niedziela, 29 maja 2016

Kompromis


Jarosław Kaczyński i obsługujące go grono wyrobników traktuje słowa nie tyle zgodnie z ich encyklopedycznym znaczeniem, co z bieżącym zapotrzebowaniem. 
Absmak, niebywała podłość, zdrada o świcie, demokracja. To wszystko słowa, które można używać, jako maczugi, wyzwiska lub elementu pognębienia wroga. Słowa mają takie znaczenie, jakie jest potrzebne akurat w tym momencie. 
Czyż skandowane przez Solidarnych 2010 „Ojciec w ORMO, synek w KODzie, demokracja zawsze w modzie” nie brzmi jak stek wyzwisk, w którym DEMOKRACJA jest najgorszym? Czy obywatele z dodatkiem „gorszego sortu” z zderzeniu z prawdziwymi Polakami nie brzmią jak wyzwisko? 

Dlaczego to pisze? Bo teraz jak dzieci nabieramy się na słowo KOMPROMIS. Petru widzi światełko w tunelu, Kamysz idzie na spotkanie "bo trzeba rozmawiać", a Mateusz Kijowski rozważa w felietonie, że trzeba pobrudzić buty idąc przez błoto. 
Dla nich wszystkich słowo "kompromis" oznacza to, co oznacza w cywilizowanym świecie dla Kaczyńskiego, oznacza tylko i wyłącznie nazwę gambitu. 

Gra jest banalnie prosta. Trzeba wymawiać słowo "kompromis" odpowiednio często. Trzeba zmusić opozycję, w tym KOD do odmiany słowa "kompromis" przez przypadki. Trzeba zmusić liderów opozycji do samo-negocjacji, zastanawiania się gdzie ustąpić, a gdzie nie.
Zabawa polega na tym, że opozycja negocjuje w ramach monologu wewnętrznego, a Kaczyński tylko ustami swoich poddanych powtarza słowo "kompromis".

Gambit polega na poświęceniu odrobiny z wizerunku by wygrać rzecz najważniejszą. Czas. To nawet nie jest specjalnie śmiały gambit. Kaczyński poświęca pionka, nie figurę. W zamian zyskuje bezcenny czas. Gra idzie, bowiem o dotrwanie w tym cyrkowym tańcu do lipcowych wydarzeń: szczytu NATO w Warszawie i Dni (kościelnych amatorów) Młodzieży. Trzeba jeszcze poudawać przez miesiąc, poodmieniać słowo "kompromis" i porobić kretynów z naiwniaków z opozycji i z własnych urzędników.  Gdy opadnie kurz po twardzielach z NATO, gdy natchnięta słowami miłości bożej młodzież rozjedzie się do domów, żaden kompromis nie będzie już potrzebny. Frajerzy, którzy dziś dają się nabrać, wyrażą zdziwienie brakiem chęci porozumienia i brakiem kompromisu. Kaczyński znajdzie inne dobre słowo. Może to będzie "przyspieszenie", może "ostateczne rozwiązanie" a może jakieś inne akuratnie pasujące. 

Dlatego dla nas wszystkich słowo "kompromis" musi oznaczać to samo. Dlatego mamy miesiąc by zmusić siły wrogie demokracji do KOMPROMISU a nie grania kompromisem. Dlatego nie ma co szukać żadnych światełek, nie ma co rozważać kwestii ubłocenia stópek tylko twardo żądać przestrzegania Konstytucji. Bezwarunkowo. Potem możemy zawrzeć kompromis.


20 komentarzy:

 1. Podobnie jak katole, którzy przyjmują, z rozdziawioną paszczą " nauki " swojego plebana - tak spora część społeczeństwa, oraz zdecydowana część żurnalistów - przejmuje " nowomowę ", kaczyzmu.
  To kaczyzm narzuca tematy i narrację, NIKT nie widzi i nie próbuje - temu obłędowi położyć kres!
  " Kompromis " - to jedno z haseł pis-lamu, które nabrało urzędowego charakteru, mimo absurdu - jaki w tej sytuacji - stanowi!
  Jedyny " kompromis " - jaki mały gnom zaakceptuje, to: pełne podporządkowanie Polski i Polaków - jego obłędnym planom.
  Posługiwanie się tym wytartym frazesem, w przypadku T.K. - stanowi dość prymitywną, ale - skuteczną, grę kaczora!
  Pisałem już, że z PRAWEM - nie można zawierać "kompromisów", bo prawo się stosuje i wykonuje zgodnie z wyrokami!
  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest wyrokiem i trzeba go wykonać. NATYCHMIAST!
  Wpisywanie się, w kłamliwą retorykę pis-lamistów, dodaje im paliwa i szkodzi Polsce, szkodzi prawu, szkodzi nam wszystkim.
  Polska psieje, z siłą wodospadu...Do destrukcji w wykonaniu obecnej władzy - dochodzi - typowo polska : " autocenzura " i dostosowywanie się do wymagań dzisiejszych okupantów!
  Tak, właśnie okupantów, mimo, że wygrali demokratycznie wybory. Tak jak Adolf H., w przedwojennych Niemczech.
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompromis jaki proponuje PiS to coś takiego, że wszyscy wiedzą, że bitwa pod Grunwaldem odbyła się 15 lipca 14109 r., ale PiS znalazł specjalistów, według których odbyła się ona 10 lat później. Ale PiS gotów jest przystać na to, że odbyła się w roku 1416, a może nawet w 1414. Ale żeby pójść aż tak daleko na ustępstwa, marszałek Sejmu musi powołać zespół ekspertów i poczekać na jego ustalenia

  OdpowiedzUsuń
 3. No! Ukrasc cos komus a potem pojsc na kompromis i oddac polowe.


  Porownanie Kaczynskiego z Hitlerem nie jest dla mnie zadnym ekscesem.
  W szalenstwie i nienawisci sa ex aequo; Z lekka przewaga Kaczynskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa najwieksze nieszczescia postkomunistycznej Polski?

  Hydra KLER (jej odrosniete lby ) i rodzenstwo KACZYNSKI & PiS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Wojciechowski30 maja 2016 11:48

   Wole zaby jesc niz w Reichu na "hasioku maszkecic".

   Platforma tez nie jest z mojej bajki, ale pokaz mi wsrod nich takiego psychola jak Kurdupel.

   Usuń
 5. w.i.e.s.i.e.k30 maja 2016 09:42

  Uprzedzając akolitów , tych co dostali "po pincet" i tych co dostali nowe posady.
  Pytam
  Podajcie mi z łaski swojej jakie to "reformy" chciał blokować TK?
  Jak można wyrażać chęć blokowania ustaw, które jeszcze nie powstały?
  No jak to, jak ? Jakie.? Po "pincet na każde"
  Powiadała o tym Becia powiadał Ziobro,Jaki i reszta Pis.maków.
  Drogi rodaku krzyczeli, my chcemy dać ci po "pincet na każde" ale ten Trybunał z cała pewnością by to zablokował, dlatego tez "drogi rodaku" suwerenie nasz kochany, w twoim interesie to, zajęliśmy się wpierw Trybunałem.
  /zapomnieliście już,czy mam podrzucić gdzie kto i kiedy, to mówił?/
  A jeszcze dodawali ile to ci sędziowie, pierdzący w stołki, kolesie przy kawce zarabiają, podczas gdy ty robotniku "złota rączko" "suwerenie" i ty małorolny, na rękę dostajecie mniej
  A jak wy harujecie a oni? A żołądki macie jednakowe
  Durnie powiedzą, tak, tak, racje mają !
  Mądrzy zauważą "wszak to stara wszechpolska metoda skłócania ludzi".
  Pokazać , o sąsiad ma lepiej" zobacz jaki ma samochod, jaki dom, a jaką żonę.I już wojna, już anonimy Skąd ma, dlaczego i pewno kradnie.
  "W tym kraju"zazdrości, szewc proboszczowi, ze kanonikiem został"/klasyczne gdzieś zasłyszane/ a nieboszczykowi, ze ten miał"piękny pogrzeb"
  PIS to "pięknie" rozgrywa a ciemny lud z tymi co sie świeżo załapali na posady na czele krzyczy wreszcie "sprawiedliwość" ludowa oczywiście, "najszła"
  PS
  Najbardziej mnie wq - ze oni myślą, ze zrobili z nas idiotów.a sami nimi sa
  Maluczko a "suweren" zawyje gdy mu podniosą ceny prądu/bo trzeba dać na kopalnie i "pincet" /a także zapowiedziane 80 krotny wzrost cen wody.
  Wtedy znow historycznie zabrzmi "nie o take"
  By dopełnić narracje tym co zapomnieli.Podsuwam
  http://studioopinii.pl/krzysztof-lozns-raport-gegaczy-reaktywacja/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Publikacja Krzysztofa Łozińskiego zasługuje na gruntowne i uważne przeczytanie. To prawda. Szczera prawda i mądra prawda!
   Ale... jest jeden szkopuł.
   Co zrobić, Wieśku, jeżeli - być może - już większość , nie chce prawdy ? Nie chce przeanalizować najprostszego i szkolnego wręcz przypadku?
   Gebelsowska propaganda pis-lamu jest skuteczna, bo trafia na podatny grunt. Niestety , kurski miał rację, określając motłoch, niewyrafinowanym określeniem: " ciemny lud i tak to kupi "...
   Tym bardziej, że obsceniczne kłamstwa, odwracanie " kota ogonem ", zaprzeczanie faktom, tworzenie " afer " - by je ścigać - jest popierane przez kościół! Popierane i wspierane!
   Nie ma szans - tak uważam, że jedynie jakieś ogólnonarodowe elektrowstrząsy - mogłyby spowodować zmiany. Choć i takie działania, nie dają gwarancji, że się polepszy stan milionów...
   Może się przecież - pogorszyć!
   Uważam, że Polska - wszystko to co dobre i rokujące nadzieję - ma już za sobą! teraz to już tylko zjazd niekontrolowany - w dół!
   A na końcu: narodowo-nacjonalistyczno-katolska kloaka!
   Stanisław

   Usuń
  2. Cały czas należy pamiętać, że to co dziś wyprawiają bandyci z pisu, pod wezwaniem kaczora i kościoła, jest tylko i wyłącznie : " czyszczeniem przedpola " - przed uruchomieniem prawdziwych zamierzeń i planów obsesyjnego karła!
   Można to wyczytać, z wywiadu jakiego naczelny wariat udzielił gazetce wolskiej! Nie czytałem, bo moje nerwy - i tak - wymagają osłony. Słyszałem z wypowiedzi medialnych, tej normalnej - już mniejszości:)
   Od jakiegoś czasu już Superstacja nie pokazuje programu Kuby Wątłego. Wczoraj włączyłem, a tu: Jeden z karnowskich bliżniaków!!! " Nowy program " - znaczy się...
   I to się nazywa autocenzurą ", odczytywaniem zapotrzebowania władzy i wychodzenie jej na przeciw! FUJ!!!
   Stanisław

   Usuń
 6. ..."Najbardziej mnie wq - ze oni myślą, ze zrobili z nas idiotów.a sami nimi sa"...

  Oni nawet nie musza sie wysilac wyrabiac nowych idiotow Wiesiek; Maja 30 % gotowych i to autodydaktycznych !

  A idiotami to oni oczywiscie sa ale szczegolnymi idiotami:

  "W myślach ma jedno, lecz czyni inaczej;
  gdy mówi, w inną jeszcze wchodzi skórę.
  Wiedz: kto się sławą spryciarza otacza,
  jest to przebrany za mądrego – dureń."

  Sakja Pandita

  OdpowiedzUsuń
 7. w.i.e.s.i.e.k30 maja 2016 18:01

  Stanisław30 maja 2016 11:09
  To prosty lud polski, nas tak urządził i odłamy, krzywej polskiej inteligencji,grającej na populizmie.
  A PIS tę "nisze rynkową" umiejętnie zagospodarował
  To lud glosował, tak jakby kraj był rzeczywiście w ruinie i nędzy.
  Wychodzi na to to ze im lepiej tym gorzej dla tej masy.
  Machnęli jej "pincetką" przed nosem /na każde/ wrzucili do urny wyborczej ten ochłap krzyknęli aport.I po nas.
  Lud ma mentalność taksówkarzy.To Mistrzowie Polski w jęczeniu"coraz gorzej panie,no coraz gorzej.
  On jeszcze nie przejrzał na kaprawe ślepka bo jak wytłumaczyć nie malejące poparcie / w sondażach/ na PIS.
  Przejrzy, gdy dobiorą mu się do du...dy odbierając nie demokracje, czy prawa obywatelskie, ale to co go naprawdę boli "pieniążki"
  Dali juz po du..dzie kmieciom ustawami "o ziemi" i płacz ceny poszły w dol a ze sprzedaniem czy dziedziczeniem kłopoty
  Dali po du...dzie ustawą "o lasach" i "przyszły" kłopoty
  "Czekamy" na dalsze podwyżki /cos 80 krotne/ cen wody i ścieków,nadchodzą dalsze podwyżki cen energii bo energetyka zaplatana w pomoc kopalniom,musi sobie odbić straty
  Podskoczą i inne "obciążenia" i okaże się ze te "pincet" to cosik za malo.I zacznie sie zbiorowe "nie o takę my walczyli "
  A jak jeszcze dojda superkontrole ich wydawania.Spowodowane "donosikiem sąsiedzkim" ze np delikwent pobiera na to samo i za to samo, w innym kraju Unii lub ukrywa dochody pracując na czarno "Amty" dziś rozdające z "naszego" jeszcze większy szloch nastąpi.A ta 'władza" co jak co, ale kontrole uwielbia, ponad miarę.
  Przekazami radiowymi czy telewizyjnymi tez bym się nie przejmował,po przeczytani ze tylko 5 % przekazu trafia do słuchajacego.
  Idę o zakład ze z kazań "kościelnych" jeszcze mniej.
  Z Unii tez nie "wyskoczymy" bo nie pozwolą najwięksi beneficjenci dopłat bezpośrednich Kmieć polski i Kościół Katolicki
  /wystarczy poszukać w Internecie jakie są to kwoty/
  Jesli rzad "ustawę medialną" 15 od licznika na gwałt przerabia Bo sukienkowi tych liczników posiadają "od groma" to dojna krowę Unie sami zabiją?
  Oczywiście i "som" patrioci co im się Unia nie podoba i nawołują do wyjścia ale spytaj tylko czy oni z tej Unii cos dostają do raczek Bo tylko to sie liczy a nie korzyści dla kraju
  Kończąc "z rosyjska "Jeszcze na naszej uliczce zaświeci słonce" i doczekamy sie prawdy wbijanej "ciemnemu ludowi" od d...dy strony.Bo nic tak nie boli i zachęca do myślenia jak obita d..da .Własna

  OdpowiedzUsuń
 8. Pytanie czy ból dópy będzie imulsem do myślenia dla ciemnego ludu ?
  Normalny człek jest w stanie przewidywać następstwa i stara sie powiązać skutki z przyczyną, natomiast co do ciemnego ludu mam powazne obawy.
  Dymanie onego ludu jest tysiącletnią tradycją w Polsce, pouczani są że cierpienie uszlachetnia, więc pytanie kogo? i w jaki spodób pozostanie raczej bez odpowiedzi. Próbkę odpowiedzi ludu z cyntralnej Polski widzieliśmy wczoraj podczas ulicznej ankiety we wsi Osiek, gdzie towarzysz Zero miał dobry wynik wyborczy. "Nie wiem, nie znam się na prawie ale popieram jego działania" - oto typowe odpowiedzi pełnoletnich bezmózgow . Polski standard :(((

  OdpowiedzUsuń
 9. Studio Opinii? Nie czytuję odkąd nastąpił przerost formy nad treścią, a ich moralitety doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Jacek ( i nie omen i nomen) Parol byłby może poetą, tylko głowa nie ta. Kto wie, może Studio Tatuażu i siłownia byłyby dla niego lepsze? Wolę tutejsze autorskie teksty. Jak długo to wszystko będzie trwało? Nie wiem, może prawdziwa opozycja już sika do nocniczka? Kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czym się różni moralność katolicka, od moralności szeroko pojętej?
  Tym czym : demokracja od demokracji socjalistycznej.
  Przykłady:
  Kilka dni temu sąd odmówił zasądzenia wyższego odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy wypadku, bo: poszkodowany skończył już 80 lat!
  No i.. starczy... zdaniem sądu! To jest typowy przykład moralności katolickiej.
  Prokurator Piotrowicz, a potem obrońca " uciśnionych pedofilów - broniąc kościelnego pedofila, z Tylawy, przyjął taką oto taktykę:
  Zboczeniec w sukience, to nie zboczeniec. To " uzdrowiciel ". Bo wkładając łapska w majtki dziewczynki... nie molestował. On " leczył "...!!! Zdaniem wybitnego autorytetu z zakresu " moralności katolickiej " - byłego członka PZPR, byłego prokuratora stanu wojennego, Piotrowicza!
  Następny przykład:
  Polska wyda na cyrk w postaci światowego spędu młodzieży kat., kilkaset milionów złotych! Kościelni zarobią na tym - równie imponującą kwotę! Co zarobi państwo? Gest Kozakiewicza!
  W tym samym czasie żle opłacane pielęgniarki walczą o 400 zł - podwyżki, w C.Z.D. Podwyżki zagwarantowane dwustronną umową, ze stroną rządową. Podobno nie mogą dostać, bo.. nie ma pieniędzy! To też jest przykład: moralności katolickiej!
  Mógłbym przykładami zapisać caaały internet. Przykładami terażniejszymi i historycznymi. Mógłbym podać setki i tysiące przykładów, dramatów ludzkich, które swą pra-genezę mają w " moralności katolickiej "!
  W " moralności " , która preferuje życie zygot, nad życiem człowieka już urodzonego, żyjącego...
  Jesteśmy już państwem wyznaniowym, z woli kołtuńskiej partii, małego kaczora! Wbrew prawu, wbrew Konstytucji! Nie ma w nim szans na : moralność, etykę, dobro, humanizm... póki: " moralność katolicka " - urzędowo zastępuje - MORALNOŚĆ!
  I to by było podsumowanie i podsumowanie tego, co pisze: Wiesiek, " poszłoo" i nieskromnie dodam - ja:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 11. A tymczasem modły zostały wysłuchane i w Poznaniu, z nieba " spłynął " sam król Polski - niejaki Jezus:)
  " Najpierw 5-metrową figurę Jezusa obwiązano linami, przy pomocy których go podnoszono. Gdy go pionowano, niebezpiecznie pochylił się w stronę tłumu wiernych. "Uwaga!", "Cofać się, cofać się!", "Odejdźcie!" - krzyczano w tłumie, podczas gdy Chrystus bujał się i obracał wokół własnej osi. Gdy udało się go ustabilizować, uniesioną około metr nad ziemią figurę zaczęto stawiać na ziemię. Całą operację zakończoną sukcesem oklaskiwało kilkudziesięciu wiernych. "Dziękujemy!" - skandowali na koniec." (http://www.tvn24.pl)
  Pomnik brzydki jak " grzech śmiertelny ", ale.. wielki, ogromny - nasz:))) Teraz to będzie norma. Nastawiają Jezusków, na przemian z pomnikami prezydentemtysiąclecia. Będą pielgrzymki, będą modły w trybie ciągłym, będą procesje i msze święte i bardzo święte... Włącznie z koncelebrowanymi.
  Pomnik stanął tam nielegalnie, przy chrześcijańskiej i bezpłatnej pomocy wojsk inżynieryjnych R.P.!
  Czy naprawdę - wszyscy jesteśmy przekonani, że Wolność i Demokracja, to są te wartości, które motłoch ma na sztandarach? Ten motłoch!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj przepraszam braci policjantów, za ich pominięcie, a odegrali w tym przedstawieniu znakomitą rolę:

   " Ważący blisko dwie i pół tony posąg zaprezentowano najpierw na terenie parafii p.w. św. Krzyża na Górczynie. To tam po wjeździe do Poznania zatrzymał się wojskowy konwój. Leżącego na lawecie Chrystusa powitano śpiewem i modlitwami. Stamtąd w asyście policji przewieziono go na ulicę Kościelną, na teren parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana." (http://www.tvn24.pl)
   Teraz tylko rozwiązać sejm, senat, rząd też i dać pole do popisu nowemu królowi! A co qrwa z kaczorem? Przecież on że najważniejszy...
   Stanisław

   Usuń
  2. Kupa żelastwa zwana pomnikiem stoi nielegalnie gdyż bez wymaganej decyzji o lokalizacji obiektu, natomiast wierne ciemniaki twierdza że tylko toto przechowują. W takim razie KAŻDA lokalizacja 750 bloczków suporexowych (24x30x59), 14 okien, 150 m kwadratowych szwedzkiej blachodachówki, 25m rynien i 14 mb rur spustowych, pół tony tynku, kilkanaście grzejników, 90m rurek miedzianych i 830m bieżących przewodu DyT3x2,5Cu plus dwie palety drobnej wykończenówki i piec gazowy firmy na drugą literę alfabeta, to NIE JEST samowola budowlana tylko sposób na okresowe przechowywanie w/w materiałów budowlanych. Prognozuje ten okres na 150 lat i wara świeckim urzednikom od czepiania się magazyniera o jakiekolwiek kwity dotyczące budowy. To jest PRZECHOWYWANIE !! Rozumieta francowate urzędasy drugiego sorta ?Jakby co to powołam się na znajomość z Wesołowskim, JP2 lub innymi purpuratami.

   Usuń
 12. w.i.e.s.i.e.k31 maja 2016 17:28

  Stasiu sami sobie grób kopią a i ludzie zaczynają myśleć i tę myśl artykułują,coraz głośniej
  Gdy słyszysz od kolegi q-wa,q-wa bo on i społeczność, w której żyje, od lat zmuszani są nadkładać codziennie 25 km drogi, bo im rzeka most "zabrała"
  Lata a i ostatnie miesiące starań by np wojsko postawiło im prowizoryczny nic nie dały,bo to wojsko, a oni cywile, a TV mu pokazuje ze to właśnie wojsko stawia az 5 mostów w Brzegach gdzie odbędą się /lub nie, bo błocko osuszają/ az 5 takich mostów.
  A figurę Chrystusa transportem wojskowym przewożą z Krakowa do Poznania, gdzie dźwigiem ,a jakże wojskowym ja ustawiają, pod "farą" I to wszystko za Bóg zapłać"
  Uciekać,czy słuchać. gdy nadobna zona jednego z kolegów klnie/ i to na cały głos ,lepiej od budowlańców/,bo udzielając się społecznie, w jednej z fundacji pracującej na rzecz dzieci niepełnosprawnych, została akurat teraz, odesłaną z kwitkiem, gdy chciała, tylko wypożyczyć od wojska, kuchnie polową /dając wsad własny/by dzieci "uraczyć" wojskową grochówką.Oni jej na to, niemożliwe!
  A ona w TV widzi jak to w Toruniu przy "uroczystości uruchomienia dzieła" Rydzyka, wojsko z kuchni polowych, rozdaje, za darmo /tak sami mówili ich kucharze/ pielgrzymom "grochówkę wojskowa"
  Jak się zachować gdy rożnymi kruczkami "likwidują" koledze zakład pracy /zmieniając tylko nazwę i przyporządkowanie/by dokonując czystek /a w tym i lustracji/ obsadzić swoich na kierowniczych stanowiskach, a koleżanka opowiada jakie to dodatkowe koszta / w ich urzędzie/ generuje łaskawość PIS w rozdawnictwie "pincet" i jak ich motywują, by kontrolować sprawdzać celowość wydatków "obdarowanych" kierując się anonimami Co tak licznie nadchodzą do Urzędu od życzliwych
  Jest to już, polityka czy nie jest ? A takie to coraz częstsze rodaków rozmowy" Uciekać?
  Wiesz z jakim entuzjazmem do SDM podchodzą mieszkańcy Krakowa ,ktorych nikt nie pytał o pytał o zdanie,"czy je chcą" gdy czytają
  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-spore-utrudnienia-dla-kierowcow-podczas-sdm-znamy-organizacje-ruchu/nzzctd
  A do tego sparaliżowana zostanie cala służba zdrowia bo pogotowie zaangażuje wszystkie siły i środki na obsługę SDM
  "Suweren" zaczyna mądrzeć,"suweren" widzi jak go robią w konia i dlaczego
  Jak do tego dojdą podwyżki i to znaczne za wódę,ścieki,prąd,to "kupieni za pincet" nagle zauważą iz im już nie wystarcza No i się zacznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Angażowanie wojska, policji - do idiotyzmów religijnych jest - dla mnie - nie do strawienia!
   To oszołomstwo kato-bolszewickie, ma prawo w dupie! Ten potworek-Jezusek ma: " umacniać wiarę w wojsku polskim " - rzekł macierewicz! Stąd i darmowa pomoc dla szaleńców z różańcami:(
   Szkoda , że nie nakazał żołnierzom założyć ubranek organizacyjnych. Tych białych z falbankami i firankami na dole - jakimi się przyozdabia kościelnych " tacowych ".
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
 13. - Nie oddamy dobrej zmiany, nie oddamy jej za nic w świecie - podkreślił prezydent. (http://www.tvn24.pl)
  - Nie znam nikogo, w miarę normalnego i samodzielnie myślącego, kto by chciał wam pisioki, tę " dobrą zmianę " - podprowadzić - zaznaczył Stanisław:)))

  OdpowiedzUsuń