wtorek, 11 października 2016

Też wyklęci


Pierwsza Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

Za Ojczyznę umiera się jednako "na wszystkich frontach"  
 Walczyli o Polskę i tylko to się dla nich liczyło. Nie zasługują na zapomnienie. Złożyli przysięgę i poszli walczyć i ginąć za Polskę. Bohaterowie! Co by nie powiedziec Polskę wyzwalali, a to jak się ich teraz traktuje to zwykłe skurwysyństwo. PiSowskim zwyczajem posegregowali sobie żołnierzy walczących o wolą Polskę na niesłusznych i słusznych i fałszują historię naszego kraju na całego. 
PiSiory - ODPIERDOLCIE się w końcu od naszej wspólnej historii. Nie próbujcie na siłę jej zawłaszczać, nie uzurpujcie sobie praw do wszystkiego i wszystkich, do monopolu na jedynie słuszną prawdę i nasze wspólne dziedzictwo.

promuj


22 komentarze:

 1. PiS stawia na piedestale Żołnierzy przeklętych przez ich ofiary. To nie były ofiary sił UB czy SB (też były), ale zamordowanych cywilów nie można przemilczeć.
  Co z bohaterskim AK-owcem Rajmundem? Za duże ryzyko "pomnikowania" bo żyją jeszcze świadkowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaja jeszcze pare lat az ta reszta odejdzie na lono Abrahama, a potem beda wieszac po urzedach i uczelniach kwadryptyki -Rajmund,Lech,Jaroslaw,Alik à la Marx,Engels...;
   .....mac!

   Usuń
 2. Zanim zaczniemy wrzucać kamienie do ogródka przypomnijmy sobie
  "Sowieci, przygotowując się do wojny z Niemcami, w obozie polskich jeńców wojennych w Starobielsku zarządzili na początku 1940 roku sondaż, w którym pytano o zachowanie oficera w razie odzyskania wolności. Na blisko sześć tysięcy odpowiedzi tylko 64 oficerów wyraziło gotowość do walki z Niemcami po stronie radzieckiej. Ankieta stała się wyrokiem śmierci.
  Ocalało kilkuset oficerów, a wśród nich gen. Zygmunt Berling. Inny więzień Starobielska, Józef Czapski
  Gdy Czapski zapytał Berlinga o przyczynę tej pilności otrzymał odpowiedź: ”Proszę Pana to się nam może podobać, albo nie podobać – tak czy inaczej będziemy związani z Rosją po klęsce Hitlera i musimy z Rosją iść”.
  Komu historia wiec przyznała racje.
  Po drugie Z "Armią Andersa" wyszli ci co dla NKWD nie stanowili zagrożenia,wiec pozwolono im w miarę spokojnie żyć na wolności a nawet pracować,jak artystom,dziennikarzom nauczycielom Doszli do tego jeńcy zwolnieni z obozów na mocy amnestii.Co ciekawsze rodaków narodowości żydowskiej nie przyjmowano.A ci ktorych przyjęto zdezerterowali w Palestynie/Anders zabronił ich ścigać/
  Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki pod dowództwem gen. Berlinga sformowano latem 1943 roku. Jej żołnierzami byli w większości obywatele polscy, deportowani wcześniej w głąb ZSRR.
  Zgłaszali się ludzie obdarci i wynędzniali. Ich droga wiodła przez niezliczone łagry, więzienia, posiołki. Przychodzili z piętnem cierpienia na twarzy, pełni niepokoju i lęku o to, co powie komisja wojskowa. Czy nie odeśle z ich powrotem? Znowu do łagrów?
  - To było decydujące. Pragnienie wydostania się z tego przeklętego kraju. Wszystko jedno czy żywym czy umarłym
  I to oni przyszli do kraju.Najkrótszą droga I oni ten kraj wyzwalali,szli na pomoc Powstaniu a ich wojna zakończyła się w Berlinie
  "Andersowcy" nigdy nie doszli do kraju a ich wojna zakończyła się we Włoszech.
  Komu wiec historia ma przyznać racje? Kto poniósł większe zasługi w wyzwalaniu kraju? Sami, we własnych sumieniach to rozważcie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Janie
  Strasznie rozkradana przez Unie,to widać słychać i czuć.I te ruiny dookoła.Straszne I ci biedni rodacy w biednych samochodach stojący w korkach nawet na autostradach szukający chleba.
  Bieda panie bieda Gdyby nie te "pincet plus" dzieciska by marły masowo
  Ale głowa do gory"dobra zmiana"i "druzyna biało czerwona " to zmieni"
  No jak nie jak tak ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku:)
   Próby przekonania tego trolla - do czegokolwiek będą tak skuteczne jak: mieszanie nieposłodzonej herbaty. Przecież widać i czuć, że jego możliwości postrzegania, wyciągania wniosków i obiektywnego oceniania... są poniżej intelektu wypławka!
   Buc katolsko- pisowski!
   Stanisław

   Usuń
 4. " PiSiory - ODPIERDOLCIE się w końcu od naszej wspólnej historii. Nie próbujcie na siłę jej zawłaszczać, nie uzurpujcie sobie praw do wszystkiego i wszystkich, do monopolu na jedynie słuszną prawdę i nasze wspólne dziedzictwo..." - pisze Eliza.
  Nie odpierdolą się! Oni dopiero zaczynają. Cała " reforma szkolnictwa ", ma doprowadzić do wytresowania : nowego, pisowskiego pokolenia, które podtrzyma kłamliwą " politykę " - zbzikowanego karła!
  Podręczniki made in: ipn - będą jedynym żródłem prawdy pisowskiej, na tematy historii XX wieku! " Ordungu " - będą strzec oszołomy z onr-ów, przekształceni, przez macierewicza - w oddziały samoobrony narodowej!
  Milczenie i pomniejszanie roli jaką odegrali Polacy, wyzwalający Polskę, pod wodzą gen. Z. Berlinga, to tylko " e-pis-od ", w procederze zakłamywaniu historii najnowszej!
  To tylko i aż: propaganda pozorna, mająca odwrócić uwagę społeczeństwa od powiązań macierewicza & s-ki za służbami rosyjskimi, Putina!
  Nawet wczoraj , Giertych rozważał, w jakiej " walucie " macierewicz będzie dostawał " emeryturę "...W " rublach transferowych "! Była taka " waluta " w czasach RWPG:)
  Odsyłam do artykułów red. Piątka, a Gazecie Wyborczej, na temat: Powiązań macierewacza z Rosją! Echem tego powiązania może być... zerwanie kontraktu na " Karakale "!
  Poziom " dziennikarstwa " - mniej niż ZERO! Bo:
  Skoro - " pretekstem " do zerwania kontraktu, był niewystarczający offset... zaproponowany przez Francuzów, to się "zapytowywuję":
  Co zaproponował amerykański koncern, za podjętą decyzję, przez smoleńskiego idiotę, pilnego zakupu " z ręki " - ich helikopterów? Dlaczego NIKT - o to nie zapytał?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak dalej pojdzie to Pisland bedzie mial w Europie tylko stosunki przyjacielskie z Watykanem.
   Ten Macierewicz w swej durnocie nie widzi ,ze to byla ostanie szansa wykorzystania klauzuli offset(obecnie zakazana przez UE); 3,1 miliarda € inwestycji w rozwoj polskiej "helikopteryki" przeszlo Polsce kolo nosa.

   Jest jasne, ze to panstwo tymczasowe Pisland, ma definitywnie w Europie przeje..no..przerabane!


   http://www.latribune.fr/entreprises-finance/industrie/aeronautique-defense/helicopteres-pourquoi-la-pologne-se-moque-vraiment-de-la-france-605911.html

   Usuń
  2. Cześć Francopolo:)
   Pis ma prze...bane, a wraz z nim cała Polska!
   Niestety...
   Coraz trudniej - Zachodowi - odróżnić, że TU są jeszcze normalni ludzie! A ich kontakty z Watykanem - mogą być - jedynie - dowodem na zdradę/!/ - nie na sukces!
   Służenie obcemu krajowi - nie Ojczyżnie - jest przecież ewidentnym dowodem zdrady!
   Oj, jak ja Ci zazdroszczę, możliwości życia w normalnym, cywilizowanym państwie...
   Stanisław

   Usuń
 5. Wice macierewicz, gówniarz o nazwisku B. Kownacki - zapodał gawiedzi paszczą:
  " ...To Francuzi uczyli się od nas posługiwania widelcem "...
  Panie vice- macierewicz:
  Wyślij pan posłankę pawłowicz, ksywa : " wiecznie nienażarta " - na przyspieszony kurs używania sztućców!
  Bo cała Polska widziała, że tej " damie " - wiele pozostało do osiągnięcia europejskich norm - dobrego wychowania. I zaliczenia jej - do ludzi cywilizowanych...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 6. No i msciwosc tego kaczego niedoroba na ciele i umysle, nie zna granic. O ile sobie przypominam ,to wybor Airbusa odbyl sie za PO?
  A wiec w szalenstwie msciwosci nawet : - "odmroze sobie uszy zeby zrobic babce na zlosc";
  Qwa, jak dlugo jeszcze!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze ok. tysiąca szydłowych: broszek/ 3 lata /...
   O ile Naród zmądrzeje:))))
   Stanisław

   Usuń
 7. Stasiu to przecież "u steru" niedouki i matoły
  Co do widelca to ten katolik zdziwiłby się, że Kościół uznawał setki lat widelec za symbol wideł Lucyfera.
  Kościół przez wieki potępiał używanie widelca Biskupi uznawali ze widelec jest narzędziem szatańskim A Bóg po to dał człowiekowi palce u reki aby je używał do jedzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widac Wiesku, ize w odleglym AD 1574 , klerykanskie lobby nie wywieralo takiej presji na lud jako w (az) 21 wieku! Za grosz pragmatyzmu u tych klechow. Araby jedza palcami (prawej reki) z ewidentnych powodow, ale klechy??? Przeciez sie ich karmi i podciera:-)))

   Usuń
 8. francopolo12 października 2016 18:43
  Oni nie takie numery wyprawiali
  1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić.
  Pewno o tym nie wiesz wiec sobie poczytaj
  http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Po czynach ich - poznasz ich"

   I popatrz Wiesku, ile w tym pieknym, nadwislanskim kraju ,jest slepych i gluchych ("macie oczy ku widzeniu i uszy ku slyszeniu....").Przez lenistwo inetektualne daja niesc inercyjnie temu nurtowi.

   A baca powiadal-" z nurtem to gowno plynie a pod prad to tylko slachetna ryba". Zartem na bezsilna wscieklosc......

   Usuń
 9. A tu masz więcej
  http://grzegorj.cba.pl/pl/historiakk.html

  OdpowiedzUsuń
 10. 593 rok:
  — Papież Grzegorz I wprowadził oficjalnie (jako dogmat) wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych. Dusza wierzącego najczęściej ląduje w wymyślonym przez papieża czyśćcu, gdzie czasowo cierpi za grzechy, a czas trwania cierpień zależy od rodzaju grzechów i płacenia księdzu przez krewnych na ziemi. Dusza niewierzącego ląduje w piekle (miejsce wiecznych męczarni).
  Od tej pory bóg na sądzie ostatecznym nie stawiał dusz po prawicy i po lewicy lecz po prawicy, po lewicy i po środkowicy, i ci po środkowicy szli do czyszczalni, by kąpać się w kwasie azotowym, a nie w smole… W związku z powyższymi zmianami organizacyjnymi piekło musiało otworzyć dodatkowe oddziały czyśćcowe, z których dusze po odbyciu kary leciały do nieba. Za tę przysługę bóg obiecał lucyferowi coroczną odpłatność i darowanie części kar za pomoc w szczytnym dziele zbawienia.
  W czyśćcu dusze zmarłych cierpią, dopóki nie spłacą długu lub nie zostaną wykupione przez ofiary żywych. Ci mają możliwość wykupienia cierpiących zmarłych poprzez wskazane przez Kościół czynności i datki prowadzące do uzyskiwania odpustów. Początkowo nieśmiało, rozpoczyna się handel zbawieniem.
  Biznes is biznes!
  Dla " polepszenia finansów " - każde qrewstwo jest dopuszczalne:) I tak mają do dziś!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 11. Masz racje Elizo! Jesli "światły suweren" ciągle patrzy
  na tych "ochotników" przez pryzmat "4 rech pancernych" to zadziwić sie nie może Jak oni tak mogli.
  A to ci co "mieli najbliżej" /bo ich nie uznano za wrogów/wpierw "poszli" do Andersa dostali "papier"powołanie bo bez niego w Rosji wtedy ani rusz
  Ci co mieli dalej z lagrów,wiezień zesłań.tez dostali "powołanie" do wojska i "zdążyli"już tylko do Berlinga.
  Bo mogli tez wylądować w Krasnej Armii, przy tych ludzkich stratach,było norma
  Taki to "mieli wybór"W ostateczności "za uchylanie się od poboru" mogli albo "iść pod ścianę" albo do "karnego batalionu"
  A "sztrafbatalionów" Krasnaja miała aż 1040 co chwila "uzupełnianych"
  Jeże się wiec gdy ktoś lekce sobie traktuje "tamta krew" i w "Zaduszki" zapalam lampki jednako "naszym i radzieckim"/mimo ze mi Ojca "trzymali w internacie"od 45 do lat 50 siatych/
  Jest dziś w tematach II wojny tyle opracowań historycznych,pamiętników pisanych przez uczestników, od generała po zwyczajnych żołnierzy i to z obu stron frontu, ze czas już chyba by "histerie"zamienić w "historie"
  PS
  Czytam teraz wspomnienia żołnierzy Amerykańskiej Dywizji Spadochronowej gdzie z rozbrajającą szczerością powiadają "zabieraliśmy Niemcom zegarki i aparaty fotograficzne" /co Ci to przypomina/o gwałtach na Niemkach i pijaństwie
  /nie mieliśmy czym ugasić czołgu ,którego nam rano Niemcy zapalili" bo zużyliśmy wieczorem wszystkie gaśnice..do schłodzenia piwa"/
  Kto dziś wie ze w czas II Wojny zdezerterowało 100 tysięcy Brytyjczyków i 50 tysięcy Amerykanów
  Ze pod koniec wojny Londyn Rzym Neapol,Paryż itp roiły się od band dezerterów rabujących wojskowe składy,transporty i kontrolujących czarny rynek
  A nocne strzelaniny w Paryżu przypominały Chicago.
  No i co wy na to. prawdziwi Polacy i jeszcze bardziej prawdziwszy patrioci

  OdpowiedzUsuń
 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,38214,title,Etos-Kosciuszkowca,wid,12239474,wiadomosc.html?ticaid=117e62
  Ten wywiad pokazuje, że żołnierze nie zastanawiali się wówczas, kto jest "be" a kto "cacy"; oni chcieli walczyć o wolną Polskę i żadne pisowskie mendy nie mają prawa tych ludzi osądzać.

  OdpowiedzUsuń
 13. No co Ty Janie z takimi inwektywami wyskakujesz.My juz potrafimy jeść widelcem co Francuzom z trudnością przychodzi
  My chętnie się zgodzimy i gorąco popieramy jakże wspaniałomyślne /dla naszych kobiet /słowa prezesa
  "CHCEMY,BY KOBIETY RODZIŁY,
  NAWET JEŚLI DZIECKO JEST
  MOCNO ZDEFORMOWANE,
  BY ZOSTAŁO OCHRZCZONE"....
  a jak już dziecko doświadczy świętego
  sakramentu i będzie nadal żyło
  a rodzina nie zechce go wychowywać,
  proponuję adopcję.
  Gdybyś nam maluczkim uświadomił, które z tych "dzieci"mamy wybrać,bylibyśmy ci bardzo wdzięczni.
  http://www.tojestchore.pl/wp-content/uploads/2014/07/deformacje1.jpg
  Tusze iż ty już dokonałeś wyboru i wychowujesz zgodnie ze wskazaniami prezesa,jedno z "dzieci"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "CHCEMY,BY KOBIETY RODZIŁY,
   NAWET JEŚLI DZIECKO JEST
   MOCNO ZDEFORMOWANE,
   BY ZOSTAŁO OCHRZCZONE"...

   Trzeba być doprawdy, psychopatycznym sukinsynem , żeby takie brednie wypowiadać!
   I jeszcze... ten chrzest, jako antidotum na całą tragedię!
   I takie poglądy ma ktoś, kto prawdopodobnie, z kobietami , nie miał wiele wspólnego i kompletnie nie rozumie psychiki Kobiety!
   Nieważne bowiem Jej cierpienie, Jej stan ducha, tortury - na które chce skazać Kobiety, psychopatyczna małpa!
   Ważne : spłacanie kościelnym " ginekologom " , w koloratkach, długu, zaciągniętego w wyborach!
   Nie ma słów, w mowie polskiej, które nadawałyby się do określenia mentalności tego starego, karłowatego oszołoma!
   Stanisław

   Usuń
 14. KTO POWSTRZYMA TYCH SZALEŃCÓW???
  http://paszkwile.blogspot.com/2016/10/kaftan-bezpieczenstwa-trzeba-szyc-na.html

  OdpowiedzUsuń