedzUsuń
 7. Trutniu Kaczorze zeby cie szlag trafił.

  OdpowiedzUsuń
 8. Prędzej zobaczysz surfującego kota niż mądrego pisowca
  http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/te-koty-jezdza-na-deskorolce-surfuja-i-udaja-psy-zobacz,3789593,artgal,t,id,tm.html

  OdpowiedzUsuń
 9. w.i.e.s.i.e.k4 lipca 2016 23:42

  poszloo4 lipca 2016 23:10
  Ba !! Bo oni słyszą tylko to co chcą,słyszeć !
  Ciekawe czy do nich dotarło to co ich "wuc" Kaczyński na kongresie swej partii powiedział:
  „Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa”.
  Ciekawe co maja i czy oni maja jeszcze, mózgi?
  A wuc w "mowie miłości"powiada o nas "gorszy sort""element animalny"
  A tu wystarczy ,ze dasz takiemu "pincet" do raczki mówiąc "na kazde" a dostaje co drugie i nie czuje się oszukany.Jeszcze "czuje się wdzięczny boć przecież mogli nie dać"
  Chyba ze to
  "Były skarbnik gminy Ruja nowym prezesem globalnego koncernu. Oto efekt czystek PiS w KGHM"
  http://natemat.pl/170387,byly-skarbnik-gminy-ruja-nowym-prezesem-globalnego-koncernu-oto-efekt-czystek-pis-w-kghm
  O to taki nie dość ze "nic nie zrozumie" ale musi "dać odpór" tym "gorszego sortu"
  Taka fucha,taka fucha!I komu to zawdzięcza? NO !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi panie, Jezus urodził się w stajence a jaką zrobił karierę! Jej koniec doczesny taktownie przemilczę.

   Usuń
 10. olo_amsterdam5 lipca 2016 00:55

  Giełda w dół, złotówka traci na wartości... wydawało mi się, że Morawiecki będzie gwarancją ekonomicznej stabilizacji, okazał się niestety takim samym ......jak tatko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Morawiecki jest tam gdzie jest tylko dlatego, że jest stuprocentowo gwarantowanym idiotą. Tak samo jak cała reszta tego rządu.

   Usuń
 11. Obawiam się, że tytuł idioty dla niego (dla nich) to pochwała. Dla nich imbecyl to aż nadto .

  OdpowiedzUsuń
 12. Gwarantowany przez PiS ZYSK i DOBROBYT przyjdzie za ........150 lat !!!
  Jak w tej sytuacji iść na wybory? Chory kraj i jeszcze bardziej nieprzywidywanie politycy. Złodziej przynajmniej kradnie jak nikt nie widzi a politycy robią to publicznie, w biały dzień na oczach wszystkich i jeszcze mówią, że nic się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ktoś chciałby polecić jakieś konto za granicą? Mam konto w PL i w UK, ale oba kraje mają przed sobą dość wątpliwą przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ING ale nie w Polsce tylko w Belgii. 33 lata ja i 48 mąż - zadnego problemu. Gwarancja Banku Centralnego w razie krachu 100 tys.euro

   Usuń
  2. Jak Pani myśli, skąd bank weźmie owe 100 tys.euro? Dodrukuje? Z oszczędności klientów? Z własnych rezerw które powstały z obrotu pieniędzmi, też klientów? Bank przecież nie produkuje żadnych dóbr materialnych. Prawda? Mimo wszystko polecam przeczytanie tego, co pisze "lodzik bambino" - to nie żart.Ja rozumiem, że ten pseudonim jest mylący, ale robienie dobrych interesów nazywane jest "kręceniem lodów" nieprawdaż? Ukłony.

   Usuń

  3. Po kryzysie 2008 r kiedy okazało się że pieniądze w bankach nie są tak bezpieczne, jak mogło się zdawać. Europejscy politycy przystąpili więc do podnoszenia poziomu tego bezpieczeństwa.
   Zmianą najbardziej widoczną z punktu widzenia klienta, który przynosi pieniądze do banku, jest wyższy poziom gwarancji dla lokat. Przed kryzysem kwoty, do jakiej pieniądze były gwarantowane, czyli była pewność otrzymania ich z powrotem nawet w przypadku bankructwa banku, różniły się w poszczególnych krajach. To powodowało niebezpieczeństwo, że klienci banków w krajach z niskimi gwarancjami w pewnym momencie zdecydują się na przeniesienie swoich pieniędzy tam, gdzie gwarancje byłyby wyższe. Aby temu zapobiec, Unia Europejska zdecydowała, że jej członkowie będą mieli takie same gwarancje, a ich wartość podniesiono do 100 tys. euro. Z naszego punktu widzenia oznacza to, że bezpieczne są wszystkie pieniądze zgromadzone w jednym banku (nawet na różnych rachunkach) do równowartości ponad 400 tys. zł.

   Modyfikacji w sposobie gwarantowania depozytów było więcej. Zdecydowano na przykład, że odpowiedzialna za to instytucja w przypadku bankructwa banku powinna wypłacić klientom należne pieniądze w ciągu 20 dni roboczych od zawieszenia działalności banku i wniosku o ogłoszenie upadłości. Zgodnie z ustawą o Bankowych Funduszach Gwarantowanych pieniądze na wypłatę gromadzą przede wszystkim same banki. Każdy z nich odkłada niewielką część pieniędzy swoich klientów na specjalny fundusz ochrony środków gwarantowanych.

   Usuń
  4. Sz. Pani - jest
   pani sympatyczną Gospodynią, w związku z czym polecam Pani artykuł zamieszczony na pl.sputniknews.com w dziale gospodarka, Ernsta Wolffa pt." Nadchodzi globalny krach finansowy".Jest to w pewnym sensie podobne do tego, co mówił Piotr Kuczyński w wywiadzie dla śp.J. Paradowskiej że kryzys jeszcze się nie skończył, że się tli. Wszystkie takie wiadomości traktuję bardzo poważnie, z okna skakać nie będę bo za blisko do ziemi, conajwyżej kupię słoik a łopatę już posiadam.Mam nadzieję że nie brzydzi Pani rosyjski portal. Ukłony.

   Usuń
 14. Jak tak dalej pójdzie to ten facet zażąda od banków wypłacenia pieniędzy z indywidualnych kont Polaków. Szaleństwo sięga już dna. PiS-owski elektorat umiejscowiony głównie na prowincji nie płaci praktycznie żadnych składek i podatków, dalej istniejący postkomunistyczny KRUS, darmowa służba zdrowia dla rolników, brak realnego podatku katastralnego, dotacje z UE. Siedzą w kieszeni PiS-u i śmieją się pełną gębą z pozostałych Polaków.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tymczasem w Deutschland... emerytury zostaly podniesione w tym roku bo az o 6%. A w Polsce? A w Polsce emerytury beda za 10 lat wynosily 700zl/m a w Niemczech 5tys Euro.. :) Niemiecki emeryt wyemigruje na Majorke albo Menorke a Polak bedzie nadalchodzil do Zabki po maselko i chlebek, i popieral PiS, jak dożyje w ogole emerytury.. Smutne, smutne..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polak bedzie chodził do czerwonego owada (ludowa nazwa - biedra), bo w Zabce jest drożej. Jeśli mieszka na Kujawach, to na emeryturze na weekend pojedzie do Wenecji (fakultatywnie), o ile wcześniej był w Licheniu (obowiązkowe) . https://pl.wikipedia.org/wiki/Wenecja_(wojew%C3%B3dztwo_kujawsko-pomorskie)

   Usuń
 16. Tak przy okazji...
  "Chodzi o to, że projekt, nad którym dzisiaj dyskutowano w Sejmie, "uwzględniał projekt KOD". A - jak tłumaczył Stanisław Piotrowicz - skoro KOD dokument wycofał, dyskusja musi odbyć się jeszcze raz, już bez brania go pod uwagę."
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/525617,sejm-odeslal-do-komisji-projekt-nowej-ustawy-o-tk.html
  Zwracam uwagę na fragment: "uwzględniał projekt KOD" bowiem powodem wycofania projektu KOD, było właśnie NIEUWZGLĘDNIENIE !!!
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kolejny przykład że pisowiec kłamie każdym wypowiedzianym słowem. Tylko gdy nie otwiera paszczy to nie kłamie słowem, wtedy zapewne kłamie myślą lub słowem (nomen omen) pisanym. Straszne jak można ludziom wypłukać czaszkę ze śladowych ilości mózgu.

  OdpowiedzUsuń
 18. w.i.e.s.i.e.k6 lipca 2016 08:37

  Znowu "procedowano"noca a tak naprawdę przegłosowywano opozycje I znów im wyszedł jeden wielki pierd.
  Zauważcie, PIS jako jedyna partia stosuję metodę walki "politycznej" polegającą na wykorzystywaniu propagandy do przedstawiania oponentów politycznych jako zdrajców narodu i ludzi bez honoru, zasługujących na najgorsze potępienie. Metody takie typowa cecha takich partii jak NSDAP, KPZR czy Jedna Rosja! Co będzie dalej?
  Samosądy zdrajców przy użyciu bojówek, pokazowe procesy opozycji z karami śmierci czy dziwne i niewyjaśnione zabójstwa opozycjonistów??

  OdpowiedzUsuń
 19. w.i.e.s.i.e.k7 lipca 2016 10:29

  janek7 lipca 2016 06:25
  A moze bys tak n/w skomentował

  Opłaty narzucone nam przez PiS:
  1. PiSowska opłata audiowizualna 15 zł miesięcznie - od każdego posiadanego licznika energii elektrycznej.
  2. PiSowska opłata 12 zł rocznie więcej za wodę jest już faktem.
  3. PiSowska zmiana taryfy w energetyce - z 3,87 złotych brutto na 8 złotych brutto miesięcznie - taką podwyżkę szykują nam rządzący w ramach podniesienia tzw. opłaty przejściowej w rachunkach za energię. To podwyżka o 106 procent!
  4. Pisowska podwyżka opłaty paliwowej - na 100 litrów wydamy 120 zł rocznie więcej.
  5. PiSowskie koszty tzw. remediacji czyli oczyszczania ziemi : 10 tys zapłaci każdy za oczyszczanie gleby od średniej działki ziemi z domem. Ustawa powstała w zaciszu Ministerstwa Środowiska i dotknie wszystkich Polaków posiadających kawałek ziemi i działki pod dom ,a także branży paliwowej, kolejowej i energetycznej = kolejne podwyżki.
  6. PiSowski jednolity podatek od wynagrodzeń skutkujący podwyżką dla lepiej zarabiających.
  7. Wprowadzenie powszechnego oskładkowania.
  8. Pisowska opłata od lipca w rachunku za energię elektryczną na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii 2,51 zł/MWh (zgadnijcie dla kogo?)
  9. Wzrost ok.20 % obowiązkowego ubezpieczenia OC .
  Ponadto:
  - minister finansów okroił ulgę na dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Tu się zgodzę.
   2. Niewielka kwota jak na jedno gospodarstwo domowe.
   3. To skutek pakietu klimatycznego zgody na to ze strony poprzedniego rządu.
   4. Plany były ale nie ma potwierdzenia że zostanie wprowadzona.
   5. Kolejny efekt polityki klimatycznej PO.
   6. Cóż za pomyłka ze strony PiS lepiej podwyższać biednym...
   7. Oskładkowania czego?
   8. Działania aby wprowadzić opłatę na OZE rozpoczęły się w Ministerstwie Gospodarki jeszcze za kadencji poprzedniego rządu...
   9. Tak ale jest to podwyżka wynikła z częściowego przeniesienia kosztów leczenia kierowców po wypadkach z NFZ na ubezpieczycieli.

   Nie widzę takiego okrojenie tej ulgi.

   Usuń
  2. w.i.e.s.i.e.k9 lipca 2016 10:53

   Anonimowy
   "Tylko dla twoich oczu"
   Miała byc kwota wolna od podatku podniesiona---podobno będzie w 2017-1018 -podobno...teraz nie będzie bo nie ma kasy
   Mał byc przywrócony wiek emerytalny taki jak poprzednio-----miał byc---teraz nie bedzie bo nie ma kasy
   Miałobyc 500+ na każde dziecko a jest jak jest plus zadłużanie panstwa ponieważ co? a no to ze nie ma kasy :)

   Natomiast kasa się znalazła dla posłów w formie 2000 podwyzki
   Kasa się znalazła w milionach dla Rydzyka
   I teraz informacja z dzisiaj
   Toruńska uczelnia Rydzyka "zwyciężyła" dwa konkursy dotyczące promocji polskiej polityki zagranicznej i dostanie 800 tys złotych
   Toruńska uczelnia dostanie tez 105 tys złotych z MSZ na projekt dot. przywracania pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.
   Jest to o tyle ciekawe ze wiadomo jaki stosunek do zydów ma Radio Maryja chyba ze bardziej chodzi tu o wybielenie i gloryfikacje tych którzy pomagali żydom....ale nadal to trochę dziwne bo przecież pomagali żydom :)
   200 tys złotych dostała fundacja Lux Veritas której prezesem jest Rydzyk na tak zwany rozwój "współpracy w dziedzinie dyplomacji publicznej"
   Natomiast Trwam otrzyma 140 tys. złotych z resortu kultury na promocję czytelnictwa.
   I to drodzy parafianie nazywamy dojeniem ojczyzny I stad i dlatego śpiewamy /jak słusznie zauważył "nasz niezłomny" tylko mu się śpiewacy pomylili/ "Ojczyznę dojna racz zachować panie"

   Usuń
 20. Na cito w przerwie http://lapsuchara.pl/media/thumbnail/6b/70/6b70d1ec354708320b502e07ecca8bfc.jpg

  OdpowiedzUsuń
 21. Elegancko mówiąc - bajki z mchu i paproci ----- http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/430-kaczynski-wspomina-ciezki-los-z-sierpnia-80-spalem-w-celi-na-murowanym-podescie

  Kumpletnie coś siem chłopu(?) popier@oliło czyli demencja czy inszy towarzysz Alzheimer.

  OdpowiedzUsuń
 22. O kaczym miocie (dwa linki ) : https://radtrap.wordpress.com/2016/07/09/kaczynskich-ezoteryczne-i-polityczne-przypadki-czesc-1/

  https://radtrap.wordpress.com/2012/04/18/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity-i-watpliwosci/#comment-13377

  OdpowiedzUsuń
 23. w.i.e.s.i.e.k11 lipca 2016 09:33

  " To, co ma charakter europejski – należy do Unii; tym, co może być załatwione na poziomie państw narodowych – zajmuje się państwo, a Unia nie wtrąca się w to. Co zaś mogą zrobić samorządy, robią samorządy, i Unia również tu nie może ingerować – mówił./Kaczynski?"
  Ale pieniądze weźmiemy od ciebie Unio i odwal się od rozliczania co my z tymi pieniędzmi poczniemy.
  Bo my som Polska i samostanowimy choć rękę jak żebrak wyciągniemy.

  OdpowiedzUsuń
 24. OT.
  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201607/1468167113_v5c1qy_600.jpg
  Czy ktoś to potwierdzi?
  Choć czego się spodziewać po tej ...... organizacji?

  OdpowiedzUsuń
 25. w.i.e.s.i.e.k12 lipca 2016 09:41

  Stanisławowi !!
  WSADŹCIE SOBIE BOGA...

  W porządku, nie trzeba być osobą religijną, by stać się publicznym utrapieniem, tak jak nie trzeba mieć wykształcenia medycznego, by być alkoholikiem, ale statystycznie rzecz biorąc to pomaga, ponoć. Czy ktoś się temu dziwi?

  Będzie to dość nieuprzejme nagranie, bo zdawało mi się ostatnim razem, że dość jasno wyraziłem swoje stanowisko w kwestii Pisma, ale najwyraźniej chyba nie całkiem. Są osoby, które uznały, że będą mnie ewangelizować, ponieważ według nich nie ogarniam prawdy i muszą mnie w tym względzie wyprostować z wykorzystaniem - zgadnijcie czego - Pisma. A że nie chcę o nim w ogóle słyszeć, mam podobno ciasny umysł - to ci dopiero ciekawostka!

  Stwierdzenie przez osoby religijne, że mam ciasny umysł, to trochę jak gdyby banan wytykał ci, że jesteś żółty. Ale tym razem muszę przyznać, że jest nieco prawdy w tym zarzucie. Chodzi o to, że mój ciasny umysł potrafi tylko angażować się w rzeczywistość. Wiem, zabrzmi to nierozsądnie, ale odkryłem, że jeśli coś nie jest częścią rzeczywistości, to jestem do tego automatycznie wewnętrznie uprzedzony - właśnie tak, uprzedzony - przeciwko udawaniu, że jest ono czymś rzeczywistym.

  W gruncie rzeczy mam tak ciasny umysł, gdy chodzi o wiarę w bzdury, że, nie uwierzycie, ni mniej ni więcej, tylko domagam się dowodów. Naprawdę. Żelaznych dowodów, które byłyby do utrzymania w sądzie. W sądzie z prawdziwego zdarzenia, nie w jakiejś tam komisji praw człowieka. I wiemy doskonale, że wy z tym swoim Pismem nie dostarczycie takich dowodów, nawet gdybyście gadali do końca świata. Dajcie więc sobie spokój.

  OdpowiedzUsuń
 26. w.i.e.s.i.e.k12 lipca 2016 09:42

  Pożyteczniej by było, gdybyście się zastanowili nad faktem, że wasza głęboka wiara nie jest niczym innym, jak kwestią przypadku związaną z urodzeniem. Tak się zdarzyło, że właśnie tym, a nie innym rodzicom się urodziliście, a rzeczy, w które przypadkiem wierzyli, są bez wątpienia tym, w co wierzycie i wy. Gdybyście byli gdzieś indziej, to wierzylibyście w coś innego, a to uznawalibyście za herezję. Jednak w obu przypadkach wasza religia byłaby tą jedynie słuszną. Jak to jest, że nie czujecie się zażenowani?

  Zatem dzięki, nie chcę słyszeć o waszej wierze i gwiżdżę na to, co wasze Pismo ma do powiedzenia o czymkolwiek. Przepraszam za mój ciasny umysł, ale jednak wyartykułuję to wam tak przejrzyście, jak to tylko możliwe, by uniknąć nieporozumień w przyszłości.

  Otóż nie obchodzi mnie, że macie sposób na przemianę ołowiu w złoto. Zachowajcie go dla siebie. Ewangelizowanie ludzi, którzy go nie chcą jest czymś niesmacznym. To jak publiczne obnażanie się. Gdzie się podziały dobre maniery? Znamy przecież doskonale tę gadkę. Bóg świadkiem, że słyszeliśmy ją tysiące razy, i że przez to nie staje się ona bardziej przekonująca, ale do was to nie dociera, prawda?

  Gdyby ktoś chciał sprzedać mi samochód, a ja bym uznał, że on nie jest dla mnie, to nie oczekiwałbym tej osoby u siebie następnego dnia z tym samym samochodem, próbującej znowu mi go sprzedać, zwłaszcza w przypadku, gdyby ów samochód był niewidzialny. Jeśli jednak ta osoba by się zjawiła, to zostałaby odprawiona krótko, a okazanie jej szacunku byłoby wykluczone. Widzicie, nie interesuje mnie rynek samochodów. Żadnych. Postanowiłem chodzić piechotą. W ten sposób dostanę się tam, gdzie idę i idę tam, gdzie się dostanę. I będę szczęśliwy, gdy dojdę. W zasadzie już jestem szczęśliwy.

  Zatem nie potrzebuję słyszeć o czyimś bogu albo zbawicielu czy proroku, czy świętych pismach, czy o jakimkolwiek nadprzyrodzonym magicznym bóstwie; czy nawet o jakimś wariancie tego projektu: pół-bogu, pół-człowieku itp. kombinacjach. Nie jestem zainteresowany. Wszystko to słyszałem już wcześniej i uważam, że jest kłamstwem. Obraźliwą, poniżającą bzdurą, która zatruwa wszystko, z czym się zetknie.

  W gruncie rzeczy zawsze gdy mam do czynienia z religią czuję się brudny, zatruty obleśnością nieszczerych frazesów, które przepycha się jako mądrość; zachłannością na kasę; pustosłowiem pozbawionym jakiegokolwiek człowieczeństwa czy współczucia... Dajcie spokój! I ten wyniosły, napastliwy ton, wieczne natarczywe domaganie się przywilejów i absolutnie niewybaczalne molestowanie umysłów małych dzieci. Uważam też, że ci ludzie, którzy z religii robią sobie profesję są szumowinami świata. Myślę, że gdyby jutro Jezus się zjawił, to by się ze mną zgodził. Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Pokój.
  Pat Condell

  OdpowiedzUsuń
 27. w.i.e.s.i.e.k14 lipca 2016 11:37

  Cd"Kany"
  "pod kołderka" robi się "legalne",nielegalne interesy
  O to najnowszy przykład
  http://wyborcza.pl/1,75398,20396027,uklad-sluzb-chroni-pkp.html#BoxGWImg

  OdpowiedzUsuń