wtorek, 2 sierpnia 2016

Zamiast ciszy i skupienia - odpust


"Cisza i krzyk! Głęboka zaduma papieża Franciszka w Auschwitz i rejwach na grobach Powstańców Warszawskich wsparty marszem oenerowskich faszystów... A w tych kuglarskich popisach kto większy wieniec złoży, kto klęknie a kto się przeżegna - milcząca garstka stuletnich kombatantów, walcząca, jak 72 lata temu, o zachowanie swojej godności! A tu chłopcy w hełmach biegający po mieście. I race dymne. I t-shirty z "żołnierzami wyklętymi", i "Smoleńsk 44 - pomścimy!". Tańce, koncerty, popisy. No, niezły odpust - zamiast ciszy i skupienia..."
Janusz Kijowski
                                   

Słowo "hańba" stało się znakiem firmowym pewnej grupy ludzi. To bydło wrzeszczy "hańba" na wszystko, co ich przerasta i czego nie ogarniają. Wydaje im się, że są dziedzicami polskiej tradycji, potomkami szlachty, patriotami i przykładnymi katolikami, a tak naprawdę są jedynie obesranymi warchołami. Te psy zaszły już za daleko, jeśli będziemy nadal siedzieli cicho i zagrywali z tymi kanaliami kulturalnie to powtórzymy ten sam błąd, który popełniono wobec Hitlera. Tego dłużej nie można już tolerować, czas zacząć działać.

Podłością było mieszanie apelu poległych w Powstaniu Warszawskim, z tymi którzy zginęli w katastrofie samolotowej, a po tym wszystkim wręczanie medali powstańcom to już PERFIDIA.....
Najważniejsze polskie powstania narodowe wywoływali i kierowali nimi osobnicy idealnie przystający do modelowego wzorca wolaka, ale ginęli - zawsze - Patrioci. To jest ta różnica, której kaczyści za nic nie uznają, bo tym samym uznaliby, że ich "pomysł na Polskę", a raczej na jej sfaszyzowanie - jest równie niebezpieczny, co programy ich wolskich poprzedników, np. w roku 1944. To buczenie po cmentarzach samo w sobie dowodzi ich nieskończonego chamstwa połączonego z kretynizmem - zawsze i wszędzie przynależnym wyznawcom totalu - czerwonego czy brunatnego. 

PiSowska hołoto. Jesteście zakałą Polski, swojego pięknego kraju!  Pod płaszczykiem obrony honoru i współczucia dla niższych klas kurwicie się do reszty, bez zająknięcia niszcząc wszystko co stoi wam na drodze. 
I w zasadzie to już brak słów w języku polskim, łącznie ze wszystkimi najbardziej obraźliwymi, niecenzuralnymi, aby dokładnie określić wasz wolacki, antypolski „patriotyzm” .Czas najwyższy, aby pamięć o was, przebrzydłe kanalie, została na zawsze wymazana z historii Polski, jako zbezczeszczenie pamięci narodowej i niepodległości. Czas PiSowcy już do szamba, jak szczury, bo na śmietnik parszywe szuje, nawet nie zasługujecie. Was nie trzeba nawet rozumieć, was należy tępić jak barszcz Sosnowskiego. Nie wycinać! Wypalać RONDOPEM do korzeni!!!

A sprzątanie rozpoczniemy od Wawelu, bo ten mit Kaczynskiego to nie mit, to VOMIT.

A Wy Polacy, warszawiacy, wybuczcie kaczyńską klikę 10 sierpnia na Krakowskim, niech wypije piwo, które nawarzyli.Jeżeli ktoś ma trudności ze słowem "poległ" to ON, ten Jędruś POLEGŁ.                                     Nie zginął, poległ....
31 komentarzy:

 1. Ja już nie chcę żeby oni zatkali mordy albo żeby przepraszali. Ja chcę z nimi prawdziwej wojny, w której wygramy albo my - Polacy, albo oni. Hańba PIS-owi i jego wychowankom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jedyne rozwiązanie, Kroko...
   Stanisław

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. piss ma prawo rządzić, lecz nie ma prawa niszczyć Polski i Polaków, ich godności i dobrego imienia. Po swojemu to mogą sobie palcem we własnej ..... kręcić. Dopóki zarządzają dobrem wspólnym - Polską, to MUSZĄ = SĄ ZOBOWIĄZANI mieć na wględzie dobro wszystkich Polaków a nie tylko partykularno-klerykalne interesy. Nie rozumią tego to WONT !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Mam 90 lat, moja miesięczna emerytura wynosi 960 złotych. Przeżyłam w Warszawie Powstanie na Powiślu. Gotowałam Powstańcom posiłki, opatrywałam rany, a dziś w rocznicę wybuchu Powstania muszę uważać na siebie, żeby nie dostać wylewu, gdy otwieram kopertę z rachunkami za prąd i gaz" - powiedziała pani Sabina.

  Jak dalej opowiedziała, tylko przez pół roku dostawała od opieki społecznej 200 złotych, ponieważ miasto na więcej nie miało pieniędzy. "Nie będę błagała Państwa o pomoc, ale umorzenie mi części niedopłaty 1269,84 zł byłoby oznaką, że RWE zatrudnia ludzi posiadających sumienie i empatię. Jeśli to by było niemożliwe, proszę o rozłożenie tej kwoty na raty, na najbliższe pół roku"
  Sabina Rzeczkowska, uczestniczka Powstania Warszawskiego...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktoś chce dzielić powstańców.
  " Ktoś chce nas podzielić na tych, którzy będą współpracować z władzami i tych, którzy nie będą. Zastanawialiśmy się co mamy zrobić, żeby zachować taki apel jaki chcieliśmy żeby był, żeby wojsko było z nami, żeby było uroczyście. Chciałabym, żeby nas wbrew temu co się mówi, co niektórzy ważni ludzie mówili o nas, żeby oni wykonywali co mówią, a nie wprowadzali wśród nas okropny nastrój. Jedni idą na spotkanie, inni nie. Jedni podpisują, inni nie - tłumaczyła Jędrzejewska.
  Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich dodała, że sędziwi kombatanci pragną, aby kolejne rocznice wybuchu powstania warszawskiego obchodzić spokojnie i z godnością. Podkreśliła, że dla weteranów liczą się także pomoc i ułatwienia w załatwianiu ich codziennych spraw.
  - Chcemy mieć poczucie, że w oczach społeczeństwa jesteśmy ważni, że doceniają to, co w swoim czasie robiliśmy. Jest wielu ludzi serdecznych wobec nas – podsumowała Halina Jędrzejewska

  Czy tak zwykła prośba jest niezrozumiała dla rządzącej hołoty?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Stanisławie rządząca hołota widzi tylko boga, którego imię jest KA$$$$A . Po trupach do KA$$$$Y. Żadna przyzwoitośc, rozum, empatia, ZERO tych przymiotów. Nie wyssali tego z mlekiem matki ani nie nauczono ich w szkole na lekcjach tzw. religii. Nie zaświta im refleksja nad tym co czynia bliźnim gdyż rozumu u nich zero. Czarno to widzę...

   Usuń
 6. Nie mamy dobrych przywodcow, ktorzy mogliby dac nam wzorce, jak mamy sie zachowac jako Polacy. Jak to sie mowi, hulaj dusza , piekla nie ma. Na Wawel to kazdy chętny...
  A prawdziwi bohaterowie dawno umarli...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ziobro wprowadza w życie relatywizm prawny...
  Mianowicie, osobiście interweniuje, po zatrzymaniu pary durniów, którzy zdewastowali grób T. Bieruta, na Powązkach, w dniu 1 sierpnia, podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
  W/g tego " strażnika " prawa - nie ma podstaw do zatrzymania przez policję..., chociaż kodeks karny, mówi zupełnie coś innego. Rozkazuje natychmiastową osobistą interwencję, swojemu podwładnemu, który biegiem zasuwa na komisariat i... po chwili wandale są już wolni...
  To się dzieje w Polsce, tu i teraz, choć opis przypomina jakieś afrykańskie państewko! " Dobra zmiana " qrwa ich pisowska mać!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaję szału, gdy od dwóch dni słyszę, a powtarzają to wszyscy, bez wyjątków, dziennikarze i politycy, że owe dwie osoby co pomazały nagrobek Bieruta, były aresztowane. W dodatku większość mediów mówi i pisze o pomniku Bieruta, a nie nagrobku.
   Wyjaśniam więc, że sprawcy "pomazania" zostali przez policję jedynie ZATRZYMANI (wolno policji, ale na nie dłużej niż 48 godzin), a nie aresztowani (to może dopiero sad, na wniosek prokuratora). Rozumiała bym manipulację w TVPiS, ale pozostałe media? Głupota i też się dali zmanipulować?
   Proszę zauważyć, ze minister Ziobro nie użył słowa areszt (w końcu jest prawnikiem), lecz mówił jedynie o rzekomo nieadekwatnie zastosowanych przez policję "środkach przymusu" (zamiast użyć po prostu określenia zatrzymanie) No ale to pierwsze wszak brzmi groźniej, prawda?
   Wróćmy więc do faktów. Policja zatrzymała sprawców. Czyn i zatrzymanie miały miejsce tego samego dnia, konkretnie 1 sierpnia bieżącego roku. Również tego samego dnia, po kilku godzinach (podobno dwóch) interweniował osobiście pan Ziobro i kazał natychmiast obwinionych wypuścić (hmm..., słyszałam, że zwierzchnikiem policji, co całkiem inny minister jest).
   To ja się grzecznie pana zero pytam. Kiedy, w jaki sposób, policja miała możliwość przeprowadzić dochodzenie (przesłuchać obwinionych, sporządzić stosowne protokoły, skonfrontować zeznania obojga i zeznania ewentualnych świadków)?
   Tak, przy okazji, pan minister Błaszczak, to nie ma "za złe", panu ministrowi Ziobro, że wchodzi w jego kompetencje i rządzi podległą jemu, a nie ministrowi sprawiedliwości (temu podlega prokuratura i sądownictwo), policją?
   P.S. Nie jestem zalogowana na fb, ani twitterze, czasami tego żałuję (jak dziś), ale tylko czasami (w końcu nawet gdybym dotarła do tysięcy czytelników, to co to zmieni).
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Przy okazji, od wczoraj TVPiS i inne PiSmedia podniecają się rzekomą "straszliwą zbrodnią" policji francuskiej. Rzeko wyrzucono księdza i wiernych z kościoła (rzymsko-katolickiego oczywista oczywistość), bo (też rzekomo) ma on zostać zburzony, a na jego miejscu ma być wybudowany biurowiec. W dodatku narracja jest taka, że to wszystko wina "multikulti", bo Francuzi (też rzekomo) boją się licznych w ich kraju islamistów (wszak podobna akcja nie mogła by dotyczyć meczetu).
   Prawda (fakty) jest natomiast taka, że budynek ów nielegalnie zajęli lefebryści (kto zacz proszę sobie kliknąć), a policja działała zgodnie orzeczeniem sądu (na wniosek stosownej organizacji chrześcijańskiej).
   W jakim kraju, z jaką "prawdą medialną" przyszło mi żyć? Ciągle nie mogę wyjść ze zdumienia, mimo, że ponad ćwierć wieku przeżyłam w PRL.
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Witam:)
   Dla tych "moralizatorów", spod znaku pis-lamu, Bierut nie dość, że nie powinien być " pośmiertnie " prześladowany, ale...- być może - hołubiony:)? Dlaczego?
   Wyjechał do Moskwy całkiem zdrów, a wrócił w metalowej trumience. Całkiem martwy:) Samobójstwa raczej nie popełnił, więc?
   Ohydne, obrzydliwe są zachowania tych buców z pis-lamu i ich " anonimowych " bojówek. Nie zamierzam tu chwalić Bieruta, bo bydle z niego było, ale... Ziobro tą swoją " interwencją " dał prawo " odwetu " wszystkim, którym nie muszą się podobać - groby " bohaterów " prawicy!
   Poza tym: ziobro dał dowód , że jest zwykłym bucem, prymitywnym, bełkotliwym moralnym karłem.Po raz kolejny, więc po co się tak " starał "? Każdy normalny człowiek doskonale rozumie, że ten groteskowy minister powinien być głęboko odseparowany i tylko głupocie P.O. zawdzięczamy, aktualne przedstawienia z ziobrą, w roli głównej!
   Drugi pomyleniec to ten błaszczak, od policji, który patrzy milcząco jak wpieprzają mu się, w jego kompetencje. Policja podlega ministrowi spraw wewnętrznych - nie ziobrze!
   O " stanie ducha " policji, nie wspomnę, bo takie zachowanie ministra, może wzbudzić w nich, uzasadnione poczucie krzywdy i niesprawiedliwości. A efekty tego stanu, mogą odczuć wszyscy, czyli my - normalni obywatele.
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Oto kolejny przykład " prawdziwego polaka " i - zarazem - podmiot do interwencji: waszczykowskiego, ziobry, błaszczaka... Bronił " białej rasy ", a tu więzienie?
   Polak zaatakował kobietę w mieście Salerno na południu Włoch. Bił ją i kopał, a gdy leżała już nieprzytomna na ziemi, uderzał jej głową o chodnik. 45-latek przebywa w areszcie i usłyszał zarzut usiłowania morderstwa. Według włoskich mediów nie przyznaje się do winy. (http://www.tvn24.pl)
   Stanisław

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rydzyk, Kaczynski powinni siedziec w wiezieniach za deprawacje polskiej mlodziezy i sianie nienawiści, a nie jeszcze byc traktowani jak prominenci!!!Majac taki poblazliwy narod to nic dziwnego,ze w historii mielismy 3 rozbiory. Nie bojcie sie, bedzie ich wiecej! Polacy, nic sie nie stałooooooo!

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba być ślepym by nie widzieć iz rządzący tak naprawdę w du..dzie maja powstańców.
  Wystarczy popatrzeć na kolejność składania wieńców,wymuszenie treści apelu "pamięci" czy nawet samo "usadowienie" starych ludzi.Ba nawet nikt nie pomyślał by tych starych schorowanych ludzi dowieść na miejsce uroczystości czy przydzielić na czas trwania uroczystości jakiegoś opiekuna/kiedyś opiekowali się każdym harcerze,ale to było dawniej"za komuny" a telewizje i radio przez cały czas grzmiały dziś zapomnianym "warszawskie dzieci pójdziemy w boj"
  Przyczepili i podczepili sie tylko "pod powstanie" jak g.. do okrętu i czekają aż ostatni świadek wymrze, a wtedy ogłoszą tryumfalnie
  Komendantem Głównym AK w chwili wybuchu Powstania była Jadwiga Kaczyńska
  Ostatnim przywódcą Powstania w getcie warszawskim był Rajmund Kaczyński
  Dowódcą 2 kompanii I batalionu 50 Pułku Piechoty podczas Powstania był Henryk Świątkowski.
  Przecież Lech K tez juz ogloszon jest "pierwszym co Solidarność wodził" a nie jakiś tam Wałęsa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepraszam miało być "dowieźć"

  OdpowiedzUsuń
 12. KrzysiekLiberadzki3 sierpnia 2016 18:09

  No cóż,zdajemy sobie doskonale sprawę, że jest to widoczny rezultat kampanii prowadzonej przez pana Kaczyńskiego i jego popleczników po tragedii smoleńskiej. Kampanii mającej na celu wybielić byłego prezydenta od odpowiedzialności moralnej za przyczynienie się do spowodowania śmierci wielu wartościowych ludzi. Gdyby nie polityka, zawiść, żądza władzy itd wszyscy by unikneli tego tragicznego losu...

  Ukłony Elizo

  OdpowiedzUsuń
 13. Stanisław4 sierpnia 2016 11:40
  Powiedz jak to jest
  Jeśli pamiętasz za "tamtych" jakoś nikt nie bezcześcił grobów Nawet przeciwników.Nikomu za komuny nawet do łba nie wpadło smarować na grobach durne napisy,Były groby "zapomniane" gdzieś w krzakach lub nie restaurowane.Niby zapomniane Ale kto chciał pamiętał i zanosił kwiaty a w Zaduszki palił świece.Groby to groby zostawmy je w spokoju
  A dzis gdy lekcje religii "wartości" pielgrzymki dni skupienia "społeczne nauki" szacunek zmarłym wyprawia sie to co wyprawia.I nikt z nauczających "pasterzy" nie zabierze głosu.Nie powie "nie godzi sie"Milcza a to milczenie jest tak wymowne, iż nawet żurnaliści widząc "co jest grane" nie pytają ich o zdanie.
  Tak to się nam zrodził nowy model"Polaka katolika" tak to zrozumiane sa "wartości" Tak to zrozumiane sa tradycje narodowe "grobów i cmentarzy sie nie tyka"
  W "ciekawych" a zakłamanych czasach żyć nam przyszło
  I pozostało pytanie o moralność,człowieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Im więcej pastuchy bzduchowe wycieraja spasione buuzie słowami " moralność,człowieczeństwo, ochrona życia napoczętego" tym większa obłuda wyziera zza ich spoconych i spasionych oblicz z oczętami pełnymi tęskonoty za rozumem.
  W tle himalaje hipokryzji i zero jakichkolwiek wartości moralnych a kamień z wyrytym dekalogiem to ciężarek na beczkę z kiszoną kapustą.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oto "zadanie" na niedziele przeznaczone
  Kler jest ______________.

  agresywny, fałszywy, dwulicowy, obłudny, jadousty, obleśny, świętoszkowaty, rozpasany, zboczony, nieobyczajny, lubieżny, ohydny, zakłamany, nieszczery, interesowny, nikczemny, mściwy, nieludzki, nieprzyjazny, kłamliwy, podstępny, lisi, jadowity, oszukańczy, skryty, spiskujący, interesowny, sprzedajny, chciwy, wyrachowany, pazerny, zachłanny, niewiarygodny, zdradziecki, niebezpieczny, bezwzględny, dokuczliwy, napastliwy, mendowaty, konfrontacyjny, bezkompromisowy, bezczelny, chamski, zjadliwy, bezlitosny, okrutny, podły, wredny, zły, małoduszny, nieprzejednany, nieubłagany, groźny, wrogi, wsteczny, zacofany, obskurancki, ograniczony, głupi, tępy, nienowoczesny, groteskowy, antydemokratyczny, dyktatorski, złowrogi, tyrański, fanatyczny, totalitarny, faszystowski, żmijowaty

  Pytania za milion... dni odpustu zupełnego:
  Które przymiotniki tu nie pasują?
  A może jakiegoś brakuje?

  OdpowiedzUsuń
 16. Piszą o Polsce: "Obecna polityka Polski na pewno zadowala jednego przywódcę: Putina"
  Zdaniem dziennikarki działanie polskich władz jest na rękę prezydentowi Rosji "To, co się dzieje w Polsce, ma znaczenie poza jej granicami" - pisze w "Washington Post" Judy Dempsey z think tanku Carnegie Europe. Jej zdaniem PiS, robiąc to co robi w ramach sporu o Trybunał Konstytucyjny, kieruje się zemstą i chęcią ograniczenia wpływów UE, zwłaszcza jeśli chodzi o jej liberalne wartości. Według Dempsey cieszy się z tego zwłaszcza jeden człowiek: Władimir Putin. " (http://www.tvn24.pl)
  Od prawie roku, pis-lam rozwala, budowane mozolnie acz skutecznie, przyjazne stosunki z Ukrainą! Nie zauważono pojednawczego gestu przeprosin, wyrażonego przez prezydenta Ukrainy i goszczącej w Polsce Nadii Sawczenko, pod pomnikiem polskich ofiar nacjonalizmu ukraińskiego / Wołyń/. Polski sejm przyjął " bohatersko " uchwałę o ludobójstwie dokonanym na Wołyniu, a ukraiński parlament prawdopodobnie rozważy - podobną " uchwałę " - dotyczącą Polaków... Czy takie działanie pis-lamistów przywróci choć jedno życie? Czy cofnie czas? Czy kaczor nie pojmuje, swym otłuszczonym móżdżkiem, że to wszystko działa na korzyść Rosji i Putina? Czy można być takim durniem, z własnej woli, czy też interesownie? Powszechnie wiadomo, że Putin i Rosja opłacają przeciwników Unii, w Unii, w tym: nacjonalistów i faszystów francuskich, a ci z kolei nie mogą wyjść z podziwu dla polskiego kaczyzmu...Czy kaczor, ze swoimi pomagierami, nie prowadzi polityki antypolskiej?
  Wieśku:)
  Mam gdzieś " odpust zupełny ", ale doprawdy trudno byłoby jeszcze " ubogacić " - listę przymiotników, opisujących charakter kościoła:)))
  Wszystkie są słuszne i sprawiedliwe:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Od prawie roku, pis-lam rozwala, budowane mozolnie acz skutecznie, przyjazne stosunki z Ukrainą!"

   Panie Stanisławie,szef wszystkich pislamistów Kaczyński dużo wcześniej nawiązywał przyjazne stosunki z braćmi ukraińcami,bo już w 2014 stojąc na Majdanie pod flagą czarno-czerwoną wykrzykiwał ! Слава Україні! Героям слава!

   Usuń
 17. Szanowna Elizo
  Jeżeli moje wpisy czy też moja obecność na Portalu jest nie mile widziana to proszę podać przyczynę ? Myślę że moimi dość rzadkimi wpisami ,do tej pory nie naruszyłem poniższy Regulamin-Przestrogę.
  Pozdrawiam Ram*olek

  OdpowiedzUsuń
 18. A mnie się wydaje,że samorządca "wkręcił" osobnika, który obchodzi właśnie rocznicę prezydentury za pośrednictwem Trybunału, bo sam za nic nie odpowiada.Jak to możliwe, by człowiek za nic nie odpowiadał?- nie pytam, bo i tak mi nikt nie odpowie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Grzegorz Schetyna wywiad dla Do Rzeczy Platforma Obywatelska ...
  www.newsweek.pl/.../grzegorz-schetyna-wywiad-dla-do-rzeczy-platform...

  Brawo Grzesiek! Pamiętaj jednak, że jeśli chcecie być jeszcze bardziej na prawo, niż pis, to pozostaje wam już tylko faszyzm! Wstyd, dałeś dupy, na całego! Ja brzydziłbym się wziąć talie gówno, jak " Do rzeczy " - do ręki! Mało ci prawicowości, w Polsce?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Stanisław : Schetyna to fałszywy kutafon co widać po jego uśmieszku.
   Jego jedynym marzeniem było przejąć władzę nad PO i to mu się spełniło.
   Nie wiem tylko czy ma świadomość , że będzie tej partii grabarzem.
   Raczej ma , tylko czemu cieszy go , że "sztandar wyprowadzi".
   Co do "strażnika długopisu" natomiast , to znakomicie podsumował go Cezary Michalski w ostatnim Newsweeku .
   nr.33 2016 8-15.08.06 str.22

   Usuń
 20. Bardziej na prawo to tylko ściana w kruchcie , czyli "ksionc"

  OdpowiedzUsuń