wtorek, 9 lutego 2016

Kraj w którym bandytyzm staje się cnotą i honorem


Krystian Kozerawski

Zaczynam poważnie myśleć o emigracji z Polski i to nie tylko ze względu na Macierewicza, Pawłowicz, Kaczyńskiego, zakusy polskiego rządu i PIS na demokrację czy spadającą złotówkę , ale chyba przede wszystkim ze względu na rosnące w naszym kraju w siłę tendencje narodowo-socjalistyczne. Kraju, w którym znak Polski Walczącej zaczyna być używany przez takich samych bandytów, jak ci, którzy w Niemczech w latach 20, 30 i 40 obnosili się ze swastyką.

Nie czuję się częścią tak pojmowanego "narodu", w którym wyklucza się wszystko i wszystkich co nie jest "czystej krwi", bo wtedy z dorobku narodu polskiego trzeba wykluczyć ogrom dzieł wszelakich, od ołtarza Wita Stwosza, przez dzieła Kopernika, jak i jego samego (który przecież pracował i zmarł w niemieckim wtedy Frauenburgu), przez pisarzy i poetów, jak choćby Mickiewicza, Brzechwę, Tuwima, czy nawet Chopina (za niepolskie pochodzenie). O Korczaku, Zamenhofie nawet nie ma co wspominać, a już na pewno nie o generale Józefie Bemie, którego historia łączy nas z tzw. "braćmi Węgrami", a który - co warto przypomnieć tym wielkim patriotom nie znającym dobrze języka polskiego ani historii swojego narodu - resztę swojego życia spędził w Imperium Osmańskim, jako marszałek polny armii tureckiej, po przejściu na Islam i zmianie imienia na Murat Pasza, a który zmarł w syryjskim Aleppo.

Nie czuję związku z coraz liczniejszym tłumem, który wymachuje flagami krzycząc hasła pełne nienawiści i to w kierunku ludzi, których nawet obecnie nie ma w naszym kraju.

Nie czuję związku z coraz liczniejszym tłumem, dla którego bandytyzm stał się cnotą i honorem.
------------

Mój komentarz....


promuj

                Pozdrowienia dla moich komentatorów od Kocura 

10 komentarzy:

 1. A tak ładnie opisał to jeszcze w 2007r Antonii Kopff w "Wyskrobkach"
  CHAMSTWO
  " Od wielu już lat przyglądam się światu i staram się po amatorsku zgłębić mechanizmy, jakie rządzą ludzkim gatunkiem. Ponieważ na stare lata człowiek nie tylko zrzędzi zaczynając każdą wypowiedź od sakramentalnych słów: " Za moich czasów...". ale także ma zdolność do rzucania tzw. "złotych myśli" - chcę się podzielić z czytelnikami konstatacją, która niedawno przyszła mi do głowy. "My rządzimy światem, a nami kobiety" - to męskie porzekadło dziś nie ma sensu. Światem rządzi dziś obupłciowe, nie rozróżniające mądrych od głupich, silnych od słabych - CHAMSTWO! To stwierdzenie łączy się ściśle z obserwacją niedawnej kampanii wyborczej - festiwalu wzajemnych obelg, insynuacji, tzw. wycieczek pod adresem osobistym, straszenia i odsądzania od czci i wiary, zafundowanego narodowi przez tych, którzy chcą nami rządzić, a tak naprawdę pomiatać.
  Z mojego punktu widzenia nie jest ważny wynik wyborów - najważniejsza jest odpowiedź na pytanie : dlaczego chamstwo triumfuje? I nie chodzi tu tylko o politykę, bo chamstwo stało się wszechobecne.
  Przykłady? - proszę. W telewizji pan redaktor zadaje pytanie, poczem przerywa ustawicznie usiłującym odpowiedzieć na nie gościom ,zaś jurorem w konkursie zostaje szansonistka posługująca się językiem meneli. Upublicznianie tajemnic alkowy to z kolei ulubiony żer prasowy - tu nieliczące się z nikim wścibskie chamstwo podnosi nakład brukowców. A w codziennym życiu? Niedotrzymywanie umów, brak punktualności, piractwo na drogach, rynsztokowe słownictwo to dowód, że chamstwo tak spowszedniało, iż nawet nie jest zauważalne.
  W naszym kraju największe sukcesy odnoszą inteligenci, którzy schamieli, oraz chamy, udające inteligentów. Co prawda, ich postępowanie nazywa się często przedsiębiorczością, skutecznością, przebojowością czy zmysłem politycznym, ale nie łudźmy się - zawsze chodzi o rozpychanie się łokciami, arogancję, agresję i bezwzględność wobec tych bliźnich,którzy sztuki posługiwania się chamstwem nie opanowali w sposób dostateczny.To tłumaczy, dlaczego mierny prawnik może zostać ministrem, kiepski dziennikarz - prezesem w mediach, a plastikowa blondynka -gwiazdą telewizji.

  Aby jednak nie malować obrazu naszej rzeczywistości zbyt czarnym kolorem spieszę donieść, że w czasie ostatniej kampanii wyborczej pojawił się promyk nadziei. Ongiś, gdy się chciało kogoś obrazić -mówiono : "cham ze wsi". Z tej nieoczekiwanej strony nadeszła otucha dla ludzi stęsknionych za powrotem dobrych obyczajów : działacze PSL-u nikogo nie obrażali, nawoływali do zgody i zachowywali się prawie jak przedwojenni ziemianie. I pewnie dlatego zdobyli tak mało miejsc w parlamencie, a w stolicy nie uzyskali ani jednego mandatu. Dziwne?

  "Chcę wyjechać na wieś" -zaśpiewała kiedyś w Opolu Urszula Sipińska, a amfiteatr odpowiedział rykiem :"To k...a, wyjedź!".Dziś, kiedy bezczelne chamstwo rozpleniło się głównie w miastach,może , k...a, warto?
  http://www.wyskrobki2.republika.pl/chamstwo.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Już za późno na wyjazd, jesli o mnie chodzi. Możem źle zrobił nie korzystając z okazji w 1982 r. Zostaje mi ttylko ewalka o to, żeby patroni tej "czystości " rasowej stracili wladzę i nigdy juz do niej nie doszli. Wprawdzie w walce z nimi mamy tylko marsze, kulturę i prawdę, co każe nastawić się na długi marsz i czerpanie z najgłębszych zasobów cierpliwości i wytrwalości, ale przecież nie sięgniemy jak oni po kłamstwo, obelgi, kamienie i maczety, bo trzeba by znizyć się do ich poziomu

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czuję żadnego związku z niewolnikami, ale nie wyjadę, bo nie chcę.Nie wyjechałabym nawet wówczas gdybym bardzo mogła i wyjazdem przyoszczędziłabym sobie nieco zdrowia.Nie i amen, bo ktoś musi tu czuwać, by poganiacze niewolników nie doprowadzili swojego "dzieła zniszczenia" do końca.Amen.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ani myślę wyjeżdżać. Rodzina z dziada pradziada z korzeniami w Wielkopolsce, co to "nie rzucim ziemi...", oraz "najdłuższa wojna nowoczesnej Europy", to i PiSlam pokonamy.:-)))
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 5. A któż to ach któż to stoi murem za PIS i dlaczego.Nie wiecie?To sobie poczytajcie
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-episkopat-skutecznie-zaszantazowal-eurobiskupow-ws-kontrowersyjnego/e4jc7k
  Taki się broni "drodzy parafianie"kasy i wpływów Bo to nie tylko pieniążki dawane wprost A to na "opaczność" a to na Rydzyka a to na SDM lub podtrzymanie stanowiska ""katecheza w szkołach"
  Czasami PIS piecze przy jednym ogniu dwie pieczenie, nakładając "na handel"zwiększony podatek w soboty,niedziele i święta ,pod pozorem "pincet na dziecko,oczywista nie pierwsze"
  Bo handlowcy obciążeni dodatkowym podatkiem gdy im spadnie frekwencja w sklepach przestana handlować w niedziele i święta I o to przecież chodziło "drodzy parafianie"
  I o to przecież chodziło od dawna, panom w śmiesznych kieckach

  OdpowiedzUsuń
 6. NIE WYJADĘ! Tu jest mój dom. Przeczekam, aż chamstwo udławi się własnym chamstwem.

  Problem w tym,że:
  1. Ktoś tych prymitywów wybrał demokratycznie, ktoś przez zaniechanie im to umożliwił...
  2. Chamy i ich wyborcy mają [co za absurd] demokrację w ...głębokim niepoważaniu,
  3. Chamy stosując gangsterskie metody oskarżają przeciwników [ nazywają ich coraz częściej wrogami] o... chamstwo i gangsterskie metody [znana metoda - Łapaj złodzieja - krzyczy złodziej],
  4. Chamy zaczynają się już gryźć między sobą...

  Śpiewał kiedyś J.T. Stanisławski:

  - Mówiła mi mama, bym się nie bał chama,
  bo cham to jest cham! Niech się boi sam...

  - I chamy się boją. Stąd ich rosnąca wściekłość i agresja...

  P.S. Ksiądz Jacuś obwieszcza, że "Pan zaszczyca człowieka chorobą i cierpieniem" i jest grzechem zaszczyt ów odrzucać. Może to o to chodzi? Taki abp Flaszka przeszczepił sobie jednak zdezelowaną spirytualiami wątrobę, choć abp Hoser nagannie o takich bezbożnościach się pryncypialnie wypowiada... Na wszelki wypadek - bądźmy zdrowi i zaszczyty pozostawmy "księdzom Jacusiom".

  OdpowiedzUsuń
 7. Kozak Maciarenko rusza...
  http://s8359.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=IlUtMW6aurQvzhzBaMfc2WUUogEmRzKP3ADvf7Qexb1HM2oc7ofLtfxErJWrFM0w0Nb7n6TFUExl5iKYOTqvQf3I3gelJDY3so_hxXsnws8&pv=2

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja Ci szanowny "mazurze" odpowiem wpisem, który juz gdzie indziej zamieściłem a gdzie definiuję tego "ktosia"
  "Zabawne to jest gdy zaczyna się "szukać winnych" jak w dziecinnej grze "ciuciubabka"
  I to w takiej, gdzie wynik gry "jest zblatowany "a szukający zamiast iść w kierunku tego co "najbardziej pohukuje" idzie w kierunku przeciwnym.
  Ech "ludu przekory" patrzycie a nie widzicie,słyszycie ale słyszeć nie chcecie
  No to sobie przypomnijmy fakty.Najlepiej poprzez zadawanie pytań.
  a/kto ach kto to głosił wszem i wobec publicznie"ludowi bożemu"i pierwszy przyczynił się do mitu
  Sw pamięci Lech Kaczyński.... poległ, śmiercią męczeńską...../jedni powtarzali w zamachu.drudzy fakt ten pomijali dając "do myślenia"...dlatego tez módlmy się
  I co "ciemny lud kupił gdy mu serwowano prawdę?"
  b/ Kto pierwszy murowywał na murach swych świątyń ,lub obok urządzał, "miejsca pamięci smoleńskiej": gdzie dalej padało, zamach, winni Tusk i zdrajcy
  c/kto to w tajemnicy "z narażeniem życia" ściągał "uświęcone krwią poległych" szczątki samolotu TU 154 by je następnie, traktując jak relikwie ,umieścić "w panteonie pamięci narodowej"
  d/kto to wygłaszał płomienne kazania "dające pole do domysłów" a potem intonował "Ojczyznę wolna"
  e/kto to nie kiwnął nawet palcem, gdy pod pałac przywleczono krzyż, a wokół niego urządzano, gorszące happeningi zawsze z "jakimś sutannowym"
  /Co ? Ze go zabrano Ale dzięki komu i jakimi środkami to wymuszono ?/
  f/Kto to ach kto w kolejna miesięcznice intonował modlitwy a nawet "wypędzał złego" poprzez egzorcyzmy
  g/kto to, ach kto to, w czas wyborów organizował,na swym terenie, spotkania wyborcze "parafian" z jedynie słusznymi posłami i akurat tylko z tych z PIS
  h/kto ach kto to z ambon namawiał "do udziału w wyborach, jednocześnie chwaląc cnoty i zalety posłów" i akurat tylko tych, z PIS
  i/kto ach kto to, w mowie i piśmie na kazaniach i w homiliach protestował i "powiadał" o bezbożnej Europie "zagrożeniu"jakie ona niesie jednocześnie wyciągając druga ręką i biorąc bez żenady dotacje od tej Unii I to kto ? Bo największy beneficjent dotacji.
  j/kto ach kto to promuje treści padające z anten radia Maryja, czy Telewizji Trwam, a co gorsza ani razu nie zaprotestował wobec wygłaszanych tam treści "łączących naród"
  Mozna tak wymieniać jeszcze wiele ..Miejsca mało
  Dzisiejsza rzeczywistość zawdzięczamy tez i tym w/w
  PIS miał i ma sprzymierzeńca w postaci Episkopatu, któremu również nie w smak europejskie aspiracje Polaków.
  Logika wskazuje, że i Kościołowi należy podziękować za to szambo, z którego nadal nie wiemy, jak się wydostać.
  PS
  Tylko nie piszcie o moim antyklerykalizmie, ani o tym, ze to jednostkowe przypadki, przy tej skali masowości występowania.
  Bo Episkopat chce aby tak było, bo nie tylko nic nie robi,ale nie zamyka ust, tym którzy "dzielą naród"
  Ze nie może?
  Mogł i szybko "zamknął usta" księdzu Bonieckiemu,Lemańskiemu i wielu, wielu innym.Co się odważyli.
  Acha
  Czy dalej po kościołach jest intonowane "Ojczyznę wolną....."

  OdpowiedzUsuń
 9. Zabawne to jest gdy zaczyna się "szukać winnych" jak w dziecinnej grze "ciuciubabka"
  I to w takiej, gdzie wynik gry "jest zblatowany "a szukający zamiast iść w kierunku tego co "najbardziej pohukuje" idzie w kierunku przeciwnym.
  Ech "ludu przekory" patrzycie a nie widzicie,słyszycie ale słyszeć nie chcecie
  No to sobie przypomnijmy fakty.Najlepiej poprzez zadawanie pytań.
  a/kto ach kto to głosił wszem i wobec publicznie"ludowi bożemu"i pierwszy przyczynił się do mitu
  Sw pamięci Lech Kaczyński.... poległ, śmiercią męczeńską...../jedni powtarzali w zamachu.drudzy fakt ten pomijali dając "do myślenia"...dlatego tez módlmy się
  I co "ciemny lud kupił gdy mu serwowano prawdę?"
  b/Pierwszy wmurowywał na murach swych świątyń lub obok urządzał "miejsca pamięci smoleńskiej": gdzie dalej padało, zamach, winni Tusk i zdrajcy
  c/kto to w tajemnicy "z narażeniem życia" ściągał "uświęcone krwią poległych" szczątki samolotu TU 154 by je następnie traktując jak relikwie umieścić "w panteonie pamięci narodowej"
  d/kto to wygłaszał płomienne kazania "dające pole do domysłów" a potem intonował "Ojczyznę wolna"
  e/kto to nie kiwnął nawet palcem gdy pod pałac przywleczono krzyż, a wokół niego urządzano gorszące happeningi zawsze z "jakimś sutannowym"
  /Co ? Ze go zabrano Ale dzięki komu i jakimi środkami to wymuszono ?/
  f/Kto to ach kto w kolejna miesięcznice intonował modlitwy a nawet "wypędzał złego" poprzez egzorcyzmy
  g/kto to ach kto to w czas wyborów organizował,na swym terenie, spotkania wyborcze "parafian" z jedynie słusznymi posłami i akurat tylko z tych z PIS
  h/kto ach kto to z ambon namawiał "do udziału w wyborach jednocześnie chwaląc cnoty i zalety posłów" i akurat tylko tych z PIS
  i/kto ach kto to w mowie i piśmie na kazaniach i w homiliach protestował i "powiadał" o bezbożnej Europie "zagrożeniu"jakie ona niesie jednocześnie wyciągając druga ręką i biorąc bez żenady dotacje od tej Unii I to kto, bo największy beneficjent dotacji.
  j/kto ach kto to promuje treści padające z anten radia Maryja czy Telewizji Trwam a co gorsza ani razu nie zaprotestował wobec wygłaszanych tam treści "łączących naród"
  Mozna tak wymieniać jeszcze wiele ..Miejsca mało
  Dzisiejsza rzeczywistość zawdzięczamy tez i tym w/w
  PIS miał i ma sprzymierzeńca w postaci Episkopatu, któremu również nie w smak europejskie aspiracje Polaków.
  Logika wskazuje, że i Kościołowi należy podziękować za to szambo, z którego nadal nie wiemy, jak się wydostać.
  PS
  Tylko nie piszcie o moim antyklerykalizmie, ani o tym, ze to jednostkowe przypadki, przy tej skali masowości występowania.
  Bo Episkopat chce aby tak było, bo nie tylko nic nie robi,ale nie zamyka ust, tym którzy "dzielą naród" Ze nie może?
  Mogł i szybko "zamknął usta" księdzu Bonieckiemu,Lemańskiemu i wielu, wielu innym.Co się odważyli.
  Acha
  Czy dalej po kościołach jest intonowane "Ojczyznę wolną....."

  OdpowiedzUsuń
 10. w.i.e.s.i.e.k13 lutego 2016 11:06

  Wiem o tym i niepotrzebnie powtarzasz to dwukrotnie.
  Mazur z Mazur

  P.S.
  NadOberPanPrezes już odgraża się, że w kwietniu to ON urządzi "masowe demonstracje w całym kraju"... I ja MU wierzę, a KRK znów oświadczy, że "nic nie może" i że "Kórestwo jego nie jest z tego świata"...

  OdpowiedzUsuń