sobota, 23 kwietnia 2016

Juz rok....


7 komentarzy:

 1. I bardzo GO brakuje :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwi nic, nawet to, ze nie tylko "oficjele"przemilcza rocznice ale chcieli by byśmy i MY o Nim,, zapomnieli
  Bo czy "narodowcy" prawdziwi Polacy chcieliby zapamiętać
  "Nikt poważny w moim środowisku takich wielkich słów – Ojczyzna i miłość do niej, nie używał. Czy normalny człowiek dorosły, nie dziecko, chodzi i mówi: kocham matkę, kocham ojca, kocham dziadzia, kocham babcię? Kochaj do cholery, tak, powinieneś, ale o czym ty mówisz? Do dziś nie cierpię tych, którzy krzyczą głośno o Polsce, bo mam poważne podejrzenia co do ich kompleksów. Może się za mało, do cholery, tą Polską zajmowali w życiu?".
  Czy chcieliby zapamiętać ci, co dziś nam "wykuwają dobrosąsiedzkie stosunki" z Unia za pomocą siekiery Jego słowo "dyplomatołki"
  Albo Jego sławne: "Warto być przyzwoitym".
  A wygłosił je człowiek, który był więźniem Auschwitz, siedział w stalinowskich celach i walczył w powstaniu warszawskim. A w stanie wojennym 13 grudnia 1981 roku nie spał do południa jak pewien tchórzliwy, do dziś czynny polityk, ale został świtem przez komunistów aresztowany.
  Warto zapamiętać,warto przytaczać gdy strach ? I obawa ,wielka obawa.
  Co to będzie, lub, co to by było, gdy oni "ciemnym ludem" zwani zechcą tak przypadkiem porównać sylwetkę Bartoszewskiego,Jego słowa,Jego czyny z nami./Porównajcie a sami się przekonacie/
  Dlatego tez teraz, kreuje się na "wielkich Polaków" wielkich patriotów "Ognia" "Burego" "Łupaszkę" i daje ich za wzór Polaka.Zapominając iż jeszcze żyją świadkowie niedobici i protestują.Przedstawiają fakty i dowody Ot choćby rodziny z Białorusi czy Słowacji
  Ich sie nie słucha, nie słyszy,zagłusza i wyrzuca z "uroczystości ku czci' przy stawianiu kolejnego pomnika.A potem te pomniki,całodobowo się pilnuje.A rodziny tych"zrehabilitowanych"co robią pierwsze występują o "należne odszkodowania" od państwa.
  Ale o tym cicho sza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj chowali w katedrze, a jakze bandyte Łupaszkę, ciekawe czy zająkną się o prof.Bartoszewskim?

   Usuń
  2. " Kiedy coś uparcie gaśnie - zaufaj iskierce nadziei..."

   To jeden z wielu cytatów, pana profesora Władysława Bartoszewskiego, który wydaje mi się bardzo aktualny. Brak Go bardzo!
   To był jeden z ostatnich Wielkich Polaków, którego mądrości, trafnej i często - pełnej humoru, oceny - bardzo brak!
   Szczególnie w czasach, gdy: pospolite chamstwo, prymitywizm, bucowatość i wszelkiego rodzaju " nadętość " - stały się normalnością, a skromność i mówienie prawdy... deficytowym zachowaniem.
   P.S.
   Elizo:)
   Nie zająkną się! Bandyckie czasy, bandyci - " bohaterami " !!!
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,17811907,Najwazniejsze_cytaty_Wladyslawa_Bartoszewskiego.html#ixzz46jVplcDH

   Usuń
 3. Plecam ten tekst:
  http://bragiel.blox.pl/2016/03/Dzien-w-ktorym-wybilo-szambo-a-my-stalismy-z-boku.html
  I nie przyjmuję do wiadomości, że komuś może się wydawać wulgarny, zbyt ostry... A czasy to mamy jakie? Trzeba wreszcie mówić prawdę, otwartym tekstem!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu tak myśli i nic nie robi oprocz spacerkow z flagami, a panstwo naprawdę się zwija

   Usuń
  2. http://natemat.pl/177965,dobra-zmiana-idzie-przez-europe-wystarcza-wybory-w-tych-kilku-panstwach-by-problemy-pis-z-zachodem-sie-skonczyly

   Usuń