środa, 24 lutego 2016

Damy radęIV RP im się nie udała. Kaczyńskiemu pozostało zaproponować edycję piątą... zresztą już jest w budowie, tylko czy ktoś im jeszcze uwierzy? 

Okazuje się, że  dużym krajem europejskim mogą rządzić idioci i zakompleksieni nieudacznicy. Myślę, że mają na to wpływ zmiany kulturowe. W kulturze masowej, w mediach obowiązuje amatorstwo. Każdy ma taki sam status, każdy może śpiewać, objaśniać sytuację ekonomiczną, czy pleść bzdury na temat historii na "widzi mi się". Nikt nie pyta o zdanie fachowców, uczonych, menedżerów, ludzi z dokonaniami. Ale czy my takich jeszcze mamy? Kaczyńscy zdewaluowali wszystko co było wartościowe w Polsce. Dlatego też facet, który głosi idiotyzmy gorliwie i bezkrytycznie upowszechniane przez infantylnych dziennikarzy może wygrywać wybory, być posłem, ministrem... 

Dziś PiS wytoczył ciężkie działo - "nowa afera przeciwko Wałęsie jest wagi ciężkiej" - plotą do kamer pseudo-posłowie megapasożyci. Od 1989 roku wiekszość siedzi w Sejmie i kłamliwie opluwa przeciwników politycznych za pieniądze podatników. Radziłabym wielu pseudo-posłom oczyścić się najpierw ze swoich grzechów, a tych się nazbierało. Niedługo oskarży Wałęsę, że mu ukradł Księżyc.

Teraz, dla mnie, jako obywatela ważniejszym od "haków", jest kiedy Kaczyńskich i PiS rozliczy się z zawłaszczonych w Warszawie i innych miastach nieruchomości (oficjalnie na cele partyjne) z których wyłoniły się różne spółki, spółeczki, szemrane interesiki i tak się to ciągnie od samego powstania PC i "Telegrafu" i bawią się w działalność partyjną i w donoszenie. W krajach demokratycznych,  podsłuchów i kwitów nie używa się do walki politycznej, a do walki z przestępcami. Kraj, w którym służby specjalne walczą z rządem nie jest krajem demokratycznym. Polacy w większości są przerażeni rządami tych nawiedzonych ideologów o mentalności Gomułki, całkowicie pozbawionych jakichkolwiek hamulców moralnych. 

Obecne działania IPN to tylko przygrywka do tego, co by nam to towarzystwo zgotuje za kilka miesięcy i przykrywka podłębiającego się kryzysu i zbliżającej katastrofy finansowo-gospodarczej. Już w tej chwili sama giełda z powodu posunięć tego rządu straciła ponad 220 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Na emerytury zabraknie między 250-400 mld zł!!!!!!!!!!!!  A jak opuszczą wiek emerytalny do 65/60 i zaczną wypłacać 500+ dziura się szybko pogłębi...lepiej nie myśleć. Damy radę.....rozpierdolić kraj w pierwszym roku. 

Myślę, że może w Polsce rząd jest niepotrzebny ? Interes ekonomiczny kraju definiuje CBA przy pomocy podsłuchów i IPN w postaci kwitów SB. I to jest fakt bezsprzeczny.

promuj 

59 komentarzy:

 1. To co wydarzyło się wyborach w Polsce bardzo przypomina mi to co stało się w ostatnich wyborach samorządowych w moim mieście. Mieszkam w małym około 10tys. mieszkańców miasteczku. Od dwóch kadencji rządziła tam pani burmistrz która robiła naprawdę dużo. Wybudowano lub wyremontowano większość dróg, zbudowano kanalizację i oczyszczalnie ścieków, wybudowano piękną halę sportową, odnowiono zrujnowany stadion. Pani burmistrz udało się zdobyć ogromną dotację unijną na przekształcenie zaniedbanego jeziora w ośrodek wypoczynkowy.
  I niespodziewanie p. burmistrz przegrała wybory. Okazało się ze to wszystko co robiła nie ma żadnego znaczenia.
  Przegrała z kandydatką której jednym z głównych postulatów było to że burmistrz za dużo zarabia. Może faktycznie w tak niedużym mieście pensja była za wysoka, tyle tylko że od wyborów minął już rok a nowa pani burmistrz zarabia tyle ile poprzednia! Były też postulaty że trzeba słuchać ludzi, że wszystko można zrobić lepiej. Ogólnie można powiedzieć ze nową władze poparła niezbyt spójna koalicja ludzi o żądaniach od sasa do lasa. Tu chcą wybudować chodnik, tu postawić jeszcze jedną latarnie o której poprzednia władza zapomniała, dać pieniądze na to czy na tamto. No i są wkurzeni na poprzednią władze że im nie dała od razu wszystkiego co chcieli. Ludzie którzy nawet chwalili poprzednie władze zostali obojętnie w domu, a władze przejęli frustraci wiecznie biadolący na wszystko, bez pomysłu co dalej. No, może jeden pomysł mają: odnowienie kapliczek, bo w nowej koalicji górę zaczynają brać panie z miejscowego kółka różańcowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. "........ i IPN w postaci kwitów SB". Ciekawe są rozważania Jakuba Korejby w dzisiejszym sputniknews.com - Polska - Jakub Korejba - Prawda i Sprawiedliwość rządzi Polską. Można się z nim nie zgadzać przeczytać warto. Tak myślę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piłsudski w świetle obowiązujących dzisiaj kryteriów był brutalnym terrorystą...
  A tak przy okazji to sobie pomyślałam, że jak już wszystko, co tyko się da, zostanie już obfajdane, trzeba będzie chyba powrócić do brazylijskich seriali. Może "Niewolnicę Isaurę" na TVPiS powtórzą ??? Ach, ten łajza Leoncio i biedna, zezowata Isaura !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Begonijko! W Warszawie, być może na Krakowskim Przedmieściu, powinien stanąć pomnik, wyższy niż Kolumna Zygmunta. Czyj, pewnie Pani zapyta - otóż Tadeusza Dołęgi Mostowicza.Za co? Za wiekopomne dzieło p.t."Kariera Nikodema Dyzmy". Z inskrypcją na cokole ze słowami Żorżyka Ponimirskiego, Pani się domyśla którymi.

   Usuń
  2. "Owszę", domyślam się. Dołęgę Mostowicza zostawiłabym jednak w spokoju. To książę Pepi musi odejść ! Pełnokrwisty chłop za życia uciech sobie nie żałował, zakończył je w brawurowym stylu, a i jego pomnik różne przygody ma za sobą...no i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec.

   http://ioh.pl/artykuly/pokaz/tuactwo-ksicia-poniatowskiego,1064/

   Usuń
 4. Witam
  MF sprzedało obligacje za 4,56 mld zł przy popycie 7,24 mld zł (Bankier.pl)
  MF sprzedało obligacje za 8,07 mld zł, popyt sięgnął 11,9 mld zł (PB.pl)
  MF sprzedało obligacje o wartości 1505 mln zł (PB.pl)
  MF sprzedało obligacje za 6 mld zł (Bankier.pl)

  Razem to ponad 20 mld zł, zwiększonego zadłużenia, od początku TEGO roku! Cichcem, bo " sprawa Bolka " - zdominowała kaczą propagandę!
  Kacze guano płynie coraz szerszym nurtem...Śmierdzi jakby tysiąc pawianów jednocześnie się wypróżniało:(((
  Trudno o ucieczkę, bo zatkanie nosa przed toksycznym smrodem nic nie daje! Oddychanie ustami, powoduje odruch duszenia się, z racji na mocno kwaśny odczyn, unoszący się nad oceanem kaczego łajna!
  Najgorsze ciągle przed nami! To są tylko - przygotowania!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS wyliczył, że w ciągu pięciu lat na emerytury i renty zabraknie 250 mld zł, a w wersji pesymistycznej - 400 mld. Dziura będzie większa, jeśli PiS obniży wiek emerytalny. "Grozi nam katastrofa" - ostrzega wicepremier Mateusz Morawiecki   http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,19669459,zatrwazajace-dane-zus-na-emerytury-moze-zabraknac-nawet-400.html#BoxBizLink

   Usuń
  2. ZUS wyliczył, że w ciągu pięciu lat na emerytury i renty zabraknie 250 mld zł, a w wersji pesymistycznej - 400 mld. Dziura będzie większa, jeśli PiS obniży wiek emerytalny. "Grozi nam katastrofa" - ostrzega wicepremier Mateusz Morawiecki   http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,19669459,zatrwazajace-dane-zus-na-emerytury-moze-zabraknac-nawet-400.html#BoxBizLink

   Usuń
 5. Ten rząd przeraża. Tam gdzie PiS wkracza jest nieszczęście, chaos. Wszędzie tam, gdzie są fachowcy, eksperci, albo jest coś, co było budowane latami z miłością, z poświęceniem, jak słoń w składzie porcelany podepczą, zniszczą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piszesz, Elizo :"Okazuje się, że dużym krajem europejskim mogą rządzić idioci i zakompleksieni nieudacznicy." I dalej :"Nikt nie pyta o zdanie fachowców, uczonych, menedżerów, ludzi z dokonaniami"
  A teraz popatrz: dr Duda, prof.Gliński,prof.Pawłowicz,dr Gowin, dr Waszczykowski,prof. Szyszko, dr Radziwiłł,prof. Cenckiewicz,itd,itd.
  Sami utytułowani.Wydawałoby się wykształceni = mądrzy. A tymczasem to banda frustratów i prawdopodobnie nieudaczników życiowych, skoro godzą się być tubą opętanego Kaczora...

  OdpowiedzUsuń
 7. Przestałam się dziwić, że nie ogarniam, bo widzę, że oni sami za sobą już nie nadążają. Nawet nie próbują czegokolwiek merytorycznie uzasadniać, powtarzają tylko w kółko te same slogany i to na każdy temat. Summa summarum byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było aż tak tragiczne.
  No bo jak interpretować zachowanie (teoretycznie fachowca), który obejmując stanowisko i przysługujący mu gabinet, zwołuje media i chwali się "bizancjum", zapominając jednocześnie, że w tym momencie pokazuje całemu światu (w tym przestępcom), to co powinno pozostać tajne? Inny nowo mianowany, co to dopiero zamierza polubić konie, osobiście przywozi dotychczasowemu zarządcy stadniny "wyp...l", po czym spokojnie odjeżdża odebranym mu samochodem służbowym. To już nawet nie jest bezczelność, to zwykły debilizm.
  Istnieje niebezpieczeństwo, że jak się wystarczająco szybko, jako społeczeństwo i naród, nie zmobilizujemy, to nie tylko, że obudzimy się w jakiejś parodii nazidyktatury, czy innym PRL-pis, ale nie obudzimy się w ogóle.
  Rozumiem, że nie wszyscy możemy protestować na ulicy (manifestacje KOD), ale choć podpisujmy protesty w nicie (aktualnie n.p. w sprawie Puszczy Białowieskiej).
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak widać circa 20 tysięcy PLN wypłaty, to jest ekwiwalent za totalne $curwienie.
  Tytuły nie są ważne, charakter bierze górę i swój swego szuka. Do tej kamaryli zdecydowanie dopisuję szamanów wszelkich szczebli, siedzących cichutko jak mysz pod miotłą, wszelkie otwory zatkane, aby tylko przypadkiem nie dać jakiegokolwiek odgłosu.
  Dane z MF cytowane przez Stanisława są szokujące ! TKM! w czystej postaci. Pytanie kiedy gensek zacytuje słowa tow."Wiesława" jako własne złote myśli np. "za czasów peło staliśmy na skraju przepaści, obecnie uczynilismy wielki krok naprzód". Drobna różnica miedzy oboma sekretarzami jest taka, że Gomułka ukończył tylko szkołę powszechną (ukończenie M.A.L. to nie wykształcenie), zaś obecny KimDzongJark kończył szanowane uniwersytety. Niestety ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było jeszcze i takie "cuś" - "Nieprawdą jest, abym był tumanem i nieukiem,ale aby nie być gołosłownym podam kilka cyfr: 5,16,23,36,40,46.". Jakże aktualne.

   Usuń
  2. Gomułkowszczyzna każdym kroku. Wiesław wrzeszczał na zachodnioniemnieckich rewizjonistów, na Hupke i Czaję a gensek wszędzie widzi ukrytą opcje niemiecką ...nawet w RMF.

   Usuń
  3. A pamiętasz, jak po Marcu 1968 klasa robotnicza robiła wiece poparcia dla tow. Wiesława z transparentami "Syjoniści do Syjamu " ???

   Usuń
 9. Tytułomania i naiwna wiara w omnipotencję osób je posiadających jest u nas powszechna, wywodząca się z czasów feudalizmu, tak sądzę. Te tytuły zdewaluowały się już dawno temu, dziś już doktorat nie robi już wrażenia w świetle wypowiedzi osób go posiadających. Chcecie przykładów "z wyższej półki"? Proszę bardzo: Chazan, starzy Dudowie, "gwiazdy" T.K., znawca skrobanek Zoll.... przez litość nie będę pisał o Sejmie. Dla mnie osobiście, nie ma autorytetów, doskonale się bez nich obywam, dzielę ludzi na b.dobrze,dobrze, średnio,mniej i zupełnie mało poinformowanych, ale jaki narodek takie autorytety. Autorytetem jest niewątpliwie Stwórca, ale nie ma gwarancji jego istnienia. Ciekawostka: M.Thatcher o D.Reaganie - "biedak, ma pustkę między uszami".

  OdpowiedzUsuń
 10. Słabopiśmienny muł z Wołomina [prywatnie poseł PiS] stwierdził niedawno,że "napiszemy na nowo historię Polski".

  Nie warto być minimalistą i pora napisać na nowo historię świata!

  Początek:
  1. Na początku nie było nic i Boscy Bliźniacy unosili się nad wodami.
  2. Boskich Bliźniaków podkarmiała Wyliniała Wilczyca.
  3. Jeden z Boskich Bliźniaków utłukł drugiego. by się dokonało, co będzie kiedyś przez Komisję dowiedzione.
  4. Jedyny Boski Bliźniak rzekł: - Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
  5.I nazwał czarne dniem a białe nocą. I widział, że było dobre.
  6.I zamieszkał na wschód od Zachodu i na północ od Południa.
  7. I z miłości do siebie [bo nikogo nie było ] stworzył PC oraz Telegraf.
  8. A potem, stworzył Paranoję i Schizofrenię, aby miał mu kto oddawać Cześć i Chwałę. I podobało mu się to...
  9. A potem zapragnął zostać Ojcem, ale nie miał czym i z kim...
  10. Rzekł więc i powiedział głosem mówiącym: - Chyba na pewno mam kota!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przez lata całe łamałam sobie głowę, jak to było możliwe, że Niemcy, naród który "wydał" tylu wspaniałych pisarzy, naukowców, kompozytorów, poetów, itp. poszedł prosto w przepaść za takim NIC, jak Hitler...Nie jestem historycznym ekspertem, ale przy okazji naszych własnych doświadczeń powoli zaczęłam to rozumieć...Niemiecki ciemny lud, ja to każdy ciemny lud, łykał, jak gęś kluski, chwytliwe, wyćwiczone przed lustrem błazeńskie pozy i hurrapatriotyczne hasełka, ale co opętało inteligentnych ludzi i to nawet nie na początku upiornej kariery paskudnego kurdupla, ale wówczas, kiedy już było wiadomo, że to nie przelewki ??? Taki Hugo Boss projektujący eleganckie mundury dla rasowych blondynów z SS ? KASA !!! No i, jak wiadomo, "interes" rozkręcił się na dobre, kiedy do akcji wkroczył diabolicznie inteligentny Goebbels, który potrafił "zaczesać" nawet samobójstwo (czy na pewno samobójstwo ?) młodziutkiej dziewczyny, którą zniewolił walnięty psychol...Dalej już poszłoo...prosto na zatracenie.
  Na rodzimym gruncie uderza między oczy POGARDA, jaką zwycięska wataha okazuje wszystkim spoza własnego kręgu. Czy ktoś słyszał wczoraj mdłego, jak flaki z olejem, Żalka ? MY, SPOZA ich kręgu, to już nie tylko komuniści i złodzieje, ale ...zrywający paznokcie, komunistyczni oprawcy, robiący sobie zloty we własnym gronie, aby cieszyć się wspomnieniami z kazamatów i czuć się dobrze wśród swoich...Pobił wszelkie rekordy tej pogardy, a wydawało się to już niemożliwe.
  Najgorsze jest to, że ci, którzy wymądrzają się teraz na temat lat 80- tych, wówczas w najlepszym razie fajdali w tetrowe pieluchy, albo w ogóle jeszcze skakali tatusiowi z jajka na jajko...I tacy własnie są wodzusiowi potrzebni. Do czasu, jak sądzę.
  Jak by na to nie patrzeć, wieje grozą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..."jak to było możliwe, że Niemcy, naród który"...
   Radzę przeczytać [odświeżyć] 1. Mein Kampf, 2. M.Wańkowicz - Na tropach Smętka, 3. Józef Kisielewski - Ziemia gromadzi prochy.
   Zrozumiesz.

   Usuń
  2. Mein Kampf czytać nie zamierzam, bo szkoda czasu, Wańkowicza znam ( pomijam już fakt, że jako staruszek był sądzony i skazany za szpiegostwo, czy słusznie, pojęcia nie mam), podanej pozycji Kisielewskiego nie znam. Ale uogólniając: moim zamiarem nie było gloryfikowanie Niemców, bo trudno nie pamiętać historii, tylko zaduma nad skalą i konsekwencjami zjawiska nazizmu.

   Usuń
  3. Wstrząsający, oparty na faktach ( Stowarzyszenie Białej Róży) film "Sophie Scholl - ostatnie dni" polecam.

   https://www.youtube.com/watch?v=Rp6qXyS5dJg

   Usuń
  4. Begonijka

   Wańkowicz i Kisielewski [a są to przecież pozycje przedwojenne] pokazują przeciętnego "przyzwoitego" [gościnnego, gospodarnego, opiekuńczego] Niemca i Mazura wierzących bez reszty Hitlerowi, który wg nich "miał wszystko załatwić". I to - z późniejszych pozycji patrząc, jest najbardziej porażające.
   U nas będzie podobnie; Kaczyński wszystko załatwi - w tym nas i Polskę.

   A na Mein Kampf tak jak na Biblię, Koran - i kilku pozycji podobnych im - wcale nie szkoda czasu.

   Usuń
  5. Mnie wystarcza "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa, chociaż rozumiem zachętę do zapoznania się z tym, co niszczyło i nadal niszczy społeczeństwa. W Austrii zapoznałam się z albumem wydanym w języku polskim o budowie Herbaciarni ma Kehlsteinie i ogólnie całości kompleksu Berghof...Ile ciężkiej pracy, poświęcenia i śmierci dla przymilenia się ukochanemu wodzowi ...
   Tak, obawiam się, że u nas będzie podobnie....

   Usuń
 12. Eak to drodzy rodacy z Polski robią nam totalny burdel, tyle ze 'z wejściem przez zakrystię"

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam, że państwo polskie/ wolskie ewidentnie łamie prawo! Konkretne chodzi mi o IPN i ichnich " prokuratorów " ! Będących w dyspozycji pis-lamu i panaprezesa!
  Lechowi Wałęsie przysługuje prawo do obrony, do zapoznania się ze wszystkimi " kwitami ", które wykradł IPN i - bez refleksji i analizy - opublikował!
  Właśnie w tym momencie, pisowski IPN- złamał wszelkie normy i przepisy prawa, różniące Polskę od republik bananowych! Kiedyś, bo dziś, już do krajów cywilizowanych się nie zaliczamy!
  Dlaczego L. Wałęsa jest sam? Dlaczego nie pomagają mu siły niezależnych prawników?
  Pamiętam , kilkanaście lat temu, sąd zakazał publikacji prawdziwego i kompromitującego " Amway " filmu. Zakaz obowiązuje do dziś!
  Skoro Lech Wałęsa kwestionuje zasadność i prawdziwość notatek sb- eckich, to dlaczego pozbawiono Go elementarnego prawa zapoznania się z tymi " dowodami "? Szczegółowego, z prawem do dokonania ekspertyz? Dlaczego niezależny od pis-lamu sąd nie zakazał publikacji ?
  Niezależny od twierdzeń zależnego / od pisu / IPN-u?
  Przecież Wałęsa dopiero jutro wraca do Polski! I wszystko co może, do jutra - to nerwowe reakcje na blogu i mikroblogu! Wstydzę się za Polskę!!!
  IPN naruszył też dobra osobiste, między innymi Beaty Tyszkiewicz oraz Agnieszki Osieckiej, ujawniając prywatne listy do Kiszczaka! Czy Polska zapomniała już o tajemnicy prywatnej korespondencji? Czy wolszczyzna już tak mocno zniszczyła poszanowanie prawa?
  Czy Lech Wałęsa nie zasługuje na prawo do obrony? Czy kaczor i jego bandycka kamaryla posuwa się dalej niż reżimy stalinowskie bądż faszystowskie?
  A gdzie , do qrwy nędzy " czarne łotry " ? Nie staną w obronie swojego wiernego i często fanatycznego, Syna?
  Polska gnije w tempie przerażającym! Bo jak niszczy się tak perfidnie L. Wałęsę - to łatwo sobie wyobrazić los szarych, anonimowych ludzi, którzy zachowali: zdrowy rozsądek i przywiązanie do europejskiego prawa...Których banda siepaczy wolskich wzięła na widelec, swoich parszywych obsesji!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Machina propagandy pracuje "pełnom parom". Synchronizacja ataku na Lecha z jego nieobecnością w kraju jest oczywista, zakrapiane sceny wybrane do filmiku z Magdalenki są po linii i bazie, bodajże na TVPHistoria puścili "Idę" poprzedzoną odpowiednim wstępniakiem - to są właściwe tematy, tym ma żyć lud aby nie wtrącac się erste sternikowi dokąd dryfuje Polską. Dobra osobiste ? "Czymże jednostka ? " - jak pytał poeta w latach 50'. Interes kolektywu jest dobrem najwyższym. MY to kolektyw a kto nie z nami ten wrog; toż to hasła młodości KimDzongJarka. Buta gówniażeri, choćby na przykłądzie Żalka, przekracza granice żenady. Leninowska zasada że "nawet kucharka może rządzić" w praktyce codziennej piskamaryli. Eh, zgnilizna toczy życie w tempie sepsy...

   Usuń
  2. Co ciekawe, Poszłoo, w net poszła informacja, że tatuś Cenckiewicza był nastajaszczym UBekiem...Coś musi być na rzeczy, bo zaraz jakiś tumanek wyskoczył z reprymendą, że "za przewiny ojców dzieci nie mogą odpowiadać" NAPRAWDĘ ??? W Ludowej Ojczyźnie nawet za dziadka dostaje się po łbie...a już o "resortowych dzieciach" nie wspomnę.
   Ale to by wiele wyjaśniało. Cyryl to Cyryl, ale te jego Metody, jak mawiano za koszmarnych czasów komuny o pewnej znanej skądinąd ulicy...
   Co zaś się tyczy gładziuchnego jak pupcia niemowlaka posła, to Żalek go słuchać...

   Usuń
  3. Nie ma dymu bez ognia Begonijko... Hasełko że "na drzewach zamiast liści, wisiec będą komuniści" starannie zakopano i przykryto duużym kamieniem, bo wisieć mają tylko wskazani paluchem oberkurdupla. Ja zaś rozglądam się, nadsłuchuję i czekam jakiegoś koństruktywnego chrzakniecia ze strony czarnych wypasionych wieprzy. Lechu nigdy ich się nie wypierał, wprawdzie kiedyś zawsze wierny „syn Kościoła” odburknął biskupowi: „Abp Głódź mówi, że wyrządziłem jakieś krzywdy, aż się prosi, by zmierzyć, kto więcej?” *
   Daremnie nadstawiam ucha, z chlewika niesie się tylko szelest kapuchy którą rachuje hierachia .
   ----------
   *) https://laudate44.wordpress.com/2016/02/24/kanoniczna-kanonada/

   Usuń
  4. A ja sobie ot, tak ad hoc, wymyśliłam hasło: "Wolę silnego Bolka od byle jakiego pindolka"...

   Przytoczę też pewien cytat:
   "Ale my jesteśmy, jak wiązka patyków: razem bylibyśmy nie do złamania. Cóż z tego, kiedy Cecil połamał nas osobno, jednego po drugim. Nie ma już nikogo, kto stanąłby w obronie Howarda. Nie ma nikogo, kto poważyłby się obalić Cecila. Nawet ja sam - mimo iż wiem o intrygach Cecila i jego łgarstwach. Znam milczących ludzi, którzy szerzą jego dzieło na cały kraj, ludzi szkolonych do tortur, którzy wzięli prawo w swoje ręce i oświadczyli, że już nie obowiązuje. Że urojone lęki Cecila stoją wyżej niż prawo boskie i ludzkie. Znam fałszywych świadków, którzy kłamią dla niego, za nic mając prawdę ...Wiem to wszystko i boję się stanąć przeciwko niemu. Właśnie dlatego, że wiem, tak się boję".
   To fragment "Uwięzionej królowej" Philippy Gregory, o Marii Stuart i intrygach "szefa służb specjalnych" Elżbiety I, ale ...czyż nie brzmi ponadczasowo ?

   Usuń
  5. Begonijko, faktycznie draństwo gnomów jest ponadczasowe. Za to Gdańsk dzisiaj godnie sie zaprezentował, kto trzeba powiedział co należało, ludzie poczuli ducha :))) PAD taktycznie uciekł do Tatrzańskiej Łomnicy (bezpieczna odległośc od KODu), gdzie zaskoczyli go dziennikarze z jątrzącymi pytaniami o Komisję Wenecką. Pisarczyk pozbawiony gorącej lini z przekazami dnia od genseka KC PiS, wił sie jak piskorz aby nic nie powiedzieć , niby to jakieś przecieki (a przecież z MSZ !) - żenada totalna. Marzec szykuje się ciekawie.

   Usuń
  6. Ja trochę obok tematu, bo o nartach. Jakoś tak pamiętam, że kiedy na urlop, czyli narty (przecież nie co tydzień) udawał się premier Tusk, to mu pisiorstwo tych nart, czy "haratania w gałę" darować nie mogło...A teraz proszę...P.S. Trójmiasto zawsze jest godne.

   Usuń
 14. A oto wczorajszy hit dnia:
  Poseł Żalek z pislamskiej bandy zarzucił Danielowi Olbrychskiemu:
  " brak zdolności honorowych "...
  Doprawdy, panie Żal-ek, żal dupę ściska, gdy takie szczeniaki bez kręgosłupa, jak pan, wypowiadają się na temat honoru!!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 15. Czyli chłopaki z Budzynia byli na topie, to za co ten mandat ?
  https://www.youtube.com/watch?v=va2ZhGpB5As

  OdpowiedzUsuń
 16. Profesor Joanny Seenyszyn
  "Subiektywny wybór największych osiągnięć 100 dni rządu Beaty Szydło:"
  Udowodnienie leninowskiej tezy, że kucharka może rządzić państwem
  Stworzenie frontu anty PiS
  Powstanie i działalność KOD
  Podniesienie broszki do rangi orderu
  Obniżenie prestiżu urzędu prezydenta
  Umieszczenie krewnych i znajomych kaczki na intratnych stanowiskach
  Wprowadzenie kaczomowy (np. każde, wszystkie oznacza niektóre, dobra zmiana oznacza TKM (Teraz, k…, my), niezagrożony oznacza rozwalamy (rozpie…my)
  Zapoczątkowanie rozprawy z rodzimymi arabami
  Powołanie II Komisji Macierewicza ds. zwalczania koncepcji brzozy
  Wyeliminowanie ponad 3 mln dzieci z programu Rodzina 500+, przy równoczesnym wsparciu dzieci wielodzietnych milionerów
  Opluwanie Lecha Wałęsy
  Dziękczynne 27 milionów dla ojdyra Rydzyka

  OdpowiedzUsuń
 17. Komisja Wenecka ostro krytykuje zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego
  Gazeta Wyborcza‎ - 5 godzin temu

  Teraz Europa będzie miała przechlapane... A zwłaszcza Komisja Wenecka. Naraziła się wielkiemu wolskiemu bucowi, a buc nie wybacza nigdy!
  Zatem... wojna!!!:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 18. Maszeruje garstka tych, których wymieniła Eliza i bezkonkurencyjny Żalek ...

  https://www.youtube.com/watch?v=quxCzjpf3ag

  Hej, panie Żalek, to MY, NARÓD płacimy wam diety !!! Innymi słowy, MY, NARÓD jesteśmy waszym PRACODAWCĄ !!!

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja jakoś tak się dziwie, iż uporczywie, nie zauważacie braku po stronie manifestujących tych co powinni "dawać świadectwo prawdzie" którzy podobno uczestniczyli w tych przemianach a nawet podkreślają swój "wielki wkład" i uczestnictwo w przy Okrągłym Stole.
  O nich to wczoraj upomniała się zona Walesy.Umknęło to Wam ?
  Czy zostali kupieni ? Bo:
  Posłowie znaleźli 15 mln zł na Światowe Dni Młodzieży. Te pieniądze mają pochodzić z budżetów Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich i Krajowego Biura Wyborczego. zabezpieczono na Światowe Dni Młodzieży 100 mln zł jako specjalną rezerwę w kancelarii premier. Wczoraj zgłoszono dodatkową poprawkę na kolejne 65 mln zł. Łącznie z głosowanymi dziś 15 mln zł na ŚDM z budżetu centralnego przeznaczonych będzie 180 mln zł.
  O podwyżce o 8 milionów Funduszu Kościelnego nie wspomnę.To przecież "na waciki"
  O kwocie 27 milionów "dla Rydzyka" chyba nie warto Zasłużył się przecież wiec w "ramach ugody"
  Reszta dawana z naszego, po cichu i pod dywanem a rozdawana "przez samorządy" które "z funduszu centralnego" przekażą niedługo się przekonamy.
  Czy zostali przekonani ?
  Wszak w IPN niejedna taka "teczka Kiszczaka" się znajdzie To nic ze "akta IV Wydziału" Min Kozłowski przekazał Hierarchom a ci szybciutko powoławszy "Komisje Prawdy" orzekli
  "To nie o nas",nas to nie dotyczy" i "wśród nas nie było TW " No może jeden Hejmo jeden "Grey"
  Jak sadzicie co zadziałało "marchewka czy bat ?"
  Bo ja sadzę ze jedno i drugie.
  Stad ta "roztropność" to wymowne milczenie u tych co tak chętnie dawali,dają głos "w każdej sprawie i na każdy temat"
  W"narodowej sprawie milczą?"
  Czyżby już "odwołano ?" Lub "objęto dobrą zmianą"
  Ósme przykazanie Boże:"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
  A tak ładnie nam "głosili"
  " Przed kłamstwem, które niszczy przyjaźń człowieka z Bogiem i szkodzi drugiemu, chroni ósme przykazanie Boże, brzmiące „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.
  W Katechizmie Kościoła Katolickiego przecież,czytamy, że przykazanie to „zabrania fałszowania prawdy w relacjach z drugim człowiekiem.
  Które to "bat czy marchewka" spowodowało tak modne dziś "wyciszenie"
  Oto kolejna "tajemnica wiary!"Tylko komu "niech będą dzięki?"  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Jednego człowieka uratować, to tak jakby uratować ludzkość "...
   Nie jestem dobrym żródłem " cytatów " K. Wojtyły, ale zdaje mi się, że to właśnie on tak jakoś powiedział.
   Dziś usłyszałem o strasznej odmianie raka oczu, który to zaatakował kilkuletnie dziecko. Polskie dziecko!
   Zrozpaczeni rodzice szukają 1,5 mln zł, na operację, którą mogą wykonać w klinice, w USA. Skuteczność tych zabiegów wynosi tam: ponad 90%.
   Skuteczność leczenia - nie usuwania gałek ocznych!
   Pis-lamistyczny rząd lekką ręką, na kościelne fanaberie, rezerwuje " tylko " 180 mln. Mimo, że dziecko jest ubezpieczone, mimo, że w Polsce takich operacji się nie wykonuje... rodzice muszą szukać sponsorów, by ratować syna...
   Nie jestem religijny, a wręcz odwrotnie, ale... współczuję katolikom, że muszą - bo powinni - rozstrzygać takie, czysto ludzkie, moralne dylematy!
   Życie dziecka, czy idiotyzmy religijne? Co wybieracie " bogobojni " ???
   Stanisław

   Usuń
 20. Eli,odrobinę wyrozumiałości dla tego małego człowieczka..On jest taki mały,nawet krasnoludki go biją..

  OdpowiedzUsuń
 21. Szanowni Państwo! Materiał do przemyślenia dla Was: wpiszcie proszę - You Tube - Korwin Mikke - Gdyby, nie daj Boże, umarł Kaczyński, radziłbym uciekać z Polski. Tylko proszę, o pozostawieniu swych uprzedzeń gdzieś na boku.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mały konus myśli,że jest Napoleonem..

  OdpowiedzUsuń
 23. IPN robi kipisz w domu Jaruzelskich! Podstawa prawna? Uzasadnione podejrzenie. Nie ma ludzi niewinnych, są tylko niewłaściwie przesłuchani! Ratuj się kto w Boga wierzy (lub nie). U mnie nic nie znajdą, ale nie oznacza to wcale, że u mnie nic nie było. Mam tylko nadzieję że jak przyjdą, będą już zmęczeni i gorliwość ich opuści. Jasnowidz z tego Mikkego czy co? Jeszcze Kaczor żywy, ale gdyby tak nie daj Boże........? To by się działo!

  OdpowiedzUsuń
 24. Skrytki na hasło w ........ znowu na topie. Ale pamięci ludziom nie potrafią wymazać, a tak by chcieli :((

  OdpowiedzUsuń
 25. https://valconetti.files.wordpress.com/2016/03/jestec59bciewstydem.jpg

  OdpowiedzUsuń
 26. http://obsmarowaczka66.blox.pl/2016/02/Moj-dom-murem-podzielony.html
  Mobilizowano uczestników spotkania by obserwowali swoich znajomych czy aby nie występują przeciw władzy . Każde takie zachowanie ma być zgłaszane do koordynatora lokalnego . Trzeba też zwracać uwagę na współpracowników , bo być może ich działania w pracy mogą także szkodzić rządowi . Każdy przejaw nieaprobowania działań rządu ma być zgłaszany . Zwrócono się także o to by pokazywać tym niezdecydowanym , tym którzy nie wzięli udziału w wyborach jakie to "dobre zmiany " niesie nasz kochany rząd . Był też apel do przedsiębiorców , aby zatrudniali w swoich firmach tylko prawdziwych patriotów , bo ONI mają swoje firmy i niech tam pracują . Prywatnych sklepikarzy poproszono aby w ich sklepach nie była dostępna "Gazeta Wyborcza" , "Newsweek" . Polityka" , "NIE" , "Fakty i Mity" , za to należy zwiększyć nakład prawdziwych pism patriotycznych

  OdpowiedzUsuń
 27. Głos dał paszczą prezydencki debilek, z tytułem profesora:
  Wojna hybrydowa?
  " Doradca prezydenta wyraził opinię, że ujawnienie przez wdowę po gen. Kiszczaku dokumentów, w których posiadaniu się znajdował może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Istota wojny hybrydowej polega na tym, że w jej ramach nie robi się na początku rzeczy niedopuszczalnych, czyli zabijania ludzi, zatruwania wody w wodociągach. Ale zatruwanie umysłów już jest dopuszczalne - powiedział. - Zastanawiałem się, obserwując ostatnie manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, czy nie jest to kolejne posunięcie w ramach wojny hybrydowej. KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, który niszczył ludzi. Co to znaczy, gdy wzywamy tysiące ludzi do solidarności z kimś, kto łamał i łamie podstawowe zasady moralne i logiki? Wzywamy ludzi do solidarności ze złem i kłamstwem, a to może powodować nieodwracalne szkody psychiczne - mówił Zybertowicz (http://www.tvn24.pl)
  A w tym samym czasie Doda zabiega o zdjęcie z macierewiczem, przed pokazem filmu o " niezłomnym ", wypinając pierś...
  To tak sobie myślę, że qrewstwo nie zna granic!
  Panie zybertowicz, czy nikt panu nie powiedział, że pieprząc takie farmazony, na temat Lecha Wałęsy i KOD-u - popełnia pan przestępstwo ? Kto ci, stary capie - dał profesorski tytuł?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 28. Powód zwolnienia red. Kraśko, z telewizji / tfu/ publicznej... to:
  " Przeszywał nowego panaprezesa kurskiego, diabelskim wzrokiem "... wyjaśnił sam kurski, a zopodało radio TOKFM:(((
  No i jak nazwać takich.... ? No jak?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. Postawa "patriotów" pokazana na blogu cytowanym przez wieśka, to dowód na zerowe walory moralne katolicyzmu polskiego, a raczej wszelakich religii. Zresztą różnica między totalitaryzmem a religią jest tylko w symbolach oraz innych kubraczkach kapłanów i funkcjonariuszy. Cel jest jeden - zniewolenie .
  Павлик Морозов вечно живой! Ураaaaa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Павлик Морозов вечно живой! Ураaaaa!
   " I tawariszcz kaczynski - toże! Na wsiegda!
   Stanisław

   Usuń
 31. A kiedy przyjdą przeszukać dom, ten w którym mieszkasz ........ i nocą, kolbami w drzwi załomocą, ........ trzeba krwi! Pięknie, qrwa, pięknie. Jak się uporają z tą listą 21 to się dopiero rozkręcą. Jako że "ryba psuje się od głowy" trzeba będzie też przyjrzeć się płetwom, szczególnie ogonowym, nie omijając oczywiście rybiej drobnicy. Tak więc szanowni Panowie i Panie przypomnijcie sobie z kim piliście wódke, robiliście sobie zdjęcia, komu braliście/dawaliście buzi i jeszcze tańczyliście w knajpie. Przypominam również że każdy obywatel ma psi obowiązek współpracować z (sic!) organami legalnego państwa! Cokolwiek by te "organy" nie znaczyły. Nachodzi mnie natrętna myśl, że ten Łukaszek Kamiński, wybrany głosami - wiadomo czyimi, chce się uwiarygodnić w oczkach Nadprezesa Ale mogę się mylić. Na zdrowie!

  OdpowiedzUsuń
 32. " Odzyskaliśmy Muzeum Soli w Wieliczce " - pysznią się dziś odmieńcy!
  No dobra... ale po jaką ciężką cholerę, potrzebny jest wam taki zapas soli?
  Błazen - zybertowicz powiedział, że KOD, to niewątpliwie " rosyjska wojna hybrydowa, tym razem - wobec Polski!
  Panie zybertowicz i zybertowiczopodobni:
  A czy to przypadkiem nie jest tak, że to właśnie wy, kanalie - spełniacie wszystkie wymagania tej " definicji " ?
  Kto tak szybko i nieodwracalnie niszczy Polskę? Komu jest to na rękę, towarzyszu zybetrowicz? Komu jest na rękę - słaba, skłócona Polska oddalająca się od cywilizowanej Europy?
  Putinowi się nie dziwię bo realizuje szaleńczy plan, który ma duże poparcie w Rosji.. Ale wy... ? W czyim interesie działacie? Kto za wami stoi, towarzyszu zybertowicz? I komu ma to " sużyć " ?
  Bo, że robicie doskonałą robotę, wyręczając służby rosyjskie, to chyba nikogo - TU - nie muszę przekonywać!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 33. Celny tekst piosenki
  Maria Peszek: Polska A B C i D
  -----------
  chce mi się jeść
  chce mi się pić
  chce mi się kochać
  chce mi się śnić
  chce mi się krzyczeć
  chce mi się biec
  chce mi się chcieć

  dzieli nas wszystko
  nie łączy nic
  daj mi być sobą
  pozwól mi żyć
  inny nie znaczy
  gorszy lub zły
  nie strzelaj proszę
  pozwól mi być

  bo nic nie jest takim
  jakim się wydaje
  so don’t judge the book
  by its cover

  nie bój się bać
  nie bój się w miejscu stać
  nie bój się robić nic
  nie bój się spać bez śnić
  ale gdy przyjdzie dzień
  a właśnie jest ten czas
  otwórz oczy i skacz

  dzieli nas wszystko
  nie łączy nic
  daj mi być sobą
  pozwól mi żyć
  inny nie znaczy
  gorszy lub zły
  nie strzelaj proszę
  pozwól mi być

  bo nic nie jest takim
  jakim się wydaje
  so don’t judge the book
  by its cover

  można szczuć słowem
  można szczuć modlitwą
  można dzielić ludzi
  ciąć krzyżem jak brzytwą

  można szczuć słowem
  można szczuć modlitwą
  można dzielić Polskę
  tnąc krzyżem jak brzytwą
  ----------
  Polska A
  Polska B
  Polska A B C i D
  Autor tekstu: Maria Peszek

  OdpowiedzUsuń
 34. Zaś w ten sposób KimDzongYar spłaci własne długi naszymi pieniędzmi
  http://natemat.pl/173081,janina-goss-wychodzi-z-cienia-najbardziej-wplywowa-dzialaczka-pis-z-lodzi-wlasnie-weszla-do-rady-nadzorczej-pge
  NIECH ŻYJE DOBRA ZMIANA ! URRAAAAA !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od początku roku " wyszło " z Polski: 13,5 mld zł! Tendencja się pogłębia!
   Są to pieniądze wycofane z giełdy i inwestycji gospodarczych, przez inwestorów zagranicznych!
   " Pis kochać piniądze - piniądze nie kochajom pis-u " :))
   Wychodzi, że są mądrzejsze...
   Osobiście wycofałem wszystko to, co miałem w PKO. B.P. Bo nie chcę współuczestniczyć w finansowaniu wariatów! Cały zarząd - nowy - to pis-lam!!!
   Poza tym : " bank państwowy " - brzmi zniechęcająco, biorąc pod uwagę: kto za tym państwem stoi!
   Stanisław

   Usuń
 35. Twórcy spektaklu 'Neomonachomachia' przesłuchani ...
  www.tokfm.pl/.../1,145400,19707570,tworcy-spektaklu-neomonachomach...

  Czyli: burdel "katolski" - w czystej postaci!
  Wraca czarnogród, w najgorszej wersji!!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 36. https://www.youtube.com/watch?v=6jONmF0-eAk

  A powyżej link do całego spektaklu... Dziś autorzy zostali wezwani na prokuraturę! " Obraza uczuć wolactwa " - a wolactwo nie popuści!
  Podobał mi się ten spektakl, a reakcje " prawdziwych wolaków " - świetnie wpisują się w treść sztuki:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 37. Mali ludzie myślą, że są wielcy a tym czasem są bardzo żałośni i niebezpieczni, dla reszty poprawnie myślącej. Wielce bogobojnym, też się doszczętnie w głowach powywracało. Szkoda tylko narodu, który wciąż bezmyślnie klęczy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 38. Neomonachomachia nie podoba sie tym co lękają się prawdy. Bóg Ojczyzna Honorarium pasuje jak ulał do obecnie rządzącej warstwy próżniaczej .

  OdpowiedzUsuń