niedziela, 1 maja 2016

Gdzie się podziały tamte pochody?

Piękne święto - święto 1 Maja, zostało u nas zohydzone w PRL-u. Zamieniono je w żałosną szopkę. Zastraszani uczniowie, robotnicy, chłopi, urzędnicy po sprawdzeniu listy obecności w miejscu zbiórek albo czmychali w krzaki, albo karnie maszerowali pod okiem kapusiów. Partyjna nomenklatura okupowała wyniosłą trybunę. Towarzysze machali jak marionetki z teatru "żywych trupów" z Moskwy. Zawłaszczone w PRL-u Święto Pracy próbowała odzyskać "Solidarność", także ta zdelegalizowana w stanie wojennym. Reaktywacja Święta Pracy się nie udała, polityczna działalność "Solidarności" ostatnich lat zniechęciła do pięknego słowa pisanego "solidarycą". Pod takim sztandarem ludzie już nie chcą maszerować.

Realistycznie, dzisiaj, jesteśmy członkiem Unii. Ja się czuję patriotą unijnym i bolą mnie, podsycane przez kato-narodowców sztandarem "patriotyzmu" złe wspomnienia z przeszłości, konflikty z Niemcami, w szczególności. Przy takiej narodowej interpretacji "patriotyzmu" jestem przeciwniczką. "Nasz" patriotyzm, (tak rozumiany), dla innych jest zwyczajnym nacjonalizmem. By przeżyć silne emocje we wspólnym marszu, dziś trzeba jechać do Berlina, Oslo, Brukseli czy Paryża. Tam jest jeszcze jakiś socjalizm - prawdziwy i z ludzką twarzą, jak to w kapitalizmie.

Ja z nostalgią wspominam pochody z tamtych lat, to było moje święto, święto ludzi pracy.A co mamy dziś w Polsce? Dziś ludzie są katowani nowymi wynaturzeniami, jak procesjami, paraliżującymi życie miast w Polsce, znosić transmisje na każdym kanale tv z beatyfikacji i innych katolickich brewerii urządzanych na rzecz KK za pieniądze podatników. Także ludzie zaczynają mieć dość rządów prawicowych kato-dewiantów. Zatraca swój sens i wiara w Boga wykorzystywana przez biznesmenów w sutannach.

PiS i Kaczyńscy przy pomocy KK a przedewszystkim Rydzyka i jego "fanów" z Episkopatu, znieksztalcili i obrzydzili wszystko co wartościowe, w tym patriotyzm. Zawłaszczyli to pojęcie definiując je jako krzykliwe pokazówki, kłótnie, chorą megalomanię, urobienie wszystkich obywateli na jedno kopyto, duszną atmosferę zamkniętego polskiego tygla, pełną podejrzeń, kozłów ofiarnych i grzebiacą w starych szafach, burzącą pomniki, niszczącą pamiątki dziejów w imię "jedynej racji". Taki patriotyzm to coś śmierdzącego między nacjonalizmem, a faszyzmem i takim czymś nie wstyd się brzydzić.

Dlatego dziś, mityngi z okazji 1 Maja, są dla mnie więcej warte niż te wszystkie fałszywe rocznice i parady ku czci.... no wlaśnie?


                                   KOMUNIKAT  
                                            

47 komentarzy:

 1. Ma Pani rację, niestety. Jak było? Otóż wystrojony w zielony sweterek typu "polo" z kołnierzykiem białej koszulki na zewnątrz, udałem się był na pochód w szeregach mojego LO. Moja wychowawczyni patrząc na mnie rzekła była:" koteczku idź do domu" co skwapliwie uczyniłem. W następnym pochodzie wypadło mi nieść szturmówkę. Jak się jej pozbyć - przekładałem w głowie z kupki na kupkę. I wpadłem na genialny pomysł: zamachnąłem się tą szturmówką na dziewczę Bogu ducha winne. Gdy ta złapała za drzewce, ja oddaliłem się bardzo szybko. I miałem kłopot z głowy. Karierę w LO zakończyłem prośbą do mojej wychowawczyni: "Pani Psorko, proszę napisać moim rodzicom że zdałem maturę, bo w domu mi nie uwierzą". I mam wpis, którego testamentem przekażę: "Syn Pani ps."Jabłuszko" zdał maturę bez trudu, nawet nie zaspał na trawie w parku" i podpis. "Szanujmy wspomnienia bo warto coś mieć gdy zbliży się nasz fin de siecle". I to by było na tyle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasio przez okienko
  sztandary zobaczył.
  - Czemu ich tak dużo?
  - Bo dziś święto pracy!

  Wyszli robotnicy
  z fabryk i warsztatów.
  Że są wszyscy braćmi,
  o tym głoszą światu.

  Przechodzą grupami
  i śpiewają pieśni.
  - Czemu przez okienko
  nie wyjrzałem wcześniej!

  Zagrała muzyka,
  Jasio klaskał w ręce.
  Szkoda, że na zmianę
  nie miał rączek więcej

  Pamiętam późne lata 6o-te,mój wnuczek Jasiu wydeklamował wierszyk na akademii majowej.Wracając do domu z kawałkiem kiełbasy został napadnięty przez grupe Narodowców,dostał taki wpierdol że hej ,tylko za to że siewntował robotnicze obchody przywleczone z kapitalistycznej Ameryki.

  dziadek Pospieszalski

  OdpowiedzUsuń
 3. Środowiska prawicowe planowały popsuć pierwszomajowy pochód lewicy w rewanżu za blokadę Marszu Niepodległości 11 listopada, ale na szczęście obyło się bez

  OdpowiedzUsuń
 4. A patronat nad blokadą miał objąć ZBAWCA i MESJASZ naszego narodu JAROSŁAW Zbawicielem zwany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rycho, a Ty gdzie byłeś na pochodzie?

   Usuń
  2. W Moskwie, a co chciałeś ze mną jechać? Trza było powiedzieć hehe

   Usuń
  3. Rycho, odpowiedź cymes :)))))))))))

   Usuń
 5. Nie wydawać zgody na żadne marsze. Nikomu, prawicy, lewicy i tym w centrum... dopóki się hołota nie nauczy świętować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozazdrościć tym co poza miastem.... życie wydaje sie piękne i nieskomplikowane. I nadeszla wiosna.....

  OdpowiedzUsuń
 7. 1 Maja to Święto NASZE - ludzi pracy. Praca to nasze życie, nasza przyszłość. A my świętujemy coś co nawet nie doszło do skutku - Konstytucję 3 Maja. Taplamy się w historii, bo nasi politycy i rządzący to historycy, a 1 Maja jest niepoprawny politycznie, historycznie i w ogóle przeżytek starego systemu i źle się kojarzy.
  Chcę mieć święto, gdzie nie będzie nabożeńst, akademii ku czci, wieców politycznych, tylko wielka majówka! Mam prawo czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście ! Dlatego 1. Maja uczciliśmy spacerkiem po mieście, rzucając okiem na wiosenne dekoracje na kwitnących trawnikach i klombach oraz "oszczędnie" udekorowane ulice. Sytucaję ratowały flagi na budynkach użyteczności publicznej, bardzo nieliczne na budynkach prywatnych. Na mojej ulicy o 14. budynkach, powiewa tylko jedna flaga; reszta to same hydrauliki (olewają temat). Choć emerytury się należą, ale z ambony nie kazali, grzechem i piekłam nie straszyli to po co się wysilać ? Ja z kolei ambony olewam, więc nie wstydzę się biało-czerwonej, niech sobie powiewa od 1. do 3. maja.
   Grusze i śliwy kwitną, bukszpan zielenieje a wiatr dym z grila niesie ...

   Usuń
 8. w.i.e.s.i.e.k2 maja 2016 10:13

  Oj tam
  W ojczyźnie Chopina, Wojtyły i Kaczyńskiego i przyszłego Królestwa Chrystusowego, mamy inne wymagania,priorytety i cele.
  Nie po to większość klasy robotniczej, a wielodzietnej, dostała wcześniej"po pincet"/ ale nie na każde/,by iść w pochodach.
  Zakupili wódeczność i zagrychę i świętowali jak im kazano "po bożemu"
  Cos tam we wrogiej TVN, powiadali o dzieciach, co powypadały z okien bo "opiekunowie" świętowali, jakieś pożary mordobicia i pijani za kierownicą, sprawdzający na radiowozach moc swoich bryk Czyli normalnie jak w każdą niedziele.
  Cos tam nieśmiało w Warszawie ale to Warszawa.Byczo jest,na "flaszkie"dali to co my sie będziemy ruszać.
  Co innego w każdy miesiąc 10 tego.O, tu każdy, z nostalgią wspomina dawne pochody i zwyczaje,
  A to skandowane imię "wielkiego wodza", a to brawa, gdy wódz wymienia nazwiska "bohaterów pracy socjalistycznej" te hasła, podrzucane tłumowi do skandowania, ect.
  Sami zobaczcie jak w "ten czas" czerpie się i sięga, do przebogatej tradycji, pochodów 1 szo majowych.
  Czyli mamy to samo tak samo tyle ze częściej.Wiec niektórym te marsze i bokiem wyszły.
  Ba, jest nawet tak, iż organizatorzy sięgają po wzorce sąsiadów
  Tych co niegdyś kochali marsze,umieli maszerować i znali znaczenie ognia.
  A te okrzyki "jeden naród,jeden wódz,jedna partia" to skąd wzięte?
  Od sąsiadów,od sąsiadów.
  A szczeropatriotyczna i prawdziwa młodzież wszechpolska,jak to potrafiła zgrabnie zaadaptować gesty sąsiadów "nazwane rzymskimi"
  Przecie nawet prokuratura wykazała, iż oni na tle starosłowiańskich znaków pokoju ,utrudzeni marszami ,by zwilżyć szczero-patriotyczne gardła,tym gestem zamawiają "pieć piw"
  Byczo jest, a będzie lepiej.
  Gdy ci sami i tak samo maszerujac, zostaną ubrani przez Antka M w stosowne a gustowne mundurki,przepięknym a równym krokiem zwanym marszowym,przemierzać będą nasz "umęczony kraj" by dodać ducha tym "co gnębieni sa "przez wraże obce siły,gender,aborcje,in vitro i uchodźców.
  Gdy jeszcze na czele staną ich kapelani/chyba nie sadzicie ze takowych juz nie maja/a przyłączy się cały"ubogi kościół nasz" to wierni wstaną z kolan/po przejściu/ i jak jeden mąż czy zona dołączą się do marszu w kierunku świętości "umiłowanej ojczyzny"
  A wtedy mamy raj na ziemi.Każdy po pincet na flaszkę i zagrychę a resztę powierzymy Opatrzności.
  No jak nie jak tak ? Przecież "cały naród buduje jej świątynie
  Czyli co było do okazania.
  Marsze 1 majowe sa "passe" czy jakoś tak, modne są marsze "miesiecznicowe" no i pielgrzymki,I to ludowi winno wystarczyć.No !

  OdpowiedzUsuń
 9. w.i.e.s.i.e.k2 maja 2016 10:42

  Przepraszam Elize ze "nie na temat" ale setki razy o tym pisaliśmy czytaliśmy a tu macie głos kolejny fachowca,wiec chyba warto przeczytać.A nie każdy go odnajdzie
  http://cisza.salon24.pl/708735,co-na-to-sekta-macierewicza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda napisana, pięknie się czyta. Oczywiste dla każdego kto używa rozumu.

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kaczyński: Prezes Rzepliński odrzucił kompromis. Nie będzie zgody na anarchię (http://www.tvn24.pl)
  Zrozumiano? No! To wężykiem, wężykiem...
  Przeoczyłem przedstawienie, p.t.: " Kochamy panaprezesa ", jakie zorganizował karłowi, w sejmie, za nasze "pieniędzory", lud pisi!
  Panprezes się cieszył, uspokajał oklaski na swoją cześć i chwałę...
  Potem wszyscy wysłuchali Zespołu Pieśni i Tańca " Mazowsze ", który to zespół - tym razem - ograniczył się do śpiewu, na cześć i ku chwale... Rezygnując z tańca. Bo ten trudno było wykonać na sejmowych schodach...
  Było pięknie, było dostojnie i baaardzo patriotycznie, a sam panprezes wyraził podziękowanie, skrzywieniem gęby,co mogło przypominać uśmiech:(
  Z tej okazji, niezależny od rozumu długopis - Duda, wypracował projekt ustawy, którą " wniósł " już do sejmu, albo też zrobił to któryś z jego lokajów... Otóż duda, zaproponował dzieciom Polaków zza granicy, które tam się uczą... wystawić legitymacje uczniowskie, które będą upoważniały je, do zniżek, w Polsce! Jest to prawdziwym i " ostatecznym " dowodem, na niezależność pana - długopisa, bo tym razem - podpisał to, co sam napisał!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalezione na forum:

   "1. Wszystkim rządzi bezzębny rencista, którego nikt nie wybierał.

   2. Rencista nie sprawuje żadnej funkcji i nie ponosi w związku z tym żadnej odpowiedzialności.

   3. Obowiązki premiera pełni jego sekretarka, wcielając w życie dyrektywy w oparciu o doświadczenia zdobyte w zadłużonej po uszy gminie Brzeszcze.

   4. Prezydent udaje jego osobisty i najwidoczniej ubezwłasnowolniony podpisywacz, który nie potrafi nawet rozliczyć się z kosztów podróży do Nowego Tomyśla, ale ma ładny krawat.

   5. Służbami specjalnymi kieruje skazany przestępca ułaskawiony poprzednio przez podpisywacza rencisty. Skazany za nadużywanie władzy i łamanie prawa w czasie kierowania służbami specjalnymi.

   6. Prokuratorem Generalnym jest funkcjonariusz partyjny, który cudem uniknął trybunału stanu za nadużycia stanowiska, gdy poprzednio pełnił to stanowisko.

   7. Korupcję w Policji będzie wykrywał Minister Spraw Wewnętrznych, którego pierwszą nominacją w Policji było mianowanie skorumpowanego komendanta głównego Policji i oskarżenie opozycji o swój błąd.

   8. W mediach publicznych pluralizm zapewnia funkcjonariusz partii rządzącej z tuzinem prawomocnych wyroków za zniesławienie.

   9. Ministrem obrony został paranoik i zwolennik teorii spiskowej dziejów. Jego hobby jest zaprowadzanie porządków w strukturach NATO w nocy przy pomocy łomu i wytrycha w oparciu o kadry nastolatków z prowincji.

   10. Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kieruje koleś, który ma w toku dwa procesy- o łapówkarstwo i przekroczenie uprawnień.

   11. Przewodniczącym Sejmowej Komisji Praw Człowieka jest komunistyczny prokurator, odznaczony przez komunistyczne władze za zamykanie opozycji.

   12. Na czele sejmu stoi były hipis, absolwent policealnego Studium Ogrodniczego. Przez wiele lat nie dał rady pokonać drugiego semestru na KULu ale według rencisty świetnie nadaje się do kierowania parlamentem.

   13. Wicemarszałkiem sejmu jest facet wyrzucony z technikum morskiego za okradanie kolegów.

   14. Dyrektorem wszystkiego (nawet stadniny) zostaje się z nadania partyjnego. Warunkiem jest jednak całkowity brak doświadczenia i znajomość/pokrewieństwo z kimś z władz partyjnych. Ten system ma zapobiec niedobrej korupcji i kumoterstwu.

   15. W TVP Info aferę Amber Gold komentuje specjalista- prawicowa dziennikarka skazana za wyłudzenie 270 tys."
   (ruter77)

   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,20010157,jaroslaw-kaczynski-kiedys-ukradl-ksiezyc-w-dniu-flagi-skradl.html#ixzz47WtpzUS7

   Pomyślności.

   Usuń
 12. Włączyłem nagrywanie na genseka, tak jak nagrywam kabarety. Półuchem* słuchałem pie...przenia prelegenta spóźnionego pół godziny na akademię ku czci chgw kogo. No żesz krówka ćma !! Pie...przył gorzej niż Gomułka ! Kłamstwo na kłamstwie, kłamstwem pogania.
  Brakowało tylko słów o obcięciu ręki , tych z Cyrankiewicza. Burzliwe аплодисменты trwały bez końca jak to na zjeździe partii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopniowanie normalności:
   Normalny, mniej normalny, opóżniony, głupi, idiota, matoł, imbecyl, panprezes...:)))

   Usuń
 13. Kaczyński ocenił, że warto wrócić do takich pomysłów, które kiedyś były w programie PiS, ale z niego zniknęły. Wymienił np. Instytut Obywatelski, który wspierałby drobną miejscową prasę oraz różnego rodzaju media i portale, "aby była kontrola społeczna na tym niskim szczeblu". - Sądzę, że powinien zostać powołany Instytut Wolności Nauki, który by weryfikował negatywne decyzje odnoszące się do nadawania stopni i tytułów naukowych, tam gdzie nie ma merytorycznych, a są pozamerytoryczne przesłanki - powiedział. (http://www.tvn24.pl)

  E.. co tam. Nie lepiej od razu powołać Ministerstwo Prawdy?
  A z tą weryfikacją tytułów naukowych, to koniecznie muszą być wyjątki, do których zaliczę: " doktorat " toruńskiego piernika, " profesurę " panny Pawłowicz, Legutko i temu podobnych " naukowców ". O osobnikach z podzespołu macierewicza, nie wspomnę. Tych weryfikować - nienada! / oklaski /
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 14. Właśnie dzięki Solidarności i to nie obecnej a tamtej co nas podobno wyzwoliła nie ma już tych pochodów. Co jest teraz do świętowania? Niech sobie elity które na Solidarności nabiły kieszenie świętują. Normalni ludzi nie mają na to ochoty ani chęci.
  PiS i KK nie ma do tego nic. Chociaż oni jako jedyni walczą o normalne traktowanie pracowników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż oni jako jedyni walczą o normalne traktowanie pracowników.
   ------

   swoich

   Usuń
 15. w.i.e.s.i.e.k2 maja 2016 20:20

  Stanisław2 maja 2016 17:46
  Nie dziwi Cię iz "prawi i sprawiedliwi" za wzorce prawdziwych Polaków i bohaterów wzięli i lansują tzw "żołnierzy wyklętych" w zapomnienie zaś wzięli AK owców,żołnierzy września,czy Andersa.Nic o nich cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lansowanie bandytów, czy jak wolą: "żołnierzy wyklętych", ma za cel... pozyskanie faszystowskiego " skrzydła " wolskiego folkloru, dla niecnych celów panaprezesa!
   Zapewne dostrzegasz nasilenie marszów " brunatnych koszul " z onr-owskimi emblematami i z gębami co najmniej pełnymi nienawiści! Do Żydów, " obcych ", do mniejszości, do innych " ras " ! Do mniejszości seksualnych. No... oprócz dewiantów kościelnych.
   Na tych siłach, na bandach kiboli - niejaki macierewicz chce oprzeć - przecież - tworzone już - oddziały obrony terytorialnej. Chce ich uzbroić i tu... kończą się żarty!
   Dziś są zupełnie bezkarni, a uzbrojeni przez oszołoma macierewicza, staną się grożni! Kiedyś za swoje " wyskoki " dostawali symboliczne kary, teraz, widzi mi się, że jest " trynd ", żeby zrobić z bandytów: " zbrojne hufce kaczora " !
   Co już potwierdzili, niektórzy, z kaczego orszaku!
   To JEST niesamowicie grożne i może się skończyć krwawo! Nie mam pojęcia jak tą czarną zarazę powstrzymać:( Zarazę wspieraną przez pis i umiłowany ich kosciół...
   Stanisław

   Usuń
  2. w.i.e.s.i.e.k2 maja 2016 22:02

   Stanisław2 maja 2016 21:29
   Stasiu a czy oni nie chcą nam ustawić jedyny a patriotyczny.co prawda tani w użyciu/ model sprawiedliwości pisowskiej.
   No bo taki Ziobro"dwa w jednym" A "wyklęty ?"
   Toz to w jednym mieścił się śledczy,prokurator,sędzia,adwokat i kat wreszcie.
   Jaka szalona obniżka kosztów,jakie przyspieszenie i sądzenie "bez zbędnej zwłoki"Jakie uproszczenie
   Toz to ideał, dla prawych i sprawiedliwych,I jeszcze potomni pomniki postawia.

   Usuń
  3. IPN nie raczył zająć się i wyjaśnić szerokiej opinii, jakie są związki rodzinne prokuratora wojskowego, z okresu stalinowskiego, z nadania Moskwy - niejakiego Świątkowskiego, z rodziną kaczyńskich!
   W technologii kaczego działania widać - aż nadto - tamte wzory.
   Moja żona powiedziała, że jestem jak jakaś cholerna Kasandra, czyli przewiduję doskonale i wszystko się spełnia, przynajmniej w polityce:) Więc tu nie napiszę, jaki będzie c.d., tego burdelu, bo wolałbym żeby się nie spełnił:)))
   Pamiętasz jak kiedyś pisałem, że powrót pis-u: to nie powrót do IV R.P., ale coś o wiele gorszego. Taka IV R.P. do potęgi n-tej silnia! I sprawdza się, cholera.
   Dziś dobry był 10-ty odcinek programu T. Lisa, na onet.pl. Warto oglądać, a są tam wszystkie odcinki. To jeden z ostatnich programów, przy których nie muszę qrwować:)))
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
 16. W dniu święta Konstytucji 3 Maja, w tej chwili jakis plastikowy przygłup wygłasza partyjną agitkę pełną mowy nienawiści. Totalna żenada !!! Dno i trzy metry mułu!

  OdpowiedzUsuń
 17. " W swoim przemówieniu prezydent pokreślił znaczenie konstytucyjnej ochrony osób niepełnosprawnych i rodzin. Zwrócił także uwagę, że kluczowe znaczenie w nowej konstytucji musi mieć kwestia ochrony obywateli. - W konstytucji powinna być mowa o życiu godnym, na takim poziomie, na jakim powinien znajdować się człowiek i jakie państwo powinno zapewnić temu, kto został dotknięty niepełnosprawnością - powiedział Duda ". (http://www.tvn24.pl)
  Te " mondrości " świadczą i są dowodem, że mamy debila, nie prezydenta!
  Wszyscy są równi wobec prawa. Mówi o tym art. 1, 2, 32:
  "Wszyscy są wobec prawa równi, wszyscy mają prawo do równego traktowania, przez władze publiczne "
  I , panie długopisie, nie trzeba wymieniać: garbatych, kulawych, bezzębnych, łysych, chorych na hemoroidy itd!
  Wszyscy, to znaczy wszyscy, panie duda!
  To tylko pretekst, żeby zmienić Konstytucję/ przy okazji/ na konstytucję państwa wyznaniowego! Nie kłam, nie oszukuj, głupich poszukaj wokół siebie!
  Poza tym, panie duda: przysięgał pan na OBOWIĄZUJĄCĄ KONSTYTUCJĘ, prosząc boga o pomoc w tej materii! Więc grzeszysz, nie przestrzegając OBOWIĄZUJĄCEGO prawa! Matka boska ci może rączki u... lić:)I czym będziesz podpisywał?
  Paniał?

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.s.i.e.k3 maja 2016 18:03

   Stasiu
   Juz widzisz Piotrowicza "z komisji" jak to przegłosowuje nowe zmiany,poprawki do nich i nowe paragrafy.Potem Sejm to wszystko zaklepuje "bo im suweren " dał prawo
   Dudus podpisze nocą lub rankiem i obudzimy sie z ręką w nocniku z Konstytucja a'la PIS
   Z oszustami nie zasiada się do grania w karty,wiadomo ze oszukują i oszukają.
   A potem krzyk ze prawo ze nie przestrzeganie itp itd a oni demokratyczne
   Nie dajmy im nawet tknąć Konstytucji.Idiotów od Kukiza załatwią tak jak ich załatwił Morawiecki

   Usuń
 18. Matka boska gdyby była, to by mu obie rączki u......liła. Czarni nie zrobią nic, zbyt sa zajęci grabieniem ku sobie, dopóki obowiazuje nowa ustawa o obrocie ciał niebieskich. Przecież to spece od wyobracania.

  OdpowiedzUsuń
 19. w.i.e.s.i.e.k3 maja 2016 18:13

  https://1.bp.blogspot.com/-tkIm_2ESLqI/VyjI10TGoLI/AAAAAAAAGD4/UCzRZxrCieIvgE2WhpQx4UW4sIcOW4w-QCLcB/s1600/1457815307_scdtxh_600.jpg

  OdpowiedzUsuń
 20. KONSTYTUCJA
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  z dnia 2 kwietnia 1997 r.

  PREAMBUŁA

  W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
  my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
  zarówno wierzący w Boga
  będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
  jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
  nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
  ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
  Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.

  To jest preambuła obowiązującej Konstytucji! Na nią przysięgał duda!
  Uważam, że dziś, w dzień Konstytucji 3 - Maja, powinniśmy świętować obecną Konstytucję! Bo być może... to Jej ostatnie tchnienia...
  A jeśli tak będzie, to " piewcy " jej zmiany , wraz z pisim długopisem zapiszą się - na zawsze, na czarnych kartach polskiej historii.
  Tam, gdzie spisani są zdrajcy! Bo słowo " targowiczanie " - stało się już zbyt wyświechtane, błędną i kłamliwą interpretacją pis-lamistów, z dudą, na czele!
  Łapy precz od polskiej Konstytucji, brudasy!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " W konstytucji powinna być mowa o życiu godnym, na takim poziomie, na jakim powinien znajdować się człowiek i jakie państwo powinno zapewnić temu, kto został dotknięty niepełnosprawnością "
   Bełkotał dziś duda. Jeśli ten marny człowiek umie czytać, to powinien przeczytać preambułę OBOWIĄZUJĄCEJ Konstytucji, którą przytoczyłem - powyżej!
   To wszystko jest zawarte w tym tekście! Nie oszukuj, kłamco, nie manipuluj motłochem! Wstydż się, jeśli w ogóle wiesz, co to wstyd!
   Stanisław

   Usuń
  2. Do boju ! https://www.youtube.com/watch?v=V3YxFizj6pk

   Usuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 22. Poniżej link do projektu Konstytucji według PIS:
  http://www.pis.org.pl/dokumenty.php

  Podsumowując. Konstytucja według projektu PIS, oznacza zamach na zbiór praw człowieka, demokrację i wolność obywatelską, a Polska staje się państwem wyznaniowym. Straszenie PIS-em jest jednak uzasadnione, a nawet wręcz konieczne.
  Tego chcecie łotry? Przyznajcie się, zakłamańcy!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pis link wykasował, jak znajdę " projekt " made in kaczka, to podam:)
   Stanisław

   Usuń
  2. w.i.e.s.i.e.k4 maja 2016 09:37

   https://valconetti.files.wordpress.com/2016/05/chjdqkawwaarech.jpg

   Usuń
 23. Szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Gocuł z rezerwą odniósł się w środę do pomysłu, by żołnierze obrony terytorialnej mogli trzymać broń w domu. Uzasadnił to względami bezpieczeństwa. (http://www.tvn24.pl)

  Macierewicz, jak to już było w historii, w oparciu o doświadczenia Adolfa H., buduje polskie S.A. W ilości ok. 30 tys. Łysych, faszyzujących łobuzów. To ci, rekrutowani z onr-ów, kiboli i innych, coraz liczniejszych grup faszystowskich...Mają dostać karabiny KBKAK oraz.. UWAGA: ciężką broń maszynową!!!! Broń będą mogli trzymać w domach!!!! Czy jeszcze ktoś wierzy w "normalność" macierewicza?
  Mimo, że hitlerowskie S.A. słusznie acz smutno zakończyło swój żywot, to powtarzanie tego " eksperymentu ", w Polsce, spowodowało, że straciłem chęć do komentowania...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 24. w.i.e.s.i.e.k5 maja 2016 09:04

  Stasiu Tu masz "bijace serca"
  https://valconetti.files.wordpress.com/2016/05/cho6fz0xiaimqje.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już naprawdę, czuję krew w powietrzu... Obym się mylił.
   Kto jest autorem tego " apelu " ? Nie wiesz? Ilu mamy w Polsce takich gnojów? Może już większość? Widzę, na co dzień - doskonałą zdolność asymilacji dużej części społeczeństwa, do aktualnej sytuacji! Asymilacji i pełnej akceptacji!
   Dlatego też powiem: Polska, wcale nie musi brzmieć dumnie...:((
   Niedawno pięknie wypowiedział się A. Celiński.
   W/g niego Polacy przekroczyli swoje zwyczajowe zachowania, wykazując solidarność, w roku 1980 i póżniej, w roku przełomu 1989!
   Strasznie się tego przestraszyli i... powrócili do stanu typowego dla siebie, który to powoduje słuszne i niezbyt dobre oceny cywilizowanego świata!
   Wróciliśmy do: " polskigo stanu ducha " :)
   Stanisław

   Usuń
 25. -" Zawiązaliśmy koalicję, przygotowujemy się do kolejnych działań, jutro opublikujemy manifest - poinformował po spotkaniu z przedstawicielami m.in. Nowoczesnej, PSL, SLD i Zielonych lider KOD, Mateusz Kijowski. Nowo utworzona koalicja przyjęła nazwę Wolność, Równość, Demokracja." (http://www.tvn24.pl)
  Bardzo się cieszę i popieram tę inicjatywę. Zauważyć należy że:
  " Zdecydowana i twarda opozycja " - jak określiła Platformę p. Kopacz, do koalicji nie przystąpiła. Podobno się spóżnili/!/
  W tym czasie " oddolna inicjatywa " składająca się z:
  Niezależnego głupka, z Rumi - niejakiego Klawitera/ szaleniec religijny, ciemniak i kompletny wariat/, z udziałem posłów Platformy i całego/chyba/ - Kukiz 15 wykombinowali " nową definicję zarodka ", która to uniemożliwia - praktycznie - przeprowadzanie zapłodnienia " in-vitro " ! Pod pomysłem podpisał się prominentny poseł P.O., M. Biernacki!!!, Kukiz, Klawiter! Brawo, Biernacki - zaczynam się cieszyć, żeście przerżnęli wybory:(((
  A jak myślicie, że kościół załatwi wam za to draństwo, " nieśmiertelność" - to możecie się radykalnie pomylić, głąby!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 26. w.i.e.s.i.e.k5 maja 2016 17:53

  Stasiu Sami się wykończa!
  Oglądałeś kretynów co to na "Narodowym" zabawiali się racami.
  Podpalali tez, co widać w TV, plastikowe siedzenia, na widowni.Gdyby nie zbieg okoliczności, ta banda idiotów sama by się skutecznie wytruła i zatruła, chemią z rac i krzesełek/Jakoś o zatruciach "przekazy" milczą/
  A zbieg okoliczności tzn nie zasunięty dach nad widownia,przyczynił się do ich ocalenia.
  Strach pomyśleć iż taki kretyn może i dom ci podpalić, bo w mieszkaniu albo na balkonie rozpali sobie grill węglowy

  OdpowiedzUsuń
 27. UB - reaktywacja:

  W rządzie powstanie nowy superresort: Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego. Pokieruje nim Mariusz Kamiński, który jako minister byłby samodzielnym przełożonym szefów specsłużb – pisze "Nasz Dziennik". "Nowy resort ma skonsolidować polskie służby specjalne, cywilne i wojskowe" – zaznacza. Szersze kompetencje dla Kamińskiego Kamiński jako przyszły szef Ministerstwa Bezpieczeństwa uzyska znacznie szersze kompetencje niż obecnie. "Jako minister w kancelarii premier Beaty Szydło posiada jedynie zapisane w ustawach kompetencje premiera dotyczące służb specjalnych. Na czele oddzielnego resortu byłby zaś przełożonym szefów służb specjalnych". (http://www.tvn24.pl)

  Pis-lam, tak zafascynowany wcześniejszymi strukturami państwowej przemocy, wiele lat po ich likwidacji... funduje nam nowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego! Czekam na Ministerstwo Prawdy, Ministerstwo Propagandy...
  Bądż czujny - wróg czuwa!
  Każda zdradziecka ręka, podniesiona na władzę, zostanie przez tę władzę odcięta !
  Brzmi znajomo? No to co?

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.s.i.e.k8 maja 2016 13:01

   https://pbs.twimg.com/media/Ch1tfRrXIAARIDp.jpg

   Usuń
 28. W zjednoczonym marszu KOD-u, uczestniczyło, w W#arszawie, ok. 240 tys. ludzi. W/g policji - tylko 45 tys.
  W pochodzie nacjonalistów było ok. 2,5 tys, a w/g policji: ok. 5 tys.
  Wnioski:
  Policja w mig wyłapuje zapotrzebowanie polityczne swoich szefów, w tym wypadku niejakiego błaszczaka!
  Przecież " polityka " pis-lamistów, w dużej mierze oparta jest - właśnie - o ugrupowania faszyzujące, o kiboli. Więc ich " protest " trzeba podwoić, a ilość " wrogów " - maxymalnie - pomniejszyć:) Jakież to prymitywne i żałośnie głupie...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń