wtorek, 27 czerwca 2017

Czas na ulicę


Eliza Michalik

Po dzisiejszym wystąpieniu pani Szydło oraz panów Ziobry i Błaszczaka wiem na pewno, że nie ma takiej rzeczy, takiego realnego zagrożenia i niebezpieczeństwa dla ludzi, którego PiS nie wykorzysta dla korzyści partii i utrzymania stanowisk i władzy, służącej zresztą wyłącznie robieniu osobistych interesów i zbijaniu przez jej działaczy majątków. I nie ma takiego dobra wspólnego, ani szlachetnej sprawy czy idei, która przemówi do ich serc i rozsądku. Wiem na pewno, że są gotowi na wszystko, byle tylko móc dalej robić interesy życia. Władza w państwie nie jest dla nich sufitem lecz podłogą - zwykłym narzędziem do realizowania prywaty i własnych spraw. I wiem na pewno, że na bezkarność może liczyć każdy, choćby był mordercą w przebraniu policjanta, oprawcą z czasów PRL, największym aferzystą, kłamcą i oszustem - jeśli służy PiS. Wszyscy przyzwoici, prawi, odważni ludzie są natomiast w prawdziwym niebezpieczeństwie.Ta władza oznacza koniec państwa jakie budowaliśmy od 1989 roku - niedoskonałego, ale państwa z rzeczywistym prawem, instytucjami i urzędnikami publicznymi To zwykłe bezprawie, złodziejstwo, demagogia i podłość przebrane w puste formy po demokratycznych instytucjach.

promuj 


29 komentarzy:

 1. Wszystko to co dobre, to co z takim mozołem budowała Polska od 1998 roku, to już historia. Przeszłość. Wątpię, żeby można do tamtego stanu powrócić:(
  Rządy buców albo może lepiej " rządy ciemniaków " dokonały dzieła zniszczenia. Zniszczenie może być nieodwracalne, zważywszy , że dokonało się ono także w wielkiej części społeczeństwa.
  Pisałem już kiedyś, zadając zasadnicze pytanie: Czy Polska chce demokracji? Czy Polska dorosła do demokracji?
  Wydarzenia ostatnich miesięcy i ostatniego półtora roku, świadczyć mogą, że nie koniecznie...
  Mentalność rządzącego buractwa, jak w soczewce, skupiła się dziś, w wystąpieniach: dudy, szydło, macierewicza i ich usłużnych kundli! W sejmie.
  Ale nie tylko oni są winni, bo to kim są, wiadomo było przed wyborami! A kto tego nie wiedział, ten nie powinien występować w sprawach politycznych, bo się na nich nie zna!
  Słabo protestowaliśmy gdy ubezwłasnowolniono Trybunał Konstytucyjny, łamiąc wszystkie zapisy Konstytucji. Nie interesuje większości zawładnięcie prokuraturą, sądami, KRS-em, Sądem Najwyższym!
  Niszczenie demokracji idzie im łatwiej, niż w latach 30-tych, w Niemczech Hitlera!
  " Zmianom " przyklaskuje kościół, który wietrzy dodatkowe wpływy, dodatkową kasę... A kościół - nie wiadomo czemu - ciągle jest w Polsce potęgą:(
  W Irlandii, też oszalałej na punkcie facetów w koloratkach, nastąpił przełom, po ujawnieniu ich zbrodni.
  Z ponad 90% poparcia dla kościoła kat. - dziś pozostało kilka procent. Kościoły stoją puste i tylko wiatr hula... Irlandia zrozumiała, a u nas...
  Im więcej się dowiadujemy o "dziełach" kościelnych - tym więcej baranów tam łazi... Co by musiało się stać, żeby ten niezrozumiały trend zmienić?
  Tracę wiarę w normalność i przyznaję się, że coraz trudniej mi potwierdzać swoją, niewątpliwą polskość... Bo czym tu się chwalić?
  A wstyd - coraz większy!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błąd: powinno być: po 1989 roku

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. w.i.e.s.i.e.k24 maja 2017 22:03

  Pomyślcie co będziemy słyszeć i co będzie się działo, gdy oni zostaną "profesjonalnie wyszkoleni"
  Czyżbyś nie wiedział "drogi suwerenie" ze ramach zlecenia /ministra od sprawiedliwosci/uczelnia Rydzyka przygotuje i przeprowadzi program szkoleń dla rzeczników prasowych i innych osób z biur prasowych sądów i prokuratur w zakresie pełnienia tych funkcji oraz szkoleń dla prezesów sądów i szefów prokuratur i ich zastępców w zakresie kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych. Szkolenia obejmą minimum 800 osób.
  Dzisiejsze wystąpienia w Sejmie Szydło,Macierewicza,Ziobry.Błaszczaka i reszty to tylko "przedśpiew słowiczy"amatorów
  Po takiej szkole i szkoleniach dopiero nam zaśpiewają "arie z kurantami" z towarzyszeniem organów lub dzwonów kościelnych.
  A suweren posłucha wystąpień z otwartymi gębusiami i na kolanach.Taka to będzie "moc sprawcza" gdy padnie "od ołtarzy"
  Tak to nam się rodzą nowe kadry "trybunów" i Trybunałów Ludowych I niech będzie pochwaLony

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie..Jak to możliwe,że do władzy często u nas dochodzą pospolite durnie i oszołomy?? Przykład na dziś: widzimy film,gdzie banda kilku facetów w PAŃSTWOWYCH
  mundurach flekuje faceta,który nie stawia czynnego oporu..Cała Polska widzi przecież! Następnie na mównicę sejmową wyłazi facet i twierdzi,że gość zmarł z powodu zażycia środków narkotycznych. No tak się złożyło,że postaanowił sobie pożegnać się z życiem w obecności aniołków z policji.Paranoja pictures!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego takich wybierasz?

   Usuń
  2. Ja nigdy w życiu tego badziewiam nie wybierałem!a hoj!

   Usuń
 4. w.i.e.s.i.e.k25 maja 2017 09:21

  m_16Waszek24 maja 2017 23:55
  Nie zauważasz, iz u nas :"życie polityczne" toczy się wokół ludycznego Jak to powiadał Wałęsa "Mówisz chłopu święte słowa,a on na to, moja krowa"
  Mowiono w oczy, Błaszczakowi a ten, ze zemsta ,ze oni tez,i ze hańba bo podwyższali pensje UBkom
  Mówisz ze Macierewicz a on o patriotyzmie ojczyźnie i wojskach amerykańskich.
  A premier to podsumowuje, ze atak terrorystyczny w Anglii ze dzieci ze "Europo wstań z kolan"
  Po zrobieniu "z taty wariata" pisowcy uznajac "byczo jest" bronia swoich jak niepodległości
  A suweren patrzy puka sie w głowę i ma dosc.No może za wyjątkiem tych co dorwali sie do posad, ich rodzin i tych co dostali "po pincet" /z tym ze od drugiego/
  Dom wariatów Polska ma sie dobrze

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapominacie o tym , ze za czasow PO i PSL pracowali ci sami Policjanci i tak samo byly przypadki smierci zatrzymanych przez nich obywateli i nie robiono z tego zadnych wielkich szopek.
  Helmut

  OdpowiedzUsuń
 6. w.i.e.s.i.e.k25 maja 2017 16:31

  Jan Wojciechowski25 maja 2017 10:33
  Czyżby?
  A jakby były a nie robiono z tego "wielkich szopek" świadczy to jedno O znieczulicy społecznej, w szeregach PIS
  Raz za razem strzelasz chłopie samobóje .Zastanów się, choć trochę zanim coś napiszesz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiscie , ze nie podoba mi sie to,ze zginal mlody chlopak zakuty w kajdanki. W takich przypadkach reakcja wladz powinna byc natychmiaastowa.
  Zastanawia mnie tylko, to dlaczego biegli wystawiaja sprzeczne ze soba opinie, nie ponoszac przy tym zadnej odpowiedzialnosci
  Helmut
  PS wiesiu nie maluj diabla

  OdpowiedzUsuń
 8. w.i.e.s.i.e.k25 maja 2017 19:09

  Jan Wojciechowski25 maja 2017 17:13
  Co wy w tym pisie macie ?
  Ja o chlebie ty o niebie Jak nieprzymierzajac wczoraj te nasze "polytyki"
  Chwalisz ze "twoi"wtedy nie robili wielkich szopek a teraz piszesz "ze reakcja powinna być natychmiastowa
  Sam sobie zaprzeczasz
  Czy reakcja ma byc natychmiastowa /rządu czy opozycji/ czy będzie to robienie szopek?Wybieraj
  Bo "twoj"rzad zachował sie do d...bo do reakcji zmusiła go opozycja.Gdyby nie opozycja sprawa została by zamieciona pod dywan.
  A czy wiesz ze protestujący wrocławianie w tej sprawie dostali wysokie wyroki sadowe
  Przed sądem stanie 51 osób oskarżonych o udział w zamieszkach pod komisariatem na ul. Trzemeskiej we Wrocławiu w maju ubiegłego roku. Uliczne walki z policją, wywołane informacją o śmierci na komisariacie 25-letniego Igora Stachowiaka, trwały dwa dni.

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/51-osob-oskarzonych-za-zamieszki-przed-komisariatem-a-co-ze-sledztwem-w-sprawie-smierci-igora,11656106/
  Napiszesz komentarz?

  OdpowiedzUsuń
 9. " Ta władza oznacza koniec państwa jakie budowaliśmy od 1989 roku - niedoskonałego, ale państwa z rzeczywistym prawem, instytucjami i urzędnikami publicznymi To zwykłe bezprawie, złodziejstwo, demagogia i podłość przebrane w puste formy po demokratycznych instytucjach "
  To wszystko to sama prawda. Nie ma już żadnych granic, żadnych den, po niżej których spaść nie można...
  1. Dziennikarz G.W. zapisał się " in koguto " na kurs dla żołnierzy macierewiczowego wojska. Do wojsk obrony terytorialnej, macierewicza. Syf, kiła, prowizorka i brak wszystkiego, w tym amunicji.
  " Atakującym ", przyszłym bohaterom, nakazano imitować szturm na wroga, a ponieważ amunicji niet, nakazano wołać: " pizdut, pisdut ", co miało udawać trafne strzały oddane we wroga...
  2. Mało kto wie, że zorganizowano, pod przywództwem macierewicza, tajną ekspedycję do Londynu. Ekspedycja ochraniana była przez tabun wojskowo-policyjny, a przewoził... " dowody " zbrodni smoleńskiej. mają być " przebadane " przez Anglików, a sowita zapłata w kwocie milionów funtów, ma im pomóc w znalezieniu " dowodów " zbrodni...
  Pierwotnie ekspedycja miała się odbyć samolotem, w konwoju F-16, ale... pomni " mordu smoleńskiego " - nie chcieli kusić wrogów świętych szczątków i " niezmiernie przekonywujących " innych dowodów. Bo są przecież bezcenne...i nieodtwarzalne...
  3.W cyrku na Wiejskiej właśnie uchwalili, że tabletka " dzień po " będzie dostępna tylko na receptę. Czyli praktycznie niedostępna, pamiętając o odległych terminach przyjęć u państwowych ginekologów...
  Kościół parszywe gęby wykrzywia w fałszywym uśmiechu wdzięczności...
  4. Długopis - duda zapowiedział " referendum konstytucyjne ", nie podając pytań...Na pewno zacznie się od: " w imię boga wszechmogącego "... i nawet sami bogowie nam nie pomogą, gdy to kuriozum uchwalą!
  5. Po wczorajszym, kuriozalnym ataku na Unię, w wykonaniu niejakiej Szydło - jestem pewny, że celem karła jest wepchnięcie nas w łapska Putina! To już nie jest śmieszne, to zakrawa na zrdadę narodowych interesów!!!!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S.
   Najnowsza informacja!!!
   Świr - macierewicz stawia na nowe uzbrojenie dla polskiej armii. Zakupimy łodzie podwodne z odrzutowcami na pokładzie! Że co? Że nie ma takich? Za dwa dni powie, że tego nie mówił...

   Usuń
  2. G. prawda, Stanisławie. Generalissimus Podwodnej Konnej Kawalerii Che-Macierewicz mówił o odrzutowcach z łodziami podwodnymi na skrzydłach! Słuchaj uważnie!

   Usuń
 10. " Rzucamy się na ziemię. Udajemy, że strzelamy. Nie mamy przecież amunicji. Każdy krzyczy jak najgłośniej: - Jeb-jeb-jeb! Reporter na manewrach z kandydatami do Obrony Terytorialnej.
  Chcę wstąpić do Obrony Terytorialnej. Dzwonię do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi. Pani z komendy mówi, że mogę złożyć podanie, ale nabór zacznie się dopiero w 2018 roku. Kursy przygotowawcze do OT prowadzą już organizacje paramilitarne. Ich członkowie jako pierwsi będą mogli wstąpić do „terytorialsów” – podaje resort obrony."...
  Całość w Gazecie Wyborczej:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nowego. U nas w San Escobarze dawno wdrożyliśmy nie takie technologie jakich poszukujecie nadaremno! Wpadnij - poczytaj - propaguj.Alleluja i do PiS-u!

   Usuń
 11. w.i.e.s.i.e.k26 maja 2017 09:06

  Ma jeszcze ktoś wątpliwości czy jeszcze trzeba parę,paręnaście przykładów ze"zarządzają'/nie rządzą? nami ludzie bez godności i honoru.
  Ludzie którzy uznali, iz od losu otrzymali takie wysokie stanowiska tak wysoko potrafili się wdrapać ze nigdy już więcej im sie to nie przytrafi,wiec kurczowo trzymają się stołków i stanowisk,
  Ludzie o mentalnościach żula i menela, ktorzy złapani na kradzieży, rozboju, to samo mówią i tak samo się bronią.
  A nadbiegła "mamuśka" wykrzykuje do zgromadzonych "co chcecie od mojego syna, on porządny patrzcie na swoje dzieci"
  Dawniej o takim mówiło się "utracił zdolności honorowe"i nikt porządny takiemu/takiej/ reki nie podawał
  Jesli do obrony ruszają ci którzy pamiętają te czasy .Choćby z opowieści rodziców i milczą, to koniec świata.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiesek nie przesadzaj

  OdpowiedzUsuń
 13. takaMloda dziewczyna Pisze te
  Czas na ulice,, o ile nie wie Jak zarabiac , to trudno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całuj w dupę prezesa. Świetny zarobek!

   Usuń
 14. w.i.e.s.i.e.k27 maja 2017 14:36

  Anonimowy27 maja 2017 08:53
  Przesadzasz powiadasz.
  A ja pytam kto od kogo przejął "cham polski" od rządu, czy rzad od "chama polskiego" politykę" zasady, odgradzania się od sąsiada parawanami ?
  To co nagminnie kocha i robi "suweren" na plaży.Odgradzać się od sąsiada, choc za chwile będzie prosić tegoż, a to o dopilnowanie dobytku gdy oni do wody,zerkniecie na dzieci czy prosić o pożyczenie otwieracza itp twórczo rozwija rzad z Premier na czele.
  Tyle ze robi to na większą skale Tez parawanem chce nas oddzielić od sąsiadów.Bo sąsiad zachowuje sie nieprzystojnie,bo ma pasożyty i może nas zarazić a "emigranci i uchodźcy potrójnie"No i by bron boze nasze dzieci nie zobaczyły, co to nieprzystojnego nasz sąsiad wyczynia i by bron boze sąsiad nie zauważył jakim to daniem, plażowicza częstuje pani Premier.Co ten suweren żre, codziennie, za tym parawanem.
  I jak na plaży za chwile poprosi, nie zażąda, a to dopłat,a to większych subwencji a to inwestycji itp.Bo nam się przecież należy No jak nie jak tak Za tyle lat zdrady i cierpienia.Nie może byc inaczej
  I stawiamy te parawany grodzimy,a potem,zapraszamy gości by nas ocenili.
  A jak ocenia to obrażamy sie bo oni nie znają naszej specyfiki naszych potrzeb.A jakie to "potrzeby" zna Premier i ten z Żoliborza.
  Na miejscu Premier nie krzyczałbym "Europo wstań z kolan".
  Bo jak wstaną /jeśli sa/ zobaczą ten nasz narodowy grajdołek z suwerenem za parawanem i wtedy dopiero sie zacznie.A my postawimy nowe parawany, tyle ze wyższe ?.No jak nie jak tak Co nam byle kto będzie tu zaglądał.Jedno co ma prawo to przerzucać nam ponad płótnem parawanu, te wstrętne eurasy.Bo nam się nalezą.
  Lato idzie suwerenie patrz podziwiaj jak rosną rządowe parawany.Ty po tem na plaży twórczo je zastosujesz.

  OdpowiedzUsuń
 15. od tylu lat jadą na trupach swoich kolegów i rodzin, że trudno się po nich spodziewać czegoś innego

  OdpowiedzUsuń
 16. Eli masz calkowita racje te Pisiory chca nas wykonczyc, albo spapkac na zywca

  OdpowiedzUsuń
 17. I jeszcze jedno wstydliwe ukrywane choc reporter TVN powtórzył to niedawno
  Samolot spadł na podmiejskie wysypisko śmieci jakie bracia Słowianie urządzili sobie w tym lasku;Wiec oprócz szczątków samolotu można było tam spotkać wyrzucone do lasku pralki lodówki,kuchenki gazowe i elektryczne czy telewizory Walało sie toto po całym lasku/ot tak jak u nas/Ukrywane jest skrzętnie bo jak tu powiedzieć iz np „dwie zakonnice z narażeniem życia” cos tam niedawno znalazły i przekazały na Jasna Gore a „turyści” tez cos tam znaleźli i przywieźli a księża wmontowali w tablice „ku czci” iz to nie z samolotu a z lodówki czy piecyka gazowego
  Bo jak tu powiedzieć czy napisać iz Prezydent zginął na wysypisku śmieci
  Bracia Słowianie nie odpuszczają i dalej sobie w tym lasku składają rzeczy niepotrzebne/taj jak i my/
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/smolenska-brzoza-zazielenila-sie-na-wysypisku-smieci/wyt4m6z

  OdpowiedzUsuń

 18. W sieci pojawiła się petycja skierowana do papieża. Polacy apelują o interwencję w sprawie polityki prowadzonej przez o. Rydzyka. W ciągu ostatnich trzech dni petycję podpisało ponad 37 tysięcy osób.


  We wtorek na stronie avaaz.org z petycjami obywatelskimi pojawił się apel skierowany do papieża Franciszka. Chodzi o "ukrócenie" politycznej działalności o. Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Zdaniem autora petycji, Adama N., duchowny używa katolicyzmu do wzbogacania się i zdobywania władzy, a jego działania doprowadzają do dzielenia Polaków i są przejawem patologii w kościele katolickim.
  "Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji" - czytamy w petycji. Zdaniem Adama N. o. Rydzyk swoją retoryką szerzy rasizm i nienawiść. Petycja jest nie tylko krytyką samego ojca Rydzyka ale także szerszego kręgu duchownych, którzy "w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości."
  Maly PISiorek

  OdpowiedzUsuń
 19. Pani Elizo, Pani coś skrobnie!

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Elizo skasowała Pani mój komentarz chociaż był przyzwoity. Mimo wszystko namawiam do dalszego pisania.
  Zbyszek.

  OdpowiedzUsuń
 21. ot mądrego to i warto poczytać :)

  OdpowiedzUsuń